Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou

12.03.2013 18:06
Uživatel: Smutná22
Věk:  22
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj, potřebovala bych poradit, protože si sama nevím rady.

Jsem více-méně sama a také se tak cítím, samota mě trápí. Žiju s rodiči, moc se s nimi nebavím. Většinu času strávím v pokoji a nebo samozřejmě ve škole. Rodiče o mě moc zájmu nemají. Na nic se mě neptají a když už rodičům chci něco povědět chci ignorují mě, spíš mi říkají ať neotravuju, že jsem přišla nevhod a tak. Přitom čas mají, jejich práce také není časově náročná ani stres nebo tak, prostě běžná práce, navíc máma je doma, nezaměstnaná. Sestra mě odbíjí a dává přednost kamarádům.

Když po mámě něco chci je otrávená a říká že nemá čas ale když ji o to v zápětí požádá kamarád, to se můžee přetrhnout. Přítele nemám a ani nemám zatím zájem o takový vztah ani o flirt, zkrátka mě to neláká. Kamarádu také moc nemám, většinou mě obtěžuje někam s někým jít a tak.  

 

Jde o to, že si myslím a neustále mě o tom všichni přesvědčují (kamarádi ve škole, rodina i přátelé z mých koníčku ale i ostatní lidé), že jsou lidé zlí a nechápaví.

Samota mě sice tíží ale zároven mám silný pocit že je to stokrát lepší než se s někým bavit či navazat jakýkoli vztah. Nakonec jsem vděčná za to že nikoho nemám. Lidé se mi vzdalují a strácejí pro mě víznam na jednu stranu ale na druhou by mi nevadilo kdyby mě měl někdo rád…

 

Je to 50% na 50% vím že je to špatné ale nevím co s tím… Nevím jak se z toho dostat. Nevím co je správné a co by mi pomohlo. Je to takhle už 6 let

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4966x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Trpím samotou ale nemám lidi ráda
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.03.2013 18:38 Uživatel: Nikisek
Věk:  23
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

Ahoj, vím přesně co tím mysllíš, já to mám podobně, akorát s tím rozdíleml, že s rodiči vycházím suprově, se sourozenci taky, ale na druhou stranu nemám žádné přátele/kamarády/přítele.

 
12.03.2013 18:43 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

TVůj problém vypadá, že má původ v období puberty (byť trochu pozdní), rad se tu jistě najde mnoho, ale já bych ti doporučila asi najít si terapeuta, který najde, kde je vlastně základ tvého postoje a pokud odstraníš příčinu, odstraníš i důsledky… odstraňovat důsledek není příliš účelné. A asi bych s tím příliš neotálela, nebo převáží zvyk a "lenost" nad přirozenou potřebou a budeš cestu k lidem hledat velmi obtížně. Máš přátele ze sportu… možná by se s nimi dalo trávit trochu času i mimo sport… nechodí třeba společně tančit, do kina, sem tam na "pivko nebo kafe". kousek cestu k lidem budeš muset ujít i ty… oni samy od sebe nepřijdou… a opravdu hledej, proč… čeho se bojíš - odmítnutí? zklamání? zesměšněním? někde v historii bude zážitek, kterému se vlastně cjhceš vyhnout (bůbec nemusí pocházet od kluka, spíš bych typla, že to půjde směrem od rodičů…  Na druhou stranu jestli se oni straní komunikace s tebou, také to není v pořádku… tohle není na internetové mudrování, to je na profika

HOdně štěstí na cestě k lidem… neboj, nakonec se ti to bude líbit

 
12.03.2013 22:25 Uživatel: Listicka
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

Kdyz nemas rada lidi, co to takhle zkusit s nejakym zviretem?
Vis, kazdy dostava od zivota to, co sam vyzaruje. Kdyz sama rikas, ze nemas rada lidi, nemuzes ocekavat, ze oni o tebe budou jevit zajem. Mozna ze jenom nevis jak na to. Ale verim, ze nejake zvire by ti pomohlo - pes, kocka, kun nebo treba i zelvicka.
Jsi prilis mlada na to, aby ses uzavirala do sebe. Snaz se si najit nejake hobby, nejakou partu, kde by ses citila dobre. Uvidis, ze je to vsechno lehci, nez si myslis.
Hodne zdaru!!

 
15.03.2013 00:14 Uživatel: samča
100-500
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

Ahoj. Já si myslím, že tvé problémy souvisí s rodiči. Trápí tě, že tě ignorují a nezajímají se o tebe a není divu. A sestra Tě ignoruje. Možná proto, že to odkoukala od těch rodičů. Sestru a rodiče musíš brát takové, jací jsou.

Jak už ti tady megera poradila, měla bys navštívit nějakého terapeuta, který by ti pomohl. Pomůže ti najít cestu k lidem, abys je měla ráda a sama sebe. Možná nemáš ráda lidi, protože nemáš ráda sebe. Lidé se k tobě chovají tak, jak ty k nim. Jsou tvým zrcadlem. Možná si myslíš, že jsi taková, jak tady píšeš, ale během terapie se dozvíš, že jsi ve skutečnosti jiná.

Ještě mě napadla otázka. Proč tě obtěžuje někam jít s kamarády? Abys později nelitovala. Jsi mladá, měla by ses bavit a poznávat lidi. Ale dělej, jak myslíš.

 
25.04.2013 17:04 Uživatel: netty
0-100
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

vim jaky zto je mam manžela, rodice se kteryma si rozumim ale presto se obcas citim byt strasne sama 

 
24.04.2014 12:56 Uživatel: Robot
Věk:  34
Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

Píšeš tady, že máš kamarády ve škole. Máš koníčky, tam poznáš spoustu lidí s podobnýma zájmama. Zkus se těm co jsou ti sympatico víc otevřít a přátelství přijde časem samo, máš na to věk pařit. Ať se daří.

 
07.09.2023 09:53 Uživatel: Millie
Věk:  64

Město:Macclesfield

Téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Text uživatele: 

Zkus Boha, požádej ho, aby přišel do tvého života a naplnil tu prázdnou díru, která je ve tvém srdci, díky tomu, vže tě lidé odmítají. Tuhle situaci znám a vím o čem mluvím. Zkus číst Bibli, nový zákon, začni Janovým evangeliem. Tvůj život vše změní, tímhle vším jsem si také procházela. Člověk to prázdný místo nemůže zaplacnout, to prožíváš správně je tu ale bytost to která tě stvořila a která může.

PP. S. Bůh byla moje poslední volba, ta nejlepší, všechno ve předtím zklamalo, ale on nikoliv.

Velké objetí.

Nevzdávej to a hledej.

M.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemám ráda lidi, přesto trpím samotou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co napsat holce do prvni zpravy(Badoo) 6 7435x
Jake lidske vlastnosti povazujete za nejhorsi? 12 1729x
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 1939x
Nesplněné sliby v rodině 2 1137x
A jak se cítím já? 2 1239x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 1235x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 1543x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 2 1476x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 1707x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 6 2105x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny