Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?

08.02.2014 15:58
Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 16
Text: 

Předevčírem večer jsem sledoval část pořadu paní Jílkové, Máte slovo.

V pořadu se řešil problém zachování nebo nezachování takzvaných „Regulačních poplatků“ ve zdravotnictví. V pořadu byl ministr zdravotnictví, ředitel VZP, lékaři, zástupci pacientů a další hosté z řad diváků.

Osobně si myslím, že „Regulační poplatky“ ve skutečnosti nic neregulují. Něco jiného je poplatek za pobyt v nemocnici, kde by se movití pacienti mohli podílet pouze na nákladech na stravu, samozřejmě ne za hotelové ceny. Protože doma také jíme, ale ostatní náklady na domácnost, tím že ležíme v nemocnici, nám neklesnou, za to nám určitě podstatně klesne příjem a tak dosavadní praxe byla pro občany s běžnými příjmy, více dětmi, splátkami na bydlení, atd. téměř likvidační.

Řešilo se teda, kde vzít peníze na stále nákladnější zdravotnictví.

Pan ministr a pan ředitel VZP začali hovořit o prevenci a mluvili o prevenci jen jako o preventivních prohlídkách, že se určitě vyplatí, atd. Jenže to není úplná pravda, oni i ty prohlídky jsou totiž také „kšeft“ pro farmaceutické společnosti.

Mám podezření, že někdy se jedná dokonce o „výrobu“ pacientů, kteří by ve skutečnosti vůbec neonemocněli.

V tom pořadu plném „odborníků“ se ukázalo, že si u nás tito fatálně pletou, nebo, což je k zamyšlení, záměrně zaměňují včasnou diagnostiku se skutečnou prevencí, která by měla vzniku chorob zabránit, aby vůbec nevznikly a tak ani nemohly být nijak diagnostikovány. Následně by nevznikaly náklady ve zdravotnictví a nevznikaly by také obrovské ztráty ze zameškané práce občanů v zaměstnáních a podnikání.

Vzpomněl jsem si, co řekla v diskusi s voliči politička, bohužel slovenská a ne naše - Helena Mezenská – poslankyně a kandidátka na prezidenta Slovenské republiky, me­diá­torka,  spot­re­bi­teľ­ská ombudsmanka.

"Minulý týždeň som sa zúčastnila diskusie s lekárskou obcou, ktorá sa povinného očkovania zastáva, ale aj so zástupcami, ktorí presadzujú slobodu v rozhodovaní o povinnom očkovaní. Myslím si, že potrebujem získať ešte väčší prísun potrebných informácií k tejto citlivej téme, aby som vedela zaujať rozhodný postoj.

Ja osobne sa snažím podporovať čo najväčšiu prevenciu, a tá spočíva v zdravom životnom štýle, vnútornej duchovnej harmónii, dostatočnom pohybe a výbere zdravého a konzumácii čo najzdravšieho jedla. Myslím si, že ak ľudstvo touto cestou pôjde, prirodzene naberie toľkú imunitu a obranyschopnosť vlastného organizmu, že možno v budúcnosti povinné očkovanie nebude vôbec potrebné."

Co vy na to?

Jak si představujete pro sebe prevenci chorob?

 

zkrátka co děláte, abyste byli zdraví a vůbec neonemocněli?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1676x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak si představujeme prevenci chorob
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.02.2014 16:34 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Je to těžké, Pane Sovo, když se ví, že pan prezident sám není zrovna typ člověka, který by se prevencí zabýval. Celkem mi to přijde smutné. Když se totiž řekne, že vlastně většina diabetiků má mnohem horší postižení - třeba nohou - než pan prezident, takže mu vlastně skoro nic není a všechno je v pohodě, tak se chytám za hlavu a říkám si, proč ten doktor neřekne, že zdraví diabetikových orgánů v nejprvnější řadě závisí na něm samotném. Zvláště pak u druhého typu diabetu.

Kdyby totiž pan prezident sám řekl: "Ano, budu se snažit devastaci svých orgánů předcházet správnou životosprávou, protože vím, že náklady na léčbu jsou nákladné." tak bude příkladem pro ostatní.

Jsem prostě naštvaná, že tímhle svým jednáním vlastně říká: "Mně je to fuk, budu si žít jak chci, protože na to mám a naše zdravotnictví mě nezajímá."

 

A prevence chorob je za mě:

- přemýšlet nad tím, co jím

- přemýšlet nad tím, jak se chovám a co dělám (jestli to není nebezpečné a jestli je to fakt nutné)

- přemýšlet nad tím, co mi ordinuje doktor a jestli je to nutné (v případě běžných, ne závažných nemocí)

- nebrat všechno smrtelně vážně a umět si ze sebe udělat srandu

- relaxovat (každý dle svého gusta)

- jednou za čas nechat svému tělu možnost, aby vykonávalo větší množství pohybu (při nejmenším alespoň vycházky a v létě kolo)

- najít si čas na věci, které mě baví a tím si dělat radost

Teď chceme s přítelem taky zkusit saunu a znova začít s plaváním, protože pořád rýmujeme a kašleme. Možná i solnou jeskyni, ale musíme to hlavně skloubit s rozvrhem financí

 
08.02.2014 17:58 Uživatel: MitsCa
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Snad prevenci mysleli prohlídky, ne? Já třeba k zubaři chodím co půl roku.

A pak chodím každý rok na něco preventivního. Předloni celá interna, loni velký očař, letos dám asi gasto, příští rok zase internu.  

 

Ale jinak co se týče klasických onemocnění (virózy, chřipky apod.), tak mě pomáhá mít čistý jazyk, ten toho sebere strašně hodně.

Vitamíny půspbí různě a já bych je jíst nemohl. Ovoce je něco jiného. To jím - banány, pomeranče, kiwi nejvíce. p, pak sem tam papriku, rajče, oliva apod.

 
08.02.2014 18:33 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

jaky je rozdil mezi velkym a malym ocarem?

 
09.02.2014 10:51 Uživatel: MitsCa
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Malý očař se zeptá: Vidíte? A ty že jo, tak tě pošle dom. Velký očař se nad tou otázkou trochu pozastaví.

 
08.02.2014 23:24 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Jím kysané zelí, papriky, pomeranče, citron vymačkaný do magnézky a jiné vody - to že jsem přestala pít slazené.

Snažím se netrápit a nestresovat ničím, co nemůžu změnit a když potřebuju, zajdu k mudr. Jako prevenci ctím jen zubní prohlídku, jinak to možná není chvályhodné, ale nikam nechodím otravovat, když nemusím.

 

Pokud jde o očkování, ne, nevěřím, že by zdravý styl života uchránil před TBC a pod. , takže doufám za další generace, že zůstane povinně zachováno aspoň v té míře, v jaké bylo za mého dětství.

 
09.02.2014 11:45 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Milý pane Sovo, já osobně cítím největší problém ve vystresovanosti z jakékoli návštěvy doktora. Připadá mí to ponižující, zúskotňující a vymývání mozku. Pak těžko znovu hledám víru ve vlastní instinkt a rozhodovat se podle toho co mi říká organismus a ne podle toho co mi autoritativně a ironicky nakukal doktor. To vidím jako hlavn překážku. Nechci se totiž chovat jako ovce, ale zároveň mám velkou potřebu nějakého domácího doktora, který by mě znal. V současné době právě řeším maximální sebezklidnění, víru ve vlastní organismus, vzpomínky na přírodu, turistiku, kriosaunu, vzduch, slunce a usměvavé tváře lidí. Jak správně jíst je zajímavé, jenže se zase dělá hysterický byznis a spousta lidí se živí poradenstvím, přestože nemají ani vysokou školu…

 
10.02.2014 19:39 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Milý Marki a Milá Julie, děkuji za Vaše příspěvky. Zítra napíši další důležité informace.

Marki, už jsemto na MS psal, že stres je skvělá věc, Pánbůh nás jím vybavil, proto, že když na někoho v lese vybafne medvěd, tak v dotyčném začne působit stres a začnou se tvořit lákky, jako třeba adrenalin a může pak utíkat jak utržená vrtule.

Když ovšem spěchám na rande, a jdu pozdě a mám strach, že na mně krasavice nepočká, tak mám taky stres, ovšem mačkáním pedálů auta se ten adrenalín těžko spotřebuje a tělo musí poslat kortizol, aby ten adrenalin zlikvidoval, jenže vedlejší účinek je dezorganizace leukocitů a podobně. Jednoduše řečeno naše orgány začnou ničit samy sebe.

Jaké je řešení? Jan Werich říkal, Když nejde o život, jde o hovno. Slušněji řečeno, pokud nejde o toho medvěda, tak je řešení jednoduché: NESTRESOVAT SE!!!!!

 
10.02.2014 10:54 Uživatel: Julie
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

   Já si představuji prevenci v dodržování zásad zdravého životního stylu. Vegetariánská kuchyně a raw potraviny. Ale realita je jiná, maso mám ráda, chutná mi prakticky všechno krom kapusty a zabijačkové výtvory. Zeleninu a ovoce jím, nekouřím, nepiju, hodně spím, sportuji. Mám i dobrou regeneraci, stačí když si zkrátím cestu přes polikliniku a všechno mne přestává bolet (nesnáším doktory).

  Na konci roku mi přišel přehled vyůčtování od zdr. pojišťovny a krom dvou preventivek a nějaké laboratorní vyšetření jsem neobtěžovala.  

  

 
15.04.2014 16:47 Uživatel: Eluarda
Věk:  45
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Já si nepředstavuji, já činím Snažím se jíst, co nejméně masa a když už dostanu chuť, beru ho jen tam, kde vím, že masem opravdu je. Samožřejmě neopomínám ovoce, pitný režim a pokud možno nestresuji se. Když už mám pocit, že sama případnému nachlazení/nemoci nemohu zabránit, tak zalehnu do postele a léčím se wobenzymem a prolévám se čajem. Snažím se sportovat a jezdit hodně mimo město se trochu nadechnout.  

 
31.05.2014 20:31 Uživatel: Mahulena
Věk:  34
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Tak já doufám, že si také jen nepředstavuji, ale že i činím I když je to někdy pěkně složité! Dostat se o víkendu z postele, jít běhat, dát si zdravou snídani a hlavně se hodně smát. S wobenzymem mám mimo jiné dobré zkušenosti, pomohl mi proti opakovaným zánětům močových cest. Preventivně nic z preparátů nejím, jen jak říkám, snážím se jíst zdravě a sportovat. Mám to štěstí, že bydlím 15km od Prahy, tak možnosti jsou tady veliké.

 
01.06.2014 14:50 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Prosím Mahulena a Eluarda, aby psala z jednoho počítače pod jednou přezdívkou. Děkuji.  

 

Pokud reagujete na něčí příspěvek, kliněte předtím prosím na ODPOVĚDĚT, aby se vytvořilo diskuzní vlákno. V opačném případě budou Vaše příspěvky vždy na konci stránky a není zřejmé, komu odpovídáte.  

 
04.06.2014 09:00 Uživatel: Olaf21
Věk:  21

Město:Střední čechy

Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Mohu se zeptat k výše uvedeným příspěvkům, zda máte zkušenost s wobenzymem i při sportovních úrazech, když tolik sportujete? Protože mám právě problém s výběrem dobré léčby pro hojení po operaci, která mne čeká.

 
04.06.2014 14:26 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Mám zkušenosti a velmi dobré, Wobenzim značně urychlil hojení zlomeniny čéšky kolene. Ovšem spolu s dalšími výživovými doplňky ajko je: Vápník, hořčík, vitamíny řady B, C vitamín, glukosamín s kadidlovníkem, omega 3 mastné kyseliny a další komplex z multivitamínů. Zároveň je nutná úprava stravování a dostatek vlákniny a zeleniny.

 
09.07.2014 08:11 Uživatel: Olaf21
Věk:  21
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Děkuji, to je dobrá zpráva. Už jsem si Wobenzym zakoupil. Hlavně mi ještě doporučují Vitamin C a vlákninu. Operaci mám za 2 týdny a Wobenzym bych měl údajně začít brát cca týden předtím.
Děkuji za radu.

 
25.08.2014 12:48 Uživatel: Peitro
Věk:  43

Město:Vinohrady

Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

V případě Wobenzymu bych chtěl varovat před špatným užíváním, protože jsem původně nebral tento lék nalačno a divil jsem se, že nepociťuji požadovaný účinek hned. Naštěstí celkem brzy jsem si ověřil nutnost užívání minimálně půl hodiny před jídlem a současně minimálně 2 hodiny po jakémkoliv jídle. Nicméně mi po operaci pomohl až skoro zázračně, i když jsem potom zjistil, že má i mnoho odpůrců

 
08.10.2014 14:32 Uživatel: Hanka3
Věk:  35
Téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Text uživatele: 

Zdravím, já bych chtěla přispět svojí troškou do mlýna a doporučit vám tradiční čínskou medicínu. Koukněte na Xxxxxxxxxx.cz. S produkty máme skvělé zkušenosti a i jako prevence jsou opravdu super. Kam se hrabou normální léky. V rodině užíváme všichni a nemůžeme si produkty vynachválit : ).

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Prevence chorob a nemocí - jak si ji představujeme?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Vztah po smrti 8 472x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 660x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 612x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 594x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 476x
skolioza a problémy s ní 4 485x
Vitamin D jak doplnit? 6 858x
Neexistuje řešení 3 610x
Zkušenosti s obtěžujícím elektronickým a jiným zářením 2 614x
Bolest na pravé straně břicha 2 644x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny