Téma: Zakrslý králík si okusuje chlupy až na kůži - kožní plíseň?

19.04.2018 02:10
Uživatel: Mysulka
Věk:  36

Město: Praha

Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den, máme 4,5 let zakrslého kralíka, černý lvíček. Na začátku roku 2018 si začal okusovat chlupy na zadní noze až na kůži, pak druhou. Navštívila jsem veterinu. Dostal injekci, prý na vyloučení parazit. Odebrali mi vzorek na kultivaci, zda má plíseň a přijít jsem měla za 2týdny. Králík během týdne přestal jíst a pít a byl odvezen opět na stejnou veterinu, kde mi sdělili, že je v kritickém stavu, je dehydrovaný a pokud ho tam nenechám hospitalizovat, nejspíše zemře. Dostal injekčně antibiotika, léky na bolest, kapačku do ouška. Léčba mě vyšla celkově na cca 3500 Kč. Další den chtěli králíka opět hospitalizovat.

Odmítla jsem s tím, že již nemohu více peněz investovat. Popřáli mi hodně štěstí a bez jakéhokoliv vysvětlení proč k tomu došlo a co kralikovi je, jsem se rozhodla králíka léčit sama. 10 dní jsem ho každou hodinu krmila injekcí do tlamy, kašičkou z vody a granulí.

Jako zázrakem asi 12tý den začal sám trochu papat a po 2 týdnech se sám napil. Měla jsem obrovskou radost. Kralikovi se vrátila chuť jíst a pít, která ho neopouští, avšak kousání nohou nepřestalo, nyní si škube chlupy i z předních noziček. Zkoušela jsem mazat mastí Panolog, kterou mi dala sestra, po nemocném krečkovi, která je na kožní plísně, avšak nezabrala.

Nemohu si již z fin. důvodů investovat další tisíce do pochybné léčby na veterině, kam jsem přišla s okousanou nožkou a vrátila se s polomrtvým králíkem. Prosím o pomoc, co by mohlo Králíčkovi být??? Je o něho dobře postaráno, stelivo, čerstvé seno, výživa.

Kultivace tenkrát vyšla, že to prý plíseň asi je, ale už se to neřešilo, vzhledem k tomu, že králík byl na pokraji smrti z jiných, mě neznámých důvodů.
Děkuji předem za každou radu a pomoc jak zabránit dalšímu okusování nožiček.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6162x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zakrslý králík si okusuje packy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.04.2018 08:34 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Zakrslý králík si okusuje chlupy až na kůži - kožní plíseň?
Text uživatele: 

Zavolej si na tu veterinu ať Ti připraví zprávu, kde bude napsáno jednak o zdravotním stavu králíka, nálezy a závěr vet. lékaře + vyúčtování nákladů, tu si vyzvedni a zkus neprodleně jinou veterinu, kde mají zkušenosti i s hlodavci.

Králík nemůže být ve stavu, kdy sám nežere a nepije a být jenom na kašičkách z granulí.

Potřebuje zřát seno:

"Seno je hlavním zdrojem vlákniny, která zajišťuje dobrou funkci střev a zabraňuje usazování chuchvalců chlupů, které do sebe králíček dostává při každodenním čištění. Zároveň si králíček při konzumaci sena obrušuje přední I zadní zoubky."

Potřebuje žřát obilné krmení (směs), něco na okusování (např. hlodací tyčinky, větvičky atd.), čerstvé krmení - zelené (listy pampelišky, jetele, salátů atd.) + zeleninu (např. mrkev, kterou si opět obrušuje zuby) + ovoce atd.

Prostě potřebuje pestrou stravu z důvodu přísunu vitamínů a minerálů + pravidelnou tvrdší stravu z důvodů obrušování předních a zadních zubů + pravidleně denně seno i z důvodů správné funkce střev.  

Za těch 10 dní kašiček mu již nespíše zuby přerostly, je třeba, aby je oboje veterinář zkontroloval tak, aby Tvá snaha nebyla stejně zbytečná.

Když morčata a králící nemůžou několik dnů žrát seno, existuje na to od veta speciální něco sypkého v sáčcích (už si to nepamatuji, jak se to jmenuje), to se rozpouští ve vodě = nahrazuje to seno, aby nepřestaly střeva správně fungovat.

Co se týká kousání nohou a vykusování chlupů, to chce vyšetřit u veta, příčinou nemusí být jenom plísně, ale i bakterie, paraziti atd. , nebo se tímto mohou projevovat jiná onemocnění, která vůbec s kůží či s chlupy nesouvisí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zakrslý králík si okusuje chlupy až na kůži - kožní plíseň?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny