Téma: Psychika po interupci

06.04.2012 07:57
Uživatel: Sluníčko
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den, omlouvám se za téma, ale potřebuji se vypsat, poradit. Máme 2děti, chceme ještě alespoň 1, podařilo se dřív než jsme chtěli, to by nevadilo, ale měla jsem špatné výsledky a rozhodla se pro interupci. Nezvládla bych pečovat ještě o nemocné dítě. Jsem 9den po zákroku, fyzicky se cítim celkem fajn, psychicky je to horší. Mám pocity, že to miminko tam stále je. Pořád nateklá prsa, nafoukle bříško apod... Kdy to přejde? Hrozím se jít na kontrolu ke svému gyn. V nemocnici mi doporučily kontrolu u svého gyn. za 7-10dní, ale stále špiním, tak je mi to dost nepřijemné tam jít. Každopádně dojít tam musím, takže v útery tam vyrazím. Antikoncepci neberu, nedělala mi dobře, teď, ale o nějaké uvažuji. Po téhle zkušenosti zatím mimčo odložíme až děti odrostou. Můžete poradit nějakou ochranu? Děkuji

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.04.2012 11:21 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Psychika po interupci
Text uživatele: 

Píšeš, že jde v úterý k mudr, ten Ti určitě s ochranou poradí nejlépe. Ne všechno vyhovuje všem a jen lékař zná všechna pro a proti ve Tvém případě. Co se týká Tvých pocitů, musíš vzít v úvahu, že Tvoje tělo prožívá něco podobného, jako po porodu. Bylo připravené a fungovalo pro dítě, teď se musí vyrovnat hormonálně do původního stavu a to pár dní může trvat.

 
06.04.2012 11:47 Uživatel: Blanca
Věk:  29
0-100
Téma: Psychika po interupci
Text uživatele: 

Po interrupci je to podobné, jako po porodu, jak už píše Barča. Tudíž tělu také bude trvat přibližně 6 týdnů, než se vzpamatuje z toho hormonálního náporu a příprav na tělesné změny.  

To psychické prázdno časem přejde, ale pokud by ti bylo moc špatně, zkus se poradit s lékařem, zda nebude prospěšná  nějaká psychoterapie, můžeš totiž snadno sklouznout do depresí.

Budu držet palečky, něco takového jsem prožila před pár lety také a naprosto s tebou soucítím. Drž se!

 
06.04.2012 12:14 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Psychika po interupci
Text uživatele: 

Jj holky mají pravdu, je to podobně jako po porodu.

Taky jsem tímhle musela projít.... ještě první asi tři dny mi bylo ráno špatně, špinila jsem skoro tři týdny a pak jsem to další tři měsíce nedostala vůbec.

Po tomhle mi doktorka dala jako antikoncepci Evru (náplast) a byla jsem s ní spokojená, i když nebyla úplně nejlevnější.

 
06.04.2012 12:20 Uživatel: Blanca
Věk:  29
0-100
Téma: Psychika po interupci
Text uživatele: 

Ještě k té antikoncepci, já používám Nuva Ring, je to kroužek, který si zavedeš do pochvy, kde jej po 3 týdny necháš, pak vytáhneš na tiýden a tak se to opakuje. Stojí sice kolem 1 000 Kč na 3 měsíce, ale je to neskutečný komfort. A necítíš nic, jako bys tam dole nic neměla. Ale nejlíp ti poradí gynekolog

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Psychika po interupci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny