Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla

06.06.2015 15:33
Uživatel: Lili
500-1000
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Mám kombinovanou alergii na laktozu, lepek a sóju. Hledám recepty nebo web/y,  kde by byli lidé s podobnou kombinací problémů. Běžné jsou kombinace lepek a laktoza, těch mám řadu, ale když se k tomu přidruží sója tak už jsem nenašla.

Je sice pravda, že jsem jedny stránky našla, ale tam jsou všechny alergie dohromady, velké množství receptů a špatně a dlouze se tam hledá.

Teď vyšla i kniha, koupila jsem ji, ale receptů je v ní málo. A když to člověk drží dlouhodobě, prakticky doživotně tak hledámalt

Děkuji za pomoc.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2524x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kombinovaná alergie, recepty, weby
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.06.2015 15:26 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

Už podle tvých slov (Mám kombinovanou alergii) usuzuji, že si se stal majitelem nemoci. Důležité je, že nejsi majitelkou nemoci, ale jen jsi podrobena zkoušce, ve které bys měla obstát.

Každý pacient je se svým tělem stále, podílí se na všem, co se s ním děje, je to vždy na něm, zda se zjistí příčina, nelze se spoléhat na to, že tu příčinu za něj někdo vyřeší… U dětí to musí řešit rodiče.

Základní princip, že dříve než se sestaví léčebný program, se musí pojmenovat příčina a zjištěná příčina a tu řešit. Jenže na tento postup nejsou lidé zvyklí.

Místo toho probíhá jiné schéma: příznak a hned lék, který reaguje na příznak. Lidé chtějí potlačit příznaky a ne vyléčení. Pacient sám nutí lékaře, aby mu předepsal lék, jenom aby ho ta bolest už netrápila. Není ochoten se podrobit rozboru, neudělá si na něj čas, má životní priority nastaveny jinak, bojuje o přežití, musí platit hypotéky, alimenty, dluhy, nebo prostě jen nájem, inkaso, benzín…

V daném okamžiku si pacient zřejmě neuvědomuje, že si nemoc jen přesunul do budoucna a že si pomalu plní tělo nemocemi, které se jednoho dne projeví úplným kolapsem.

Jsme jeden organismus - celek… Ano, základem je rodina a potom celá společnost. Jedinec sám se nedovede s chronickou nemocí vypořádat, potřebuje rodinu a společnost.

Zájem pacienta o léčení je mocným argumentem, musí se projevit víra, a hlavně odmítnutí programu, že je nemoc nevyléčitelná.

 

Na snížení příznaků, reakcí imunitního systému a stabilizaci, současně proti překyselení je třeba užívat minerální látky, především vápník s hořčíkem, proti překyselení buď pít zásaditou vodu, hlavně změnit jídelníček ve prospěch zásadotvorných potravin. Nejíst kromě bílého pečiva ani mléko a mléčné výrobky.

Dále je dobré upravit nefungující imunitní systém jako takový a podpořit stav našich sliznic, odstranit překyselení střev a doplnit příznivou mikroflóru trávicího traktu (Probiotika)

Je důležité chránit organismus před spouštěči příznaků (alergeny) užíváním vysokých dávek vitamínu C (C 1000 mg, až 6000 mg za den, nebo jiný vitamín C podle věku)

Pitný režim je vhodné zabezpečit pitím dostatečného množství čisté vody a čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují.

Z Duchovních příčin nemocí:

ALERGIE, OSLABENÁ IMUNITA

Příčina:  Vnitřní pláč a křik, nesoulad v rodině i v minulých generací obvykle hrubost otce k matce, neschopnost se bránit, pocit bezbrannosti, přesvědčení o vlastní bezvýznamnosti, pocit viny, snaha strhnout nevědomě pozornost na sebe, stará bolestná vzpomínka…

 

Co dělat:  Přijmout názor druhého, ale nepotlačovat vnitřně svůj,  milovat, být otevřený, přístupný, naučit se bránit, nenechat se využívat, ničit, dávat Lásku, nevysílat zlobu a nenávist. Žít.

 
07.06.2015 21:10 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

No, pane Sovo, já tu vaši odpověď nebudu komentovat, jistě jste mi chtěl pomoct a myslel jste to upřímně.  

 

Jen bych řekla, něco k vámi udávané příčině nemoci  se musím zastat svého otce, který mou maminku hrozně miloval a já díky rodičům prožila šťastné dětství. To se mne dost dotklo.

Jinak to komentovat nebudu.

 

Pokud by mi někdo opravdu poradil kde hledat inspirace receptů, abych ten jídelníček měla pokud možná co nejpestřejší, seznamy potravin které neobsahují uvedené alergenů, … byla bych ráda.  

 

 
08.06.2015 13:46 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

O duchovních příčinách nepíši já, ale to je citace z internetových zdrojů.

 

Také jsem měl skvělé rodiče, jen jsem si některé vztahové problémy tehdy neuvědomoval.

Sám jsem býval silný alergik, ale léta mně alegrické projevy lékaři pouze potlačovali. Ani mnohaleté léčení desebilizačními séry nepomohlo. Alergii jsem si dal do pořádku sám.

Změnil jsem myšlení, změnil jsem stravování a rozhodl jsem se, že alergik už nebudu.

Přeji úspěšné vyléčení.

 
12.06.2015 20:14 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

Pane Sova,

vím, že mi / aspoň tedy doufám/ nechcete ublížit úmyslně. Já osobně dietní opatření držet nepřestanu, vím, co by se dělo, kdybych dietu porušila.  

Opravdu mi šlo jen o zpestření jídelníčku novými recepty, pochopitelně s dodržením dietního omezení, protože člověka to  svádí vařit  jednotvárně.

Třeba se tu ještě někdo najde s podobnými problémy.  

 

Ale pane Sova prosím přestaňte radit ve věcech zdraví, neboť vy jste schopen říci i člověkovi s cukrovkou, že to nic není, jen špatné zážitky z dětství a jen ať si osladí život a cukr si klidně dají a inzulín ať nepíchají, ale místo toho začnou pozitivně myslet.  

 
19.06.2015 20:13 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

Milá Lili. Cukr nedoporučuji nikomu, ani zdravým lidem.

Každá nemoc má svoji tělesnou stránku a stránku duchovní. Nikoho nenutím, aby tomu věřil.

Když se ti mé rady nelíbí, tak je nečti, jednoduché.

Přeji ti slunce v duši.

 
28.06.2015 14:18 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Text uživatele: 

Pane Sovo, jak mám nečíst vlákno, které jsem sama založila a čekám, že se tu najde někdo s kým si povyprávím o stejném problému jako mám já. Že si vyměníme recepty. Nebo dáme odkazy na vhodné stránky.

 

Vaše rady, abych se vyhla mléku, pila vodu a upravila jídelníček mj. to dělám, to je snad více než samozřejmé. Po lékařích žádné léky nechci. Můj lék je strava bez alergenů.  

 

Jinak ve svém, již poměrně pokročilém věku, mohu těžko moc posilovat imunitu, ta se vytváří hlavně v dětství. Ale myslím, že i to málo co udělat mohu dělám.  Myslím, že o své zdraví pečuju dostatečně.

 

Mám pocit, že člověk by měl psát příspěvek jenom k tématu, kde dovede poradit, to jste udělal ve svém příspěvku prvním a když vidíte, že to pro adresáta není to, co očekává, nemusíte za každou cenu psát další.  

 

OPRAVDU MI ŠLO O RECEPTY A TÍM MYSLÍM RECEPTY CO JSOU K KNIHÁCH KUCHAŘSTKÝCH.  

 

I já vám přeju slunce v duši a buďte hodně zdravý.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kombinovaná alergie laktóza, lepek, sója - recepty na jídla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Počůrání v nemocnici 3 1645x
Mamka odmítá jídlo 4 2046x
Vironal energy pro boj s nákazou koronavirem? Recenze, zkušenosti 4 3560x
Vztah po smrti 11 3140x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 1440x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 1613x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 1777x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 1488x
skolioza a problémy s ní 4 1264x
Vitamin D jak doplnit? 6 1948x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny