Téma: Zájem ze strany mladšího kluka, strach z reakce okolí

06.06.2015 18:09
Uživatel: lili2627
Věk:  14
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj. Mám takový problém. Je mi sice jen 14, a mnoho lidí si asi řekne-co ta může mít za problém s klukama. Jenže mě to docela trápí : / Zamiloval se do mě o dva roky mladší kluk. A k mému pozdějšímu překvapení se mi začal taky líbit (dost mě to překvapilo, protože doteď se mi vždycky líbili jen stejně staří, nebo dokonce starší kluci). Nejsem typ holky, co by s někým začal chodit po dvou týdnech známosti, nějaký opravdový vztah jsem ještě ani neměla. Samozŕejmě chci se nejdřív pořádně poznat, až pak řešit případný vztah. Jenže mám strach z reakce okolí. Chodíme totiž do stejné školy, a drby se tam šíří rychle. Nemám ráda, když si o mně každý šušká a kdykoliv jdu po chodbě, všichni jen valí oči. Proto se toho prostě bojím. Už jsme domluvení, že půjdeme ven, ale nevím co dělat dál, kdyby se to třeba po 2 měsících dostalo do fáze chození. Dělat ve škole že se sotva známe a potom se všude držet za ručičky mi nepřijde zrovna fajn, navíc by s tím ani jeden nesouhlasil, ale na druhou stranu nechci aby to věděla celá škola, i kdyby jsme byli třeba nejlepší kamarádi. Protože na naší škole je většina lidí dost otřesných, odsuzujících a jen si ze všeho dělají srandu. A já bych opravdu nechtěla aby to nějak pokazilo vztah mezi námi, ať už kamarádský nebo normální… : /

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.06.2015 19:54 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Zájem ze strany mladšího kluka, strach z reakce okolí
Text uživatele: 

Ve Tvém věku je tohle všechno hrozné těžké, protože každé dítě vidí v dospělých lidech a v partě a okolí příliš velké autority a myslí si, že oni, když jsou starší, mají přece pravdu.

 

Ale tak to není. Dospělí ani okolí velice často pravdu nemají a v životě zjistíš, že to co si Ty myslíš a cítíš je velice často pravdou, i když okolí to vidí jinak.

 

Je to pak o síle toho, jak moc si za svojí pravdou stojíš a jak moc jsi ochotna za ní bojovat, když všichni půjdou proti Tobě.

 

Ale nikdo nemá patent na rozum. Nikdo neví lépe než Ty, co je pro Tvůj život to nejlepší.

 

Jednou z nejzásadnějších chyb, kterou jsem v mládí dělal já bylo, že jsem příliš dbal na to, co si o mě lidé myslí. Proto jsem se choval tak, jak oni chtějí.

 

Důsledkem bylo, že jsem žil jejich životy. Ale nežil jsem svůj.

 

A víš co? Oni se mnou ani tak nebyli spokojeni. Pořád si našli něco nového, za co se mi mohli smát, nebo mě kritizovat.

 

Díky tomu jsem ale o mnoho zážitků přišel.

 

Později jsem zjistil, že kdo se mi chce smát, toho nezměním a VŽDY si něco najde. Vždy mě překvapí.

Tak jsem začal žít život podle toho co chci já a ty lidi, kteří se mi smáli jsem přestal vnímat.

Z počátku to bylo těžké, protože jsem si nevěřil. Bojoval jsem s názorem většiny.

 

Dnes ale žiju život podle sebe, ne podle nich. Dnes cítím to, co já chci cítit a ne to, co mi říká někdo jiný abych cítil.

 

Spoustu falešných přátel jsem ztratil – to je dobře, protože ti, kteří se mi smáli mi nakonec stejně NIKDY nepodali pomocnou ruku.

 

Dnes mám jiné přátele. Ti, které mají stejné myšlení jako já. Okolí se nesmějeme. Slabším neubližujeme. Jsme tu jeden pro druhého i v těžkých chvílích. A nikdy před tím jsem nežil lepší a hodnotnější život jako teď.

 

 

 

 

Takže já Ti nechci říct, zda máš s někým na rande jít nebo ne.

Já jen říkám, že je lepší žit svůj život bez ohledu na to, co si okolí myslí.

 

A neříkám, že to bude lehké - říkám, že žít svůj život stojí za to.  

 
06.06.2015 21:13 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Zájem ze strany mladšího kluka, strach z reakce okolí
Text uživatele: 

Provalit se to nesmí, to je ti jasné. Akorát, že se to nakonec neutají a  to je ti jasné taky. To okolí je v tomhle věku pitomé, a tak do 16- 18 let ještě bude.  

Já bych to asi nechala být. i když je to škoda, přece jen, můžete se dát dohromady později, ve čtrnácti letech je všechno ještě před tebou. Počkej si, on si třeba taky počká.  

Ale je to jen můj pohled,  někdo jiný by ti určitě poradil něco jiného.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zájem ze strany mladšího kluka, strach z reakce okolí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny