Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici

30.12.2012 09:39
Uživatel: Viktorka
Věk:  38

Město: NovýJičín

Odpovědí na téma: 5
Text: 

Kocour měl zřejmě střet s autem, vrátil se domů po svých, ale byl pocuchaný, přikrčený - stalo se před 4dny. Jak se říká kočka má několik životů a vylíže se z toho. Dva dny nic nejedl, vodu do něj cpeme přes střlkačku, třetí den už začal jíst.

ale má problém s močením? tráví na záchudku dlouhou dobu, a má jen málo moči, stolici ještě neměl.

teď jsem jej hladila a zjistila, že má v bříšku jakoby tvrdou bouli - může tol být sražená krev? nebo má retenci - zástavu moče?

jak mu pomoci? zřejmě neváhat a zajít na pohotovost?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2904x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jít na veterinu - kočka a několik životů
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.12.2012 09:43 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Text uživatele: 

Pro jistotu bych radši zajela za veterinářem.

 

 
30.12.2012 10:07 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Text uživatele: 

napadá mě, proč jste to ještě neudělali? Kočka nemá 7 ani 9 životů, má jeden jediný a její orgány jsou stejně funkční jako ty vaše. Pravda kočka je rozšířené, nijak vzácné zvíře a když pojde, pořídíte si snad zadarmo jinou, vyberete si podle barvy kožichu a očí, podle chuti.. čím méně je zvíře náročné z hlediska financí, tím menší má pro člověka cenu.. s pejskem za 20 tisíc už by každý letěl na veterinu zachraňovat svou investici, kocourek po bouračce " se vylíže".. a když ne, tak holt už měl asi ty předchozí životy vybrané, ale kdo to měl vědět.. vnitřní zranění jsou zrádná, poškození jater nebo ledvin se může pojevit s odstupem a mít pro zvíře fatální následky, pominu, že bývá bolestivé. Pokolizní šok často způsobí, že zvíře je netečné, leží, spí, nepřijímá potravu, nepije..   zjevná poranění jako jsou tržné rány a zlomeniny vypadají hrůzně, krev stříká a člověku je zvířátka líto, ale ve skutečnosti se taková zranění ošetřují a hojí snáz, protože základní "továrna" na imunitu a obnovu funguje a trhlinu zacelí, zlomeninu nechá srůst. Vnitřní zranění, otravy a kolapsy důležitých orgánů nejsou tak zjevné, človk si kolikrát ani nevšimne, že zvíře strádá a nic srdcervoucího se neděje, tak počkáme, jak se to vyvrbí. buď se zvíře díky liknavosti majitele dostane do stavu tak ubohého, že to s ním přece jen pohne a byť pozdě, jde na veterinu, kde začnou léčit /někdy už i neúspěšně) nebo zvíře stihne pojít dřív, než vypadá politováníhodně. Vyšetření a rozhodnutí, zda léčit či uspat by mělo být rychlé, by se případné léčení a náprava zahájila včas a zvíře bylo uetřené zbytečného trápení a bolesti.. Nechala byste někoho jiného 4 dny po bouračce jen tak.. ať nezacházím do extrémů, tak třeba právě yorkšírka za 12.000? Nemusíte mi odpovídat, odpovězte sobě.

 
30.12.2012 11:22 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Text uživatele: 

Taky bych zašla na veterinu hned a né až po 4 dnech. Unás je každé zvířátko člen rodiny, když jeden z našich mazlíčků potkánků byl nemocný a nešlo s tím nic dělat, nebyl problém mu zaplatit uspávací injekci.

Přesto že někteří nad tím kroutili hlavou, proč prý vyhazovat 150kč, když jsme s ním mohli šlahnout o zem a vyhodit pak do popelnice.

Ale já to tak mám nastavené, Všichni křečci, potkánci, osmáci měli svůj hrobeček na zahradě.

 
01.01.2013 17:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Text uživatele: 

Zácpa může být ze stresu (je to stejné u lidí jako u zvířat - všichni jsme savci) a útvar v břiše může být skutečně plný močový měchýř (ale také nemusí).

Asi by bylo lepší zajít na tu veterinu, jak tu radí ostatní. Pokud je to venkovní kocour, věřím, že ho nelze uhlídat. Mám aktuálně 2 venkovní kočky - kočka je opatrná a kocour se drží u domu. Takže se jim zatím nic nestalo. Snad to tak vydrží.

 
01.01.2013 22:22 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Text uživatele: 

zácpa může být ze stresu, ale nemožnost močit může mít ohavné vyustění končící smrtí. Kočku samozřejmě nelze uhlídat stran případného střetu  zejména pokud je to kočka venkovní, ale lze jí, když už jí mám poraněnou buď poskytnout adekvátní vyšetření a ošetření nebo konec trápení..  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kocour po autonehodě nemočí a nemá stolici
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny