Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?

27.02.2013 00:34
Uživatel: anabel
Věk:  25

Město: Praha

Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

vím jak se má správně hubnout - pohyb, pravidelná strava 5x denně malé porce. Zatím mi ale nikdo nebyl schopný říci, jak mám hubnout když nemám režim jako ostatní lidé. Pracuji z domova a více mi vyhovuje pracovat v noci a vstávat pozdě odpoledne.

Takže když třeba ve 14 hodin vstanu, nevím jestli si mám dát snídani nebo oběd. Dávám si oběd, za pár hodin svačinu, za pár hodin večeři - případně nějakou druhou večeři typu rajče a mozarella. A to mi stačí, kolem 4. hodiny ráno jdu spát.

Nevím jak bych to měla dělat pokud bych měla jíst ještě snídani a další svačinu. Navíc bych musela vařit večeři někdy o půlnoci.

Můžete mi poradit jak to správně má být? A prosím nenavrhujte mi změnu režimu, to bylo jediné co mi jinde poradili.

Vzhledem k mému povolání to ani pořádně nejde - potřebuji pracovat přes noc. Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3800x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak hubnout s jiným režimem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.02.2013 02:11 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Jde o to jaký máš Ty režim, to znamená, že pokud vstáváš odpoledne a pracuješ v noci, tak máš režim otočený a tudíž, když vstaneš máš jíst snídani, za další zhruba 2 hodiny svačinu atd.

Pět menších porcí denně je minimum.

Důležité je mít vyvážený poměr všech živin, nejíst méně než je Tvůj bazální metabolismus. méně sacharidů, dostatek bílkovin a tuků a také dostatečně pít.

 
27.02.2013 21:59 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Já jsem takový zvídavý pejsek a velmi mně zajímá tvé zaměstnání, proč vlastně pracuješ jenom v noci?  

Musí to být velmi zajímavé povolání.  

 
28.02.2013 03:04 Uživatel: anabel
Věk:  25

Město:Praha

Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Není to nic extra. Dělám webové stránky a internetový marketing. Většina "ajťáků" pracuje v noci. Například proto, že když se dělají úpravy stránek - tak ve 3 ráno nikomu nevadí že stránky hodinu nefungují, to prostě odpoledne provést nejde. Navíc já jsem byla vždy sova a pracovat v noci mi velice vyhovuje i při kreativní práci. Pokud potřebuji vymyslet nějaký text nebo tak něco, přes den to není ideální, protože mne stále něco ruší: klienti mi volají, pořád mi chodí emaily, musím vařit, uklízet, jít se psem ven, věnovat se příteli apod.

V noci, potom co usne pes i přítel, mám vše uklizeno, navařeno - dojedeno, vyřešeno a všude je klid a ticho - to je ideální prostředí na práci. A zároveň jak jsem říkala, jsem sova, a hrozně ráda spím a tak se mi i ten režim velice rychle přesune, protože minimum co musím spát abych byla schopná něco dělat je 10 hodin, ale ideální je pro mě 12 hodin - a to nezastírám, že jsem schopná spát i déle, nedělá mi to žádný problém. Ale zkoušela jsem si ten režim i trochu přehazovat a chodit dříve spát a dříve vstávat a nepovedlo se, neudělala jsem potom skoro žádnou práci, dlouho jsem nemohla usnout a potom jsem stejně spala dlouho.

 

Ptám se proto, že kdysi v "Jste to co jíte" řekla dr. Cajthamlová, že se má jíst to co se v tu danou dobu jí. Tedy odpoledne oběd apod. Což nadruhou stranu mě přijde jako blbost, protože jak asi moje tělo pozná že vstávám odpoledne? Když vstávám tak je prostě ráno ať je kolik je hodin. Takže děkuji za odpověď, myslela jsem si že to tak je.

 
02.03.2013 16:44 Uživatel: niki77
Věk:  36
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Ahojky lidičky,

hubnout znamená především zdravě trávit!!! mrkněte na www. okg-fit. cz/sila-prirody

 
23.03.2013 12:44 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Pokud vstáváš ve 14 hodin, Tvé první jídlo by měl být oběd a ne snídaně a svačina.


Taky rád pracuji v noci. Taky Tě štve, když "ráno" v 11 hodin zazvoní pošťačka s dopisem? Známe, že?

 
05.10.2013 18:52 Uživatel: Martta
100-500
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Dobrý den Anabel, myslím, že máte opravdu nestandardní denní režim a že pokud chcete hubnout bylo by asi dobré nechat si poradit od odborníka – navíc sama píšete, že vám doteď nebyl nikdo schopen poradit. Já mám osobní zkušenosti s jídelníčkem od výživového poradce, které je sestavený přímo mně na míru a podle toho, jaký mám režim, tak si myslím, že by vám něco takového mohlo také pomoci. Na začátku jsem si přinesla vyplněný dotazník, co jsem během uplynulého týdne jedla, pila a jak jsem sportovala, potom mi slečna změřila tělesný tuk a svalovou hmotu a podle toho a taky na základě konzultace mi vytvořila osobní plán a poradila, jaký je pro mě nejlepší pohyb. Od té doby jsem si jistá, že mám dost všech živin, cítím se fit a kila jdou dolů! Pokud byste tedy chtěla kontakt na skvělou poradkyni z Brna, tak napište, nebo si najděte nutrizone. cz.

 
05.10.2013 19:19 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Taky dělávám noční (ale i denní).   Co se ale jídla týče, tak kromě toho, že jím, když mám hlad (pravda - na noční si dám večer takovou tu "normální" véču = jím trochu víc, v noci pak po trochách, asi 2x), tak když po N vstanu, mám prostě snídani, ptž jsem vlastně spala dopol, místo v noci. A pak mám  - dá se říct, až spíš (brzkou) večeři.

Akorát já mám ještě dost problém s tím spánkem po N, spím totiž dost málo, průměrně tak 3-3,5h, takže někdy kolem poledne už jsem vzhůru, tak je jasný, že už v podvečer jedu skoro na autopilota a jdu dřív spát, především pokud mám druhý den denní, kdy vstávám o půl 4-té, což nemám ráda, ptž místo, abych to dospala, vstávám naopak brzo.

Ale pokud jde o to jídlo, jde taky o to, co vyhovuje Vám, respekt. Vašemu žaludku. Já bych třeba po probuzení (ať ráno nebo po N) ani nemohla jíst to, co bych si normálně dala k obědu. Jo - a po N, než jdu spát, vlastně taky snídám, ale jen  tak trošku.  

Prostě poslechnout svůj žaludek a jíst vyváženou stravu, no

 
09.11.2013 22:50 Uživatel: Lůďa
Věk:  42
0-100
Téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Text uživatele: 

Přesně tak! Musím chodit díky mému povolání na pravidelné prohlídky a má lékařka mi doslova řekla, že tělo si samo řekne kdy má hlad. Mám také noční ale u mně je to trochu komplikovanější, denní i noční v jednom týdnu a nepravidelně. Takže se stane, že ráno vstanu a po 4h se musím donutit usnout protože večer musim do práce… Nicméně, mám srašný návyk udělat nejdřív práci a pak se najíst, což bývá jen jednou denně. Ale za to v noci papám vostošest abych neusnul, což je zřejmě náběh na cukrovku… Snažim se jíst nějaké saláty ale nakonec skončim vždycky u něčeho rychlého co se dá jíst za běhu. Vzácností pro mne je pak něco teplého. Když to tak po sobě čtu, už se moc nedivím, že vážim 120kg. Ale aspoň jsem přestal kouřit ). Ještě bych potřeboval bič a malý dvorek, při mém sedavém zaměstnání.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce v noci - mám po noční snídat nebo rovnou obědvat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny