Téma: Kamarád se mnou přestává komunikovat,nevím co si o tom mám myslet

30.05.2019 23:13
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  50
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den

Nevím co si o tom mám myslet?

Když měl přítel tenkrát z neznámých příčin výkyvy nálad, proto jsem se snažila zjistit proč.

Vím že je to hloupost, ale  zkusila jsem  před 4 roky zavolat přítelovému kolegovi z práce (se kterým se zpočátku rozuměl) abych se pokusila zjistit, jestli  se u nich ve firmě něco neděje, nemají starosti, přítel se z něčím  nezmiňoval o čem bych já neměla vědět? Nevěděli nic.

 A od té doby jsme 4 roky  s přítelovým kolegou – ( jsme kamarádi) -občas  v kontaktu, jsme  si psali, volali, protože bydlíme každý na opačném konci ČR a stejně jako přítel pracuje v zahraničí, jen domů jezdí co 2-3 měsíce. Tak jako on sám kolega  o sobě tvrdí, že je  rozumný, férový a upřímný člověk, to samé o něm tvrdil  i přítel  , což  jsem se přesvědčila tak opravdu působí.

  (Má ženu a děti, ale kolega mě ujistil, že to nemám řešit, svou ženu bere jen jako matku jeho děti, i když jsme jen  kamarádi, bez postranních úmyslu).

(Nikdo v práci, rodina, nikdo, netušili, stejně jako i  sám přítel  že měl rakovinu). A pak když  mi přítel před 2 lety  umřel, jeho kolega  se za půl roku po smrtí přítele změnil a omezil se mnou komunikaci. Nejdříve napsal, vzhledem k mé situaci, že mu mám napsat až budu po smrtí přítele v pohodě, vyrovnaná. I přesto když jsem mu pak volala, jen odepsal že se mu to zrovna nehodí a ozve se pak  sám až bude moct, což při jeho zaměstnání  kamionové dopravy chápu. Většinou se vždy ochotně, rád jak mu to čas dovolil-co nejdříve ozval. Jenže  par měsíců po smrtí přítele se neozýval. Napsala  jsem mu. On odepsal až píšu  na jiný tajný  email, který nikdo neví. Napsala jsem  na něj, ale žádná odpověď mi nechodila, (v práci má wi-fi, kde byl i dlouhodobě s dalšími kolegy ubytován). Až  za 3 měsíce  přišel email až na tento email mu nepíšu, protože na  emaily nechodí, ale kvůli mně tedy bude psát  jen mi  na email tak mám psát opět na ten dřívější.

Byla jsem  z toho zmatená, protože dříve jsme si psali bez problému  na emaily, smsky, volali, a najednou měl problém? ale psala jsem jak  chtěl.

Ani pak žádné odpovědi mi nechodily. Počkala jsem ještě 2 měsíce, zavolala jsem jestli se něco děje, zda je na mě nějaký naštvaný, nebo  už ho nemám kontaktovat, či jeho žena  netuší že si píšeme. Tvrdil že nic takového, žádný problém nemá, je v pohodě, je rád za tak skvělou kamarádku  jako jsem já, děkuje že jsem. …. Ale já poznala, že už nemluví pravdu, lže a není tak upřímný jak byl dříve, po našem rozhovoru opět  nepíše, nevolá, už ani nereaguje na svátky, narozeniny, příspěvky…. tak jako to bylo dříve. Proto jsem to tak nechala, čekám  až se ozve pokud chce? Napsal  mi po dlouhé době až na Nový rok a zase nic. V únoru tak kolem 14.2 přišla MMS  , která z nedostatku místa nešla přijmout, proto jsem  mu napsala jestli můžu zavolat (chtěla se  zeptat zda mi  MMS ku neposlal on, protože jen on píše zprávy ve formě MMS). Napsal  až druhý den  že se mu to zrovna nehodí, mám zavolat druhý den dopoledne. Pochopila jsem, zavolala, ale nebral   hovor. Napsal  až za půl dne že  spal, protože přijel domů z práce až k ránu, navíc má doma ženu a nepochopila  by že on má  skvělou kamarádku (jak o mě stále mluví) - bez postranních úmyslu a  pak se mi ozve  po víkendu až bude zase v práci a klidu. Uběhl víc jak týden a opět se neozval jak slíbil.

Už mi dochází trpělivost tím proč mi narovinu neřekne, či nenapíše  pravdu a jen se přetvařuje že se nic neděje, když je jasné že se něco děje, ale nevím co. Pokud jde o jeho ženu, pochopila bych to a navíc  žádné riziko postranních úmyslu nehrozí když bydlíme oba na jiném konci ČR, tedy aspoň z mé strany. Nevím co si o tom mám myslet??? Přijde mi to už jako by si se mně jen potřeboval vystřelit? a už ho to přestalo bavit? nebo já nevím jak už  mám chápat jeho  chování.

Pak mě ještě napadlo –i když je to hloupé-jestli není třeba naštvaný že jsem nekoupila věnec za kolektiv  na pohřeb mému příteli, jak mě kolega požádal a peníze slíbil pošle na účet. Já věnec, ale nekoupila, když se vůbec neznáme a bydlíme oba na opačném konci ČR, z obavy že mi peníze nepošle. Nebo mě napadlo jestli se nevyhýbá, jen aby mi nemusel ty peníze poslat i když možná ani netuší, že jsem   žádný věnec  nekoupila.

Nevím jestli mu třeba vadilo že jsem  po smrti přítele docházela  několik měsíců k psycholožce a ta i obvodní lékařka mi navrhli psychiatrii. Možná si kolega  myslí? že jsem magor? místo aby chápal mou těžkou  situaci  vyrovnat se ze smrtí  přítele. Těžko posoudit co se s kolegou děje, nechce přiznat.

Proto bych chtěla vědět váš názor.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.06.2019 19:33 Uživatel: Berča
Věk:  50

Město:Brno

Téma: Kamarád se mnou přestává komunikovat,nevím co si o tom mám myslet
Text uživatele: 

Ahoj Sluníčko, já to vidím tak. Ten tvůj popisovaný kamarád byl především kamarádem tvého přítele a tebe bral jako jeho přítelkyni. Když tvůj přítel umřel, neslas to opravdu moc špatně a jemu tě bylo líto, nechtěl tě v tom nechat. A tak si s tebou začal psát a volat, aby tě nějak utěšil a pomohl překonat nejhorší období. Jenže ty ses na něho asi moc upnula a to se mu přestalo líbit (taky měl nejspíš i svých starostí dost). Proto se ti raději začal vyhýbat, neviděl, jak ti to má vysvětlit, aby ti neublížil. Takže na závěr, i když se ti tento chlap nejspíš docela líbí, už ho nekontaktuj, nemá o tebe zájem ani jako o ženu, ani jako o kamarádku (to by se choval jinak). Už neplýtvej silami, nech ho být a najdi si někoho, kdo tě mít skutečně rád. Budu ti držet palce, aby se ti to podařilo.

    

 
16.04.2020 19:34 Uživatel: beatty
Věk:  34

Město:new York

1587061046_2.jpg
My status
0-100
Téma: Kamarád se mnou přestává komunikovat,nevím co si o tom mám myslet
Text uživatele: 

Opakované vložení nevyžádané reklamy do webu. Uživatel/ka byl/a zablokován/a.Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kamarád se mnou přestává komunikovat,nevím co si o tom mám myslet
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny