Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek

27.02.2012 14:57
Uživatel: Sabin.ka
0-100
Odpovědí na téma: 31
Text: 

AHojky všem. Chtěla bych už začít pomalu hubnout do plavek. Před půl rokem jsem porodila a postava teda rozhodně není, jak bývala. Chtěla bych to aspoň toršku dostat do normálu. Nemáte prosím někdo tip, jak zdravě zhubnout pár kil? Nechci nějaké hladovky a podobně. Děkuji za rady happy

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.02.2012 18:40 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

 Od listopadu jsem zhubl 8 kilo, dle knihy, správné stravování při hubnutí: „Norbiho tajemství. “ Přitom jsem byl bez pohybu, kvůli úrazu. Doporučuji přečíst knihu. Ještě dodám, hubnutí je i v hlavě. Pokud se rozhodneš hubnout, představuj samu sebe, jak vypadáš po zhubnutí a jak se cítíš. alt 

                                             NORBIHO TAJEMSTVÍ. – A Norbi Titok

Dědičnost sice hraje určitou roli, ale zdaleka nerozhoduje o všem.

Pravděpodobnost toho, že hubené dítě narozené hubenému rodiči zůstane do konce života hubené, je asi taková, jako že univerzitní profesoři budou přivádět na svět zase jen univerzitní profesory.

Jak dochází ke skutečnému odbourávaní tuků? Podržte se- náš organizmus sahá po tucích v noci. Lépe řečeno až v klidové fázi po tréninku, cvičení. K tomu je však nezbytné, aby hladina inzulínu a krevního cukru byla optimálně nízká, aby organizmus nemohl získat potřebnou energii ani z krve, ani z uhlovodanových zásob svalů. Proto je vhodné jíst k večeři netučné maso nebo saláty.

Bude – li v krvi vysoká hladina aminokyselin a současně i něco málo kyseliny askorbové vitamin C, pak jsme vytvořili ideální podmínky k nočnímu odbourávaní tuků, respektive k výstavbě svalů. Pohyb má přitom zajistit vyčerpání zásob krevního cukru i ostatních zásob glukózy. Pokud tedy večer nepodáte svému organizmu větší množství uhlovodanů a navíc se i pohybujete, vytvoříte si ideální podmínky ke klidové látkové výměně – váš organizmus bude nucen v noci sáhnout po tuku. Zní to dobře, že? Nejlepší na tom je, že budete - li večer trénovat a pak si ještě dáte nějaké jídlo neosahujíce uhlovodany, spotřebujete navíc energii nutnou k trávení tohoto jídla. Neboli hubnete tak, že hodně jíte. Není to fantastické. Je mnohem lepší jíst bez obav, než hladovět s obavami.

 

Idea, že spalování tuku začíná po 25 minutou sportování, je mylná. Organizmus spaluje tělesný tuk ve spánku beze ztráty svalové hmoty. Pohybem se spotřebovávají zásoby krevního cukru a glykogenu, další zdroj potřebné energie zbývá v bílkovinách, přesněji ve svalech, takže je nám umožněno dále trpět při přehnaném tréninku. Nejdůležitější je po třetí hodině odpoledne nejíst potraviny s vysokým obsahem uhlovodanů a nahradit maximem vlákniny.

Co se děje v našem těle při pohybu?

1. Klesá hladina krevního cukru. Glukóza, kterou naše svaly spotřebují, se už nemůže dostat do tukových buněk. Pokud má někdo cukrovku, pohyb je pro něj prospěšný dvojnásob, protože se mu sníží hladina cukru v krvi a dostane se do podobného stavu jako po dávce inzulínu.

2. Svaly spotřebují zásoby uhlovodanů – glykogen.

3. Když dojdou zásoby uhlovodanů, svaly si hledají energii nejblíže, kde je to možné. Začnou přetvářet bílkovinu ze svalů na glukózu, aby měly další zásoby, a tuků se to moc nedotýká.

Proč má smysl sportovat?

Sport snižuje vysoký krevní tlak, rozšiřuje cévy, čistí jejich stěny, snižuje hladinu krevního cukru, reguluje tělesnou hmotnost, posiluje srdce a plíce, zabraňuje vzniku krevních sraženin, snižuje nebezpečí kardiovaskulárních a revmatických potíží, posiluje obranyschopnost organismu, zmírňuje nebezpečí tvorby rakoviny, fyzicky a psychicky vás osvěží a pomáhá zbavit stresu.

Jaký sport vybrat při hubnutí?

Může to být aerobik bez skákání. Dlouhé procházky, nebo běh, jízda na kole, plávaní.

Pomoc na svalovou horečku.

Výzkumy pomocí elektronového mikroskopu dokázaly, že na přetíženém svalovém vláknu se tvoří drobné trhlinky, kterými se do svalu dostane voda. Během několika dní se tam nashromáždí a vznikne otok, edém, svalové vlákno nabobtná a protáhne se. Tento proces protažení je právě svalová horečka. V takovém případě stojí za to dát si horkou koupel s aromatickými oleji. Nejlépe se hodí rozmarýn a levandule. Střídavě teplá a studená sprcha může být rovněž účinná, teplá sprcha by mněla trvat 3 minuty, studená jenom dvacet sekund, poté si jemně promasírujte postižená místa.

Správné stravování při hubnutí!

Vyloučit cukr, škroby a bílou mouku! Denně vypít minimálně dva litry čisté vody. Nejíst vepřový maso a výrobky z něj! Zařadit do stravy více ovoce a hlavně zeleniny. Ovoce dopoledne, zeleninu odpoledne do večera 18.00 hod. Omezit příjem uhlovodanu ve stravě. Rýže – neloupaná hnědá obsahuje vyšší obsah vlákniny, brambory – vařit ve slupce s kmínem, těstoviny – z celozrnné mouky, nebo bezvaječné z tvrdé pšenice. Jíst raději do 12.00 hod. Zvýšit příjem bílkovin, které můžete jíst po celý den a večer. Bílý jogurt, kefír, kysanou smetanu, tvaroh, tvrdé sýry, vajíčka, párky, salám, šunku a masa (kuře, krůta, játra, ryby, divina). Chléb žitný celozrnný, jíst do 12.00 hod nejlépe. Polévky, zahušťovat celozrnnou moukou, nebo ovesnýma vločkami. Smažená a obalovaná masa, obalovat v ovesných otrubách, nebo celozrnný mouce. Jíst každé 3 hodiny, nebo dřív než dostanete hlad. Jíst častěji a menší porce! Místo přesolených chips zvolte dopoledne raději jablečné nebo banánové. Nepít v čase hubnutí alkohol! Stravovací návyky, na které si zvykneme v čase hubnutí, je důležité i nadále dodržovat, akorát můžeme sem tam zhřešit. To lidé dělají.

Co ještě udělat pro hubnutí?

Na měsíc si udělat program. Promyslet si, kolik chci zhubnout a které partie zpevnit. Zvýšit sebedůvěru a udělat rozhodnutí. Sám se vidět, jak už vypadám, anebo si dát svou fotku na lednici se svoji vytouženou hmotnosti. Nekupovat si v této době oblečení. Vážit se jenom jeden krát za měsíc. Ženy vždy po menstruaci. Někdy se váha zastaví, ale při oblečení oděvu, je citelně znát úbytek na váze. V té době se tvoří svaly.  

Výhody, po a v čase hubnutí.

Zkoušení šatů není pro vás mučení. Změny si povšimnou přátelé a budou se na vás dívat s uznáním. Jste při síle a zmizí bolest hlavy. Nezakrýváte se. Dlouhý svetr pod zadek pověsíte na hřebík a sukně po kotník darujete charitě. Každé shozené kilo znamená mínus pět let. Máte hezčí, zářivější pleť, vlasy jsou hustší a lesklejší. Bělmo máte čisté, nehty jsou silné. Roste vám chuť do života a máte nové plány. Budete v psychické pohodě.  Nemáte z ničeho strach. Ze žádné změny v životě. Změnili jste životný styl a stravování. K udržení optimální váhy zdravá strava stačí, ale k hubnutí ne. Proto je důležité klást důraz i na pohyb.  

 

 

 
27.02.2012 22:26 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Pluto Tvá vyčerpávající odpověď je hodně přesná, ale přesto bych poopravila několik faktů... názory se různí, ale osobně si za tím stojím.

Píšeš o vyloučení cukrů a bílé mouky... vyloučit bílý cukr ano, ale vyloučit cukry zcela ne, ale nahradit ho např. třinovým cukrem nebo medem. Zkrátka tím, co tělo lépe stráví. Rozhodně nepoužívat umělá sladidla. Bílou mouku nevylučovat, ale max. zkombinovat s celozrnou.

Což souvisí i s dalším doporučením, jíst celozrné pečivo a polévky zahušťovat celozrnou moukou nebo vločkami. Přiměřené množství... tedy doplňkově... celozrných produktů pomáhají, ale ve větším množství nikoliv a to platí i u vloček.

Jako zdroj bílkovin uvádíš mimo jiné párky, salámy a šunku. Ani jedno není pro zdravé stravování vhodné. Vyjímkou je šunka, ale pouze kvalitní s vysokým podílem masa. Ve výčtu mas Ti jsi zcela vynechal vepřové a hovězí maso... chápu, na začátku jsi psal, že vepřové vynechat úplně.. jenže i tyto masa jsou prospěšná. Jako u všeho platí, že všeho s mírou. Když si vezmeš, že maso jíš cca 5x týdně tak se třeba na vepřové dostane jen 2-3x za měsíc, když se kombinují i jiné druhy a to je v pořádku.

Dál uvádíš, že je občasné zhřešení nevadí, to je však také chyba, protože zhřešení vadí vždy. Ovšem zařadit do jídelníčku přiměřeně i dobrou buchtu nebo například kvalitní čokoládu není zhřešení.

No a poslední, píšeš, že jíst se má cca každé tři hodiny a časy do kterých se může jíst. Tento údaj není přesný, protože ideální je jíst klidně každou hodinu... menší porce jak píšeš. Čas dokdy se může jíst není vhodný, protože každý má jiný denní režim a také pokud např. poslední jídlo jím v šest a jdu spát v deset, tak ty čtyři hodiny hladovým. Je samozřejmé, že večerní jídlo má být lehké.

Jinak ve všem ostatním souhlasím, napsal jsi to velice dobře. Ještě upřesním, že pro správný hubnoucí režim je nutné jíst dostatečně. To znamená ne méně než tělo potřebuje na svůj "základní provoz". Většině lidí totiž běžně stačí jíst o 20-30% méně než jejich tělo skutečně potřebuje... přiznávám, že s tím také docela dost bojuji, protože množství jídla, které bych měla sníst je pro mě dost obrovské a zvlášť, když se najím "méně vydatnými potravinami" jako například zelenina.

Pokud bude mít tělo dost na svůj provoz tak si nebude mít potřebu cokoliv ukládat, metabolismus začne postupně správně fungovat a hubnutí přijde vlastně úplně samo.

 
27.02.2012 18:45 Uživatel: jancaho
Věk:  31
500-1000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Vzhledem k tomu, že máš malého prcka a ten začne být brzo pohyblivý, budeš mít pohybu až až. Já už bych taky mohla začít cvičit, ale nemám sílu happy.   Ale už 3 týdny po porodu jsem měla o pár kil míň, než před otěhotněním.   Kromě posilování- klidně doma, se doporučují  delší svižné procházky s kočárkem, nejlíp do kopce. Počítej s tím, že se postava nemusí dostat do původního stavu a cvič hlavně pro radost.

 
02.03.2012 21:52 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Můj tip: pořad JSTE TO CO JÍTE

 
08.08.2012 14:29 Uživatel: fidolka
Věk:  27
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Ahoj mám stejný problém akorát s tím rozdílem, že hubnutí do plavek už jsemjaksi propásla - leda na příští rok happy. Ale vážně si myslím, že dávat nějaké limity tipu do plavek, do vánoc, 5kg, 7kg jsou nesmysl.

Já se rozhodla, že bych se sama sobě konečně chtěla zase líbit a a nemusela hodinu stát před zrcadlem a zkoušet, který model mi líp zakryje nedostatky, abych mohla vůbec vyjít ven.

 
08.08.2012 15:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Ty ses rozhodla?    good   To přece stejně děláme celý život    excited

 
08.08.2012 21:04 Uživatel: elisou
Věk:  24
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

To je hezký ale nenapsala jsi, jakým způsobem chceš toho dosáhnout, tudíž komentář nekomentář

 
09.08.2012 19:31 Uživatel: fidolka
Věk:  27
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Byla jsem na měřění na In body, což si myslím start, dle výsledků mi individuálně sestaví menu-vezmu si ho na měsíc, pak pravděpodobně prodloužím, a zařadím pravidelně pohyb 3x týdně - to bylo aby nebylo.

 
05.09.2012 15:11 Uživatel: JířaV
Věk:  30

Město:Teplice

Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

hezký, ale co si prodloužíš na měsíc?

 
08.08.2012 21:13 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

V první řade je rozhodnutí, které máš v hlavě a pak to ostatní jde snadno. happy

 
09.08.2012 19:25 Uživatel: fidolka
Věk:  27
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Souhlas je to hlavně v hlavě act-up, chce to velkou motivaci a vůli jinak to nejde.

 
09.08.2012 19:41 Uživatel: MitsCa
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

No je to o hlavě, ale pokud máš nějaké dědičné předpoklady, tak ani skvělá hlava to nemusí zcela vyhrát.

Mě třeba zajímá - žena je štíhlá, ale má celkem pupík jako po porodu - nechápu. (porod neproběhl) Nevadí mi to, ale nerozumím tomu.

 
09.08.2012 19:44 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Špatné držení těla a povolené břišní svalstvo. To může být (kromě dědičnosti) důvodem.

 
09.08.2012 19:46 Uživatel: MitsCa
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Tak to je teda hooodně povolené. excited excited

 
09.08.2012 20:03 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Co se směješ? Sakra, že by sis nevěděl rady, jak ji naučit posilovat?      excited

 
09.08.2012 20:11 Uživatel: MitsCa
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

excited  Víc "posilování" nezvládnu a abych pravdu řekl, ani mě to už furt nebaví. excited  A jinak nevím.

 
09.08.2012 20:17 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Takže ten pupík máš vlastně Ty a na jiné to svádíš  excited

 
09.08.2012 20:27 Uživatel: MitsCa
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

excited  To ne, já mám velmi dobré spalování, žeru žeru a přibírám jen ztěžka. Navíc se i celkem hýbu.

 
09.08.2012 20:33 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

No já vím, že se hýbeš.... po republice...   excited   při dobrém spalování i ušetříš...    excited

 
05.09.2012 15:24 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Mici, o kom to mluvíš??? happy 

Porod neporod, já nemyslím, že by měl na to až takový vliv. Spíše je to o svalech.  

Já se naučila nosit stále zatnuté svaly na břiše, občas se ale zapomenu, ovšem, pomáhá to. Svalstvo má pamět a tudíž mi neroste bříško jak některým ženám už od žeber happy.  

Ale co, trocha špíčků nikomu neublíží. (.... se tím jen tak uklidňuji happy ).

 
09.08.2012 20:01 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Dědičnost sice hraje určitou roli, ale zdaleka nerozhoduje o všem.  wink

Pravděpodobnost toho, že hubené dítě narozené hubenému rodiči zůstane do konce života hubené, je asi taková, jako že univerzitní profesoři budou přivádět na svět zase jen univerzitní profesory.

 
13.08.2012 09:09 Uživatel: fidolka
Věk:  27
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Přesně tak Pluto, nějaké dispozice jsou geneticky dané, ale na všem jde pracovat. Moje kamarádka od malička trpěla nadváhou a až ted běhěm roku shodila asi tak 45kg konečně normální ženská, naproti tomu její 4 letá dcera se během toho samého roku stala tlusťochem a ať si říká kdo co chce, je to o výživě-nechápu matka přece musí vědět, že život obézního člověka je rozhodně težší a přitom ji nechá bez problému sníst celý pytel brambůrek na posezení a tím rozhodně nekončí, ale naopak. Co ji znám, jsem tu malou neviděla jíst něco zdravého, pak se není čemu divit

 
09.08.2012 20:04 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

 Legendární český běžec Emil Zátopek.  

 
05.09.2012 15:33 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Až teď jsem si všimla "toho Zátopka" tady a hned jsem se rozesmála... Ty víš proč   excited

 
05.09.2012 16:07 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Jasan že vím 

 
05.09.2012 15:35 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Který běží zachránít, co se dá.  

 
10.10.2012 19:14 Uživatel: tereza.lan
Věk:  27
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

A co takhle cvičit hm? já pravidelně chodím na bikram jogu a světe div se, jde to tongue

 
10.10.2012 19:36 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Ještě jednou. Kupsi knížku Norbiho tajemství, začni se pohybovat, nejlépe 10000 kroků denně, nebo odpovídající pohybová aktivita. Počítá se i plavání, štípání dříví na zimu a dokonce i aktivní sex. wink

 
06.01.2013 12:53 Uživatel: Kristule
Věk:  37
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Řekla bych, že jestli chce někdo vážně změnit stravování, měl by navštívit odborníka, který ho proměří a řekne mu co a jak. Já jsem to udělala, svěřila jsem se do péče nutrizone a už přesměsíc (vím zatím málo) na sobě makám a jsem zvědavá na další měření na výsledky

 
27.10.2016 09:32 Uživatel: kamilakamila
Věk:  36
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

Já jsem porodila v prosinci loňského roku a před dvouma měsícema jsem se rozhodla podstoupit zákrok na klinice medik haus, který se jmenuje uthera slim. Jsem velice spokojena, výsledky už zaznamenávám, ale samozřejmě že to chce i pravidelné cvičení a jidelníček.

 
13.09.2018 12:55 Uživatel: mirkaola
0-100
Téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Text uživatele: 

To znám : D dlouho jsem bojovala s dietama až mi nakonec kamoška doporučila navštívit odborníky  a půl roku poté mám po problémech. Mohu doporučit svet zdravi, neskutečně milý lidé a moc ochotní

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak zhubnout po porodu do plavek bez hladovek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5084 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny