Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?

08.10.2014 13:15
Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Odpovědí na téma: 7
Text: 

S kamarádkou pátráme po léčivé bylince!!!

Moji kamarádky pěti-lety syn má asi menší zdravotní problém s předkožkou - má ji nějak slepenou nebo co, co mi popisovala, tak zúženou ji nemá, ale její pediatrička ji upozornila i na chirurgický zákrok = obřízku. No, když mi to popisovala, tak mně představa trochu děsí, protože její pětiletý syn s hygienou problémy nemá, ani s močením nemá problém a tak si říkáme: nenajde se nějaká léčivá bylinka na tenhle problém = slepení předkožky?

Co vy nato? Poradíte?
Já, když někdy poslouchám přes jaké traumata si musí projít některé děti, tak mi krvácí srdce.

 Dík!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5152x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Obřízka, nebo léčba bylinkami?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.10.2014 14:10 Uživatel: bylinka
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

Vy máte ale pitomé nápady, to se hned tak nevidí… : )   Myslíte, že když vám naroste o jeden prst na ruce víc, vyléčíte ho bylinkami?

 
09.10.2014 18:53 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

bylinko  - Tvoje odpověď je o něčem jiném, než na co jsem se ptala. Nevadí, pokusím se Ti to vysvětlit: záležitost kterou nahoře popisuji, se netýká něčeho co je navíc jak si to Ty vysvětluješ, ale něčeho co se vyvinulo normálně a co za normálních okolnosti (prý podle nejnovějších studií) v tyhle záležitosti nepotřebuje chirurgický zásah.  

bylinko, **je celkem důležité pozorně číst, než psát ukvapené názory. ** alt

 

 
08.10.2014 18:58 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

Tak tohle měl i můj syn. Jde sice o krvavý zákrok, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Horší je hojení. Kvůli močení to štípe, je to nepříjemné. Ale aby kluk měl vše, jak mít má, to za to stojí. Jen se divím, že maminka kluka tento problém neřešila dřív. Vždyť tohle má odmalička a zákrok by si už nepamatoval.

 
09.10.2014 18:56 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

 

 

Barča - moje kamarádka - (mladá maminka), je rodačka ze Švýcarska a žije na Slovensku. Ve Švýcarsku, ale i v jiných státech podobné praktiky s předkožkou dětem nedělají, protože prý podle nejnovějších studií je SLEPENÁ PŘEDKOŽKA ve 2, 3, 5 … - LETECH normální proces.   U každého dítěte je to trochu individuální, ale za normálu se předkožka uvolňuje postupně až v pubertálním věku, proto prý podle nejnovějších studií žádnou léčbu, nebo chirurgický zákrok v tak raným dětství - 2, 3, 4… letech a ani v předškolním věku není potřebné dělat. (Samozřejmě, já nejsem doktor, ale zajímam se o to, protože jsou to celkem důležité zdravotní záležitosti).

 

Kamarádka - (i já), je  překvapená že tyhle drsné zákroky se praktikuji jak na Slovensku, tak i v Česku. Já s ni plně souhlasím, protože co jsem si přečetla názory maminek na Slovensku i v Česku, tak o traumatické zážitky mají postaráno jak předškolní děti, tak i školáci - což je ale zbytečné. Podle mně je to zbytečné i z důvodů, že když 3, 5, 6… - letemu dítěti přetáhnou předkožku, nebo mu ji sondou nějak uvolňují, tak je to dost bolestivé i z toho důvodů, že předkožka má tendenci se potrhat a slepit znovu a pak je zase tím pádem nutný chirurgický zákrok + bolest + traumata s tím spojené. Docela by mně zajímalo v kterým roce se v ČR a na SK dělali tyhle studia, ohledně předkožky, které se praktikují v dnešní době.

 

Našla jsem zajímavý-rozumný článek ohledně vývoje, anatomie a fyziologie  předkožky u dítěte - doporučuji to přečíst rodičům a hlavně pediatrům:      http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

 

 

Chci ještě říct, že jsme našli bylinku na předkožku. Bylinka se jmenuje: SLEZ  PŘEHLÍŽENÝ. Z bylinky se dělá macerát na sedací koupel:

 

Plná hrst květů SLEZU PŘEHLÍŽENÉHO se dá do 5l flašky a zalije se studenou vodou - (nechá se přes noc). Na druhý den se to přecedí, ohřeje (na příjemnou teplotu) a přidá se dítěti do koupele, nebo i do lavurku do vany a dítě si v tom posedí. Tahle koupel se opakuje několik krát do týdne - (čim vic krát tim líp) a předkožka je po několika týdnech víc elastická - povolnější … . Macerát, který děláme dítěti do lavurku se dá použít i na druhý den.   (Pro dospělého se dává 100g bylinky na jeden sedací koupel) Tenhle macerát je od známe bylinkářky - Márie Trebenové.

 
10.10.2014 12:50 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

Buď jak buď, jsem ráda, že je u mého syna všecko v pořádku a nedopadl jako známý, který tento zákrok musel podstoupit ve svých pětadvaceti letech. Jemu se to tedy samo "neodlepilo".

 
12.10.2014 23:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

Použil bych na to asi měsíčkovou mast (mast z měsíčku lékařského) .  

 
14.02.2015 16:19 Uživatel: ikim
Téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Text uživatele: 

 Či sa to samo napraví neviem ale dodnes mám v živej pamäti bolesť a štípanie niekoľko dní po prvom sexe. A nebol som najmladší (22)

Pri nom som si  "napravil" predkožku. Podotýkam že to nebolo s pannou ale skusenou ženou. Radšej by som to absolvoval v detstve ako v dospelosti

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bylinka na slepenou předkožku u dítěte - existuje nějaká?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny