Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy

09.10.2013 19:54
Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Odpovědí na téma: 18
Text: 

Partnerské vztahy jsou top tématem a problémem dnešní doby. Na počátku každého vztahu je zamilovanost krásná a létáme v oblacích. Jakmile nám, ale spadnou růžové brýle z očí, jenom láska k trvalému vztahu nestačí. Důležitá je neustále projevování si komplimentů navzájem, komunikace, milé gesta, úsměv, doteky, polibky, objetí, milá slova, ocenění, důvěra, dokázat společné řešit problém v klidu a bez emoce.


Přehled největších chyb, kterých se partneři ve svazku dopouštějí a mají velký podíl na ukončení vztahu.

1. Být trochu lepší neškodí -Jakmile se začnou v partnerství objevovat nějaké ty malé či větší chyby či zlozvyky, které na druhém vadí, mají mnozí lidé tendenci svého partnera začít „předělávat”. Ať se snaží sebevíc, nepovede se to. Jednoduše proto, že nikdo není neomylný a dokonalý. Každý má své nedokonalosti. Upozornit partnera, že by po sobě mohl například ustlat postel, nevadí, ale předělat ho od základu k obrazu svému, to nevěstí nic dobrého. Kdo by taky chtěl setrvávat s člověkem, který se snaží určitým způsobem říct, že nejste tak dobří, jak byste mohli být.

2. Hádky na veřejnosti - Všichni máme někdy chvilky, kdy se nemůžeme s partnerem shodnout, a argumentace přeroste v hádku. Vyvarujte se ale toho, abyste se hádali, uráželi, případně vytýkali partnerovi chyby na veřejnosti. Nejen že to obtěžuje okolí, takové chování navíc naznačuje, že pár ztrácí vzájemnou úctu, která je pro vztah důležitá. Součástí toho jsou hádky samotné. Čas od času mohou vztahu pomoci, partneři se tak mohou naučit i vzájemným kompromisům. Když ale začnou být každodenním chlebem, je něco v nepořádku.

3. Chybějící komunikační schopnosti - Komunikace je základ úspěšného vztahu. Může se sice zdát, že už o sobě víte všechno, takový pocit ale nestačí. Nikdo neumí číst myšlenky toho druhého, když tedy nastane jakýkoli problém, mluvte o něm. Budete-li své pocity dusit v sobě, nemůžete dojít k úspěšnému vyřešení.

Nebuďme v domnění, že partner dokáže číst z našich očí, co chceme, co si přejeme.

4. Kdo neumí odpouštět - Jak už bylo řečeno, nikdo není bezchybný. Umět odpouštět je tak vlastnost, která by měla být součástí každého vztahu, který má mít šanci na delší trvání. Držet v sobě zášť z toho, co partner udělal špatně, nic dobrého nepřinese.

5. Správné načasování - Někdy vznikají konflikty ve vztahu i proto, že se nepříjemné věci řeší v nepravou dobu. Naučte se tak mluvit o závažných problémech v klidu, s rozmyslem. Když už nastane nějaký problém, neboli chceme s partnerem něco řešit, nejvhodnější doba k debatám je přes den, nikdy pozdě večer.

6. Neřešte detaily - lidé jsou puntičkáři, a co do vztahu dají, to přesně chtějí také na oplátku dostat. Někdy je ale takové porovnávání na škodu. Neřešte, zda partner zaplatil večeři jen dvakrát, zatímco vy platíte častěji. Jde o maličkosti, které mohou vyvolávat zbytečné napětí, případně pocit nejistoty ze strany toho druhého.

7. Nedramatizujte - Problémem mnohých vztahů je také zbytečné přehánění. Partner či partnerka neudělali to či ono, a hned je oheň na střeše. Pokud „vyšilujete” i kvůli tomu, že manžel (partner) ještě nevynesl koš, případně manželka stále nevyprala vaši oblíbenou košili, nezískáte tím nic pozitivního. Když už musíte vyjádřit svůj postoj k dané věci, zkuste se nejdříve zhluboka nadechnout a poté teprve započít hovor.  

Obdobných vět v jiných formách nacházíme často v příspěvcích MS. Přesto, není na škodu je připomenout.  Má váš partner nějaký zlozvyk nebo úchylku, kterou ve vztahu tolerujete, protože to převyšuje mnoho jiných předností? Kterých vlastností si ceníte na svém partnerovi nejvíce?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2366x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chování, které ničí i velmi pevné vztahy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.10.2013 20:08 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

    U té dvojky jsem se trošku zastyděla, páč jsme asi před měsícem nakupovali a manžel mě lanařil, ať s ním ještě ten den jdu do zahradního centra vybrat palisády. Já strašně nerada takhle nakupuji, nejvíce mi vyhovuje mrak letáků, prospektů a doma u kafe vybírat. No nakonec jsem svolila (co dělat, když řídil on), přišli na tu prodejní plochu a jelikož jsme tam byli jediní, přišel pán co tam obsluhoval a co si budeme přát? A mě nenapadlo nic lepšího, než: „Dobrý den, my jsme se k Vám přišli pohádat." No nebyla jsem vtipná a pán se po anglicku vytratil.  

 
09.10.2013 20:16 Uživatel: Medvěd
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Vytratil se ne kvůli tomu, že jsi nebyla vtipná, ale páč předpokládal, že to myslíš vážně. Za poslední cca 1 měsíc se mi zákazníci  pohádali u elektrické sekačky, domácí vodárny, septikového čerpadla a dnes u zahradní hadice.  

 
09.10.2013 20:32 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

    No to my se už dohadovali v autě. Plán dne zněl jasně, naplnit ledničku, vyreklamovat boty a domů. A to nemluvím o tom, že manžel zajel do okrajové části města a se slovy: „Jdu se podívat na štětku", mě zamčel v autě.  O pár vteřin později mi došlo, že máme nového živnostníka, mistra kominického a jeho paní doma prodává štětky do komína.  

 
10.10.2013 05:43 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Co nemám ráda a u čeho se cítím velmi tratně, když se partneři peskují. Jak psal Méďa, že se hádají, no budiž, ale když žena komanduje muže jako malé děcko, to je síla. A bohužel, málokdy vidím chlapa takto mluvit se ženou, to jen my máme pocit, že máme další dítě a že on si neumí zavavázat boty pořádně a zkusit si je sám podobné " maličkosti ".

 
10.10.2013 07:34 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Ááááá, Sorbi, tohle taky nesnáším. Taková ta potřeba přehledu o všem a řízení všeho, protože já jsem si vysnila ideální svět, ve kterém všecno funguje jak chci já. A ten chlap mi to pořád kazí.

Tak to je naodstřel teda.

 
10.10.2013 08:05 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

A proč se to nikde neučí, Pluto? Copak odmocniny a rozmnožování hub jsou důležitější?

 
10.10.2013 08:32 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

     Chudáci učitelé.   Tohle je úkol rodiny, prostředí ve kterém děti vyrůstají. Příklady táhnou.

 
10.10.2013 08:49 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Ano, já vím. Ale očividně je někde chyba, protože často nemá co táhnout Ideálně by to mělo probíhat v rodině, jenže ve spoustě případů to jaksi neprobíhá, že jo. Aspoň nějaká maličká zmínka?

No jo, já vždycky zapomenu, že puberťáci stejně většinou všdhcno odignorují

 
10.10.2013 10:17 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

    Nemyslela jsem žádnou konkrétní rodinu.    Dítě v pubertě mám a jestli mě ignoruje nevím, zeptám se.  

 
10.10.2013 10:36 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Jistě, jistě. Já jsem však taky nemyslela konkrétně nikoho no, potom by mě zajímalo, jak to má tvoje dítě s ignorováním. Já jsem spíš myslela ignorování informací ze školy

 
10.10.2013 15:18 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

   Tak jsem se cestou ze školy optala a odpověď byla: „To bych si nedovolil"

   A přímo mi potvrdil, že škola je učí komunikaci mezi lidmi. Doma mi ukázal učebnici OV, kde na str. 30-33 je příběh, nebo povídka, která se jmenuje: Muž, žena, láska a všechno, co k tomu patří. Učebnice je vtipně napsaná Doc. Dr. Milanem Valentou a ilustrovaná Karlem Benetkou, nakladatelství ALBRA.

   Takže jsme zpět u toho, že škola tu teorii poskytuje, ale praxe v rodinách je asi trošku jinde. Ono totiž i pohádat se, je umění. Nemusí to být takové to bezduché štěkání s kterým tu má většina zkušenost. Výměna názorů může být řečena slušnou formou a vtipem.

 
10.10.2013 15:29 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Jé, tak super. Děkuji za optání u syna! Takže se to potvrzuje, jak říkáš. Když nevidím něco v praxi, terie je mi na nic a nebudu ji zkoušet, jestli náhodou nefunguje. Hm.

Ano, umění správně se pohádat - respektive vyměnit si názory - téměř nikdo neovládá.

 
10.10.2013 09:32 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

S hádáním u nákupů- neznám, nechodím nakupovat . Posledně jsme řešili barvu dlažby u krbu. Já jsem mu řekla barvy, které by přicházely v úvahu, zbytek byl na něm. Vždycky přijde s větou- tak jsem koupil tohle, doufám, že nebudeš nadávat. Nenadávám, protože máme hodně podobný vkus.

Ale někdy, když děcka mají svůj den a řvou od rána do večera, vypěním tak rychle, že ani nevím jak ( a někdy ani proč). Ale přítel už to ví, že to tak je a nedělá z toho vědu.

 

 

 
10.10.2013 16:25 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Pluto, ptáš se, kterých vlastností si cením u partnerky. Schrnu to: toho, že je a hlavně toho, že ji mám já a né někdo druhý. Tolerance ve vztahu musí být, né kvůli nějaké úchylce nebo zlozvyku, ale proto aby ten vztah mohl dlouho a dobře fungovat.  

 
11.10.2013 07:32 Uživatel: Julie
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

       Tak to je krásné vyznání: „Že je a že ji mám já. , . , . , " 

 
13.10.2013 20:17 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Já se neptám  já, jenom dedukuji a opsal jsem článek, který mě zaujal. Moje písmo je psané modrým textem. Velmi rád se s tebou potkám příští léto a dám si tě k obědu.

 
13.10.2013 20:36 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

V tomto případě se změním na muchomůrku říznutou satanem.

 
13.10.2013 20:54 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Text uživatele: 

Velmi vtipné.

Dočkej času jako husa klasu.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chyby které ničí partnerské vztahy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 551x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 428x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 599x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 552x
Jak byste se zachovali??? 4 580x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 677x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 640x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 587x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1020x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 900x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny