Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole

28.04.2013 18:54
Uživatel: Philadelfie
Věk:  42
My status
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý večer,

prosím o rady, jak správně postupovat. Mám dceru ve druhé třídě ZŠ a měnila jsem školu, do první třídy chodila do jiného města, kde byla bez problémů. Tady na té škole problémy má, a tak učitelka žádá vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně ( PPP ), já osobně nechápu příliš důvod, ale postoupím toto vyšetření.

Učitelka sama se mnou jednala manipulativně a směřovala k tomu, aby vyšetření bylo provedeno na jejich škole, kde se PPP nachází, ačkoliv se jedná o malou školu. Já chci vyšetření v jiném městě, aby bylo nezaujaté a aby bylo v prostředí, které je mimo rámec školy. Učitelka mi dala v rychlosti podepsat prázdný papíry pro  PPP a že je nestíhá doplnit a že až to bude mít - dá mi je. Bohužel mi ale poslala zprávu, že za mě žádost o vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně podala, v podstatě se jen domnívám, že tady na té škole.

Já dceru objednala tam, kde soudím bude vyšetření nezávislé a potřebuju k tomu vyplnit od školy další doklad konkrétně pro tu pedagogicko-psychologickou poradnu. Vzhledem k tomu, že jsem se nechala zmanipulovat a podepsala prázdné papíry, nevím, zda stačí dojít do školy a jen doklad k vyplnění předat nebo lépe zažádat písemnou formou a poslat žádost doporučeně. Protože učitelce naprosto nedůvěřuji a jen se snažím počítat dny do konce roku. Na dceři se hodně psychicky podepsala a já mám nechuť s ní jednat, ačkoliv si tykáme a v mládí jsme spolu chodily po diskotékách. I tehdy mě podrazila a nyní se opakuje.

Má vůbec rodič právo si pedagogicko-psychologickou poradnu zvolit? Domnívám se, že jako zákonný zástupce s vyšetřením musím souhlasit a dítě doprovodit?   Jednání na této škole nechápu a nikdy jsem nezažila podobné metody.

Moc děkuji za odpovědi. Sama si nejsem jistá, jak správně postupovat, abych dceru nepoškodila, stačí, co musí snášet nyní. Změnu školy mi nedoporučujte, udělám ji okamžitě, jak budu moci a učitelka ji chtěla už ze třídy vyhodit a nachystala na to ředitelku.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4351x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.04.2013 19:11 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Text uživatele: 

To, že Vám ve škole doporučili návštěvu poradny, ještě nemusí znamenat, že musíte využít zrovna tu přímo ve škole. Ovšem v některých městech jsou poradny spádové - třeba u nás v Brně to tak funguje - takže dítě z konkrétní školy musí jít do konkrétní poradny.  Pokud ale u Vás nemáte spádové poradny, můžete si zvolit, do které poradny s dcerou zajdete. Co se podkladů pro poradnu týče, pokusila bych se to nejdřív vyřídit osobně. Samozřejmě také chtějte vidět podklady, které učitelky předala té školní poradn, ě když už to udělala za Vašimi zády. Pokud učitelky nebude ochotná Vám podklady vyplnit, pošlete oficiální písemnou žádost doporučeným dopisem.

Na vyšetření do poradny budete samozřejmě dcerou doprovázet. Odborník, který bude Vaši dceru vyšetřovat - zpravidla speciální pedagog nebo psycholog - by měl na začátku mluvit i s Vámi, aby se o Vaší dceři před samotným vyšetřením více dozvěděl. Měl by Vám také vysvětlit, co bude předmětem a obsahem vyšetření a do několika týdnů byste pak měla obdržet písemnou zprávu s výsledky vyšetření.

 
30.04.2013 08:44 Uživatel: Philadelfie
Věk:  42
My status
0-100
Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Text uživatele: 

Děkuju velmi za odpověď, zda je tu spádové pracoviště - nevím, záleží mi na tom, aby dceru diagnostikovali nezaujatě a nezávisle. Což v našem malém městě není možné. Taky jsem s ní byla již 2x v poradně, kam chci jít znovu. Jednou jsem si zažádala sama a podruhé to bylo před nástupem do školy na doporučení k testování inteligence předškoláků a šlo jich tam víc ze třídy. Ani z jednoho vyšetření žádný písemný doklad nemám. Dcera se jevila v pohodě a normě. Tady mám velké podezření, že existují metody "zasednutí" a špatné komunikace a manipulace.

Dnes jsem doklad k vyplnění poslala osobně učitelce po dceři - s písemnou žádostí o vyplnění a s tím, že jsem dceru objednala sama v konkrétní poradně.   Uvidím, jak škola zareaguje a podle toho se zařídím já. Jen mě mrzí, že jsem podpsala nevyplněný list, chtěla jsem klid, ale rozhodně jsem se tím snad nezbavila svéprávnosti, ačkoliv jsem důvod takového jednání nechápala. Je to poučení pro příště.

 
30.04.2013 11:27 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Text uživatele: 

Nebojte, třeba se učitelka umoudří. A kdyby ne, nejde nechat posudek přezkoumat jinou PPP? A kdyby škola dělala problémy, tak asi není na místě snažit se dál bojovat a zůstávat tam. Pokud tedy není jiný důvod, proč by dcerka nemohla chodit jinam.

 
02.05.2013 08:58 Uživatel: Philadelfie
Věk:  42
My status
0-100
Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Text uživatele: 

Procházím dalšími šoky, protože situace vypadá následovně. Žádost pro PPP, kde jsem dceru objednala, jsem do školy poslala po dceři s písemnou žádostí o vyplnění, učitelka se na to zatvářila kysela / jak popsala má dcera/, večer mě naháněla na čarodějnicích, kde mi vyčetla, že jsem nebyla na rodičovské schůzce- měly být informační schůzky a vzhledem ke zdrav. problému a tomu, že jsem s učitelkou mluvila 7 dní před rod. schůzkou, jsem se nezúčastnila. Bohužel - za mě podala žádost a vysvětlila, že je to pro mě výhodné, protože se nemusím o nic starat. Psycholožka si ji vyzvedne ve třídě - mě kontaktovat vůbec nebude a vše si ošéfují na škole beze mě. A že jsem to tak chtěla a ona neví nyní, co má dělat, když už žádost poslala jinam.

Jasně jsem jsem jí řekla, že si dceru nechám vyšetřit, kde uznám za vhodné a za své jednání si je odpovědná ona sama. Zůstalo to na mrtvém bodě, zda mi pošle žádost či nikoliv jsem se nedozvěděla. Hlavně chce po mně podpis na nějaký protokol, že jsme spolu jednaly, ale to na mě působí podezřele, protože vůbec nevím, o jaký protokol se jedná a nikdy jsem se s tím nesetkala, je to zneužitelné v průběhu celé školní docházky mé dcery.

Dcera mi popisovala, jak si pro jednoho spolužáka psycholožka takhle přišla do třídy a že se hrozně bál, že měl slzy v očích. Pak se tady strachovala, aby nedostala injekci - té se bojí. Vysvětlila jsem jí situaci a řekla jí, že nikam s nikým chodit nemá.

Je mi líto takhle malých dětí, když se dostanou mezi učitele, kteří si libují v tom, že uplatňují svou moc na malých dětech, které se ještě neumí bránit, jenom na základě toho získávají strach, měly by se vymyslet emoční testy pro pedagogickou způsobilost k vyučování na 1. stupni ZŠ a takové testy by měl pedagog postupovat vždy 1x ročně. Tím by se významně ušetřilo psychické zdraví dětí a jejich rodičů a škola by tak získala přátelskou tvář, kde by učení šlo min. o 50% lépe - ale to je bohužel jen má fikce…

 

 

 
04.05.2013 23:51 Uživatel: Derreck
Věk:  31
Téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Text uživatele: 

Nuz som v soku. PPP by nemal byt ovplyvnena …ci akokolvek zaujata.
V prvom rade by som zistoval aky je IMPULZ pedagogicky.
Najrozsirenejsim problemom na skolach su specificke vyvojove poruchy …
impulzom tak moze byt horsia grafomotorika, (uprava v zositoch), dielcie problemy vo vyslovnosti, deficity  v pozornosti a podobne
dalsiou kategoriou su poruchy chovani kde su symptomy prevazne v oblasti kazne. co sa v tomto pripade asi nejedna
komunikovat by ste tiez mali aj s vychovnou poradkynou na skole
navsteva PPP je vo vasej rezii … to co pise socialna pracovnice NIE JE presne
PPP sice maju spadove oblasti (VSETKY…cize nie len v Brne) ale rodic moze vyuzit sluzby aj ineho pracoviska ak ho ovsem prijmu …
je hrozne a smutne zaroven ze ucitelka nedokaze vytvorit vztah dovery medzi vami a skolou
mozno je v jej zaujme pomoct dietatu pretoze ak sa potvrdi napriklad porucha ucenia tak ma dieta narok na IVP ktore mu moze zaistit podporne opatrenia
skola by nemala mat zaujem vam skodit …funguje len vdaka ziakom…a ucitlka je tu pre vas a dovod ist do PPPby mala riadne odovodnit …kroky musia byt vzdy v zaujme dietata

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vyšetření dítěte v Pedagogicko-psychologické poradně kvůli špatnému prospěchu ve škole
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny