Téma: Zázračné oční lékařství a jeho pokroky - vaše zkušenosti

06.04.2013 13:13
Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Kdyby každý lékařský obor dosahoval takových úspěchů jako právě oční lékařství, mohli bychom chodit do práce ještě po oslavách stovky a to radostně a v plném zdraví.

Mojí  mami se zakalil zrak (oční zákal). Řeknete,  banální záležitost. To jistě je. Jenže ona jezdila vlakem do práce a vracela se zatmy ještě když jí bylo jedenadevadesát. Zkrátka Kalouskův sen. Leč po několika létech důchodu její čočka, co viděla i císaře Frantu Pepíka, řekla dost a zvolila mléčný tón. Já myslím, že stav zapříčinil ukončený pracovní poměr. Flákárna je čekání na smrt, co si budeme povídat.

Žádný lékař se nechtěl zhostit operace, neb všichni věděli o nemalém riziku, tedy, že oko ve vysokém věku je křehký orgán.   Jeden řekl ano a k tomu postraně dodal, že pacientku s takovým numerem na začátku rodného čísla ještě neviděl.   Po čtvrthodinové operaci viděla mami jako zamlada. Ještě jí poradil, aby zahodila brýle, už je nebude potřebovat, leda by si koupila dvojky za stovku a to jen na čtení novin. Od té doby získala další chuť do života.

Přešlo několik let a letos na jaře se zrak pomalu zakalil znovu. To je konec, napadlo mi, protože takové fatální omezení života má rozsáhlý vliv na psychiku a jak se starý člověk rozhodne, že nebude žít, žádný lékař mu nepomůže. Máme s tím v rodině zkušenosti. I nelenil jsem a tomu mladému doktorovi zavolal a popsal potíže. To víte, jak malá duše ve mně byla. Hm, vece lékař, přiveďte mami, něco s tím zkusíme. Rozkápl oko, podíval se drahou optikou a povídá, tak to spravíme, že jo? Posadil pacientku k nenápadnému přístroji, mrkl do oka, cosi našteloval, chytil džojstyk, mírně si s ním pohrál, mašina dvakrát cvrkla, jako že pracuje a felčar povídá: hotovo. Minuta a změnil se jí život k nepoznání. Tady k lepšímu.  Mami vzhlédla s naprosto přihlouplým výrazem, řkouc: já vidím!


Můj soused, chlap plný života, dívaje se na TV zjistil při koukání tzv. nitkový záblesk. Ten nevěstí nic dobrého, tedy většinou tak se navždy loučí s funkcí naše bio kamera. Taky ano. Ráno bylo oko platné jako TV, ale bez elektriky.  Zkrátka neviděl nic. Tentýž lékař mrtvé oko otevřel, odsál sklivec a to je velký problém, poškozenou sítnici přilepil na původní místo laserem, oko naplnil silikonovým olejem a nějakým, mně neznámým způsobem jej uvedl do obvyklého stavu. Po třech dnech soused viděl. Dokonce maká na zahradě a po večerech čte. Tato operace není tak jednoduchá, jak ji popisuji, ale pokud by měl funkční jen jedno oko, v době před dvaceti léty by dostal bílou hůl a šmytec.

Ovšem, pokud zmíněného zdravotníka potkáte, neuvěříte, že je to Pan doktor. Zmijovka, stoprocentně neznačková mikina a džíny. Křusky ze stánku a mimořádně vlídný pohled. Jezdí rezavým autem nebo na kole a nijak se tím netrápí. Dostal nabídku práce ve švýcarském sanatoriu pro boháče. Rozumějte, tam se nevydělává milión za rok. Za tak mrzký peníz by se ani nepřišlo do práce.

A doktor řekl: nejdu, chci bejt tady.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2361x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zázračné oční lékařství - vaše zkušenosti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.04.2013 17:13 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Zázračné oční lékařství a jeho pokroky - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Ani já si nemohu než libovat na tamní tým… Pravda zpracovával mne jiný lékař, potažmo spolumajitel kliniky a tak důkladného výkladu, konzultace s dotazem, co si přeji a co ne, tak trpělivé osvětlování rozdílu. Operace na 20 minut, poté po vlastních domů, za týd repete a brýle jsou minulostí a asi už tto tak zústane, pokud bude problém, přijďte, kdykoli, nemám věková omezení na zákroky… laskaví včetně sestřiček a uklízečky.   Milá OFTO děkujeme

 
07.04.2013 01:32 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zázračné oční lékařství a jeho pokroky - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Na oční zajdu sporadicky, jsa smířena, že ke čtení skla potřebuju. Až dojde na lupu, zavzpomínám na tenhle článek a snad budu mít i já slova chvály na nezmarněné naděje. Díky, moc hezky se to četlo.  

 
04.05.2013 22:43 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zázračné oční lékařství a jeho pokroky - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Moc děkuji za hezký článek alt O vitrektomii a "přilepení" sítnice laserem jsem četl jen v literatuře, ale hodně mě oční zajímá, takže jsem si moc rád počet.  

Trošku záhadou pro mě je, co udělal za ten druhý zákrok na zraku mamky. Ale to se asi už nedozvím.  

 

Ten lékař je mi sympatický i tím, že nosím totéž co on (neznačkové džíny a mikiny) a jezdím taky v 15 let starém autě (na kterém bobtná rez) - a není to tím, že bych neměl peníze nebo byl extra šetrný, ale spíš protože materiálno není až tak důležité - ale k tomu člověk musí dojít časem a s věkem (a také tím, že si ujasní co je a co není důležité - důležité jsou spíš vztahy, zdraví, majetek je až někde dál, dál).  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zázračné oční lékařství a jeho pokroky - vaše zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny