Téma: Dospělý nevlastní syn

14.08.2019 12:39
Uživatel: Alenka47
Věk:  47
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Jsem podruhé vdaná, doteď jsem myslela, že spokojeně. S manželem máme společnou dceru, z předchozích vztahů má muž dospělého syna, já dospělou dceru. Manželova syna jsme jako dítě mívali pravidelně každý druhý víkend, někdy i častěji a na dovolené. Brala jsem to jako fakt, že k mužovi patří. Nebylo to sympatické dítě, ale já se snažila k němu chovat vždycky hezky. Když mu bylo 18, tak bez zřejmého důvodu přestal s tátou ze dne na den komunikovat, nebral telefon, nereagoval na smsky nebo mail. Když byl muž nemocný, nechala jsem ho zkontaktovat, aby manžela navštívil v nemocnici. Nepřišel, ikdyž věděl, že by to tátovi pomohlo, navíc o něm hrozně nehezky mluvil, že ho nenávidí. Manžel se zkoušel s ním spojit, trvalo to 5 a půl roku, než mu znovu zvedl telefon. Nevysvětlil, neomluvil se, začali se s mužem stýkat. Do třičtvrtě roku mu můj muž půjčil (nevím jestli dal, to se nikdy nedozvím) na koupi domku, nyní mu pomáhá s rekonstrukcí. Jsou nejlepší kamarádi, stále si chatují na mobilu, třeba i 30x - 40x denně, co jen slyším. Manžel je věčně jen s telefonem. Problém je, že během těch let jsem jeho syna začala nenávidět a jsem na něj totálně alergická. Nevěřím mu, že by začal najednou tátu tak milovat, že to od něj není kalkul. Manžel to ví, a proto mi o té "půjčce" neřekl, doteď jsme všechny větší finanční záležitosti řešili společně jako parťáci, manželovi jsem vždycky důvěřovala. Manžel argumentuje tím, že já jsem dceři taky finančně pomáhala (moje dcera je svobodná maminka s postiženým dítětem). Manžela ten vztah se znovu objeveným synem úplně pohltil, spoustu času tráví s ním a jeho přítelkyní. Cítím ohrožení, má přece taky ještě naši dceru, jako by teď žil pro tu "druhou rodinu". Navíc máme nemalý majetek, obávám se, že už tuším, kdo ho jednou dostane. Nevím, jak z této situace ven. Rozvádět se nechci, ale momentálně jeho syna nedokážu přijmout, vůbec mi to nejde. Poradí mi někdo, jak z toho ven? Hrozně se trápím.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.08.2019 16:28 Uživatel: Ahjo
Věk:  35
Téma: Dospělý nevlastní syn
Text uživatele: 

Vypadá to jako kalkul, zvlášť když jste zmínila nemalý majetek. Ten majetek je v SJM nebo je to manželův majetek, který nabyl, než si vás vzal? Pokud sponzoruje syna a jeho přítelkyni z vašeho společného majetku, měl by mít váš souhlas. Stejně tak, pokud jej hodlá převést na syna. Obávám se ale, že nasazováním na synka nebo osvětou ohledně jeho nedobrých záměrů dosáhnete pravého opaku. Váš manžel se teď potřebuje nabažit syna, tak mu jděte v tomto ohledu z cesty. Pokud jeho záměry nejsou dobré, tak se to brzo ukáže, třeba si Váš manžel musí projít dalším zklamáním ze syna, aby na to nahlížel realisticky.  

Pak je tu ještě jedna možnost, a to že nevlastní syn byl třeba manipulován svou matkou, což by vysvětlovalo náhlou nenávist vůči otci. A teď prostě jen nabral rozum a chce si roky bez otce vynahradit. Třeba ani není takový vyčůránek, jak se zdá, ale vás v nahlížení na něj ovlivňují vaše nahromaděné emoce a averze. Sama jste psala, že vám nikdy nebyl sympatický. Je možné, že si  Váš manžel sám chce kupovat synovu náklonnost ze strachu, že ho znovu ztratí. Každopádně si s manželem vyjasněte pravidla ohledně nakládání se společným majetkem a zbytek nechte na něm, stejně mu v ničem nezabráníte, jen by se to obrátilo proti vám.

 
14.08.2019 17:07 Uživatel: Dota
Věk:  30
Téma: Dospělý nevlastní syn
Text uživatele: 

Já bych k výše uvedenému dodala, že pokud by manžel chtěl přepsat majetek na syna, tak by potřeboval váš souhlas (např. nemovitost, kterou vlastníte jako manželé, tu by bez vás těžko přepsal). Taktéž závěť nelze sepsat jednostranně, všichni potomci jsou neopomenutelní dědicové ze zákona.

 

Určitě bych nenasazovala vůči synovi, to by se mohlo otočit proti vám. Pokud vy jste pomáhala své vlastní dceři (nepíšete  jakou formou a zda o tom manžel věděl), tak i on může pomoci svému vlastnímu synovi, ale samozřejmě byste se měli dohodnout jak.

 

Proč zmiňujete rozvod?

 
20.08.2019 12:35 Uživatel: Milan2
Věk:  62
Téma: Dospělý nevlastní syn
Text uživatele: 

Inu macecha jak vyšitá.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dospělý nevlastní syn
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 15702
Počet odpovědí celkem: 171285
Počet registrovaných: 4645 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Dospělý nevlastní syn
Nejkomentovanější za 7 dní: Hysterické batole- je to ještě normální?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny