Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?

09.10.2013 22:43
Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 26
Text: 

Věříte tomu?

Vitaminové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku

Souhlasím, že vitamíny mohou, pokud jsou uměle chemicky vyrobené, uškodit. Vitamínové doplňky vyráběné organickým způsobem neškodí. Je to totéž, jako bychom jedli větší množství zeleniny a ovoce. Kromě toho v zemědělských produktech, od padesátých let, poklesl obsah vitamínů a fitonutrientů až o 80%. Viz MUDr. Karel Erben, primář Poradny podpory zdraví v R. M. A. Centru v Praze 7, tř. Dukelských hrdinů 17.

 

Můj názor, získaný mnohaletými zkušenostmi je, že doplňovaní vitamínů, minerálů a stopových prvků je životní nutnost.

 

Je to na delší povídání. Kdo k tomu má co fundovaně říci, těším se. Berete výživové doplňky?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3289x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.10.2013 23:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Bezpochyby zajímavý článek. Myslím si, že studie by měly být respektovány a nebagatelizovány.

 

Jak je to s vitamínem C nevím, ale kolega lékař ho bral ve velkém množství, když byl nachlazený a přísahal na to, že se nemoci rychleji zbaví. Jaká je utilizace (využití tělem) vitamínu C (kyseliny askorbové) v přírodní formě a syntetické nevím.

Jinak co se týče braní vitamínů, pokud třeba kouříte a vznikne u vás rakovina plic (související článek - Jak chránit tělo (organismus) před účinky kouření cigaret, tabáku ), skutečně některé vitamíny mohou urychlit růst nádoru. Proti tomu ale dlouhodobé preventivní braní vitamínů by mělo snížit pravděpodobnost vzniku nádorů.

Je ale poteřba myslet, že nejde jen o vitamíny, ale jsou v multivitaminových tabletách také stopové prvky jako třeba selen, zinek, železo, ad. ad. A ty mohou dopomoci ke správnému fungování těla. Ale na druhou stranu jedním stejným dechem dodávám, že samozřejmě tyto vitamíny a stopové prvky se vyskytují ve stravě. Otázkou by pak také bylo, jak by se tělo vypořádalo s nadbytkem stopovoých prvků (a vitamínů rozpustných v tuku, které se nevylučují močí) - to může být pro tělo zátěž. I proto jsou jak vitamíny, tak ty stopové prvky v multivitamínových tabletách většinou frakcionované - tzn. dávkované v takovém množství, aby nepřekročily doporučenou denní dávku.

 

Mou osobní zkušenost s multivitamínovými tabletami jsem popisoval v minulosti zde. Když jsem bral multivitaminové tablety (vlastně je beru i teď - v létě je omezuju, ale na podzim, v zimě a na začátku jara je zase beru), nebyl jsem několik let nemocný. V posledních dvou letech jsem byl nemocný asi 2x, ale příznaky nachlazení byly výrazně slabější, než v minulosti, kdy jsem multivitamíny nebral. Je tedy otázkou proč tomu tak je. Virovým nemocem (chřipka) jsem se zcela vyhle - neměl jsem chřipku mnoho let, ač pracuji s nemocnými lidmi v nemocnici.  

 

Pravda možná bude někde uprostřed

 
10.10.2013 07:40 Uživatel: Listicka
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Avatatku, pravda je vzdycky nekde uprostred. Dneska se clovek docte tolik informaci, ze si je musi prebrat, aby vubec mohl necemu verit. Internetem koluje zprava, ze vsechny dostupne leky (tedy ne na predpis) jsou vlastne placeba. Da se tomu verit?
Pote, co se clovek docte, ze dnesni puda je tak vyprahla, co se obsahu vitaminu v zelenine a ovoci tyce, clovek rad sahne k vitaminum v umele podobe. Otazka je, jak je telo prijima a jak je vylucuje.
Ja jsem si zrovna vcera zakoupila hlivu ustricnou v tabletach, protoze jsem se docetla, ze kdyby jsme ji pravidelne uzivali, nemeli by doktori zadnou praci. Co je na tom pravdy ale nevim.
Co se tyce chripky, nenechavam se ockovat a chripku jsem nemela asi 15 let. Tehdy jsem mela chripku opravdu tezkou, ale bylo to paradoxne prave po ockoveni.
 Mozna prave diky tomu, ze clovek pracuje mezi lidmi, stava se odolnym. Ale stejne jako ty, v dobe epidemii beru vitaminy a snazim se jist hodne ovoce a zeleniny.  U me to funguje. Ale mam i mladsi kolegyne ci kolegy, kteri sportuji, zivi se az prehnane zdrave a jsou nemocni 5x do roka.
Takze je to asi i o individualni imunite a nasich genech.

 
10.10.2013 10:29 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

    Myslím, že braním vitamínů a minerálů se zabývala Kohortova studie, výsledek nevím.

    Spíš by mě zajímalo, když se zákazníci na etiketě dočtou, že jde o organický způsob výroby, jestli tomu věří. Jak se říká, papír snese všechno a u výroby nikdo nebyl. Takže si říkám, jestli to není stejné jako s bio bramborou, která se pěstuje tady nedaleko a je od jara do podzimu stříkána proti trávě, plísni, mandelince. Ale na bedýnce je napsáno BIO.

    Necítím se fundovaná, kdyžtak požádejte admina ať to smázne.

       

 
10.10.2013 18:36 Uživatel: Sigil
Věk:  43
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Jak píše Avatárek, je potřeba to brát "globálně", v žádných přírodních živinách také není jen "C" nebo "B" či pouhý "Zn", věřím, že příroda ví proč jsou ty které vitamíny a minerály ale i třeba flavonoidy pohromadě. Jde i o synergický efekt, to znamená že se vzájemně podporují. Pak je ještě další věc, některými se nelze předávkovat, třeba C nebo B, jsou rozpustné ve vodě a vyplaví se snadno z těla ven. Ale souvisí to i s využitím v těle.

Já jsem rozhodně pro doplňování jak minerálů tak vitamínů ale nečekat zázraky. Přece je to "jen" věc kterou by tělo mělo dostávat v normální stravě. Tedy standard. Co z toho tělo využije je jiná otázka, proto se také firmy předhánějí kdo má ten nejlépe využitelný přípravek. Navíc je to běh na delší trať. Není to kladívko kterým Mach a Šebestová bacili pár bacilů a bylo po he-he. Kdysi jsem měl dost vážné zdravotní problémy tak mne přírodní léčitelství (já ten pojem, stejně jako "alternativní" nebo "celostní" nemám rád-jedno vždy bude doplňovat druhé a to třetí) zaujalo už před více než dvaceti lety, tehdy jsem zkoušel kde co už jen proto že je to  zajímavé a když to pomáhalo do doby "léků" zachraňovaly byliny, kořínky ale třeba i stříbro, různé jíly a minerály v pramenech životy od nemocí také. My teď chceme vše hned a instantně, proto to halo s antibiotiky které se nám docela rychle vymstilo. Na rakovinu zatím názor nemám, objevuje se spousta zázračných metod, zrovna nedávno proběhlo video o, tuším, Běloruském nebo Ukrajinském inženýrovi který objevil velmi zásadní a úspěšnou léčbu. A zase rozhodně to není tak, že zdravé tělo se s nemocí vypořádá samo. Vlastně vypořádá, vždy bude muset ale potřebuje nějakou tu podporu (většinou). I třeba v chřipkových epidemiích je podle mne důležitější hygiena rukou, snaha o desinfekci dýchacích cest a ústní dutiny. i obličeje. S rakovinou je to horší, vezměte ke kolika atomových výbuchů v nedávné minulosti došlo. Myslím hlavně ty "pokusné", bouch Černobyl a Fukušima a je z toho senzace ale kolik Černobylů bouchlo na atolech BIkini a americké poušti? Z toho mi vyplývá že hledat dnes živočicha nebo rostlinu nezasaženou radiací je utopie anebo je to mech a lišejník někde v jeskyni. Jak zde psala paní o Bio potravinách. Já tvrdím, že jediné BIO pěstování je v tom že VÍM čím jsem to stříkal, proč jsem to stříkal a hlavně KDY. Bez postřiků a různé chemie to jde velmi těžce. A vyrostlo by toho o hodně méně. Navíc, vezmu příklad rajčat. Všichni víme, že jíst plísní zasažený chléb je hazard. Co rajče z keříku zasaženého plísní? Ona ta plíseň jede po celé rostlině a rajčata jsou dost náchyllná. TO  znamená buď prevenci nebo pozdější zásah. Nebo obojí když se počasí nevyvede. Všechny postřiky mají ochrannou lhůtu, možná je to i pravda, snažím se ale přesto používat věci na přírodní bázi ale vím, že košer pěstování to není. Ale snažím se aby to bylo co neméně škodlivé. To vám na trhu neřekne nikdo.

Pointa tohoto je v tom, že dnes nějaké BioEkoMultiKulti seženeme hodně těžce. Ale člověk má mít dobrý pocit, že pro zdraví udělal maximum…

 
14.10.2013 20:42 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Ano, beru výživové doplňky a jsem vybíravý.  

 
24.10.2013 23:14 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Haf

 
05.11.2013 19:42 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Všiml jsem si, že máš na stránce MS v sponzorovaných odkazech - prozdraví. cz. doporučení na firmu xxxx. Na tuto firmu mě upozornila jedna účastnice z MS, zač jí děkuji. Není to Rybka. Tímto si dovoluji doporučit od této firmy multivitamin a česnek. Udělal jsem malý pokus. Multivitamin jsem dal rozpustit do vody a jeho konzistence po rozpuštění, mě přesvědčila, že je přírodně vyroben jako jeden nejmenovaný multivitamin, který kupuji od jiné firmy. Firma má dokonce v nabídce při určité objednávce kolem 500 Kč Lutein pro oči zdarma. Jak jsem psal, jsem vybíravý. Jsou jenom 4 firmy, od kterých si kupuji doplňky stravy – vitamíny a minerály. Naše strava nedokáže dostatečně zajišťovat chod elektrárny našeho těla, a proto si jej doplňuji formou doplňků stravy.   HAF.

 
07.11.2013 10:18 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

   Tak jsem si udělala maličký pokus. Do dvou kádinek jsem nalila 100ml vody o teplotě 30°C  V jedné kádince bylo Magnesium organického původu a v druhé Magnesium synteticky vyrobené. Teď asi po 15-ti hodinách jsou kádinky stejně zakalené a v kádince s organickým hořčíkem je u dna šum. Vodu jsem použila kohoutkovou, né laboratorní destilku. Závěr zní, laik nemá šanci v domácích podmínkách rozpoznat umělé od přírodního a kdo z nás má možnost si udělat plate counting, či jiný rozbor, že?

 
09.11.2013 00:08 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Udělal jsem také malý pokus z multivitamínem nejmenovaného výrobce a rozputil jem jej ve filtrované vodě z nejmenovaného filtru. Z pokusu a fotodokumentace pokusu vyplývá, že multivitamín je opravdu koncentrát ovoce a zeleniny.  

Postupné rozpouštění multivitamínu ve vodě.

alt

alt

alt

alt

alt

Multivitamín je na posledním obrázku promíchán ve sklenici s vodou.

 
12.11.2013 10:54 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

 Sorry, ale z tohoto nevyplývá nic o tom, že je to 100% přírodní. V době kdy jahodový jogurt s kousky ovoce je vyroben ze sušených broučků lze sedlinu v barvě mrkve vyrobit prakticky z čehokoliv.  

     Koncem týdne budu mluvit s fundovaným člověkem, zeptám se jak laik doma pozná 100% přírodní vitamín. Už vím co mi odpoví. , . , . ,

 
12.11.2013 19:38 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Nejlepší metoda jak poznat, že se jedná o stoprocentně přírodní multivitamin, je kupovat od stoprocentně důvěryhodné firmy, s nejdelší tradicí na světě, která otevřeně deklaruje, jak své produkty vyrábí. Zároveň deklaruje, že všechny suroviny vyrábí na certifikovaných organických farmách už asi 75 roků a v této kategorii vyrábí více jak 50 procent světové produkce, o zbylých 50 procent světové produkce se pak dělí dalších asi 2000 firem. Má výzkumný institut s více jak 600 vědci a vlastní asi 700 patentů na výrobu těchto suplementů. Další důležitá informace zní, že vyrábí koncentráty z rostlin a ne jenom prášky nebo výtažky.

Další doporučení spočívá v tom, že její výživové doplňky používají nejúspěšnější sportovci světa, Ronaldino, celý AC Milán, německá fotbalová reprezentace, slovenská kanoistická reprezentace a mnoho dalších olympioniků všech oborů.

Také firma umožňuje návštěvníkům osobně se přesvědčit o způsobu výroby, jak o tom vypráví, například investigativní novinář Radek Jón.

 

Tato firma se jmenuje Nutrilite.

 
12.11.2013 21:46 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

   Nutriline je nechutně předražené a sebevětší krabička, či certifikát mi tu kvalitu nezaručí. Pro zdravě myslícího člověka je ovoce a zelenina v čerstvém stavu ta nejlepší volba.

 
12.11.2013 21:59 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Nechci tě Julie o ničem přesvědčovat. Multivitamín, který jsem rozpustil je o firmy Klas a Avatárek jej má ve svých sponorzkých odkazech MS. Ještě předtím mě na tuto firmu upozornila, jedna kočka z MS, taková malá milá žabička. Stejně tak se rozpouští i multivitamin od firmy Nxxxxxxt.

Můžeš mi napsat název firem, od které byla magnesia, které jsi rozpouštěla. Rád si je také vyzkouším.

Ovšem rozpouštění u minerálů málo vypovídá o vstřebatelnosti, respektive využitelnosti v lidském organizmu. Minerály anorganického původu naše tělo také částečně využije, ale velká část jenom zatěžuje. Minerály organického původu naše tělo využije z velké části, mnohonásobně lépe. Obecně všechny vitamíny, minerály a stopové prvky, které prošly živým organizmem, naše tělo umí využívat mnohem lépe.

 

Víš. Všiml jsem si, že zde na MS se píše název mnoha produktů a není to reklama. Co si o tom myslíš? Je etické na této stránce uvádět název produktu a doporučit jej dalším, pokud se jedná o pomoc při zdravotních problémech?

 
13.11.2013 09:09 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

    Velice ráda, přírodní hořčík je od fa Swiss a ten umělý je od kolegy, běžně k dostání v lékárně baleno v platíčku.

    Reklama mi nevadí, ráda se poučím. Pokud ale někdo radí pořád a tu jednou značku od šamponu až po prášky, je to zavádějící. A nevím jak komu, ale mě nepřijde dvakrát etické nabízet nemocnému vitamíny za dva tisíce. Tonoucí se stébla chytá a je snadná kořist pro hyeny. Ono je sice hezké, že to berou fotbalisti, sportovci, ale oni to dostávájí od sponzora zadara, tož co by nebrali. Když jim zaplatím, budou klidně hrát i v papučích. Dobrá věc reklamu nepotřebuje a už vůbec ne agresivní vnucování.  

 
13.11.2013 12:34 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Milá Julie, je mně tebe opravdu velmi líto, ale někdo ti musel velmi zle ublížit, protože tvoje nenávistné výlevy hraničí s fobií před výrobky od světově nejúspěšnější firmy přímého prodeje, o tom svědčí. Mluvit o hyenách u firmy, která zajišťuje více jak polovinu světové produkce těchto výživových doplňků a roční nárůst produkce se pohybuje i v době krizí okolo 8 % je poněkud neslušné a svědčí pouze o tvojí neznalosti a zaujatosti. Jak správně píšeš, těchto výsledků firma dosahuje bez televizní a jiné reklamy. Proto má ceny nejnižší i při špičkové kvalitě.

Pro mě jsou předražené ty výrobky, byť i za jednu korunu, které plní reklamní prostor všeho druhu a jsou málo účinné, nebo dokonce škodí. Takové si opravdu nemohu dovolit, už z pouhého pudu sebezáchovy.

Nepíši to zde proto, že bych toužil na toto téma s tebou diskutovat, protože objektivní zcela jistě nejsi, ale pro informaci těch, kteří chtějí zvýšit kvalitu svého života.

Podle zemědělských výzkumných ústavů je oproti padesátým létům obsah vitamínů a dalších důležitých nutričních látek v zemědělských produktech téměř v celém světě dnes až o 80% nižší. Zdroje tohoto tvrzení jsou dostupné na internetu, nebo si přečtěte některé články na stránkách MUDr. Karla Erbena na www. karelerben. cz/.

Takže, kdybych chtěl své tělo dostatečně saturovat vitamíny, stopovými prvky, a minerály, musel bych denně sníst množství zeleniny a ovoce, které by pokrylo běžný kuchyňský stůl vrstvou deseti centimetrů. Nehledě k tomu, že některé, zvláště stopové prvky, v naší zelenině zcela chybí. Když si i utrhnu rajské jablíčko z vlastního skleníku, a dám jej do chladničky a sním jej až za tři hodiny, je již obsah například C vitamínů o desítky procent nižší.

O tom že je situace vážná, svědčí až neskutečný nárůst takzvaných civilizačních chorob oproti létům v poválečném období. Není divu, že je za této situace zdravotnictví finančně stále poddimenzované. Prevence chorob by tedy neměla spočívat v častějších prohlídkách v lékařských zařízeních, ale v opravdu účinné propagaci zdravého životního stylu a stravování.

 

Abychom se vyhnuli takzvaným civilizačním chorobám, je životní nutnost nějaké kvalitní výživové doplňky užívat.

 
13.11.2013 16:51 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

  A když dojdou argumenty, udělám z julie týraného hlupáka. Hlavně v klidu, pane Sova. Líto je mi spíše Vás, jste zmanipulován firmou, která praktikuje vymývání mozků. Kdo si chce počíst, je toho plný net, stačí zadat- špatná zkušenost s amway. Já jsem jen kapka v moři, ale jsem svobodná, nikdo mi nepředepisuje jaký prášek mám koupit, v čem umýt nádobí a představte si, jsem šťastná!

   

 
13.11.2013 19:44 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Milý účastníci a čtenáři MS.

Myslel jsem původně, že tato téma nemá význam dále rozvíjet. Ale budiž, dovolím si zde prezentovat několik vitamínů a výživových doplňků, které mi pomohli k vyléčení v tzv. , civilizačních chorob (vysoký krevný tlak, alergie). Takže, Avatárku, pokud uznáš za vhodné obrázky, nebo texty z mého tématu vymaž. Já se zlobit nebudu, protože by mně to vůbec nepomohlo, neposunulo v mém životě dál a nemohl bych být účastníkem MS, abych se dal vyvést z míry.

Takže. Kdo má vysoký krevný tlak, doporučuji brát výživový doplněk Omega 3 od firmy Generica, 3x denně půl hodiny před jídlem.   100 ks tablet stojí 196 Kč.

 

 

Kalcium a magnesium od firmy Biomin. Také cenově příznivé jako od firmy Nutrilite.

Velmi dobrý a kvalitní je od firmy Klas multivitamin, ke kterému jsem dal do tématu fotodokumentaci a česnek.

Od firmy Gererica doporučuji také Lecitin, Koenzym Q10, Vitamin E a také Gingo Bilobu.

Proč je dobré tyto výživové doplňky brát, přečtěte si na internetu.

Mohl by psát ještě dál, ale už se mi nechce.

 

Máte dobré zkušenosti s nějakými jinými vitaminy, nebo jinými výživovými doplňky a od kterých výrobců? Podělte e o své zkušenosti.

 
13.11.2013 20:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Pluto, já myslím, že Avi nebude proti zveřejnění produktů, se kterými jsi udělal dobrou zkušenost. Nejsi přece jejich výrobce ani prodejce, který by si tady dělal reklamu. Já a myslím, že i ostatní uvítáme rady s osobní zkušeností.

 
13.11.2013 20:21 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Máš pravdu, nejsem výrobce ani prodejce uvedených produktů, jenom spokojený uživatel. Co vím to povím, protože jsem rád když jsou lidi také zdraví a pozitivně naladění.

Pluto tě pozdravuje a právě blaženě vrčí.

 
14.11.2013 09:05 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

   A já se ptám, kdyby někdo byl prodejce a dělal tu reklamu těm výrobkům pod rouškou pomoci bližnímu, ale hlavně sobě toleroval bys? Mlčel bys i když víš, že je tu reklama zakázaná?  

 
14.11.2013 22:21 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Je potřeba rozšlišovat pozitivní referenci (třeba já jsem tu několikrát chváli vitamínový přípravek díky kterému jsem byl 3,5 roku bez jakékoliv nemoci) a reklamu na službu nebo produkt. Pokud Pluto (kterého známe X let) řekne, že nevyrábí a neprodává určitý produkt, budeme doufat, že by nás nepodvedl a že jde jen a pouze o pozitivní referenci.

 
15.11.2013 10:32 Uživatel: Julie
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

  Právěže já rozlišuju a proto se ptám. Jestliže někdo dělá prodejce tady a nebo na slovensku. , . , . ,

 
15.11.2013 11:31 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

     Juli, tak v tomto směru Tě mohu opravdu uklidnit, i Avatárka.

Jak víte, byla jsem do rodiny Plutové na Vysočinu na 2 dny pozvaná a setkala jsem se tam i s Panem Sovou. Když jsme se bavili o zdravé výživě, tak přišla řeč i na doplňky stravy a kosmetiku. Řekli mi jen, co oni používají a s čím mají dobré zkušenosti, v žádném případě mi nic nepředváděli, nic nenabízeli ke koupi a nenosili ukazovat výrobky některého konkrétního výrobce. Kdyby byli prodejci, tak jak si o nich myslíš, tak by to vypadalo úplně jinak…snažili by se ve mně získat nového zákazníka.

A tak tomu nebylo, takže zachovejme klid a mějme se tady rádi, jako doposud.

 

 
19.01.2019 21:53 Uživatel: julka88
Věk:  33

Město:brno

Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Holky, braly jste v thotenství vitaminy? A musím brát jen ty pro těhotné, nebo můžu jakýkoliv multivitamin?

 
20.01.2019 20:13 Uživatel: Bety_nka
Věk:  31
Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Klasické multivitaminy bych asi nebrala, vitaminy pro těhotné mají vyvážený poměr vitaminů a minerálů, co právě tělo potřebuje, Hlavní je kyselina listová, já brala Femibion, a těhotenství bylo úplně v pohodě.

 
21.01.2019 15:14 Uživatel: julka88
Věk:  33

Město:brno

Téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Text uživatele: 

Děkuji, My se právě začínáme snažit o miminko, tak zjišťuji informace.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku - věříte tomu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Vztah po smrti 8 481x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 663x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 615x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 600x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 479x
skolioza a problémy s ní 4 487x
Vitamin D jak doplnit? 6 862x
Neexistuje řešení 3 613x
Zkušenosti s obtěžujícím elektronickým a jiným zářením 2 619x
Bolest na pravé straně břicha 2 649x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny