Téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?

25.12.2010 23:07
Uživatel: Lidka
Věk:  52
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Prosím o radu. Mám epilepsii - grand mal, petit mal a non-epileptické záchvaty, porucha frontálního laloku vlevo s přechodem na pravou stranu. Dále diagnostikovaná trombocytopenie a leukopenie jako změny sekundární myelodisplasie, hypertenze, refrakterní anémie, varixy DKK, otoky dolních a horních končetin, reziduální paréza brachiálního plexu vlevo (po operaci totální strumektomie), hypothyreosa na substituci, rigidita obou ramenních kloubů, centrální paresa n. VII  l. dx, porucha statiky a dynamiky celé páteře, skoliosa, PVS, protruze disku L5/S1, anémie, kostní dřeň se nevytváří v potřebném množství, zhoršená funkce ledvin a jater, zvýšená hodnota cholesterolu. Operace: varixy DK oboustrnně, hysterektomie pro metrorhagii, totální strumektomie, opakovaně odstraněny vnitřní hemoroiy. Doporučeno opět odstranění varixů DKK.

Klasická narkóza zhoršuje stav epilepsie, použita by byla epidurální narkóza. Užívám 10 druhů léků. Epilepsie frontálního laloku, v. s. pravostranná mezifrontální - dle MR mozku nelze vyloučit určitou formu dysplasie ve ventrální části pravé insuly (zesílení v této oblasti ve srovnání s levou stranou, neostré ohraničení oproti subkortikální bílé hmotě - část pravé insuly je ve srovnání s levou strany zesílená na 7mm. EPI PM od 4 roků.

Mohu bez rizika podstoupit operaci? Důsledky epilepsie poruchy frontálního laloku ve stáří? V současnosti mám problém s pamětí, soustředěním se, mrtvěním rukou, zakopávám.

Na jaké funkce člověka má vliv zmíněný frontální lalok? Může dosáhnout epilepsie demence, a pokud ano, existuje způsb jak jejímu vzniku zabránit, nebo ji alespoň oddálit? Děkuji za konzultaci.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3486x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Komplexní diagnóza
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.12.2010 11:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?
Text uživatele: Jsem sice lékař, ale nejsem si vůbec jistý, že se mi na tento výčet diagnoz a nejasný dotaz chce odpovídat ...
 
30.12.2010 00:13 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?
Text uživatele: Lidko, tak na tohle ti asi odpoví jenom lékař, je tam tolik odborných pojmů , že tomu nikdo jiný než lékař odpovědět asi nemůže a Avatárek asi ví, co říká.
 
31.05.2011 12:46 Uživatel: Lidka
Věk:  52
Téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?
Text uživatele: 

Avatárku a Lili,děkuji za snahu mi pomoct.Epilepsie GM se mi zhoršila,stačily tři týdny vysokých teplot.Operace varixů a revize třísla je prý nutná.Nebude na klasické chirurgii,ale na specializovaném cévním chir.odd. .Věřím sobě a hlavně všem na operačním sále,že to v pohodě zvládnem.Lili se omlouvám za moc odborných názvů.Zdravotní stav beru sportovně,moc si jej nepřipouštím.Někdy stačí jedna jediná diagnoza a jsou na tom lidé hůř,než já.Jen bych díky EPI absencím,které poškozují funkci mozku,nerada měla problémy s demencí (nebo spíš moje okolí se mnou).Ale možná budu vyjímka mezi epileptiky a protože se dožiji vysokého věku,třeba mě bude čekat stařecká demence a vyjde to nastejno...Usmívající seMoc se omlouvám,ale moravská nátura mě neopustila ani po 32 letech v Jižních Čechách...

 
14.07.2012 15:05 Uživatel: zlatoblond
Věk:  47
Téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?
Text uživatele: 

Dobrý den, již delší dobu mám epilepsii-nemohu  brát léky jelikož, mne v nemocnici napíchli žloutenku typu C, takže játra mají vysokou abnormálně hodnotu. Musíme na odběry, často. Prodělala jsem rakovinu obou 2Nemohu mít žádné prsou, nedalo se nic dělat, museli zvolit amputaci, nedalo se to zachránit. Měla jsem moc operacích-narkóz. Nemohu mít žádné hormony. Nemyslím na to, mám dost zálib-nenudím se. Život je krásný, ale krátký. Ještě, že jsem měla před těmi nemocemi děti. Jsou velké, miluji je, jsou daleko-nemají čas na mamku. Ale co manžel mne radši opustil..

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zvládnutí operace s epilepsii - zvládla bych to?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny