Téma: Svědění kůže - podkožní zánět

21.12.2019 01:04
Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj starosťáci,
po dlouhé době jsem si přišla pro radu. Nevím zda uspěji, ale doufám v to, třeba má někdo zkušenost.

Svůj problém s úporným svěděním břicha řeším dlouhodobě s lékaři, hledám v diskuzích atd. , ale nic nefunguje.

Příčina je jasná, jde o zánětlivou reakci po injekcích, ale co s tím nevím, píchat si je musím.

 

Píchám si denně 1ml Fraxiparin Forte 19000IU, po každé aplikaci se mi následující den udělá v místě aplikace boule o průměru 2,5-4cm, místo začíná postupně šíleně svědět.

Otoky se postupně vstřebávají 1-3 týdny. Takže mám vlastně místo břicha jeden velký balón plný boulí, který příšerně svědí a každý den přemýšlím kam píchnu další.

 

Už si s tím nevím rady, doktoři na mě koukají jakože je to hrozný, ale vždy pokrčí rameny, protože také neví.

Kdybych to měla na chvíli tak to nějak přečkám, ale mám to na furt a jsem prostě dost zoufalá, protože pořád myslím jen na to, abych se hlavně neškrábala. Zkoušela jsem kde co, ale naprosto nic nefunguje.

 

Zlepšení bylo, když jsem si začala obsah přetahovat do inzulínek, s originálními injekcemi byly boule mnohem větší, plus pokud mi je píchají v nemocnici (tam prostě odmítají, abych si je přetahovala a píchala sama) tak mám ještě navrch podlitinu menší nebo větší podle šikovnosti sestry.

 

Píchat je rozhodně umím, injekce si píchám už dlouho a i techniku jsme s doktory několikrát probírali, protože to je vždy první reakce.

 

Zkoušela jsem různé desinfekce, bez efektu. Resp. nakonec jsem přestala používat desinfekci úplně a o něco málo se to zlepšilo, alespoň do současného stavu.

Zkoušela jsem antihistaminy jako Analergin, Xyzal, atd.. , Fenistil gel, chladivé gely, Francovku, konopné gely, přírodní oleje, prostě nic. Pouze mazání v podstatě jakékoliv přinese malou chvilkovou úlevu při aplikaci, chladivé gely i pár minut navíc, že svědění není tak úporné, ale jinak udrbala bych se a mazat se v kuse také nemůžu.

 

Zkoušeli jsme přejít na léky ve formě tablet jako Warfarin, Trombex atd. , ale po těch mě zase kromě dalších vedlejších účinků, nesnesitelně bolí žaludek.

Celkově mám s prášky dost velký problém, protože u mnohých mám významné nežádoucí účinky, takže suma sumárum injekční forma je pro mě lepší. Kdyby jsem na ně neměla ty zánětlivé reakce, tak jsem s nimi naprosto spokojená.

 

Momentálně řeším s hematoložkou jestli by nebylo možné na zkoušku přejít na Clexane, protože jsem si ho před lety píchala a bez reakce. Jenže ten se vyrábí ve slabším provedení, takže bych ho musela píchat zase ještě větší množství. V lednu se dohodneme až budou nové výsledky krve.

 

Napište mi někdo, že víte o něčem naprosto úžasném, co sníží reakce : ).

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.12.2019 13:07 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Svědění kůže - podkožní zánět
Text uživatele: 

je to řešení následku a ne příčiny, ale jako dítě, když jsem měl vyrážky, tak mi hodně pomohl "teplotní šok". Když už jsem to nemohl vydržet, osprchoval jsem si místo ledovou (pomohlo méně) nebo hodně teplou (co nejteplejší jsem snesl) vodou (pomohlo výrazně více a na delší dobu)

 
21.12.2019 14:30 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Svědění kůže - podkožní zánět
Text uživatele: 

Ahoj Veselko, když jsem si pozorně přečetla Tvůj příspěvek a příbalový leták, tak si myslím, že jde o alergickou reakci nebo nežádoucí účinky:

1) Píšeš, že: "Zlepšení bylo, když jsem si začala obsah přetahovat do inzulínek… "

No, a v příbalovém letáku se píše, že:  

"Stříkačky, ve kterých je přípravek FRAXIPARINE FORTE dodáván, mohou obsahovat latex.

Ochranný kryt jehly předplněné injekční stříkačky může obsahovat latex."

Čili jedna možnost (příčina) by mohla být aler. reakce na latex, když ke zlepšení dojde po přetažení obsahu do inzulínek.

2) Druhá možnost (příčina) by mohla být v možných nežádoucích účincích uvedených v příbalovém letáku (reakce v místě vpichu/častý nežádoucí účinek + svědění/vzácný nežádoucí účinek), které některé z nich odpovídají tomu, co popisuješ, viz. příbalový leták.

 

Že si injekce pícháš správně, o tom u Tebe vůbec nepochybuji. Osobní zkušenost nemám. Jen, jak jsi se zmínila o tom Clexanu, po kterém jsi zmíněné potíže neměla, tak jsem si vzpomněla, že ten jsem tenkrát píchala x let manželovi a též po něm žádné reakce neměl. Je-li to tedy možné, byť se vyrábí v nižší síle, já bych to zkusila za něj změnit.  

Jinak nevím, co bych Ti poradila, natož úžasného : )    

 
22.12.2019 01:44 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Svědění kůže - podkožní zánět
Text uživatele: 

Patriku, Dany. oběma Vám moc děkuji za reakce.

 

Příčinu nějak řešit neumím, protože krev si prostě nezměním. S tou vodou je to pravda, jenže to taky nemůžu dělat pořád. Chvilku si tím samozřejmě ulevím, to jo, ale jen chvilku zkrátka.

Napsala jsem to jako svědění kůže, ale svědění celého břicha tak urputné, že bych si nejradši vzala nějaký drapák a břicho si rozškrábala úplně dovnitř. Samozřejmě se snažím neškrábat, protože pak je to ještě horší. No zkrátka stojí to za prd, protože není dlouhodobější úleva.

 

Ten Clexane chci zkusit i za cenu většího množství, jen mám novou hematoložku a ta chce počkat až po nových rozborech. Už o něj u doktorů prosím půl roku.

Ono je to takové složité, doktorům se celkově nechce moc něco měnit a tak, protože těch cévních příhod mám za sebou dost, tak si mě spíš trochu přehazují jako horký brambor.

 
11.01.2020 12:58 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Svědění kůže - podkožní zánět
Text uživatele: 

Konečně mám Clexane, píchám třetí den a pokud to takhle vydrží jsem spokojená.
Myslela jsem si, že se přepočítává stejně jako Fraxiparine, ale je to jinak, dokonce mám menší dávku : ).
To podstatné ale je, že nemám žádnou alergickou reakci.

Na rozdíl od Fraxiparinu při aplikaci Clexanu mě to tedy fest pálí a štípe, ale do 10 minut to vymizí a je klid.

Boulička se mi udělá po aplikaci jen o velikosti aplikovaného objemu, což je v pořádku, a postupně se během několika hodin perfektně vstřebá.

Takže žádné zatvrdliny, úporné permanentní svědění, nic takového. To pálení, i když je dost silné, trvá jen chvilku a pak už pohoda, takže to se dá těch několik minut vydržet.

 

Musím jen vydržet než se vstřebají ty boule po fraxíku, to bude ještě na dlouho, ale hlavně že už žádné další nepřibývají : ). S výměnou za Clexane jsem zatím velmi spokojená.

 

Jinak mi přijde docela zajímavé jaký je mezi oběmi injekcemi rozdíl i vzhledově a popravdě moc nechápu, když Clexane se dává o něco menší objem proč vůbec tolik doktorů píše hlavně Fraxík, když ani v ceně pro pojišťovnu mezi nimi není podstatný rozdíl. Mohla jsem si tohle všechno ušetřit a z toho co vím, tak alergických reakcí na Fraxiparin je opravdu hodně, rozhodně nejsem jediná. Samozřejmě každý snáší lépe nebo hůře něco jiného, ale obecně na Fraxiparine je těch alergických reakcí mnohem víc než na Clexane.

Taky jsem zjistila, že u Fraxíku je jehla silnější a zdá se mi tupější než u Clexanu. S originální jehlou jsem si bez nápřahu, jen samotným tlakem jehlu do břicha nepíchla, u Clexanu žádný problém.

A také se mi víc líbí bezpečnostní mechanismus po použití stříkačky.

U Fraxiparine se po aplikaci ručně musí vytáhnout ochranný kryt a otočit, když chce člověk vrátit kryt na jehlu, tak musí opatrně, protože je měký, aby se nepíchl.

U Clexanu ochranný kryt automaticky vyskočí po vytlačení látky ze stříkačky (je tam pérko) a kryt na jehlu je ještě v navíc v pevném plastikovém obalu, takže je pevný a jde perfektně zpátky nasadit.

 

Jediná výhoda u Fraxiparinu je velikost balení, protože předplněné stříkačky jsou celkově subtilnější, tak je skoro poloviční proti Clexanu, ale zase tím, že jsou stříkačky u Clexanu celkově mohutnější, tak nejen působí odolněji, ale lépe se s nimi manipuluje.

 

Jinak jsem si v mezidobí zkusila koupit konopnou mast Konopela Dr. Popov. Stojí pár kaček, ale narazila jsem na ní tak jsem jí taky zkusila a ze všech přípravků, co jsem při Fraxiparinu zkoušela na snížení svědivosti musím říct, že se mi osvědčila jako nejlepší. Po namazání se svědění o dost zmírnilo a vydrželo mi to 2-3 hodiny.
Co se mi tedy na té masti moc nelíbí je, že je to v podstatě tuhá vazelína v kelímku, takže člověk musí kroužit prstem, aby část změkla a mohl ji nabrat, ale účinek tedy výborný proti všemu co jsem za tu dobu vyzkoušela.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Svědění kůže - podkožní zánět
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny