Téma: Mnoho životních nejistot, hlavně co se týče práce - nevím jak naložit se životem a prací dál

22.08.2016 17:52
Uživatel: B6JKO
Věk:  30
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím, nevim jak bych začal…

Je mi 20 let a už jsem vystřídal několik druhů práce, hned po škole jsem si zkusil tvrdou dřinu rukama za málo peněz, špatný kolektiv, no však to znáte.

Naštěstí jsem dostal nabídku v jiné firmě, kde jsem navrhoval nábytek, vydržel jsem zde více jak půl roku ale práce mě velmi omrzela až se mi znechutila a šel jsem opět jinam.

Nyní pracuju ve větší firmě jako konstruktér. Slušný plat, super kolektiv, akorát mám z práce pořád divný pocit.

Nikdy si nejsem jistý jestli dělám věci správně, nemám pocit jistoty, nevím jestli mě práce baví. Ale nechci odejít protože nechci udělat chybu a vzdát se celkem slušné práce. Nevím co dělat. Jak se rozhodnout… Mrzí mě že dělám práci z které mám spíše nervy a nenaplňujeme než abych dělal něco co by mě naplňovalo, jenom že je problém, že ani netuším, co by mě vlastně v životě bavilo… Nevím už jak dál. Potřeboval bych radu do života. Jak zjistit co by mě opravdu dokázalo bavit a naplňovat. Jak se nestat otrokem práce. Lákají mě spíše podobné věci, jako práce v zemědělství, práce se zvířaty, chtěl bych práci, kde nesedíte v kanceláři nebo u pásu, kde nad vámi každou chvíli stojí váš nadřízený a kvuli něčemu se po vás vozí jak ste něco udělali špatně a tak dále. Chtěl bych prostě tvořit, pomáhat, dávat nějaké hodnoty společnosti a lidem, prostě zemědělství, zvířata, ochrana zvířat a podobné práce ale nejsem si jist jak se k takovým pracím dostat, nebo zda je možné se u takových prací uživit spolehlivě. Jsem 20, mladý muž, co vyrůstal na vesnici.

A prostě nejsem ten typ co by chtěl práci kde je dusno, spíše bych chtěl nějakou klidnou ale prospěšnou práci, která zároveň uživí. Asi je to trochu zamotané co píšu, ale snad si z toho někdo najde tu hlavní myšlenku, co mi leží na srdci a co mě trápí.

Budu rád za jakýkoliv odezvy, zkušenosti, rady. Však to znáte lidičky. Díky že se vyjádříte, budu se těšit.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1996x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevím jak dál
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.08.2016 20:40 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Mnoho životních nejistot, hlavně co se týče práce - nevím jak naložit se životem a prací dál
Text uživatele: 

"Chtěl bych prostě tvořit, pomáhat, dávat nějaké hodnoty společnosti a lidem, prostě zemědělství, zvířata, ochrana zvířat a podobné práce ale nejsem si jist jak se k takovým pracím dostat, "

 

Všechno dohromady asi nepůjde. Tvořit a zvířata … ale jo, šlo by to tak u výcviku psů pro nevidomé či zdravotně postižené. Tím by byla splněna i podmínka dávat nějaké hodnoty společnosti.

 

Zemědělství… což takto se poptat na nějakém statku.

 

Se zvířaty můžeš pracovat i třeba v ZOO, můžeš se na práci poptat i tam.

 

A také je možné si na tvoření najít nějakého koníčka a touhu po zvířatech je možné uspokojit nějakým dobrovolčením, třeba v útulku. A na výdělek si zatím ponechat svoji současnou práci.

 
23.08.2016 10:54 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Mnoho životních nejistot, hlavně co se týče práce - nevím jak naložit se životem a prací dál
Text uživatele: 

Nemáš trochu problém s autoritami? Já jen, že pokud nebudeš mít zaměstnání, kde budeš svým pánem, tak všude bude nějaký nadřízený. Pak mi moc nesedí další věc, jak píšeš, že: "spíše bych chtěl nějakou klidnou ale prospěšnou práci… " Proč máš pocit, že zrovna v zemědělství a při práci se zvířaty je větší klid? Já si naopak myslím, že u tohoto typu zaměstnání žádné leháro, ani psychické tedy není, a naopak se tam pořád něco děje a navíc je tam také třeba mít zodpovědnost, jako všude. Na mě to působí dojmem, že máš na své straně nějaké potíže, pro které Ti vadí to a to, a pro které se Ti po čase v každé práci přestane líbit. Můj názor tedy je, že by to chtělo nejdříve zapracovat na nich - co přesně to až je, nevím, neznám Tě, a o sobě samém a Tvé povaze toho moc nepíšeš, jen o práci. Tedy něco málo píšeš, že: "Nikdy si nejsem jistý jestli dělám věci správně, nemám pocit jistoty, nevím jestli mě práce baví." Proč? Nevěříš si, nevíš co chceš atd. ? Asi by to chtělo psychologa. Mimochodem, co máš vlastně vystudováno? To Tě taky nebavilo?

P. S. Pokud vím, existují i psycholog. testy, kterými se dají zjistit předpoklady atd. o tom, jaké by např. byly pro žáka vhodné vybírat střední školy či učební obory. Jak je to u dospělých nevím, ale předpokládám, že i tam by to mělo po pohovoru jít, umět pomoci a poradit, nasměrovat atd.

 
27.08.2016 18:39 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Mnoho životních nejistot, hlavně co se týče práce - nevím jak naložit se životem a prací dál
Text uživatele: 

Ahoj,

 

píšeš, že v aktuálnej práci máš dobrý kolektív, ale nenaplňuje ťa. A ďalej, opisuješ zhruba to, čo by si chcel robiť. Práca v teréne so zvieratami, zároveň, aby to bolo (pochopiteľne) aj platovo dobré.  

 

Naštuduj si oblasť, ktorá ťa zaujela a popri aktuálnej práci si hľadaj tú svoju vysnívanú… poprípade porozmýšľaj nad vhodným doplňujúcim vzdelaním. Aj platovo pôjdeš vyššie.  

 

Inak mi to príde také, že sa stále hľadáš… Si mladý, tak na jednej strane je to dobré, pretože si si už vyskúšal prácu rôzneho druhu, na strane druhej by bolo dobré neskákať z oblasti do oblasti… ale venovať sa niečomu naplno aj napriek nejakému mínus. posúvať sa vyššie a nie do strán, využiť všetko, čo vieš z odvšadiaľ v jednej oblasti.

 

Držím palce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mnoho životních nejistot, hlavně co se týče práce - nevím jak naložit se životem a prací dál
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny