Téma: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci (pokojská) - rady, tipy, zkušenosti, diskuze

21.06.2017 12:51
Uživatel: Karolian
Věk:  27
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Mám problém který mě trápí a v poslední době ubíjí a mám z toho deprese. 11/2015 jsem se přestěhovala do zahraničí a začala dělat práci housekeeperky (pokojská). Je to fyzicky náročná práce, pracuji denně 6 hodin kdy se opravdu nezastavíme. Lítám po hotelu (bez výtahu), vysávám, shýbám se, drhnu, atd. denně nachodím cca 10.000 kroků. Oproti mé původní práci v kanclu je to dřina, ale baví mě.

Problém je že jsem šíleně přibrala. Mívala jsem problémy s nadváhou vždy, ale tak nějak v normě. z mých původních 73kg jsem se dostala na 90kg. Nevím jak mám jíst, a sportovat. Po práci bývám utahaná že klidně ještě na 2 hodiny usnu, natož abych se donutila cvičit.

A také nevím jak jíst. Podle nejím úplně špatně, jím velice pravidelně, i když občas hřeším a dám si něco nezdravého. Problém je, že nevím jaký bych měla mít kalorický příjem. Na některých stránkách se uvádí že musí být nutně vyšší než je můj metabolický výdej a ten zas neumím spočítat. Ten se totiž počítá podle toho jak moc člověk sportuje. Jenže já nevím jak tam mám započítat tu fyzickou práci. To je přece velký denní výdej. suma sumárum, kolikrát vypočítám že bych denně měla sníst alespoň 2400kcal. Jenže na jiných stránkách se zas píše že pokud budu jítst nad 2000kcal tak nezhubnu ani houby. Což je zřejmě pravda. Jenže pokud se dostatečně nenajím, tak jsem zase v práci slabá, potím se a je mi na omdlení. Tahkle to přece také nejde.

Pak je tu problém že jsem hodně přibrala v oblasti paží. Jsou mi těsná trička a košile. Zjistila jsem že pravou ruku mám trochu větší, a je to určitě proto že s ní furt pracuju. Takže nejen tuky, narostly mi i svaly : /

JAK tedy jíst abych zhubla ačkoliv mám tu fyzickou práci?   budu vděčná za jakoukoliv užitečnou radu.

Na internetu je milion rad jak zhubnout ale pouze pro kancelářské ženské které celý den sedí a pak si 2 x týdně zajdou do fitka. těm možná stačí párkrát vyjít schody nebo zajít na procházku, případně změni pravielnost jídla. ale není tam žádná rada pro lidi kteří mají velký energetický výdej už v zaměstnání a potom jsou doma utahaní.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2661x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.06.2017 22:52 Uživatel: Vosa
Věk:  46

Město:Šumperk

0-100
Téma: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci (pokojská) - rady, tipy, zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Může to být i psychikou. Někdo kdo není v pohodě chudne jiný zase přibírá. To je zkušenost, kterou znám od druhých. Ale pokud jsi v pohodě, tak to psychikou nebude. Já jsem při fyzický náročné práci dost pil vodu. A to byl opravdu pak zázrak. Jinak samozřejmě ve tvém případě může jít taky o nárůst svalové hmoty. Pak bys neměla při práci tlačit na pilu, ale spíše to dělat s elegancí a zlehka.

 
22.06.2017 09:25 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci (pokojská) - rady, tipy, zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Pokus se zaměřit na bílkoviny. Záměrně nepíšu slovo dieta, protože to lidi dráždí,, místo toho použijme  "úprava stravy". Já jsem s Dukanovou úpravou stravy shodila 46 kg a vydrželo mi to, je to celoživotní program. Navíc jsem si to dělila na etapy, třeba 10 -15 kg dole a pauza, a v pauzách mezi nimi jsem se zkoušela, jak a co jíst, abych se jak najedla tak i si novou váhu udržela, myslím tím skutečně  se najíst a občas si něco dopřát. Když jsem viděla, že to jde -například  jsem zjistila, že můžu sníst relativně cokoli, ale poslední jídlo nejpozději v šest a jen lehké -jsem dál v hubnutí pokračovala-opět najela na režim, dalšich x kilo shodit.  A pak opět pauza a zjišťování, co si můžu dovolit, atd. tak až dokud  jsem neměla žádoucí  váhu. Před koncem jsem taky začala hodně cvičit, ale to na věci nic nemění, tam šlo naopak o nabírání svalů.

 
15.06.2021 16:08 Uživatel: AnneM
Věk:  33
Téma: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci (pokojská) - rady, tipy, zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

To je zvláštní - jak můžete přibírat, když děláte fyzicky tak náročnou práci? Už práce samotná (práce pokojské či úklid) je vlastně sportem. Já po práci uklízečky hubla (pokud bylo dlouhodobě více práce a méně času na odpočinek), ale jsem bohužel jiný typ - ten, co těžko nabírá svalovou hmotu, byla jsem hubená vždy. Musíte zjistit, jaký jste typ a podle toho přijímat správný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Pro každý tělesný typ jsou ty poměry trochu jiné. Taky je dobré nechat se pořádně vyšetřit a vyloučit to, že nemáte nějaké onemocnění, při kterém má vaše tělo sklon přibírat. Možná proto máte potíže. Určitě se ale neomezujte v tom smyslu, že byste měla hlad nebo vám bylo zle, to je největší blbost, jakou od lidí, kteří mají opačný problém jako já, slýchám. A podle posledních průzkumů záleží i na tom, jaké máte složení bakterií ve střevech - určité složení těchto bakterií může způsobovat sklony k vyšší váze atd. Což se pak upravuje např. probiotiky (ano, zdravé střevo a zdravé trávení je taky zásadní). Zkuste nějakou dobrou nutriční poradnu - např. Nutriadapt. Těm, co mají sklony k vyšší váze, většinou pomohou. Taky zařazovat např. koření, které pomáhá spalovat tuky (starý dobrý zázvor - ten je i na jiné neduhy). Anebo možná vás to jednou přestane trápit, když zjistíte, že může být i hůř…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak zhubnout při fyzicky náročné práci (pokojská) - rady, tipy, zkušenosti, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny