Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím

07.10.2010 08:58
Uživatel: Mrs. Nobody
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Ahoj,
žiji dlouho ve stereotypu. Každý den v 6 do školy, kde mimochodem nemám kamarády, poté co přijdu, jdu si lehnout, jsem u počítače nebo se učím. Už mě to nudí. Chci poznávat nové lidi. Problém je v tom, že jsem introvert a ještě k tomu mám IQ 136. Nevím, kam bych měla vyrazit. Ve škole není snad nikdo, s kým by se dalo normálně bavit. Většinou se setkávám s negativními názory na to, že ráda čtu atd.  

Nejsem ošklivá, klukům se docela líbím, ale jsem celkem uzavřená a proto působím nafoukaně. Takže mne často označují za arogantní. Nedokáží pochopit to, že se mi líbí i jiné oblečení než potištěná trička z New Yorkerua nechutně komerční věci Titty Twisteru, které jen ukazují celkovou konzumitu společnosti.

Kdyby to aspoň doma bylo v pořádku, tak neřeknu ani slovo, ale oba dva rodiče žijí jeden pro druhého a mě tak nějak odstrkují nebo si ze mně dělají služku. Tak se ptám, kde mám neustále brát tu sílu? A vyplatí se nepřestávat věřit? Vlastně ani nevím proč to sem píšu…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4989x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vysoké IQ - s ostatními si nerozumím, jsem jako zavřená ve svém světě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.10.2010 09:18 Uživatel: Julie
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele:  Co třeba proto, aby jsi to ze sebe dostala ven?  Podle mého názoru, na streotypu není nic špatného. Já jsem raději, když se nic moc neděje. Nepíšeš kolik je ti let, ale usuzuji že jsi na střední. V oblékání je vždycky lepší mít svůj styl, jednak je to nápadnější a tak nějak to vystihne tebe. Spíš se snaž víc usmívat a pustit lidičky k sobě. I za cenu, že tě někdo občas zklame. Ale takhle to na světě chodí. To že si nerozumíš s rodiči je celkem normální, to z nás v tomto věku dokázal málokdo. Pokud se mají rádi , tak je jen dobře. Spíš by jsi měla slevit ze svých nároků na okolí a jít mezi mladé lidi se bavit, jakkoliv,očemkoliv.
 
07.10.2010 10:40 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: Já myslím, že problém nebude ve tvém vysokém IQ... Měla bys vyrazit mezi lidi, zkus se sama začít bavit se spolužáky, poznáš, i s hlupáky můžeš najít společnou řeč Rozpačitý
Já taky nemám rád oblečení z NY a podobné hovadiny, taky rád čtu... i když je pravda, že nemám vysoké IQ Pohodový bo možná mám, nikdy jsem si ho neměřil Mrkající
Ale proč to píšu... prostě si nemyslím, že to nejlepší, co můžeš udělat, je stěžovat si na internetu, i když jsme rádi a rádi ti poradíme. Pokud tě, stejně jako mě, nebaví hospody a diskotéky, zajdi do knihovny, studovny, univerzitní knihovny, lidi můžeš potkat v muzeu, galerii, na výstavách. A určitě i s lidmi ve třídě by sis rozuměla, ale nejspíš budeš muset udělat první krok Usmívající se
 
08.10.2010 20:38 Uživatel: mmm
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: taky bych za to duvody nehledala v velkym IQ... ale ja treba taky chodila na stredni v male vesnice, nic moc lidi atd. potom (jeste na stredni) sem odjela do ciziny, poznala tak hodne novych lidi, zacala dobrovolnicit. s arminem a julii souhlasim si tim, ze musis neco delat, abys to zmenila... ale chapu ze treba ve tride to fakt nejde - ale tak to zkus hledat jine zpusoby, jine mista nez je skola. je jich dost (:
 
05.04.2011 12:40 Uživatel: suraja
Věk:  22
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Ahoj,

asi Ti rozumím, protože se cítím nějak podobně. Copak se dnes mezi spolužáky nedá mluvit o ničem jiném než o tom, kolik toho kdo vypil nebo s kým se kdo vyspal? frown Je mi z toho smutno.

 
05.04.2011 19:17 Uživatel: Madison26
Věk:  41
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Ahoj. Samé bezva rady, usmívat se, pustit lidi k sobě... 
Vysoké IQ je dar i prokletí, jak s tím naložíš je na tobě. Když chceš, přizpůsobíš se každému, problém je v tom, že se  spíš nechce. Spolužáky si nevybereš, ale s každou další školou to bude lepší, a s pracovním postupem zrovna tak. Tak vydrž, 2% není tak málo lidí, jak si teď myslíš. S rodiči si musíš poradit sama.

 
20.04.2011 05:26 Uživatel: liza
Věk:  48
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Nevím z kterého místa v republice jsi, ale zkus se zaměřit na dobrovolnictví u postižených lidiček.
Oni mají většinou trošku jiný pohled na svět a dost se od nich musíme učit. Jistě i tu se najdou bručouni,
ale jinak jsou to většinou duchem zajímaví lidé.

 
04.07.2011 16:31 Uživatel: zetko
Věk:  19
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Mám stejný problém...hlavně co se týče toho, že tě okolí pro tvou uzavřenost považuje za arogantní. Tady ti někteří radí, že by ses měla bavit se svými vrstevníky, ať už o čemkoliv, ale z vlastní zkušenosti vím, že to moc nejde - se spolužáky si občas popovídám, ale jsou naprosto na "jiné vlně". Co mi pomohlo - našla jsem si docela neobvyklé koníčky, díky kterým jsem poznala neobvyklé lidi, kteří jsou podobně "mimo" jako já, rozumíme si apod. :) A věřit rozhodně nepřestávej...ne že by mě to taky často nepokoušelo, ale ustála jsem to a teď nelituju, protože jsem konečně našla alespoň pár lidí, se kterými si rozumím. Holt mi "divní" to máme těžší a je nás málo,  tudiž hledat nám podobné není tak snadné...ale existují :)

 
09.07.2011 16:14 Uživatel: Indi-indiánka
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

    Milá Nobody,nevím,čteš ještě tyto odpovědi?Takže odpovím krátce

Hledej přátele mezi věkově staršími lidičkami.Mají již jisté životní zkušenosti a také nadhled,uvidíš,jaký je to rozdíl povídat si s takovými lidmi.

A jinak,co MENZA (nevím,jak se to píše-promiň)je to uskupení lidí,kteří maji IQ vyšší než udávané hodnoty 135.Hledej,pátrej,tam najdeš své uplatnění a lidi tvé krevní skupiny.

Zatím tolik

Hodně štěstí při hledání,kdo hledá,najde smile

 
12.01.2012 16:38 Uživatel: Nikto
Věk:  25

Město:Slovensko

Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Po niekoľko absurdných radách prišla Indi.

Ja som zažíval to isté a zažívam, aj keď u chlapcov je to o niečo ľahšie v mladosti. To že máš vyššie IQ spravidla nevadí, ale keď sa k tomu pripojí aj povaha v podobe introvertnosti, hneď sa ocitneš mimo bežnej spoločnosti.

Ak u vrstevníkov nenachádzaš nikoho s kým by si si rozumela obráť sa na starších. Napríklad Učiteľov alebo aj knihovníčky, keďže rada čítaš. Ale skús najprv pohľadať takých, ktorý "vyzerajú" na vyššie IQ verím, že ty si to po pár prehodených vetách všimneš, dá sa to.

Skús sa zamerať na to čo ťa baví, čítaj o tom knihu, na webe máš množstvo informácií.

Ľudia s vyšším IQ akokeby skôr dospievali...

 
12.01.2012 16:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Tak pojďte s tím vysokým IQ sem....poluštit.. Usmívající se

 
03.05.2012 19:35 Uživatel: Petreff
Věk:  33

Město:Brníčko

Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Ahoj. Trpím zcela stejným problémem a máme téměř stejné IQ.

 

Já tedy dřív kamarády vyhledával, ale problém byl v tom, že jsem si s málokterým měl co říct a většinou to brzo skončilo. Moc lidí mi nerozumí a berou mě jako machýrka, kterej se snaží být vždy ve všem nejlepší. Ale za to já nemůžu, že mivětšinou všechno jde samo od ruky a člověk u toho i přemýšlí, jak si to ulehčit a udělat to co nejlépe, tak rochu puntičkář.  

 

Teď už raději nikoho nehledám a vystačím si se světem internetu, práce a školy. V práci mi stačí být v kontaktu s lidmi, kteří mají IQ o 50bodů nižší jen pár minut, a chuť na jakýkoliv další kontakt s někým cizím mě okamžitě přejde. To je samej č.. ák, pi. a a co pár minut opakující se stejné fráze. Člověk se pak úplně těší na víkend a na rodinu. Ale je fakt, že si teď úspěšně dodělávám školy, abych z toho prostředí utekl, a tam se sem tam nějaký spolužák, se kterým se dá komunikovat najde, ale je to málo.

 

 

 
20.07.2012 21:01 Uživatel: Jarous
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Ahoj, muj kamarad ma podobny problem, nastesti ja mam trochu pod 150, tkze mu pomaham se "socializovat" excited

 
04.09.2012 10:58 Uživatel: blaf
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: 

Problém je i vtom, že lidé s nižším IQ chápou spoustu věcí úplně jinak, můžou uznávat jiné hodnoty, myslím si, že ale není dobré se jim přispůsobovat, protože tím zavrhuješ sebe, dokonce mám zkušenosti, že právě tyto hodnoty jsou důsledkem někdy i dost velkých problémů ve společnosti, je třeba najít si takové kamarády, kteří nám vyhovují, když jsi introvert stačí i jeden, a zůstat sám sebou, netlačit se do věcí které ti nejsou vlastní, chytrý introvert většinou není oblíbený a když se o to snaží, tak narazí, je to tak trochu prokletí...

 
17.09.2015 14:44 Uživatel: RD
Věk:  28
Téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Text uživatele: Mám podobný problém, v současnosti osciluji mezi dvěma níže uvedenými možnostmi - proto se cítím sám. 1) Budete sama sebou a téměř nikdo Vám nebude v soc. interakci rozumět. 2) Klesnete na jejich úroveň např. proto že potřebujete ve společnosti fungovat, být akceptována. Budete předstírat chování které se od Vás v daném kontextu očekává, budete se zdát součástí, ale budete nevěrná svému Já, protože vaše Já bude pohřbeno pod nánosy chování které se od Vás v daném kontextu očekává. A zde vzniká prostor mezera mezi tím kdo opravdu jste a tím kým se zdáte být když se snažíte asimilovat/synchronizovat své já s obrazem který se od Vás očekává. A věřte že tento prostor/mezera bude tím větší čím vyšší bude Vaše IQ. Čím vyšší IQ, tím delší vzdálenost budete muset urazit na cestě od svého já k „normální soc. interakci“, k normálnímu chování většinové konzumní společnosti. Jedním z nevyhnutelných důsledků vysokého Iq je to, že si tuto mezeru budete soustavně uvědomovat a budete se ji snažit nějak definovat. Čím vyšší IQ tím vice se budete muset snažit (ve snaze se začlenit) hrát roli „normálního člověka“ aby jste tento meziprostor překonali. Bohužel, stejně jako u herce na jevišti, vztahy které si tímto hereckým výkonem vytvoříte nebudou reálné protože vy sama nebudete v těchto situacích reálná a budete se cítit sama. Pokud naopak budete reálná (budete sama sebou) vrátí vás to zase do bodu 1 viz výše, téměř nikdo vám nebude rozumět a budete se cítit opět sama. Dle mých zkušeností si lidé s průměrným IQ kteří mezi sebou komunikují tento prostor vůbec neuvědomují hlavně proto že mezi nimi tento prostor který je třeba překonat vubec nevzniká. Je to logické lide s průměrným IQ nemají problém v daných situacích vykazovat stejné vzorce chování protože se situacemi nechají snadněji vmanipulat do rolí které se od nich očekávají (např. konzumní chování). Tyto role spíše vice prožívají a bývají v nich více sami sebou. Na rozdíl od lidí s vysokým IQ, průměrně inteligentní dokáží svou roli žít aniž by si to uvědomovali. Dokáží tak mezi sebou nasdílet prefabrikované myšlenky a hodnoty aniž by museli nějaký meziprostor překonávat. Závěrem Zatímco průměrní IQ lidé jsou okolním prostředím spíše formátováni/manipulováni (konformní chovaní), nadprůměrní ve snaze se začlenit do společnosti pouze předstírají že byli formátování. Zatímco lidé s průměrným IQ svoji roli která se od nich očekává žijí, lidé s nadprůměrným IQ tuto roli pouze spíše hrají, (nechtějí se do těchto rolí nechat vmanipulovat) ve skutečnosti ale zůstávají sami sebou a jsou věrni svému Já.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vysoké IQ - nemám kamarády, s ostatními si nerozumím
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bezplatná seznamka pro osoby s duševním, tělesným a smyslovým postižením 39x
Nesplněné sliby v rodině 1 65x
A jak se cítím já? 2 202x
Náklonnost/láska k osobě stejného pohlaví- zažili jste někdy 4 352x
Mám problém celkově se vztahy a vytvářením nových vztahů 1 415x
Přátelství s ostatními - jednostranná iniciativa 1 387x
Flirt s o hodně mladším mužem. 9 625x
Co mám dělat? Samota, úzkosti? Můj život krok po kroku 5 630x
Připadám si navíc, nezapadám mezi ostatní 3 714x
Bývalý kamarát sa správa ako debil 2 470x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 2
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16122
Počet odpovědí celkem: 173360
Počet registrovaných: 4868 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Chci víc sexu než partner
Nejkomentovanější za 7 dní: Zvyšování nájmu ve stavu nouze
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny