Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?

08.02.2014 18:15
Uživatel: Medvěd
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Blíží se datum 10. března 2014 a s tím spojená mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet 2014.

Kampaň Vlajka pro Tibet má podpořit obyvatele okupovaného Tibetu a demokraticky smýšlející občané a instituce dávají vyvěšením tibetské vlajky najevo svůj nesouhlas s děním v Tibetu.

Okupace Tibetu je velká lumpárna, která nemá ve 20. a 21. století co dělat. Okupace Tibetu je čin, který nelze nikým a ničím ospravedlnit. Takto hrubým způsobem potlačit lidská práva je zločin.

Zločin, který je přehlížený mocnostmi dnešního světa hlavně z důvodu, že Čína je velký obchodní trh a peníze nesmrdí. To věděl i římský císař Vespasianus. Jenomže tehdy šlo o daň z veřejných záchodů, v případě okupace Tibetu jde o osudy lidí několika generací.

Jak se na problém okupovaného Tibetu díváte vy a úřady vašich měst a obcí? Bude ve vašem bydlišti letos vyvěšena vlajka Tibetu?

Moje okresní město Přerov od roku 2005 vlajku Tibetu nevyvěšuje…

 

alt

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.02.2014 20:53 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

Tibet by se měl od Číny odtrhnout a to se vším všudy. Odstřihnout se od čínské elektřiny, čínských paliv, čínských potravin, čínských léků a hlavně čínských prachů. Pak by se vidělo, jak s těmi pláštěnkovými nemakačenky bude růst národní produkt. Lidská práva se nedodržují téměř nikde, protože lidí je jako sraček a pro vlády nemají větší cenu než otroci, jež je třeba oškubat. Protože peněz, přátelé, je strašně málo.

 
08.02.2014 21:10 Uživatel: Medvěd
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

Wolfgu, myslím si, že obyvatelé Tibetu nejsou zhýčkaní jako my a v pohodě by přežili i bez darů čínského lidu a strany. A nemyslím si, že je pro tibeťany měřítkem kvality jejich života výše hrubého národního produktu a cena spotřebního koše.

 
09.02.2014 11:11 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

Medvěde, nemám co dadat, vystihl jsi to přesně. Lidé musí mít právo o sobě rozhodavat sami.

Podobně mělo být referendum o rozdělení Československa. Takto se náš stát rozdělil legálně, ale ne legitimně.

Legalitu si odhlasovali poslanci a vládci, ale neměli k tomu mandát od voličů, protože neměli rozdělení státu ve volebních programech, vyjma Slovenskej národnej strany. Podle tehdejších průzkumů veřejného mínění bylo na Slovensku proti rozdělení 75% a v Česku jen o něco méně.

Musíme, my občané, umět rozlišovat co je legální a co legitimní. Nesmíme dovoliovat, aby si poslanci odhlasovávali to, pro co je nikdo nevolil a co neměli ve volebních programech a teda pro co neměli legitimitu. Takové jednání bychom měli chápat jako podvod na voličích a v dalších volbách je již nevolit.

Tímto chci říci, že každá nespravedlnost kdekoliv ve světě se nás také týká.

 
10.02.2014 13:40 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

 

Je vždycky snazší hraná starost o demokracii systému, o němž mnoho nevíme, než skutečná pomoc vlastní zemi. V případě Tibetu to platí dvojnásob. Ono to taky nic nestojí a mnohdy ani není třeba zvednout zadek. Jedním z účinných postojů, je nekupovat čínské zboží, nepropagovat je,  ani neprodávat, Méďo. Samozřejmě, že se trochu najíme, i když ne všeho, zatopíme si  ruským plynem, nastartujeme auta díky ruské ropě, i si trochu roužneme, protože uhlí, voda či uran tu ještě jsou, ale pak už nebudeme mít ani hřebíky, nepostavíme si baráky a už vůbec se nebudeme  kamarádit s internetem, protože z Číny je skoro všechno. Češi vždycky přesně vědí, kde u cizích je něco špatně a co by se s tím mělo provést. Proto za dvacet let mávání tibetskou, či jinou vlajkou jsme ve vlastních sračkách, o nichž nechceme nic vědět, natož je řešit.

 

Tibet je mimořádně chudá země s průměrnou nadmořskou výškou 4500m. Má jen nepatrnou část zemědělské půdy pro rostlinnou výrobu a spolu s pastevectvím zemi neuživí. Země nemá nerostné bohatství ani paliva, natož nějaký svůj průmysl a modlením se národní produkt nezvedá. Tibeťané trpí představou, že by mohli být druhým Taiwanem  nebýt Číny, ale zapomínají, že ještě na začátku šedesátých let byl v zemi středověk s hladem, nemocemi a primitivním hospodářstvím. Tibeťané  dávno odvykli hladu, svítí čínskou elektřinou, čepují naftu z čínského ropovodu, jezdí auty po silnicích postavených Číňany a používají mobily, jako by byly odjakživa. Ničeho se vzdát nechtějí.   Ono to není jen tak černobílý, kluci a není od věci si občas prolistovat učebnici zeměpisu, případně ekonomiky.

V souvislosti s olympiádou se množí sarkastické a urážející útoky na Rusko a přitom si nablblí novináři ve své omezenosti neuvědomují, že až se zavře plyn a dodávky nerostů z východu, je Evropa totálně v řiti do dvou měsíců.

Takže diskuzi přijímám, ale jen na základě skutečných  argumentů, nikoli kopírovaných textů

 
10.02.2014 15:08 Uživatel: Julie
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

   U nás v. r. 1992 pracovala parta rusů a ukrajinců. Od té doby vím, že jsou to nekulturní lidé. A vůbec se nedivím tomu, že zabudují dvě wc vedle sebe, protože většina z nich vidí wc mísu poprvé v životě. , . , .

 
10.02.2014 11:18 Uživatel: Julie
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

   Myslím si, že nevyvěsí. , . , .

 
10.02.2014 11:31 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Text uživatele: 

Naše město ji nevyvěšuje a ani letos nevyvěsí. Když se o tom na radnici hlasovalo, tak k tomu chyběly dva hlasy. Občané se prý k tomu mají postavit jednotlivě a vyvěsit si vlajku v oknech svých domů.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vlajka pro Tibet - připojí se 10.března 2014 i vaše obec?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16215
Počet odpovědí celkem: 173737
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny