Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?

05.01.2015 16:01
Uživatel: VAVA
Věk:  70
100-500
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den.

Zajímalo by mně, jestli jsou ještě v suterénu panelového domu prádelny pro obyvatele domu. Chci jen říct, že v malých bytech není místo pro pračku a někdy se stane, že se sousedi vytopí a není to nic příjemného. Taky prádlo není kde usušit. Je rada, nebo to tak musí být.

Díky.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2293x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: pračka ve společné prádelně
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.01.2015 16:07 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Text uživatele: 

Dotaz jsem moc nepochopil. Ptáte se, jestli zákon ukládá povinnost, aby v bytovém domě byla společná prádelna a pračka? Pokud se na to ptáte, určitě byste měla upřesnit typ domu (družstevní? SVJ? nájemní dům města/obce? ) a s dotazem se obrátit na bezplatnou právní poradnu online, protože tady právníci nechodí a asi to nikdo "z patra" nebude vědět.  

 
05.01.2015 16:20 Uživatel: VAVA
Věk:  70
100-500
Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Text uživatele: 

byt je družstevní, ve sklepě jsou nevyužité velké místnosti, když jsem se správce ptala ja to je, řekl mi že to už dávno nefunguje, že tam je dnes kolárna/, ale nájemníci mají kola ve svých sklepech/a blablaba. zajímám se proto, že mám garsonku a tedy málo místa. nechtěla bych se dočkat, jako už jedno, že když mi to vadí, ať se odstěhuju, amen

 
05.01.2015 18:23 Uživatel: Hříbeček
Věk:  68
1374524401_002.JPG
3000-4000
Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Text uživatele: 

Pokud si někdy dříve, družstevníci odhlasovali zrušení prádelen i sušáren, (na což mají dle stanov nárok) máte jenom jednu možnost. Při nejbližší schůzi (pokud jste členem družstva, což je podmínka) vyvolat o tomto problému diskuzi. Ale myslím si, že budete mít dost těžkou pozici vůči ostatním.

 
05.01.2015 20:32 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Text uživatele: 

Vavo, pokud nemáte ve stanovách ustanovení o tom, že má v domě být prádelna, pračka aj. , tak se není čeho domáhat. Žádná taková automatická povinnost neexistuje.

 

Dovolím si trochu rýpnout, promiň mi to, ale zajímalo by mě, jak to podle Tebe dělají ti ostatní co rovněž bydlí v malých bytech?

Sama jsem v malém bytě bydlela. a ona není garsonka jako garsonka… mě na vše stačilo nějakých necelých 25 metrů a světe div se, kromě dalších nezbytností se mi tam vešla i pračka.

Nejdřív jsem měla normální pračku a prádlo sušila na sušáku "v kuchyni". To, ale mělo někoilk nevýhod, kromě schnutí i problematické místo, když jsem chtěla do té části. Vyřešila jsem to pračkou se sušičkou s vrchním plněním a bylo to super.

 

Takže máš dvě možnosti, buď se zařídíš po svém, abys byla spokojená a nebo se pokusíš domluvit s dalšími obyvateli/majitelem - podle vlastnických práv k bytu - aby se v domě zřídila prádelna.

Moc v to, ale nedoufej, protože kdo by chtěl nést náklady na provoz a údržbu, když nemusí?

Většina domácností pračku má a tak jestli bys tam prala Ty ev. někdo další, jak byste se o tyto náklady dělili? Hmm, proč by ten kdo prádelnu nepotřebuje měl za ní platit?

Energie si třeba můžeš platit podle počtu použití, ale kdo to bude kontrolovat? Jinak to jde na společné prostory a upřímně já bych tedy někomu platit praní nechtěla.

Nehledě na údržbu, o to byste se dělili jak?

 

Jak říkám, já osobně bych takový návrh neodhlasovala. Nicméně jsou-li tam na to nevyužité prostory, osobně bych třeba souhlasila s tím, že si můžeš ev. s dalšími zájemci danou místnost za symbolický poplatek jako prádelnu používat, ale veškeré náklady - tedy i podružný vodoměr a elektroměr a další půjdou čistě za Tebou/vámi.

Nemyslím, že by se Ti takové řešení ve výsledku příliš vyplatilo.

 
06.01.2015 11:07 Uživatel: VAVA
Věk:  70
100-500
Téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Text uživatele: 

přeji hezký den. reaguji na vaše odpovědi a děkuji všem. vidím. že nic nevyřeším, budu nadále drobné prádlo prát na valše, viděla jsem takovou malou pračku do vany, na chalupu atd. velké prádlo mi pere dcera. jen mě zajímalo co a jak, . třeba se taky odstěhuju, jak mi to"navrhuje" vedení přeju hezký den i celý rok

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pračka ve společné prádelně panelového domu - musí být nebo ne?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny