Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?

05.01.2015 11:31
Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Odpovědí na téma: 16
Text: 

K dotazu mě inspirovalo toto téma a hlavně jedna z odpovědí. Občas se setkáme všichni s výmluvami, kde alkohol hraje roli utěšitele. Ale když jde o volant, tolerujete alkohol? U sebe, nebo u jiných?

Vypadá to jako hloupá otázka, ale jak už jsem psala - jsou i lidé opačného názoru, než je ten, který považuju za většinový.

 

alt

Sedáte za volant nabo na kolo s alkoholem v krvi?
 Ano (6)
 Možná - se zbytkovým (0)
 S kocovinou (0)
 Nikdy (12)
 Jako spolujezdci mi u řidiče alkohol neřeším (0)
 Nejsem řidič (2)
 Na kolo ano (na silnici) (3)

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2336x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vážně - vyřešil alkohol někdy nějaký váš problém?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.01.2015 11:40 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Ahoj Baru, pokud jde tedy o mně a o dědečka, my nepolkneme kapku alkoholu, ten dávám jen o Vánocích do cukrátek, takže za volentem vždy bez jakéhokoli alkoholu.

Alkohol vidím jako šidítko a ne pomoc při řešení problémů. Jako, když pláče miminko a my mu dáme dudlíka, to šidítko, než dostane lahvičku s mlékem, aby utišilo hlad a důvod svého pláče.

Zrovna tak alkohol, je to šidítko, a když lidé vystřízliví, je ten problém (ten hlad) daleko třeba větší. Pavla

 
05.01.2015 12:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Jo, Pavli … to je takový ten normální názor. Většinový možná ne, protože na to pivko si odskočí kdekdo a třeba si dá i kapku něčeho ostřejšího. Nic proti. Já sama taky nepiju, ale ostatním to neberu - ovšem pokud nejde o volant a třeba práci.

 
05.01.2015 12:34 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Jasně, Baru, já vím, že jsme spíš takový extrém. alt

 
05.01.2015 12:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Ne, ne … takových výjimek bude určitě taky dost. Extrém byste byli, kdybyste zůstali u těch dudlíků  alt

 

alt

 
05.01.2015 12:21 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Nepiji nikdy, skoro celý den, před tím, než mám jít za volant, ještě nikdy, za celou moji  padesáti čtyřletou řidičskou praxi.

Jinak alkohol, tedy přesněji nápoje s obsahem etylalkoholu, neodsuzuji zcela. Protože je prokázáno vědecky, že malé množství alkoholu může být pro zdraví užitečné. Například kvalitní víno, zvláště červené, obsahuje i resveratol, látku zdraví velmi prospěšnou. Je-li víno z oblastí, s dobrou půdou, kde obsahuje velké množství minerálů, jsou to minerály, které prošly živým organizmem, a proto mají skvělou využitelnost v lidském organizmu. Mimo to nízkoalkoholické nápoje, přírodního původu, vzniklé kvašením, mají i další příznivé účinky od zlepšení prokrvování až po zlepšování trávení a také zlepšování působení vitamínů včetně působení vitamínu C.

Existují studie, které prokazují, že kratšího věku se dožívají alkoholici, ale také abstinenti, než alkohol rozumně užívající lidé.

Je to, ovšem, téma na velkou studii.

„Zatímco mnohé je již známo o účincích látek obsažených ve víně, jako jsou cis-a trans-resveratrol, quercetin, katechin a další, pro prevenci některých kardiovaskulárních onemocnění, jsou zatím jen velmi opatrně uváděny poznatky o možných protinádorových účincích. V případě resveratrolu by mělo jít o účinky působící v kancerogeneze spíše proti promotorovým vlivům, v menší míře pak proti vlivům induktorovým. Resveratrol má v experimentech a v dávkách, které jsou dosažitelné mírným a kulturním pitím vína bez rizika alkoholismu, prokázány následující účinky: antimutagenní, antioxidační, protizánětlivé a podporující diferenciaci buněk. Podobnostíresveratrolu s částí molekul steroidních hormonů se vysvětluje také jejich příznivý účinek u hormonálně závislých buněčných linií nádorů prsu a prostaty.

Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. , děkan LF MU Masarykův onkologický ústav v Brně

Resveratrol a jiné polyfenoly obsažené ve víně
„Resveratrol patří do skupiny fenolických látek, které vznikají ve slupkách bobulí jako přirozená ochrana proti plísním. Kromě fungicidní funkce slouží rostlině i jako ochrana před UV zářením a jako antioxidant. Obsah ve víně bývá udáván v rozmezí 0,1 - 8 mg/l. V procentuálním vyjádření slupky modrých odrůd obsahují více resveratrolu a fenolických látek než odrůdy bílé. Roli v obsahu fenolických látek hrají půdní podmínky, délka slunečního svitu a vliv stresových podmínek. Obsah fenolických látek ovlivňuje i technologie zpracování hroznů a školení vína. Nesmíme však zapomenout vzít do úvahy ani odrůdu, dobu sklizně hroznů a další faktory, které obsah resveratrolu ve víně ovlivňují.

Resveratrol je jen jedním z mnoha bioaktivních polyfenolů. K dalším patří quercetin (antioxidační, protizánětlivé a protisrážlivé účinky), katechin (antioxidační účinky), genistein, apigenin, luteolin a další (mnohdy dosud neprozkoumané) “

alt

 
05.01.2015 12:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Aha, takže shrnuto  - Tobě možná alkohol vyřešil dlouhověkost alt

 

alt

 

 
05.01.2015 12:53 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Barči, ne jenom panu Sovovi. Moji stařečkové, vždy když se probudili tak si dali štamprlátko slivovice, potom až snídani, ke sváče skleničku červeného a chleba se škvarkama. Moje babička kdyby si nezlomila nohu v krčku a nestala se ležákem neboť se jí nechtělo chodit tak by tu zřejmě byla hrubo přes 100 let. Takhle dostala zápal plic a v 98 umřela. Víš že dost odsuzuji chlast za volantem, ale abstinent nejsem. Nevidím důvod proč si nedat pivko, vínko nebo kořaličku, ale vždy s mírou a ne před jízdou. Buď jsem normální a mám nějakou zodpovědnost, né jenom za sebe, ale i za druhé, nebo jsem debil a chlastám. Tak žealt na zdraví.

 
05.01.2015 13:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Moc krásně napsané. Ani já si nemyslím, že alkohol je špatný za každých okolností. To mě jen tak nadzvedl názor o ženské s rozumem v oblacích a následná obhajoba. Napadlo mě, kolik je asi lidí, kteří si myslí totéž? Překvapuje mě existence už toho jediného.

 
05.01.2015 13:26 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Mě ani né. Setkávám se s lidmi, kteří hulej trávu a v klidu jezdí. Tak proč by si někdo nemohl myslet, že může jezdit nalitej. Poliše vidíš jenom číhat někde za bukem, měřit rychlost a buzerovat za blbosti. Ze zákona ti při kontrole mají dát dýchnout. Vidělas to že by se tak dělo? Já ne. Zdůvodnění-na to není čas a peníze. Pokud jim nevypadneš do klína tak se nic neděje. Pokud nějaká smažka nebo nalitej neudělá průser tak se nic neděje. Pokud začne ujíždět, tak pak vidíš ty konce. Ale zákon je na něho krátký a tak proč by se měli poliši snažit. Nakonec se může stát, že to odprdnou oni, že udělali něco co neměli. Zadržet řidičák, nebo někomu zabavit auto - nó to bych chtěl vidět. Vím o člověku, který má řidičák v čistírně, v klidu jezdí dál, poliši to vědí taky a nic se neděje. Pokud by mu auto zabavili, tak mu ho musí hlídat atd. , jináč si on může stěžovat, že o jeho majetek nepečují tak jak ukládá zákon. Je to paradox, ale v Kocourkově je to tak.

K tomu 32, se nemá ani cenu vyjadřovat.

 
06.01.2015 06:49 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Tedy Hříbečku, nevím kde jezdíš Ty, ale s tou částí o dýchání prostě nemůžu souhlasit. Minimálně mě nechávají foukat skoro při každé kontrole.

Vzpomínám si dokonce před lety, když jsem jela po PM rtů (nesmí se pak několik dnů nijak zvlášť namáhat pusa a ten den určitě ne) a že musím foukat, protestovala jsem, že ne, z mojí oteklé pusy a minimální mimiky tomu policistovi muselo být jasné, že to je fakt problém a přesto jsem musela. Nabízela jsem krevní test, jen nefoukat. Nakonec jsem radši foukla, protože byl hrozně neodbytnej a evidentně viděl, že jsem nepila, ale holt si musel udělat čárku. vrrr.

 

Jinak k alkoholu mám spíš negativní vztah. Či lépe řečeno nejsem abstinent, v mládí jsem si skleničku ráda dala a ne jednu, ale nějak mi to přestalo chutnat. No tak si někdy občas skleničku dám, když mám chuť, ale s léty mám stále menší a menší, tak to tak nějak vychází na skleničku či dvě za rok nebo dva.

 

Alkohol mi u druhých vysloveně nevadí, ale musí ho být málo a na chuť ne na smutek. Jakmile je to víc, nesnáším to.

 

No a co se týká řízení a alkoholu, tam je to celkem jasný. Piješ - tak neřiď.

 

 
06.01.2015 11:34 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Nebude to Veselko tím, že Tě už znají? altTeď vážně. Plácám se po půlce republiky. Všude tam kde máme nějaký mechanizmus, stavbu, atd. Ale za celou dobu jsem nikde při kontrole nedýchal. Asi mám kliku.  

 
05.01.2015 19:55 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Tak na zdraví, pane Sovo.  alt

 
05.01.2015 15:41 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

nepiju vubec, pokud nepocitam pivo a to jenom v lete

 

pokud vim ze mam treba vecer nekde jet tak bych nepil ani rano, moje auta sice jezdi na benzin a ne na ridicak ale bez ridicaku bych byl tak trosku v prdeli

 

pokud by bylo na me, tak bych dal limit max nejakych 0.2,   0,2 -1 mastna pokuta + odebrani ridicaku na 2 roky a kdo ma vic tak odebrat ridicak klidne i na 10 roku bez jakekoliv moznosti predcasneho vraceni + pokuty ve stovkach tisic (nebo okamzite zabaveni auta, jenze v dnesni dobe kdy je 95% aut na splatky to jde tezko)

 
05.01.2015 15:43 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

a k tematu, alkohol zadne problemy resit nemuze, maximalne je posune na pozdeji a zhorsi

 

jenom trouba si muze myslet ze za neho alkohol neco vyresi

 
05.01.2015 18:03 Uživatel: Madla
Věk:  26
1379679133_18.jpg
0-100
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Znám takový hezký citát (ale není můj) … "alkohol nevyřeší vaše problémy, ale pomůže zapomenout otázku" a stím souhlasím. Jo jinak k otázce. Já bych neusedla za volant, pokud bych něco před tím vypila. a to nejen kvůli policajtům a možný pokutě. Ale mám známýho, který  vezl své děti i když byl napitej! todle jsem nikdy nepochopila… alt

 
05.01.2015 19:53 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Text uživatele: 

Pokud jdu za volant, tak mám v sobě jenom H2O.

Alkohol nemůže nikdy vyřešit žádný problém.  alt

alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Alkohol - vyřešil někdy vaše problémy?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny