Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?

09.06.2017 07:48
Uživatel: Sluníčko M
Věk:  48
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Chtěla bych vědět názory od jiných lidí. Můj partner pořád jen spí. 5-9 hodin denně existuje a zbytek dne jen prochrápe. Je to vůbec normální?

Zpočátku když jsme se poznali  jsem to brala normálně, že je jen unaven z práce, ale teď už se mi to zdá divné. Všichni v jeho rodině jsou totiž spáči. Když jsme přijeli k jeho rodině, přítel se šel po obědě spát, jeho matka taky, po přijezdu k jeho sestře ta spala taky. U jeho starší 80 leté matky jsem to brala, že je už v letech a sestra je zdravotní sestra takže jsem si mysle že je unavená z práce. A totež chtěli i po mně až jdu spát. Já ale nechci chodit přes den spát, ale žít, někám se projít, dělát, byt aktivní… Oni to ale nechápou.

Jenže po nějaké době jsem pochoplla že stále spát je pro ně normální. Kdykoliv jsme tam přijeli k mámě nebo sestře (i když sestra je už v důchodu) spí stále. A přítel-ráno vypije kávu, za chvíli spí. Po obědě spí, odpoledne spí, večer u TV spí, kolem 22 h. jde spát do 8-9 h. a pořád se přitom cítí nevyspaný. Co je na mě už moc je, že on usne i u sexu.

Pokud nespí, mi dělá problém, tím že neustále napadá mou rodinu že my neumíme pracovat a nevíme co je práce!!!! Brácha který pracuje od 7H-18 h. a pak ještě doma. Když já něco zapomenu udělat, tak že mám tolik práce a on nechápe jak to můžu zapomenout.

Dost ho nechápu, protože co ten může vědět něco o práci když pořád jen spí???

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4545x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Spící partner
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.06.2017 09:30 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

Oni mají asi jinou představu o užívání života pro někoho je to aktivita a pro někoho, je to spánek. Ještě mě napadlo, jestli jim něco nechybí. Je spousta příčin, které mohou také způsobit častou únavu. Napadla mě třeba štítná žláza. Něčeho v té jejich rodině může být v těle nedostatek a pravděpodobně to u nich můze být dědičné.

 
10.06.2017 08:47 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

Ahoj,

 

80ročná pani a tá druhá pani spia, lebo áno sú už vo vysokom veku, kedy si človek potrebuje poobede i zdriemnuť.

 

U mužov  je tiež celkom normálne, že spia viac ako ženy… Ale tvoj priateľ, on ma depresiu alebo nejakú inú nemoc.  

 

Tvoj príspevok bol ale miestami až úsmevný…  

 
10.06.2017 16:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

On chodí do práce nebo ne? A pokud ano, tak jakou má práci?

Není jasné, jestli popisuješ víkendové dny nebo všední, což je docela důležité.

Protože pokud je v osm hodin v práci a pak funguje 9hodin, tak je do vcelku normální, i když samozřejmě je mnoho lidí, kterým stačí i kratší doba spánku. A pokud má náročnou práci, pak není neobvyklé, že se o víkendu snaží odpočinout.

Píšeš, že nechápeš, jak může něco vědět o práci, když jen spí, ale na druhou stranu, jak ty zvládneš mít takový přehled o jeho spánkovém režimu, když máš tolik práce, že dokonce některé věci zapomínáš udělat? Nějak si to neumím představit, protože když já mám někdy moc práce, tak při tom partnera sledovat fakt nestíhám.

Také mi přijde zváštní, že dřív ti přišlo normání, že je unavený z práce a teď to normální není - to je teď nezaměstaný? Nebo změnil práci?

 

No podle mně jsou dvě možnosti.

 

Buď má zdravotní problém: štítná žláza, únavový syndrom, deprese, celá rodina může mít hypersomnii. Nadměrnou spavostí můžou trpět i lidi co jsou vystavovaní velkému stresu nebo co dělají na směny nebo dělají někde pod umělým osvětlením (proto jsem se ptala na tu práci). Asi může jít i o jiné zdravotní příčiny, ale to dost často tu potřebu spánku i ten člověk vnímá negativně, protože zároven vnímá velkou únavu a je mu to nepříjemné. Na vině může být i špatná životospráva - těžko stravitelná jídla - jídlo na noc, díky čemuž si tělo v noci neodpočine a  pod.

Asi by stálo za to s partnerem o těchto zdravotních rizicích promluvit, ale musela bys to asi zvládnout nějakým ne vyčítavě posměšným způsobem, jaký trochu vyzařuje z tohoto tvého příspěvku.

 

Druhá možnost je, že trochu přeháníš, a on spí sice třeba hodně, ale přiměřeně svému pracovnímu vytížení a zrovna tak jeho rodina, jen možná nespí v obvyklou dobu (sestra - práce na směny, matka - noční nespavost) a psala jsi to třeba trochu v naštvanosti a celkově jde spíš o váš nesoulad v názorech na to, jak trávit volný čas a možná i rozpor v názorech na práci - co znamená být výkonný a nevýkonný a co znamená být a nebýt líný. Protože ono je zvláštní, že ty si stěžuješ na to, že on spí, ale už si nestěžuješ na to, že nic nedělá - což by z toho logicky mělo vyplývat.

To je pak otázka, jak jste spolu dlouho.

Jestli buď ti nespadly z nosu růžové brýle a nezačínáš vidět věci, které jsi kvůli zamilovanosti dřív vidět nechtěla.

Anebo jestli prostě nemáte partnerskou krizi, kdy se stává, že člověku začnou vadit věci, co mu dřív nevadily (když jsme se poznali  jsem to brala normálně, že je jen unaven z práce)  a hledáte si "hůl, kterou by psa bil" - což možná už děláte oba dva (neustále napadá mou rodinu že my neumíme pracovat a nevíme co je práce) .

Jestli tedy by nestálo za to si zajít do nějaké poradny anebo tedy alespoň se snažit ten vztah nějak posílit a ne rozbíjet hledáním nedostatků a vzájemným vyčítáním si.

 
12.06.2017 08:59 Uživatel: Sluníčko M
Věk:  48
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

S přítelem jsme se rozešli ale po nějaké době jsme se k sobě vrátili. Přítel pracuje, jezdí z kamionem. Takže pracuje. Ale podle toho jak mluví, odjede 5h. a jde spát, mezitím mu zboží vyloží a naloží firma, pak jede opět 5 h. hodí do sebe nějaké jídlo a jde spát. V práci je na skoro 2 měsíce-je ubytovan někde v bytě a tady přijede na  týdny.  CHápala bych že je unaven z práce. To zná každý. Ale je divné že jsou spáči celá rodina a dálo by se říct že mi přikazuje  spát taky. Jeho sestra je zdravotní sestra, to bych taky chápala že je unavená, avšak už nedělá prý spoustu let takovou práci co běžně dělá zdravotní sestra, ale nějaké papírování nebo co. Takže má pevnou  jednosměnnou 8 h. práci. A z práce jde spát. Doma se stará o veškerou domácnost její těžce nemocný manžel, který by ten odpočinek potřeboval víc. Teď je jeho sestra  asi už 2-3 roky v důchodu a je to stejné, spí pořád. Jeho přes 80 let stará matka-to bych taky chápala, že je to věkem, Udělá chvíli něco a pak mezitím spí. Jenže problém je že až teď se dozvídám že oni tak jsou zvyklí spát celý život. A partner tuto práci s kamionem dělá tak asi 15 let??? Dříve dělal číšnika. Uznávám že každá práce je náročná, ale vždyť pracujeme přece všichni a všichni si chceme odpočinout. On a jeho rodina vidí jen sebe.

Když jsem přijela k jeho mámě, řekla až jdu odpoledne spát, což jsem odmítla, protože se za tu dobu dá udělat mnoho práce a taky někam vyrazit, na procházku nebo na kole. Ale to oni neuznávají.

Zpočátku když jsme se poznali pospával taky ale ne tak dlouho a taky něco i dělal, hlavně po sobě uklídil-teď  po sobě nechává všudé rozházené věci.

V poslední době mnohem více spí a přestal něco dělat, i když ví že jsem po těžké operaci krční páteře a nemám se moc namáhat a hlavně zvedat těžké věci, ale to on  ignoruje, a vymlouvá že až potom, a potom. což není, proto si všechno musím dělát sama. Zatím co on odpočívá a spí. Zvláštní je že když mu zavolají kamarádi, hned ožije a zapomene že je tak strašně unaven. Já bych chtěla tak jako tomu bylo jindy někám vyrazit, ale on si musí odpočinout … že až pak… což není, ale za kamarády jde hned.

Možná je pravda že na nás přišla krize. Protože partner se chová delší dobu divně. Hlavně čím dál víc rype do mé rodiny aniž by se přesvědčil co vlastně mluví a že to není pravda, že je tím úplně trapný, říkat o někom nesmysly. Ale on pořád rype do mé rodiny. Nejvíc nenávidí mého bratra, který dělá od 7h do 17h často až 18 i 19h. podle situace. a pak ještě doma. a to těžkou práci na jeho pracovní dobu. zedničinu. Přítel to ale nechápe a podle něho bratr nic nedělá, vyjadřuje se že prý by zdechl kdyby bratr něco udělal. Zatímco  přitel když něco dělá většinouu u své staré matky u mě ne, tak si pozve na to lidí, nebo mu musí pomoct syn nebo těžce nemocný švagr, který tam ostatně dělá vše když je přítel pryč-v práci. Když přijede, jede vždy nejdříve za svou matkou a kamarády, od kterých ho musím vždy tahat, že prý má spoustu práce, ale po telefonu ho slyším vždy že je někdam na cestě, protože se mu ozval ten a ten kamarád a musí ho navštívit a zatím co on si jezdí za kamarády, doma u jeho matky pracuje syn s těžce nemocným švagrem, nebo pozvání řemeslníci. Pokud něco tam něco u mámy dělá? ještě si to necha od své vlastní matky zaplatit. Ale to on mluví o práci jak on pracuje zatímco můj bratr podle něho nic. Přitom sousede mého bratra obdivujou že děla v práci tak dlou a pak ještě doma-na baráku. Přítel však ne!! Bratra jen nenávidí a sprostě pomlouvá.

Když si pak rozmyslí za mnou přijet, tak jen chrápe. Napadlo mě,   že mi to možná dělá i schválně?? I když nevím proč. Možná že chce byt více s mámou a kamarády, že to nemá v hlavě srovnané co vlastně chce. ?? Zkoušela jsem i řešit to s psycholoogem, ale problém je že on je více v zahraničí, takže utrefit kdy je doma je těžké. U něho bych to viděla že to dělá i schválně, aby tam nemusel.

Ano chápu že je to i úsměvné, jenže už mi do smíchu není. Jen přemýšlím jak ho k psychologovi dostat.

 
12.06.2017 12:43 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

Proč bys ho měla někam dostávat? Když to tak čtu, nejspíš bych takový vztah / nevztah ukončila. A to mám doma taky kamioňáka. Co tebe vlastně u něj drží?

 
12.06.2017 13:58 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

No a ty máš v hlavě srovnané, co chceš?

Asi aby nespal, uklízel si, věnoval se ti a měl rád tvého bratra - no a není to tak trochu o tom, že chceš vlastně úplně jiného chlapa?

Psychlog ti z něj jiného chlapa neudělá, když k němu nepůjde kvůli sobě, ale protože ho tam přivedeš jak porouchaný spotřebič.

To si musíš nějakého jiného chlapa najít.

 
12.06.2017 16:12 Uživatel: Sluníčko M
Věk:  48
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

Tady mě někdo nepochopil. No spát, ale pořád je už přehnané. A když si uklízel před tím, uklízi si po sobě u mámy a v práci tak může si po sobě uklídit i u mě. Myslím tím pohozené věci, ponožky, tričko, dříve to totiž nedělal. Jinak byt uklízím já, to bych po něm ani nechtěla.

Nevyžaduju po něm aby měl rád mého bratra. Ale aby ho měla stále na "talíři"aniž bych ho chtěla probírat je uhozené a přítel by neměl strkat nos do cizích věcí, jenže on chce!!! A aniž by se přesvědčil co je pravda. Já se o bratrovi nebavím vůbec. Ale přítele popadne rapl a hned začne rypat na jaký je bratr a vůbec si neuvědomuje že je trapný. Vyjadřuje se o něm že je zloděj, ale já ani nikdo z rodiny neví a nestěžuje si že by se někomu ztratilo. Napadá ho že mu moje máma dává peníze, že mu koupila auto a nevím co všechno, ale nic není z toho pravda. Protože rodiče jsou sami rádi že vyžijou z důchodu natož aby nás podporovali, a auto si bratr koupil dávno na leasing, který splatil až nedávno. Jenže přítel si tvrdí své a nemůžu ho přesvědčit že nemá pravdu, až se o ni přesvědčí a pak může něco tvrdit. Jenže zbytečně. nevím o co mu jde.

Přitom to právě jsou jeho již dospělé 30 leté děcka, které si nekoupí ani mobil, jen zavolají tátovi-tedy mému příteli a on hned solí. To podle něho může být. To zloději nejsou??? On le můj bratr který si na všechno poctivě vyděla a našetří je zloděj.

Někdy mi to přijde že si možná přítel uvědomil jaké spratky si vychoval, že si je musí vlastně kupovat aby ho měly rády, a to ho možná štve, jen nechce o tom nikomu říct, přiznat, proto si možná vylévá vztek na někom??? jak  třeba na mém bratrovi. Nevím, je to jen můj názor. Jinak  nechápu. proč řeší mého bratra a nežijeme pro sebe.

Vlastně už si taky začínám klást otázku  k čemu ho mám, když jen spí, je na měa mou rodinu hnusný, sex taky žádný. Už jsme se jednou rozešli, ale já si pak řekla že je na tom spousta lidí ještě hůř a něják to zvládli, tak proč bych to nezvládla já??? jenže nevím, když přítel je čím dál horší. Vlastně nevím proč i on je se mnou když mě nemá rád.

Vzpomínám že jsme se nastěhovali do bratrového bytu, který mi měl přepsat. á netušila dlouho že všem svým známým tvrdil prý, že on  přítel ten byt  dostane. Někdo z jeho známých mě na to ale upozornil a já si toho začla všímat. Peklo však začlo když mi ten byt bracha  po 5 letech přepsal. Přítel mě začal nazývat bytnou a on tam nemá co dělát, že bydlí v cizím a on na cizí byt nebude příspívat!!! Takže si od te doby si tady klidně bydlí zadarmo a nestydí se plytvat elektrikou, vodou … dělá to schválně. Doplatky ho nezajímají. A ani nic tady nechce dělat jen chrape, že nebude v "cizím "dělat.

No nevím co tedy čekal???? Žé snad ten byt od mého bratra dostane ON???

A ještě si klidně tvrdí všem známým že až já umřu, tak ten byt dostanou bratrové děcka!! Přitom jsem o 9 let mladší než přítel a on už myslí na mou smrt. Tak to už přehání. T myslel že ten můj byt zdědí přítelové děcka???? Si na to děla nárok??

Vrchol ještě je že přítel chtěl abych kromě toho bytu dostala napsaný ještě rodinný barák a bratr tedy nic. A to přítel nemůže stravit. Myslím  že jsem pochopila že jde zřejmě příteli jen o majetek, ne zájem o mě?? Jinak to nevidím. nebo se snad mylím?

A co se týče bratra, který pracuje od 7 rána do 17h, částo i do 18-19h, částo i víkendy a pak doma, je rád když jde spát po22h. se dá těžko vyjadřovat o lenosti tak jak ho nazývá přítel, který jen spí.

Ale netvrdím že ho má přítel mít rád, to ne, ale jen aby brachu vynechal a neprobíral ho pořád s oblibou a když tak ne žádné lží a výmysly, přítelové možné mindráky nebo co. Já mám taky názor na jeho děcka ale co s tím zmůžu? Nic takže musím držet hubu a trpět to. na to musí přijít on sám přítel.

 
21.02.2021 21:08 Uživatel: Andra
Věk:  40
Téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Text uživatele: 

Můžu vám potvrdit, že mám s přítelem stejný problém. Taky bych tomu nevěřila, kdybycb to někde četla a neměla to doma. Jen spí nonstop. Nají se a jde zase spát. Sp celý víkend, pak jde do práce na 8 hod, tam teda nespí ????. Vrátí se z práce, něco sní, nekdy jen polívku a pak jde zase spát, vétšinou prospí i večeři a  nevstane až do budíčku, kdy vstává do práce. Takže já jsem frustrovaná, sex žádný, mám  ho v podstatě, jako inventář bytu. Je to úplně k ničemu a co s takovým chlapem. Ještě ho zkusím přemluvit na vyšetření, protože se skutečně může jednat o nějakou nemoc. Ale takovýto život je na nic a vy jste úplně zbytečně zadaná s někým, kdo vlastně ani neexistuje. Kdyby jste pořád spala vy, nevím, jestli by vám chlap neutekl.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Spavost přítele, spí až 19 hodin denně - je to normální?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Počůrání v nemocnici 3 1644x
Mamka odmítá jídlo 4 2045x
Vironal energy pro boj s nákazou koronavirem? Recenze, zkušenosti 4 3557x
Vztah po smrti 11 3134x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 1437x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 1610x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 1769x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 1482x
skolioza a problémy s ní 4 1259x
Vitamin D jak doplnit? 6 1944x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny