Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?

06.06.2011 11:00
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Kolem sebe a v médiích vidím stovky, tisíce, desetitisíce lidí, kteří relativně mají pořád málo peněz, pořád by něco kupovali, někoho obírali nebo dokonce okrádali, aby měli sami víc.

Ale co nás žene? Touha ukázat ostatním, že mám víc než ostatní, takže jsem něčím lepší? Ale kvalita člověka přece nespočívá v tom, co všechno má, ale jaký je, jak se chová k ostatním, jestli umí být srdečný, altruitivní, jestli má v sobě sociální cítění ad.

Osobně vycházím z toho, že když mám kde bydlet, kde spát, jsem v čistém oblečení, mám co jíst a třeba mám nějaké auto (a může to být klidně ojetina, nemusí to být nový Mercedes nebo BMW), tak už víc nepotřebuju, v klidu si žiju a pohoda. Jsem rád, že je venku sluníčko, jsem zdravý a šmitec. Tečka. Ale ....

Ale jsou takoví lidé, kterým to nestačí. Znám jedny manžele - mají rodinný dům v centru města, koupili si činžovní dům, mají z něj nemalé nájemné, ještě pronajímají různé prostory, koupili statek na vesnici a další velkou nemovitost v další vesnici. Takže mají teď 4 domy, 2 luxuxní auta, která čas od času vymění za ještě luxusnější. Ale šťastní nejsou. Proč? Musí pečovat o všechny domy, mají kolem toho dost starostí, navíc šetří (netuším proč?), takže hodně údržby dělají osobně svýma rukama a jsou utahaní, unavení, podráždění a nespokojení. Jsou to otroci peněz a svého majetku. Žijí v rodinném domě, ve statku žije jejich dcera a poslední dům na vesnici je opuštěný a jen do něj vkládají peníze do údržby (které by asi už neměli kam jima vložit).

Takže ono je to o tom buď si říct, už mám dost, jsem spokojený a víc nepotřebuji (to je ten stav - mám kde bydlet, mám co jíst, mám čisté obleční a mám v čem jet do práce nebo na nákup) a nebo hamonit, hrabat a pořád bažit po dalším majetku.

Jako hamonění si představuju stav, kdy jsme přešli tu první situaci, která je v tomto odstavci v závorce a pokračuji dál - chci mít velkou vilu (nejlépe 10 obývacích místností), chci mít kvalitní drahé silné auto min. za 0,5 milionu, ale radši víc, chci mít kvalitní drahé jídlo a pití a kolem sebe doma strašně moc věcí, které mě a hlavně ostatním, kteří k nám přijdou ukážu, jak luxusně si můžu a umím žít. A samozřejmě další a další nemovitosti.

A tady se rodí konzumní člověk, neskromný, který nechodí do práce proto, aby vydělal peníze pro běžné živobytí, dle potřeby je utratil a něco si třeba nechal na horší časy, ale rodí se tu člověk, který má 2 zaměstnání (nebo jedno a je v něm aspoň 18 hodin denně, dovolenou neznaje) a kupuje strašně moc věcí, které si stejně ani neužije, protože na to nemá čas. A to nejpodstatnější - tito lidé nejsou šťastní, protože nežijí, ale živoří - hodně pracují, hodně utrácejí a jsou otroky komerční doby.

Jsem hodně naivní?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.06.2011 11:09 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Netuším, kde se to v člověku bere...ale takový člověk si to neuvědomí, pokud nepřijde např.nemoc...pak zjistí cenu zdraví a nejen tu. Zjistí, že "kamarádi" nejsou kamarádi, že známí mají jiné známé a další a další  věci. Ale kdo chce kam.....

 
06.06.2011 15:16 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Barča to vystihla zcela přesně.Díky mému zaměstnání jsem poznal nespočet lidí a také skupinu lidí co mají finance vyšší než president.Mnozí jsou v osobním životě neštastní,rozpadlo se jim manželství a duševně strádají.Jiní jsou neskutečně zlí a vlastně ve své podstatě musí být také neštastní.Ne nikomu nezávidím peníze,jsou ostatně potřeba a do jisté míry i osvobozují od bídy.Bída zase plodí závist a nenávist.Z mého pohledu se s tímto stavem vyrovnávají nejlépe nějací domorodí obyvatelé Amazonie nebo Papui-Nové Guineje kteří si vezmou jen to co potřebují a co zpracují.To ale nemá cenu se tím zabývat nebot žijem v civilizaci a nezměníme to.Dávno jsme ztratili kontakt s přírodou.Jak už nastínila Barča - přijde nemoc a nějaké peníze jsou nanic.Je dobré být ohleduplný a pomáhat.

 
06.06.2011 15:26 Uživatel: marki
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Přijde nemoc a lékaři, kteří navystudovali marketing se snaží vydělat co nejvíce peněz a nikoli léčit. Maminka si vyslechla s artrźou kolene v nemocnici. "Tahle injekce je za 4000,- a Vy musíte přijít ještě na čtyři, jinak Vám nikdo nepomůže..." Takže k čemu jsou peníze? Křesťané říkají.že je to nástroj ďábla a zdá se, že se nemýlili. Já si yslím, že to je naše opičí nátura. Paviáni se chovají podobně. Jenže paviáni jsou schopní pěkných krutostí. Asi by to chtělo víc dbát na kulturnost a člověčenství. Já si také myslím, že peníze lidi kazí. Přítel co si vydělal, najednou závidí, že jedete na dovolenou, km odn ne. Není to bídou, je to nekulturností a ztrátou hodnot. Člověk se rodí na posteli a umírá opět na posteli a to haraburdí, kterému se klaněl, kdo to má po něm uklízet?

 
06.06.2011 16:52 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Při normálním platu Tvá maminka vydělává na 1 injekci do kolene celej tejden, fuj. Boha, co jí do té injekce dává, že je to tak hrozně drahé? A pojišťovna nepřiplácí? Na co je pak člověk pojištěný, když potřebuje uplatnit pojistku, tak to platí ze svého frown

 
06.06.2011 17:50 Uživatel: marki
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Moje maminka tehdy nepokračovala v léčbě v nemocnici Motol v Praze...

 
06.06.2011 19:02 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Kde se to bere nevím, ale jsou to většinou divní lidi. Jsem pojišťovanda a musím jednat i s těmito "milionáři" majetky pojišťují na tisíce, ale když se zeptám na úrazovku či životku.... nejde o pojištění, ale o to jak jednají: Já mám peníze a mě se nic stát nemůže... jako když zapomněli, že zdraví, nehodu nebo čas penězma neuplatí... Zamračený
Nejvíc mi bývá líto těch dětí,některé jsou jak zvířátka v klíckách Plačící Mají všecko, ale jsou jen samotné a bez zájmu rodičů a pro jistotu nikam nesmí ptz v okolí není nikdo jejich úrovně.
V jiných případech jsou bez klecí...rozmazlení grázlíci, kteří dostanou peníze na všecko a dělají ze sebe vládce už od mala ...  

 
14.06.2011 13:19 Uživatel: DonLon
Věk:  30
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Podle mě jsou úplně nejhorší ti, kteří jsou chamtiví a hamižní, ale na ty svoje nároky a potřeby si nejsou schopní/ochotní sami vydělat a tak jsou pak akorát zahořklí a hlavně plní závisti a z toho plynoucí nenávisti. A jak to tak u nás v ČR sleduju, tak je to v tomto ohledu čím dál tím horší a horší.

Např. v USA, když si koupíš např. nové auto, tak ti soused většinou pogratuluje, nebo to prostě neřeší. U nás ti ho většinou budou závidět, pomluví tě kde můžou (že sis na to určitě nakradl) a nejlépe ti ho ještě v noci objedou korunou....

Ja si žiju svůj život, raduji se z každodenních maličkosti a i když sice moc peněz nevydělávám, tak ale určitě kvůli tomu nebudu koukat druhým do talíře a užírat se závistí a nenávistí - prostě je důležité být spokojený sám se sebou a když spokojený nejsem, tak s tím něco dělat a nesvádět svou neschopnost/lenost s tím něco dělat na jiné.

 
27.06.2011 19:11 Uživatel: Lukáš
Věk:  25
0-100
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Taky nechápu, kde se v lidech bere ta touha po majetku, do hrobu si ho stejně nikdo nevezme, tak proč prožít život vyděláváním peněz. Podle mě pokud má člověk nějaké normální bydlení (nejlépe vlastní), nějaké rozumné auto a nějak normální příjem v rámci průměrné mzdy +-, tak si myslím že si může žít relativně "jako prase v žitě". Radši bych jezdil Oktávkou a měl hodinu volného času denně navíc, než Mercedesem.

 
30.06.2011 20:47 Uživatel: Indiánka
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Hezký článek,pěkná myšlenka.
Tito lidé,a že je jich hodně jsou prostě otroky sami sebe.Nežijí-jen přežívají.
Život není o bohatství majetkovém,ale o bohatství duše.To získáme příjemnými vjemy a zážitky.
Obyčejnými věcmi,jako je třeba západ slunce.
Nebo přátelství-opravdové přátelství je k nezaplacení,myslím,že ne každý má to štěstí,že může říci,,mám přítele" .
To,že ráno vstaneme a svítí sluníčko,máme obě nohy,ruce,vidíme a můžeme slyšet.Třeba našeho miláčka,vedle kterého se ráno probudíme a on nám řekne,přesto,že jsme rozcuchaní
a pod očima máme,,pytle"-DOBRÉ RÁNO MILÁČKU,JAK JSES VYSPINKAL/LA?
Má nás rád/a,takové,jací jsme.
No není to krása?

 
06.07.2012 05:13 Uživatel: Lenka14
Věk:  59

Město:Praha

Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Chorobná chamtivost mé sestry a následné mé okradení za asistence notářství JUDr. Martina Krčmy, Klimentská 1, Praha 1, je můj případ. Chorobně hamižná ml. sestra, chudá vdova, dvě děti, padělala závěť a listinu o mém vydědění, to jí podepsala kamarádka s manželem - nevěrohodní svědci, aby zajistila sebe a své děti. Bohužel, uspěla s tím na notářství JUDr. Martina Krčmy, kde notářka Daniela Soukupová tvrdila, že jsem vyděděná, podsouvala mi k podpisu protokol o mém vydědění, přičemž mi závěť nepředložila a když jsem ji chtěla vidět, tvrdila, že to nejde. Utekla jsem a přivedla právničku, aby tam udělala pořádek a já pak zjistila, že na závěti, psané na PC byl podpis matky napsaný úplně jinak, než matka psala.  

Toto notářství, přestože má na webových stránkách uvedeno: nezávislé a nestranné notářství, se chová  tak, že podporuje podvodnici!!!   Přes dvě expertízy, že listiny jsou padělané, i rozsudek soudu, že listiny jsou neplatné, notářka Soukupová negovala mé námitky a udělala na mne podraz (zneužití pravomoci). Sestra úskokem notářky Soukupové získala celý majetek (dům se zařízením, zahradou, pozemky a byt v Praze, který loni prodala a zisk si samozřejmě celý ponechala). Mě samozřejmě verbálně napadala, protože měla zlost, že jsem na podvod přišla. Já nemám dodnes nic. Sestra se pochlubila, že si vše zaplatila. Takže notářství JUDr. Martina Krčmy bere úplatky a zaštítilo podvod. Poznala jsem, v jaké právní žumpě žiji a že znalostmi vybavený darebák, je mnohem nebezpečnější než primitiv!! Je velmi těžké tuto situaci napravit.

Notářství Martina Krčmy je silně nekompetentní vykonávat svoji funkci. Totalitním způsobem řeší majetkové, právní a dědické úkony. Narušuje základní principy soudnictví, nedává prostor oponentuře, provádí nekalé praktiky, bere úplatky při vypořádání dědictví. Měla by mu být odebrána licence. Lenka

 
06.08.2017 10:10 Uživatel: Jiruna
Věk:  74
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: Po mé mamince jsem sdědila krásný velký original obraz olejomalbu o rozměrech přibližně 150 cm krát 150 cm. Otec se pak znovu oženil s ženou o 22 let mladší. Než jsem si stačila ten obraz z otcova bytu odvézt, tak mi ho jeho nová manželka ukradla.
 
06.08.2017 13:06 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Text uživatele: 

Není normální si vzít jen tak cizí věc. Já bych se snažila ten obraz získat zpátky.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kde se v lidech bere lidská chamtivost a hamižnost?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 746x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 576x
Nesplněné sliby v rodině 2 454x
A jak se cítím já? 2 507x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 521x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 629x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 582x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 832x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 847x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 960x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny