Téma: Kondom několikrát sjel při sexu z penisu - hrozí otěhotnění a těhotenství?

06.10.2014 11:34
Uživatel: owlient
Věk:  15
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, včera (5.10.2014) jsem měla první pohlavní styk, jenže neberu hormonální antikoncepci. Kondom jsme měli, jenže partnerovi několikrát vypadl a možná jsme ho poté i obrátili. Myslíte že bych mohla otěhotnět? Mám si koupit nějakou tu tabletku, která se má vzít do 48 hodin?
3 dny před stykem mi skončila menstruace.

Děkuji za co nejrychlejší odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1422x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jo nebo ne?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.10.2014 16:22 Uživatel: Kájuše
Věk:  29
1384696181_fifi.jpg
0-100
Téma: Kondom několikrát sjel při sexu z penisu - hrozí otěhotnění a těhotenství?
Text uživatele: 

Tak pokud antikoncepce (kondomú) nebyla použita  správně tak možnost je, ale pokud uvažuješ o postinoru tak tady je pár informací Co je to postinor?  Postinor, tzv. antikoncepce „po“ je pilulka, která zabraňuje nechtěnému těhotenství po nechráněném pohlavním styku. Je tedy řešením pro spoustu párů, které udělali chybu a nepřejí si být rodiči ani tuto možnost riskovat.

Kdy postinor užít?  Postinor se užívá po nechráněném pohlavním styku, kdy může dojít k oplodnění vajíčka spermií. Tedy pokud nepoužijete žádnou dostupnou ochranu jako je hormonální antikoncepce nebo kondom či v případě, že antikoncepce selže (prasknutí kondomu). Pilulka se musí užít do 72 hodin po pohlavním styku a čím déle to odkládáš, tím větší je možnost, že pilulka nebude fungovat.

Kde postinor sehnat?  Ještě před několika měsíci byl postinor dostupný pouze na lékařský předpis v lékárnách. Od 28. listopadu 2011 ale můžeš přijít do lékárny s občanským průkazem (pokud už ti bylo 16 let) a lékárník ti po podepsání několika papírů a podrobným seznámením postinor může vydat. Ale pozor – většina lékárníků vydání postinoru bere velice vážně a proto ti ho vydají pouze na tvou občanku a většina z nich ho i odmítne vydat tvému příteli, i když mu bylo šestnáct a má občanský průkaz. Je totiž velice důležité informovat dívku o možných rizicích. Pokud je ti méně než šestnáct let, musíš zajít ke svému gynekologovi a o předpis požádat.

Kolik stojí?  Postinor rozhodně není nic levného, co by se mohlo užívat jako klasická ochrana. Záleží na cenové nabídce a tedy se může cena o něco málo lišit. Průměrně ho ale seženeš mezi 400 – 600 kč. Je to jednorázové, tedy dostaneš pouze jednu dávku postinoru.

Jak ho užívat?  V balení jsou dvě tablety. První musíš užít ihned po nechráněném styku (nejpozději do 72 hodin) a druhou tabletku za 12 hodin po té první. S veškerými informacemi tě však seznámí lékař, popř. lékárník a samozřejmě info najdeš i v příbalovém balení. Postinor nepatří mezi klasicky předepisovanou antikoncepci – je to nouzovka, nouzové řešení, které by mělo přijít pouze ojediněle v kritické době.

Jak funguje?  Není to potrat jako takový – díky mnoha hormonům které postinor obsahuje zabraňuje uhnízdit se oplodněnému vajíčku v děloze, tudíž má od klasické interupce své výhody. Rozhodně ale není dobré si s touto pilulkou zahrávat.

Jaké jsou jeho výhody?  Moc jich není. Mezi ty nejdůležitější patří, že se tak zabrání invazivnímu potratu a velkému množství nechtěných, odložených dětí. I tak je ale nutné si užití pořádně promyslet a samozřejmě ještě důležitější je promyslet si to, jestli za to ten nechráněný sex vážně stojí.

A nevýhody?  Není stoprocentní, u některých žen uhnízdění vajíčka trvá kratší dobu a postinor nestačí zareagovat, tedy k těhotenství může dojít. Je to velice agresivní lék, který ti může naprosto rozhodit organismus, menstruační cyklus. Má velkou řadu nepříznivých účinků – zvracení, bolest břicha, bolest v prsou aj.

Postinor má své využití, o tom není sporu. Vždy by ses o jeho kladech a záporech měla pořádně informovat a chovat se zodpovědně. Sex není jen legrace, kterou si můžeš krátit čas, musíš umět přijmout rizika, která z něj vyplývají a umět je řešit. A upřímně? Ne každý, kdo se sexuálním radovánkám oddává, to doopravdy umí

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kondom několikrát sjel při sexu z penisu - hrozí otěhotnění a těhotenství?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 15609
Počet odpovědí celkem: 170731
Počet registrovaných: 4608 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Jak říct manželovi, že už s ním nechci být?
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny