Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu

17.10.2011 07:28
Uživatel: Mája
Věk:  26
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj, je mi hrozně a vyčítám si, že jsem zavinila smrt mého kocourka. Ještě před ním jsem měla kočičku, která se nám ztratila na chalupě. Za nějaký čas jsem si pořídila kocourka, ktrému přítel zasíťoval balkón, aby nespadl. Včera tu síť přešplhal, spadl a zabil se. Asi nám nejsou kočky souzené. Já už se z toho nikdy nedostanu...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.10.2011 09:24 Uživatel: jancaho
Věk:  31
500-1000
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Moc nechápu, proč si vyčítáš jeho smrt. Kočky se dostanou všude a žádná zábrana jim nepomůže. To by musely být zavřené v prázdné místnosti bez oken, dveří.....

Já bydlím na vesnici. Naše kočky občas skončily pod koly aut, sežraly otrávené myši a pod.  Vždycky jsem to obrečela a po pár dnech bylo další kotě a další radosti.

 
17.10.2011 10:41 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  43
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Před 14 lety mi někdo postřílel ročního koucourka.Jeli jsme na veterinu,snažili se ho zachránit, operovali ho,ale museli mu odstranit 10cm střeva,pak bylo na něm jak se stím vyrovna.Pečovali jsme o něho a dělali co se dalo,zdálo se že se z toho dostane,ale za týden mu bylo hůř ,tak jsme ráno jeli na veterinu,ten den měl i vytahovat stehy,byl tam jiný lékař a tvrdil,že kocourek je v pořádku a nemáme mít strach,bude žít.a jeli jsme klidni domů.Bohužel večer v krutých bolestech koucourek umřel.Dodnes se s tím nemůžu vyrovnat jak někdo může tak krutě ublížit nevinnému zvířetí.Je to 14 let a pořád se ještě nenašel nikdo,kdo tady kočky stříli a ztracejí se tady všechny kočky v okolí.Mám další kočku 14 let,tu však mám doma a ven s ní chodím jen na vodítku i když bydlím v rodinném domě.Lidém to sice je k smíchu,že mám kočku na vodítku na baraku,ale nikdo nechápe co jsme si vytrpěli s kocourkem ,nechtěla bych to zažít znovu a o svou kočku se moc bojím až ji nikdo neublíži.Taky na rozdíl od jiných,já zvířata milují a neráda vidím jak jim někdo ubližuje.

 
17.10.2011 15:17 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Májo to není o tom, jestli jsou Vám kočky souzené, ale kočky se prostě fakt dostanou všude, je to s nimi trochu jako s malými dětmi, přemýšlet dopředu, jaké prostředí jim připravit, aby se jim nic nestalo. A taky je to o štěstí, budeš jí mít venku - může se zatoulat, něco se jí přihodit, budeš jí mít doma - musíš dávat pozor kam jí pustíš, na okna atd. Ale dá se to.

 
17.10.2011 19:29 Uživatel: marki
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Člověk je člověk a zvíře je zvíře. Přes veškerou lásku, kterou zvířeti věnujete a ono Vám, zůstává zvířetem. Podle mého názoru má člověk za zvíře odpovědnost. Má o ně pečovat a respektovat jeho instinkty. A tady jsme u toho. Instinkty mu nezakážete. Život na svobodě je podle mě lepší, ale nese riziko. Bohužel kočky většinou zajede auto. Vše se naučí a člověk je může posílit právě tím, že se snaží jim porozumět, ale auto je pro zvířata nehybný předmět. Nemá totiž auru. Proto jsou zvířata vůči autům bezbraná. Sítě do balkónů a držení koček v bytě mě osobně neláká, protože je nepřirozené. Kočka může žít v kleci, pak už není tím čím má být a kus krásy je pryč. Tak je to i s lidmi. Každý má být sám sebou. Je to ale těžké, občas, že?

 
19.10.2011 00:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Pokud máte kočky krátce, tak jste to nemohla vědět. Kočky jsou totiž výborní šplhouni, takže překonat síť nebo plot je pro ně hračka.

Příště zahněte asi 15-20 cm horního okraje sítě směrem k balkonu, kotě při pokusu přešplhat spadne na balkon a nepřeleze. 

Ale bacha ať se nějak nemůže kotě dostat (třeba vyskočit) na ten horní okraj, to by pak nemělo smysl.

 
29.12.2011 16:56 Uživatel: Lada2
Věk:  30
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Pořídila jsem si briskou kočku, nechala jí vykastrovat. Nejprve jsem ji pouštěla ven v domění, že bude jen na zahradě, ale ona po čase navštěvovala opuštěné stodoly, lehala na silnici a já se strachovala. Pak jsem udělala rázný konec- kočku už ven nepouštím. Je doma, má k dispozici 4 pokojový byt, všude smí, záchůdek má přístupný. Vůbec nic se nedělo, zvykla si. Možná je to tou rasou, ale doporučuji, kdo má o zdraví kočky obavy, nechte si ji doma. Veterinář mi to jen schválil. byla by jí totiž škoda, je opravdu krásná a milá.

 
10.02.2017 20:57 Uživatel: Majka z Usti
Věk:  32
Téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Text uživatele: 

Je to nepříjemné, ale stane se. My jsme pořídili síť. Nejdřív jsme chtěli jenom koupit a natáhnout sami, ale bydlíme v 8mém patře, tak jsme si nechali namontovat od site-na-balkony.cz.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kocourek se zabil pádem z balkonu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny