Téma: Cvičení po operaci kolene s hubnutím (redukcí hmotnosti) - doporučení, zkušenosti

17.10.2014 22:41
Uživatel: Ingriduella
Věk:  19
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý večer,

obracím se sem s prosbou. Jsem pár dní po operaci kolene a doktor mi doporučil jednak cvičit, abych posílila svalstvo na noze, kterou mi operovali, a jednak abych tak jako celkově shodila pár kilo a posílila celkově svoje tělo. Při výšce 163 cm vážím 78 kg a BMI mám okolo 27…

Potřebovalach bych doporučit nějáké cviky, popř. dietu a takové podobné věci abych shodila kila, posílila celkově postavu, ale zároveň je mohla provádět s ohledem na své zoperované koleno.

Pokud máte nějáké tipy, nápady, rady tak sem s nimi, budu za ně vděčná alt

Jinak buďte té lásky a odpovědi typu: "Toto téma už tu bylo" nebo "cvič, co ti doktor doporučil" nebo "Internet je toho plný" apod. si nechte pro sebe alt

Děkuji

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2184x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Cvičení po operaci kolene
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.10.2014 11:09 Uživatel: Asti
Téma: Cvičení po operaci kolene s hubnutím (redukcí hmotnosti) - doporučení, zkušenosti
Text uživatele: 

Pokud jde o dietu, tak je asi nejlepší nahradit určité potraviny jinými ale neomezovat radikálně přísun jídla. To znamená rozdělit si jídlo během dne do více menších porcí, tím urychlíš metabolismus a nebude se ti tolik ukládat tuk. K obědu můžeš jíst třeba kuřecí maso dušené na olivovém oleji (případně pečené), k tomu dušenou zeleninu, brambory, nebo masovo-zeleninovou směs s těstovinami případně mořské ryby grilované, pečené nebo smažené na oleji. Během dne hodně ovoce, zeleniny, jako svačinu můžeš mít jogurt (3% tuku) třeba s müsli nebo nějaký lehký sýr (cottage, lučina apod.). Pít hodně tekutin hlavně čistou vodu bez bublinek, ovocné čaje, mátový a zelený čaj. Když budeš mít chuť na sladké, tak si můžeš vzít müsli tyčinku, ořechy, pistácie, datle nebo sušené ovoce.

Co se týče toho cvičení, tak záleží, jestli nemáš nějaké omezení od doktora. Nejzdravější pohyb je rychlá chůze, pokud máš třeba psa, můžeš ho vzít 2-3 km na procházku každý den. Jinak na zhubnutí a posílení nohou jsou asi nejbezpečnější cviky vleže na zádech, které zároveň posílí i břišní svaly. Provádějí se pomalu, kdy třeba jednu nohu pomalu skrčíš, kam až ti to dovolí a pomalu pokládáš zpět do natažené polohy a to samé pak i druhou. Nebo je natažené zvedneš kousek nad podložku a překřižuješ přes sebe. Další cvik je šlapání nohama vleže jako na kole, lepší je provádět s nohama zdviženýma jen kousek nad podložku, čím pomaleji to dokážeš, tím je cvik účinnější. Ve stoje se pak dá provádět cvik, kdy se lehce rozkročíš a pokrčuješ nohy do podřepu, ale jen málo, aby zůstal tupý úhel mezi pokrčenými koleny, zároveň u toho hlídáš, abys měla rovná záda. U cviků je důležitá víc četnost provádění než síla, takže si můžeš udělat takové série a postupně přidávat další den více opakování, podle toho, jak si na to budeš zvykat. Pokud máš rotoped, tak můžeš zkusit i to, na nějaký nižší stupeň zátěže.

Zkus se ještě podívat na tyto weby.

http://hubnuti.peknetelo.eu/cviky-na-bricho.html

http://ocviceni.fitweb.cz/cviky-na-bricho-a62.html

 

 
26.10.2014 00:59 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Cvičení po operaci kolene s hubnutím (redukcí hmotnosti) - doporučení, zkušenosti
Text uživatele: 

Pokud je koleno zoperováno, zátěžovou rehabilitaci by určitě měl vést fyzioterapeut. Nezátěžový sport nezatěžující nosný aparát je plavání. Nadnáší ve vodě a koleno není přetěžováno gravitací.  

 
26.08.2015 13:04 Uživatel: Prejtik
Věk:  27

Město:Blansko

0-100
Téma: Cvičení po operaci kolene s hubnutím (redukcí hmotnosti) - doporučení, zkušenosti
Text uživatele: 

Viděl bych to na úpravu jídelníčku. Menší porce, klidně i 6-8x denně (svačiny třeba jogurt a pár piškotů, apod… ). Ono je to těžký, to by ti musel sestavit nějaký "dietolog". Ohledně cvičení, nejlepší je plavání, chůze, či jízda na rotopedu. Hlavně pohyb! a dostatečný spánek na regeneraci.  
Zkus si zjistit informace ohledně bazálního metabolismu, dále shazování je o "fyzických zákonech" příjem-výdej. Nezapomeň, že 1kg tuku má cca 38000kJ, tj, musíš vyvinout o 38000kJ více energie, než spotřebuješ (pro tebe ideální hubnutí je cca 0,5kg/týden, více nemá smysl), zkus se zajímat více o energetických hodnotách potravin, ohledně příjmu bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny. Spíše si ohledně hubnutí vyhledej odborníka, nejlépe ve fitness centrech. S nimi vše prober. Ano, bude tě to stát nemalé peníze (1000-2000Kč, hádám), ale VYPLATÍ SE TO!!! Těžko se radí ohledně diety na dálku a každý jsme jiný.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Cvičení po operaci kolene s hubnutím (redukcí hmotnosti) - doporučení, zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny