Téma: Jak se stát školitelem či lektorem - informace, škola

25.10.2015 11:16
Uživatel: MMark
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den (ahoj alt,

 

pracuje tady prosím někdo jako školitel? Zajímalo by mě, jak se do daného oboru dostat - myslím tím, jestli je potřeba mít VŠ vzdělání v oboru andragogika, nebo stačí kurz? Mám Bc. v oboru personalistika, ale nemohu se uchytit. V našem městě ani poblíž nejsou nabídky práce a pokud ano, zaměstnavatelé vyžadují několikaletou praxi, kterou nemám (jsem dva roky po škole). Zatím tak pracuju jako servírka a opravdu hodně mě to z hlediska starosti o moji budoucnost užírá.

 

Nikdy jsem moc nevěděla, kterým směrem se ubírat, ale zpočátku, když jsem se rozhodovala, kam jít po střední škole, napadla mě pedagogická fakulta. Nicméně neumím moc pracovat s dětmi, asi k nim nemám tak silný vztah jako ostatní holky alt Ráda ale s lidmi komunikuju a prý umím dobře učit (vím, že to může znít povrchně až směšně).  To mi bylo řečeno v mojí práci, kde hodněkrát někoho zaučuju. Napadlo mě tak, že by daný směr mohl být ten pravý. Nevím ale, jak začít. Přihlásit se na VŠ a začít znovu večerně? Nebo na nějaký kurz? Zase bych nerada utratila peníze za něco, co mi k ničemu nebude (což se ale může stát, vím, je to to riziko). Taky nevím, jak se dostat k zaměstnavatelům - zeptat se na úřadu práce (ale kde a koho? ). Nebo se zeptat zaměstnavatelů, když uvidím někde nabídku? Mám zároveň vystudovanou sociální VOŠ, tak mě napadlo, že bych třeba mohla vést rekvalifikace pro budoucí praovníky v soc. službách. Ale to je jen taková představa.

 

Děkuju za rady a názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4822x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pracuje tady někdo jako školitel, lektor? Prosím o radu.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.10.2015 20:45 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak se stát školitelem či lektorem - informace, škola
Text uživatele: 

Myslím, že se dá najít na internetu něco jako toto a pak už hledat uplatnění u firem pořádajících rekvalifikace a školení.

 
25.10.2015 21:07 Uživatel: Husa
Věk:  30
Téma: Jak se stát školitelem či lektorem - informace, škola
Text uživatele: 

Ahoj,

určitě se zajímej o projekty evropské unie - přes Úřad práce. Vždycky když startuje nějaký větší projekt, získá ho soukromá firma a nabírají nové lektory. Tato  práce ale nebývá jistá na několik let, ale spíš v rámci projektu jenom na určité období, s koncem projektu většinou končí i práce některých lektorů, ale i ta by to mohl být dobrý začátek. Já radím začít tímto směrem. Zaměřit se na nějaký projekt, např. proběhl projekt Sladění práce a rodiny, www. sladeni-prace-a-rodiny.cz  zjistit jaké soukromé firmy v tomto projektu vyhráli výběrové řízení a oslovit je. V takových oblastech pracují jak vysokoškoláci, mladí lidé, tak i třeba učitélé vysokých škol, starší ve středním věku, opravdu si myslím, že tady šance jsou.

 
25.10.2015 22:05 Uživatel: Husa
Věk:  30
Téma: Jak se stát školitelem či lektorem - informace, škola
Text uživatele: 

ještě připojím jeden odkaz, který by tě možná mohl zajímat

https://portal.mpsv.cz/upcr/esf

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se stát školitelem či lektorem - informace, škola
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny