Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ

03.11.2013 18:37
Uživatel: Pedro
Věk:  22
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Ahoj všichni,
omlouvám se, že vás okrádám o čas, ale musím se prostě svěřit.
Jsem teď druhým rokem na VŠ, na dobré škole, která mě baví a jde. Tady ale všechno dobré končí. Jsem úplně sám, nemám kamarády, nemám známé, nemám a nikdy jsem neměl holku, nemám peníze, nemám nic.
Dříve, když jsem byl na střední, byl jsem samotář. Se spolužáky jsem se ale bavil pravidelně, sice o hloupostech. Párkrát za měsíc jsem šel se spolužáky za zábavou, tj. do hospody, na bowling, a podobně. Připadal jsem si, že někam patřím. Byl jsem sice často osamělý, ale byl jsem relativně spokojený. Teď jsem přišel na vysokou spolu se svými dvěma nejlepšími kamarády (já ale nikdy ani zdaleka nebyl jejich nejlepším kamarádem, ale to je asi jedno…). Já jsem se dokolektivu nezačlenil.
Připadám si mezi svými novými spolužáky hloupý, nezajímavý, nepřitažlivý. Když se podívám na všechny, a to myslím opravdu všechny, spoužáky, tak jsou vysocí, svalnatí, vysoce inteligentní a charismatičtí. A holky na vysoké? Jedna modelka vedle druhé. No je mi z toho na nic. Pokaždé, když se na ně podívám, dojde mi, co všechno nemám. A když se oni podívají na mě, tak já rychle uhnu očima pryč. Oba moji spolužáci ze střední se začlenili bez problému, našli si nové kamarády a dokonce i přítelkyně. Každý týden chodí na diskotéku (kde si mimochodem dopřejí spoustu sexu), do hospody, sportují a chodí za kulturou se svými kamarády. Se mnou už se vůbec nebaví.
Jenže já se umím bavit jenom s lidmi, které už dlouho znám a kteří znají mě. Komunikovat s někým, koho neznám mi nahání husí kůži a dostanu ze sebe jenom bezduché koktání. Navíc mluvím potichu, prostě neumím vyřvávat na vícero lidí, jako ostatní, takže když mluvit, tak nejvýše s jedním člověkem. Jsem vzrůstem malý (165 cm) a obézní. Když míjím někoho, koho od vidění znám, tak sklopím oči a jdu dál. Jsem prostě hodně nevýrazný a nikdo si mě nevšímá.
Teď se lidí bojím víc než kdy jindy, přestože jsem od střední zhubnul 10 kilo a vypadám už trochu jako civilizovaná bytost.
No to jsem odbočil. Nevím, jak to udělat, abych se necítil tak sám. Kamarádi ze střední se rozprchli po republice a s těmi, kteří zůstali v Praze nejsem v kontaktu. Né, že bych to nezkusil. Zmůžu se ale jen na to, poslat SMS a pozvat je na pivo, ale zatím to všichni odmítli. Je to jako by mě už nechtěl nikdo nikdy vidět.
Já je ale vidět chci. Musím. Jinak už mi nikdo nezbyde.
Na druhou stranu chápu, že se mnou nikdo mluvit nechce, Protože jednoduše nemám jak něco do konverzace přispět. Nejsem vtipný, ani nedokážu v čas vymyslet adekvátní odpověď. Nemám tedy co nabídnout, kdežto ostatní mají.
Rodiče sice mám, ale ti se o mě moc nezajímají, navíc pracují dlouho do večera, takže když je vidím, tak si řekneme ahoj a dobrou noc.
Nemluvím s nikým ani ve škole, takže za celý den prohodím maximálně tři věty a konec.
Říkám si, jestli má vůbec takový život smysl. Snažím se si kamarády najít, ale s takovým zoufalcem nechce nikdo nic mít. Už ani já ne. Připadám si jako mimino, když každou druhou noc se mi spustí slzy. To si chci říkat chlap.
Je mi smutno z toho, vidět všechny ty šťastné lidi kolem sebe, páry na ulici nebo smějící se partu lidí…
Napište prosím, co si o tom myslíte. Mám vůbec šanci něco zkusit? alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3102x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Neumím se bavit a jsem osamělý
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.11.2013 21:04 Uživatel: Eleanorka
Věk:  24
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

Ahoj, taky jsem měla takové pocity jako ty na VŠ. Je to asi tím, že od základky si vždy chodil do nějakého kolektivu a na VŠ tohle pravidlo neplatí a je tu výzva si to zrežírovat sám. Je to těžší, ale na druhou stranu máš možnost si vybrat kamarády, které chceš ty sám, máš možnost dát se dohromady s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako ty a když téhle možnosti využiješ můžeš si ohromně polepšit oproti střední. Není nic špatného na tom být občas sám, ale taky dobře vím, že bez přátel to taky není ono. Ale někdy je lepší být sám než mít kolem sebe spoustu falešných přátel, nebo neopravdových, povrchních, takových se kterými se jen bavíš, ale nevytváříš žádné hluboké vztahy, které by trvaly a nezáleží ti na nich. Vše chce ale čas a odhodlání a čistou hlavu. Nejdřív potřebuješ pořádně zabavit sám sebe a poznat sám sebe. Najdi si třeba nějakou aktivitu, které by ses mohl věnovat pravidelně a kde můžeš najít přátelé, nebo si minimálně vyčistil hlavu a zlepšil náladu. Třeba choď do posilovny, do bazénu, choď na procházky v místě VŠ, do kavárny, do baru, nebo se čistě věnuj naplno studiu a buď v tom dobrej, čti aktualní zprávy, zajímej se o ekonomiku, cokoli. Hlavně trav co nejmíň času přemýšlením nad ostatními, jak oni se mají fajn a ty ne. Díky tomu se pak začneš cítit líp a sebevědomějc, najdeš co tě baví, zlepšíš se v něčem. Najdeš chuť do života a svojí vnitřní sílu. Časem si najdeš opravdový přátelé, když to budeš nejmíň čekat a budeš mít co nabídnout. Už budeš vědět, v čem si dobrej a tím, že ses tomu věnoval v tom budeš opravdu dobrej a lidi si tě budou vážit a obdivovat. Taky je dobrá terapie starat se sám o sebe. Investuj do sebe, sportuj, kup si něco pěknýho na sebe nebo knížku, přečti si jí, to ti udělá radost a hned budeš vyzařovat pozitivní energii. A budeš mít i téma do rozhovoru. Je třeba jen dát se na tuhle cestu a nepřestávat. Mimochodem, k tomu, aby to vydrželo, je třeba se tomuto novému myšlení věnovat alespoň 30 dnů v kuse. Je to doba, za kterou si člověk vytvoří návyk a pak už to jde všechno jednodušejc než na začátku. Hodně štěstí, doufám, že ti to pomůže

 
05.11.2013 16:19 Uživatel: Pedro
Věk:  22
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

Mě spolužáci na střední docela vyhovovali. Tak já se zajímám o spoustu věcí, mám koníčky, chodím do práce, sportuju, akorát to jakoby nikoho nezajímalo (neber doslovně). Já svoje známé potkávám, ale nedokážu s nimi inteligentně promluvit

 
05.11.2013 16:30 Uživatel: Elizabeth
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

musíš zaostřit objektiv, zkus se věnovat jedné věci a pořádně. Říkáš, že nevíš o čem by ses s nimi bavil. Tak si připrav pár otázek dopředu, na které by ses chtěl zeptat, aby si měl něco v záloze. A jdi do toho, jedině tím, že se budeš s lidmi bavit často se to můžeš naučit

 
05.11.2013 16:41 Uživatel: Pedro
Věk:  22
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

Věř, že mám dopředu připravený celý dialog, ale jakmile přede mnou člověk stojí, tím spíše holka, tak na všechno zapomenu, ale to sem tahat nebudu, to je kapitola sama pro sebe…

Navíc většinou, když potkávám známé, tak jsou ve skupinách s kamarády a baví se mezi sebou a já jsem nevýrazný a nemůžu na sebe upozornit. Takže jedinou šanci mám při one-on-one…A to zase nevím, co říct.

No docela mě rozesmálo, když jsem si to po sobě přečetl

 
06.11.2013 17:31 Uživatel: Elizabeth
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

 život se musí brát s humorem. Tak si to zkus natrénovat s někým, nebo sám před zrcadlem Zkus se zvýraznit. Dělej něco co ostatní nedělaj. Nelam si s tím tak hlavu, prostě něco říkej a tolik to neřeš. Možná potřebuješ najít někoo s kým by sis měl co říct.   

 
07.11.2013 13:38 Uživatel: Pedro
Věk:  22
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

To je ono. Potřebuju něko, s kým se dokážu uvolnit a nemyslet.

Když totiž s někým mluvim, tak se můj mozek snaží mi zabránit, abych se ztrapnil.

No, ale stejně prostě se mi stýská po těch starých časech, kdy jsem byl na střední nebo i na základce, měl jsem kamarády a nemusel nic řešit.

Právě, že tahle situace je pro mě nová, prostě se mi přestalo dařit a já si s  tím nedokážu poradit…

Ale takhle se určitě cítí každý jednou v životě, akorát se přestane dařit v něčem jiném

 
07.11.2013 15:16 Uživatel: Elizabeth
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

Jj, někdy jsi dole, někdy nahoře a když si dole je to příležitost pořádně se odrazit a začít znovu. Přeju ti, aby si někoho s kým se odvážeš brzy potkal. A stačí i 1 člověk. Vlastně je dobře, když se občas přestane dařit, protože jedině když se nedaří nebo když děláš chyby se můžeš zlepšit. A o to v životě jde především zlepšovat se každý den.

 
21.11.2013 19:20 Uživatel: Pedro
Věk:  22
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

ale být "dole" 2 roky? to už je trochu moc, ne?

 
10.11.2013 15:21 Uživatel: uááá
Věk:  87

Město:uáá

Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

Hm. Sám a při takové výšce budeš mít asi psychickou bariéru s posilkou, ale zkus ji. Sice, pokud píšeš, že jsi bez peněz, tak možná bude problém financovat dobrou stravu, ale vzhledem k výšce bych to tak špatně neviděl (pro mne by to cvičení momentálně stálo 25% všech výdajů - jsem student). Ale je to asi tak nejlepší věc, co může být. Sledovat, jak se ti krásně nabalují záda a ruce. hmm. narics exploze. uaaaáá. Jo, pořiď si zbroják a choď na střelnici. Není nic lepšího než střelba z malorážkové pistole…uááá.

 

Osobně mám taky podobné problémy, ale je to spíš způsobené rezignací na lidi okolo. Takže se těžko radí, občas si totiž při otevřeném přístupu k lidem člověk nadere držku, ale to ty sám dobře víš.

 

Uáá.

 
14.11.2013 13:51 Uživatel: Pedro
Věk:  22
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

do posilky nabalovat ruce a záda to chodím, ale bude to trvat trochu déle…

jinak na střelnici jsem jednou dávno byl, ale nijak moc mě to nebavilo. Navíc se zbraněma neumim zacházet a ani jim moc nefandím

 
14.11.2013 14:21 Uživatel: Kondor
Věk:  26
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

"Když se podívám na všechny, a to myslím opravdu všechny, spoužáky, tak jsou vysocí, svalnatí, vysoce inteligentní a charismatičtí. A holky na vysoké? Jedna modelka vedle druhé."

Nespletl sis tu VŠ s nějakým výchovným táborem pro Árijce! ?

Co je to prosím tě za školu? To by mě zajímalo.  

 
26.02.2014 21:19 Uživatel: Tommy
Věk:  18
Téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Text uživatele: 

No, je mi tohoto příběhu líto, ale zároveň (neber to tak, že se ti vysmívám) jsem rád, že nejsem sám. Já ještě na VŠ ani začat nechodil a ani nevím kam jít. V životě jsem měl jenom sny, které jsem nikdy nezrealizoval. Teď už je pozdě se o ně pokoušet, ani na to nemám sílu. ZŠ byl můj zlatý věk, lidi ze třídy jsem znal od dětství a rád na to vzpomínám, ale na SŠ se vše změnilo. Nemám tam nikoho, kamarádi ze ZŠ to se mnou taky vzdali, nedokážu komunikovat, nedovedu nic a bojím se budoucnosti. Pokud tohle čteš a našel jsi způsob, jak se z toho stavu dostat, byl bych ti vděčný, kdybys ho zmínil. Přeju ti hodně zdaru

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Neumím se bavit a jsem osamělý - studuji VŠ
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 10 431x
Nesplněné sliby v rodině 2 331x
A jak se cítím já? 2 388x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 414x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 500x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 449x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 701x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 722x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 787x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 539x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny