Téma: Práce pro ženu se schizofrenií

08.10.2011 02:22
Uživatel: L.
Věk:  30
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Ahoj,
jendna moje kamarádka (28 let) trpí cca 2 roky schizofrenií. Vystřídala i nějaké zdravotnické zařízení, měla i částečný důchod, ale je mladá a chtěla by pracovat, má SŠ. Zkoušela nějká brigády..úklid, balení zboží... zadávání dat do PC - u toho ale dlouho nevydrželal, nemůže se dlouho soustředit. Pak si našla práci na plný úvazek, montovala drobné výrobky, z toho byla nadšená, ale tahle práce samozřemě vyžaduje zase nějaký výkon na čas, takže dostala výpověď pro pomalou práci..
Je to těžké...Máte někdo nějaký tip co by mohla dělat? Mě napadá už jen asi být někde na vrátnici, nebo uklízet, rovnat zboží v Tescu...ale ona zas nechce být moc na veřejném místě kde se jí bude někdo pořád na něco ptát....ach jo.
Díky za nápady....
 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.10.2011 07:06 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Spíš bych tedy volila práci vykonávanou doma s tím, že si může limitovat kolik práce přijme. Účto, překlady apod.

 
08.10.2011 08:45 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Když to je právě to, že ona potřebuje někam chodit..doma se zblázní nadobro frown Já vím, není to lehké..

 
08.10.2011 15:55 Uživatel: Julie
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

 Někam chodit a přitom nebýt na očích, to je těžké všude je něco. Možná někde v prádelně, nebo čistírně, nevím. Možná i jako pomocná síla do kuchyně by nebyla špatná. Každopádně hodně štěstí při hledání. Už jste viděli virtuální pracovní veletrh? Naklikejte a hledejte, ten test je super.

 
08.10.2011 21:16 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Nj, já to chápu, ale v principu je to trochu nesmysl.. i když...zkrátka nikdo nebude dobrovolně platit stejnou mzdu někomu kdo dělá výrazně méně.

Jak jsem pochopila tak její pracovní výkony jsou prostě nízké a zde je tím pádem další problém, kromě toho, že nechce přicházet s nikým do styku.

Možná snad vzít práci na zkrácený úvazek, resp. platem za ní s tím, že prostě bude pracovat víc hodin tak, aby udělala co má.

S tím chozením mezi lidi bych to neviděla tak černě ve spojení s prací doma. Dá se chodit do menších obchůdků, parku nebo se setkávat s jinými lidmi v rámci nějaké zájmové činnosti atd. Hodně to záleží na tom jaká konkrétní omezení ji limitují.  Zda třeba snese cestu mhd, kolik lidí a jací jí vadí atd. Nedá se to říct jednoduše.

 
09.10.2011 06:08 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Já vím, je to začarovaný kruh...Díky za nápady...

 
09.10.2011 08:32 Uživatel: Julie
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

  Možná v Tvém principu se jedná o nesmysl. U nás chodím do čistírny, kde obsluhuje muž bez jedné ruky, protézu nemá, jen pahýl. Zdravý člověk by byl určitě rychlejší, jako zákazník to toleruji a plat mu nezávidím. Separovat lidi s jakoukoliv vadou je nesmysl zas pro mne.

 
09.10.2011 15:55 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Neměla jsem na mysli separovat JulčoUsmívající se. Nejspíš jsem to jen špatně vyjádřila. Myslím tím, že každý člověk má mít právo na práci dle svých možností a schopností, to ano. Na druhé straně není přeci možné požadovat stejný plat za dejme tomu poloviční práci. To je vše co jsem chtěla říct.

Jsou jistě místa, kde nějaké zpomalení nevadí.. a ono také hodně záleží na tom čím je člověk omezen. Celkově je to složitější. Znala jsem třeba učitelku bez prstů na jedné ruce, ale pro její práci to prakticky žádné omezení nebylo. Nebo jsem zase znala staršího pána zedníka, který byl fakt pomalý, pro běžné práce naprosto nepoužitelný, protože by jen zdržoval a všichni by na tom byly biti. Jenže majitel firmy byl docela chytrý a dost často bylo třeba dělat takové dodělávkové preciznější práce, které zase pro ty ostatní byla zdržovačka, tak je dával tomuhle pánovi. On si s tím vyhrál a všichni byli spokojeni.

Zkrátka někde to jde, jinde ne.

 
12.10.2011 08:13 Uživatel: danulaxx
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

doporučovala bych jí zkustit třeba prodej drogerie, nebo kosmetiky jako je Avon, nejdřív mezi známými....můj kamarád, ochrnutý na půl těla, jedna ruka nefunkční, kulhá, špatně mluví, plný ID, se obával, že doma zblázní, nemá totiž ani žádnou rodinu, tak to zkusil a je velmi úspěšný, lidi oceňují, že se snaží i přes svůj  vážným zdrav. stav, navíc se této práci může věnovat tehdy, když se cítí dobře, není omezován pracovní dobou

 
25.06.2014 01:56 Uživatel: Leša
Věk:  51
Téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Text uživatele: 

Jsem na tom skoro stejně, kvůli nízkému výkonu v práci o ni skoro pokaždé příjdu, momentálně už jsem taky ve středním věku, ale do důchodu daleko, taky ale ještě ke všemu nemám ani SŠ…rekvalifikaci mi už párkrát odmítli na pú dát-zamluví to pokaždé. Doteď jsem si myslela že jsem skoro snad taková jediná široko daleko a se svým okolím jsem o takovýchto svých potížích mluvila jen málo a s vědomím že když už-tak že to případné pochopení bude falešné. Pravda že teď už zase pár dnů mám nové pracovní místo, ale stíhám tak tak. a práce má za čas přibýt.

 

Asi jsem měla jen psát názor na případ té 28leté kamarádky…no aspoň jsem si dovolila se svěřit, vím že by bývalo lepší kdybych měla aspoň tuto možnost o "pár" roků dřív, přeji všem víc úspěchů v život vůbec

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce pro ženu se schizofrenií
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16367
Počet odpovědí celkem: 174503
Počet registrovaných: 4980 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Hromadné očkování speciální pistolí
Nejkomentovanější za 7 dní: iPhone 11
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny