Téma: Pestruška písečná (pouštní krysa) - informace, málo známý hlodavec a domácí mazlíček

05.08.2018 23:23
Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Ahojte, jsem krátce šťastnou chovatelkou dvou holek Pestrušek písečných. Mám již pískomila, potkana a dvě kočky. Od mala toužím po Osmákovi, ale je to podobně divoké, jako Pískomil a já nemám zatím odvahu si jej pořídit - a nemám ani pořádnou ubikaci.

A tak jsem pátrala po hlodavcích, kteří se dají chovat, a zaujala mě hrabošovitá kolegyně Pískomilů z Mongolska. Další pouštní krysa, to jsem musela mít!

Má malé uši, pidi ocas a narozdíl od pískoušů neskáče. Divoká je však úplně stejně. Má vždy jeden černý pruh na těle a moc ráda se zahrabává - ty mé i spí ve flašce od kafé, kde mají vlastní silou nandané hobliny.

Zatím jsou to maličkaté miminka, fazolky, takže se teprve oťukáváme - dala jsem jim prostor se aklimatizovat a pomalu je začínám zvykat si na dotek, ruku, na můj pach. Kupodivu - narozdíl od pískomila - neutíkají při doteku. Pískomilové jsou fakt samorosti a spíše na dívání. Vzhledem ke stejnému temperamentu jsem se obávala, aby i ony nebyly nedotykové. Ale zdá se, že se s nimi bude dát pomazlit víc, koneckonců, na stránce, na kterou vám dám odkaz, se píše o tom, že jsou ochočitelné.

Je škoda, že se o nich málo ví, jsou to moc zajímavý hlodavci a když jsem pátrala, našla jsem i různé typy krys a myší - obrovská, mastomyš apod. , ale např. se dají chovat i plšíci a hraboši! Narazila jsem též na Slepušku krtčí, Norníka - ale u těch si nejsem jistá, zda se dají chovat, ale pokud někdo chce prohloubit své znalosti o hlodavcích, můžete si o nich něco zjistit alt. A Slepuška má stejné zuby, jako moje teta! alt

No nic, Pestrušky mám zatím chvíli, a tak místo svého nějakého článku vám sem dám články od zkušeného chovatele, od kterého je mám - dovezl mi je až z Prahy! Ale já byla v práci, a tak je musela vyzvednout má máma, akorát, že bus měl zpoždění, musela čekat a bylo děsný vedro. Ale nakonec se zadařilo a máma Pestrušky dostala.

 

Moc doufám, že se časem dostanou i do zverimexů, nebo je bude aspoň chovat někdo blízko Brna - zatím nikoho takového neznám.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2354x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pestruška písečná - málo známý hlodavec a domácí mazlíček
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.08.2018 04:56 Uživatel: Scott Sheveland
Věk:  23

Město:New York

Téma: Pestruška písečná (pouštní krysa) - informace, málo známý hlodavec a domácí mazlíček
Text uživatele: 

Opakované vložení nevyžádané reklamy do webu. Uživatel/ka byl/a zablokován/a.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pestruška písečná (pouštní krysa) - informace, málo známý hlodavec a domácí mazlíček
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny