Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?

14.12.2012 12:20
Uživatel: Majky
Věk:  41
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Prosím o Váš názor, zkušennost a radu.

Dceři je 19 let, má před maturitou. Dosud zvládla školu v pohodě. Studuje soukromou školu, takže paltíme i školné. Od začátku školníhpo roku je zamilovaná do přítele a samozřejmě s ním chce trávit hodně času. My, jako rodiče stále domlouváme, aby věnovala čas učení. Ubezpečuje nás, že vše zvládne.

Bojuje s matematikou a nyní dostala z kontrolní práce 5, takže průměr známek z matematiky je 4,4.

Nyní budou vánoční svátky, do školy půjdou znovu až 7.1. 2013. Poté mají v lednu i maturitní ples, takže je to docela nebezpečné.

Dcera říká, že se snaží a že to " vytáhne ". Je to za 5 minut 12. Nevím jestli, kdyby měla v pololetí 5, tak zda jí pustí k maturitě. Jiné předměty jsou v pohodě, odborné a maturitní. Nevíme, ale jak na ní.

Jak řešit tyhle problémy s plnoletým dítětem. Zda jí zakazovat, aby šla ven  a  raději se učila. Aby za ním na víkend nejela?

Přijde mi to už nevhodný, ale co dělat, když domluvy včas a předem nepomohly a teď už to vážně není legrace.

Děkuji za názory, jsem z toho docela špatná a ve stresu. Věřím, že to na tu 4 vytáhne, teď prý berou látku, která jí jde, ale je to stres, když nezbývá na opravu moc času.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3426x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak řešit školní problémy s dospělou dcerou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.12.2012 17:03 Uživatel: podpoklop
Věk:  38
deti001.gif
0-100
Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Text uživatele: 

S dětmi je to vůbec kříž. Já říkám - malé děti pijí mléko a velké pijí krev. Mám s obojím zkušenost, synovi je letos 18 a dcerce 2 ročky. Loňský školní rok mi syn přinesl na konci roku 5 z matematiky a musel na reparát. Ten pak udělal na 2-3. Ale co Vám budu povídat, nervy to byly celé prázdniny a to nejen pro něho, ale i pro mě. Jinak je to dobrý student, chodí na Ekonomické lyceum. Oni ti  mladí si musejí nabít nejdříve sami, aby poznali, že to s nimi rodiče myslí dobře. Domluvy většinou nepomohou. Zkušenost je totiž dobrá škola, ale školné je v ní hodně vysoké. Pokud je Vaše dcera odkázána po finanční strránce na Vás, což předpokládám že ano, když studuje, měla by Vás poslouchat. Pokud nebude chtít poslechnout, neměla byste se stresovat, ale naznačit jí, že si může zkazit  svůj vlastní život. Buď to pochopí hned a nebo bohužel až po nějaké špatné zkušenosti, ale to se nedá nic dělat a Vy byste to měla přijmout jako fakt, který nejde změnit...

 
14.12.2012 18:40 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Text uživatele: 

Majky, jestli je jako jsem byla já=když mi teklo do bot (a matika pro mne taky děs běs), dovedla jsem zapřáhnout, tak to jistě "vytáhne", věř jí!  wink

 
16.12.2012 18:53 Uživatel: Julie
Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Text uživatele: 

   Doučování, asi bych se poohlédla po nějaké profesorce vv. a zaplatila. Dceru bych decentně omezila ve vycházkách, přecik jenom jsou to moje peníze.... Hodně štěstí!

 
17.12.2012 08:16 Uživatel: Majky
Věk:  41
0-100
Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Text uživatele: 

Děkuju všem za názory. Je to pravda, malé děti, malé starosti... Opravdu jsou to nervy hlavně pro mě. Věřím, že to dobře dopadne. Dceři neustále říkám dokola, aby si nezkazila život. Ale jak říkáte přesně, musí se každý spálit a nabít si sám, to je život.

Je to sice asi nepříjemný, ale opravdu ty vycházky musím trochu omezovat.

Děkuji

 
01.11.2017 13:24 Uživatel: Síma
Věk:  50
Téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Text uživatele: 

Mám tytéž problémy se synem. Je ve třeťáku stavební školy, od začátku roku hrozný prospěch. Samé pětky a po mém zásahu se sice trochu učí, ale bere to na lehkou váhu. Pořád říká, že do pololetí je daleko a dotáhne to. Je chytrý, ale hrozně líný na učení. Ale opravdu hrozně! Už jsem mu i vyhrožovala, že ho vezmu ze školy a půjde pracovat. Možná ho to trochu popostrčilo, ale stejně si nevím rady. Je to u nás jako na houpačce podle nálady. Někdy se učí někdy ne, ale prospěch mám hrozný. Bohužel si uvědomuju, že pokud sám nebude chtít, do hlavy mu to násilím nenarvu. Je to fakt boj.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Špatný školní prospěch dospělé dcery - jak jí domluvit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny