Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze

12.01.2011 14:04
Uživatel: Lenka
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj, váhám nad koupí této fritéza. Nebo něco na podobném principu. (Stačí jedna lžíce oleje). Neví, jestli to jídlo potom budde chutné. Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky všem Lenka

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.01.2011 07:10 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
 
20.01.2011 14:04 Uživatel: R.Č.
Věk:  45
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: Ano, vše je dobré, hranolky vynikající, nejsou mastné, na mražené stačí 20 min a jsou křupavé. Zelenina také křehká dobrá, ale na můj vkus se to dělá všechno moc dlouho, smažené jsem ještě nezkoušela.
 
01.03.2013 08:51 Uživatel: e.
Věk:  36
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Jídlo z této fritézy je super, bohužel krátce po vypršení dvouleté záruky odešel nejspís motor a v opravně (aniž to nejak blíže zkoumali) prohlásili, že jediné, co s tím mohou udělat, je výměna za 2000Kč. Do toho se mi tedy 2x nechce - fritéza má ještě minimálně jeden motor (protože packa se pořád ještě točí), takže snad bude výhodnější pořídit novou …

 

 
01.03.2013 10:00 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

mame ten hrnec uz asi 3 roky ale krome hranolek nebo nejakych kousku masa v tom nedelame

 

treba ty hranolky kdyz to narvu do plna mrazenymi tak to trva snad 45 min, kdyz davame mrazene tak tam zaden olej uz neleju a nikdy nebyl problem, vlastne ani do toho masa nic neleju ( je nalozene v oleji a nejakych dalsich vecech ) a taky bez problemu

 

udajne v tom jde uvarit i omacku ale pochybuju ze by ta packa co se toci tak dobre tesnila

 

to horni pruhledne viko je celkem blbe vyresene, uz se nam zlamalo a nove stalo neco kolem 800, -

 

zdravejsi vareni v tom mozna je ale kdyz spocitas tu delsi dobu a spotrebu toho stroje tak teda nevim

 

v podstate to fouka jenom teply vzduch a toci, ten teply vzduch uz dneska umi kazda druha trouba akorat tam neni michani

 
01.03.2013 10:31 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Parku, souhlasím.  

taky ho máme, hranolky jsou super, americké brambory, zelenina, ale to je asi tak všechno, co v tom dělám.  

Jo, ještě když se koupí nějaký polotovar mořských potvor, tak z toho jsou luxusní, ale jinak drahý špás kvůli hranolkům.  

 
01.03.2013 11:10 Uživatel: Wolfg
Obraz019.jpg
500-1000
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Tefal ActiFry

tu a tam se najde česká firma, díky níž si můžete osahat nezvyklý výrobek. I když budete guglovat do vypuštění duše, zcela nepochopitelně se nedovíte téměř nic ani od samého výrobce. Pokud se rozhodnete pro koupi, získáte jen mlhavé představy, k čemu by vám tenhle bazmek mohl být. Laskavostí zmíněné firmy jsem měl možnost seznámit se víc než důkladně s vlastnostmi přístroje. Budu rád, když doplníte vlastní zkušenosti.

K pokusům s přístrojem jsem přistupoval bez předsudků, ale se zájmem. Zkusil jsem s ním nemálo pokrmů a našel nepublikované klady, ale stejně i nepominutelné zápory.
Na úvod vložím velmi důležitou větu, kterou myslím zcela vážně a na níž výrobce ani nevzdechl. V tomto zařízení dovede připravit chutnou krmi i naprostý kuchařský ignorant bez jakýchkoli gastronomických znalostí. A to už stojí za úvahu.

ActiFry je malý, výkonný konvektomat, doplněný o míchání pokrmů, avšak bez možnosti vpouštění páry. Pokrm se připravuje v kruhové pánvi a jeho povrch je ofukován velmi horkým vzduchem. Jeho teplota je určitě vyšší než v běžné horkovzdušné troubě. Přístroj ve srovnání s troubou šetří energii. Má poloviční příkon a doba přípravy je mnohem kratší. Konstrukční části jsou vyrobeny z kvalitních plastů, jsou přesné a dobře sedí. Celkový design je zdařilý. Hlavní výhodou je nízká potřeba tuků a rychlý proces. Můžete použít dva způsoby přípravy:

  1. tepelná úprava větších kusů čehokoli (masné řízky, stehna, části v trojobalu, zelenina např. papriky, lilek a pod. )s tím, že je v polovině úpravy obrátíme. Doba přípravy je krátká, např. maso pro tři osoby je opečeno do měkkého stavu za 20’. Zelenina je mnohem dřív. Při úpravě masa lze nakonec jednoduchým způsobem připravit obvyklou šťávu, jaké se v hospodě nedočkáte.
  1. menší kousky čehokoli, např. masa se zeleninou, houbami, to vše samozřejmě se šťávou, brambory opékané na všechny způsoby včetně hranolků s tím, že je přístroj během přípravy pomalu promíchává.

1.  Jako první pokus jsme zvolili pečenou krkovici k zelí a knedlím. Míchací lopatku jsme odložili. Na dno jsme vlili asi dvě lžíce vody a vložili mírně osolené plátky s kmínem. Na LC displeji se nastaví doba v minutách a přístroj se spustí. Po 10’ jsme lákavě zbarvené kousky obrátili, přilili vodu a dodělali. Celková příprava i se šťávou 25’. Například kůži na bůčku lze upéct do křupava.

2.  Klasické hranolky nás lákaly. Řekněte sami, zda znáte restauraci, kde se pommes frittes nedělají z komerčních předsmažených blafů. Nevěřili jsme výrobci, že lze zpracovat celý kg brambor s použitím jedné lžíce oleje. Čtete dobře, tady lze. Pokud si dáte práci, syrové hranolky operete ani je příliš sušit nemusíte, nalejete lžíci oleje a spustíte proces, klidně odejděte na půl hodiny do bazénu, ale s budíkem! 35– 40’ a máte voňavé hranolky, jaké hospoda neviděla. Nejsou jako ty z friťáku, hlavně proto, že z nich neteče tuk, ale křupají, mají barvu a hlavně se jich můžete naprat i se zapnutými džínami. Když je nevyperete, na chuti nic neubyde, jen budou měkčí.

3.  Směsi čehokoli, které nezklamou. Představte si mimozemskou kuchyni, o přípravě marťanských pokrmů nevíte ani zbla. (Tato erudice se týká i nejednoho pozemšťana při vcházení do zdejší kuchyně. ) Zelení pidižvíci přinesli hromádky surovin a vy je bez skrupulí vložíte do pánve, nasadíte lopatku, zapnete a jdete se na krátkou chvíli bavit.
Tak tedy vezměte kuřecí prsa (krůtí cokoli, vepřovou zadel, sousedovic kocourka ne! ) nakrájejte na velikost cca malíku, osolte, zalejte třemi lžicemi vody, přidejte rozmarýnu, pepř, sladkou, papriku nebo nic, možná lžičku másla nebo slaninu natenko krájenou a nechte lopatkou převracet 6–10’. Salmonely se nebojte, hic v pánvi zabije všechny breberky. Přidejte krájenou cibuli, papriku, klidně i bezchutné rajské a nechte točit dalších 7’. Hotovo. Kdo rád šťávu, přidá tři lžíce vody, zamíchá, možná přisolí, dvě minutky zatočí a fertyš. Kdo vůbec nechce gastronomicky myslet, nahází všechno najednou a výsledek bude tentýž, jen zelenina bude trochu měkčí. Pokrm můžete zkazit jen vanilkovým cukrem nebo frťanem nafty.
Vypadá to jako sranda, leč není. Myslím toto vaření vážně a oslovuji nešťastné duše, co se kuchyně bojí.
Z komerčních rajčat, zvlášť zimních neuvaří nic kloudného ani Ridi. Tento přístroj odnímá surovinám vlhkost tak rychle, že rajské je usušené za pár minut a pak přeci jen nějakou chuť získá. Na pánvi toto nedokážete. Když přidáte čerstvé houby k masu, nebudete je vařit ve vlastní šťávě, jak jsme zvyklí. Změknou, zkřupatí a odpařená voda zesílí chuť.

4.  Pečená zelenina. Vy, co rádi lilky, cukety, papriky a hmoždíte se s nimi v troubě, tady budou natotata. Opečené, přesto křupavé a s minimem tuku

5.  Rychlá snídaně. Rozkloktejte vejce, přisolte, kápněte smetanu, přidejte cokoli, co vejce i vy snesete, nejlépe nic, nalejte do pánve bez lopatky a za pět minut máte nadýchanou omeletu, jakou na obyčejné pánvi nedokážu. Pokud jste lopatku nevytáhli, máte vejce míchaná.

Klady přístroje vyplývají z předchozího textu. Kuchyňský proces je bezchybný. Tady se projevil první problém, který dokazuje, že Tefal nemyslí na všechno, jak se chlubí, ale o skutečném vaření mnoho neví. Uprostřed pánve je 4 cm díra, která je nekrytá, pokud nepoužijete lopatku, odhaluje hřídel s ložiskem a sem stříká šťáva a padají drobné kousky. Zasviněné místo nelze umýt, je součástí přístroje a ten do vody nesmí. Stačil docela malý kryt z teploodolného plastu, tupče Tefale. Displej má pouze dvě černá čísla na šedém pozadí, jako všechny LC jednotky je špatně čitelný. Přístroj by si zasluhoval LED prosvětlení. Za ty dvě kačky navíc to stálo. Po uplynutí nastavené doby, přístroj jemně zapíská a nic. Zcela nepochopitelně nevypne. Tohle je fatální nepromyšlenost. Pokrm lze po několika minutách připálit. Tefal zaměstnává podivné lidi, pokud časovač pískne, tedy vyvine signál, stejně tak umí vypnout relé. Tady ne a přitom se funkce přístroje spolehlivě přeruší při otevření víka. Nelze volit teplotu ohřevu. Další velký nedostatek. Při pečení se tenké kraje surovin přehřívají a předčasně hnědnou. Přívodní kabel je nezvykle krátký a z pod přístroje lze vyvést v jediném místě, které nemusí být pro každou kuchyni vhodné. Mnohem levnější spotřebiče mají možnosti vývodů. Výrobce nedovoluje výměnu kabelu za delší. Nesmyslně, protože celkový příkon je 1400 W, což je asi 40% dovoleného odběru zásuvky. Úžasnou zelenou lžičku rovnou zahoďte. Není k ničemu jinému, než měření dávky oleje. Obyčejná lžíce ji předčí, už jen proto, že je správně dlouhá a dobře se drží. Matrice na lisování lžičky stála dobrý milión. (Račte si ověřit) Vyhozený prachy a přitom stačilo málo, aby přístroj neměl chybu. Halt Tefal <img src=" />

Závěr: přístroj stojí za tři tisíce, ale za čtyřku, jak nabízí e-shopy už ne.

 
03.11.2013 18:02 Uživatel: Belleel
Věk:  28

Město:Rtyně v Podkrkonoší

Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Musím se připojit a pochválit Váš užasný jazykový talent, literární nadání a schopnost předat informace srozumitelnou a zábavnou formou stejně se ale zeptám jen tak pro úplnost - dneska byste za to litr dal nebo ne? E.

 
13.01.2015 12:34 Uživatel: jana43
Věk:  72

Město:Železný Brod

Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Mám tefel actifry necelé 2 roky a ulomil se mi zobáček na zavírání ve víku. Dalo se to čekat, je to plast, který je při provozu horký. Je to škoda, jinak jsem s ním byla myximálně spokojená. Jak hranolky, tak smažená jídla byla dokonalá, Ráda bych se dozvěděla, zda by se to nedalo něčím slepit. Máte někdo zkušenost?

 
13.01.2015 14:33 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

to viko jde normalne koupit, nebo presneji objednat primo od vyrobce, i s postou stalo tak 2 roky zpatky kolem 800, -

 
17.01.2015 17:26 Uživatel: jana4310
Věk:  72
Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

Mám Tefal actifri 2 roky. Na používání senzace. Kilo hranolek sice trvá 30 min. , ale se lžicí tuku jsou perfektní. Smažím v něm cokoli. Vyndám lopatku a smažím i řízky, karbanátky, holadské řízky, květák. Udělám si večeři raz dva. Hodím tam brambory/dělám na měsíčky/, zeleninu, koření, maso na prožky a mám za půl hodiny perfektní dietní večeři. Chyba je ovšem, že víko je z plastu a má dva zavírací tenké háčky, které to nevydržely. Slepit to ničím nejde, protože žádné lepidlo nevydrží tu horkost. Jediná možnost je koupit nové víko za 700 Kč, bez poštovného. Kdyby stál hrnec polovinu, tak by se to dalo, ale při téhle ceně, kupujte každé 2 roky víko. Je to velká škoda, jinak je to bezva přístroj. S touhle vadou nejsem sama.

 
05.12.2016 08:18 Uživatel: Františka1
Věk:  39

Město:Hradec Králové

Téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Text uživatele: 

My jsme nedávno na NedovolenáReklamaNaWebu koupili horkovzdušnou fritézu a je super. Takže pokud je tento hrnec podobný, určitě bude taky parádní.

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.


Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Fritéza Tefal actifry - zkušenosti, názory, recenze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny