Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice

08.01.2011 09:11
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 21
Text: 

Včera jsem poslouchal Dianu Kobzanovou a Frekvenci 1 a nestačil jsem se ditiv. Doposud jsem si myslel, že je v Německu a Rakousku draho a že levněji lze nakoupit max. v Polsku.
Překvapilo mě ale, co tam lidi posílali za SMSky, které Diana četla.
Např. jakési máso u nás 40, v Německu 17, Nutrilon v Německu levnější o 110 Kč, hromadné nákupy sladkostí a čokolád, apod. A takových příkladů tam padlo mnoho.
Psala tam i nějaká paní, která se zmínila, že bydlí 15 km od německého obchoďáku a byla by prý blázen nakupovat v ČR. Přitom když provnáme platy v ČR a platy v Německu (jsou dva a vícekrát vyšší), tak je evidentní že se mají Němci jako prasátka v žitě smile Na jednu stranu jim to přeji, ale na druhou stranu v tom vidím trošku nespravedlnost.
Vzhledem k tomu, že ale bydlím na Moravě, nějaké hromadné útoky na Německé obchody nechystám (leda by to byl nějaký opravdu MEGAnákup, pak by se to asi vyplatilo).

A co vy - jezdíte za nákupy i běžných potravin a spotřebního zboží do zahraničí?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 14441x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Ceny za nákupy v Německu a v České republice
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.01.2011 09:44 Uživatel: Julie
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele:   Ne, díky. Hromadný nákup v zahraničí nemusím.Ale chápu, že takhle někdo jezdí do Polska, Německa. Já mám blíž do Rakouska, ale neláká mě to.
 
11.01.2011 16:12 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Pokud nakoupíš za několik tisíc a zjistíš, že jsi pomalu polovinu ušetřila, tak proč ne. Já to mám do Polska kousínek, ale jezdit tam je mi líno . I když fakt je ten, že je to tam levnější, třeba maso a uzeniny, ale zase o víkendu ty davy tam, to nemusím. I když, kdoví. Jak se tak rozhlížím, asi to cestování zvážím -)

 
12.02.2011 14:34 Uživatel: classic
Věk:  33
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

v nemecku jsem par let zil a neni to tak ruzovy jak se zda. samozrejme jde vypichnout par veci ktere jsou u nas o dost drazsi (treba moje oblibena coko. after eight: nemecko 1,79 E, u nas 74 Kc), ale kdyz udelam bezny nakup, utratim v nemecku cca. 10E a v praze cca 150. druhou veci je, ze treba ze suroviny jsou tam obvykle ve vyssi kvalite. na tom byu nas mohli zapracovat (takze se muzou v nemecku zdat treba uzeniny drazsi, ale po prepocitani pomeru masa k cene vyjdou nastejno..). ale zas nekdy jsem mel fakt chut na ten ceskej parek, kterej maso nevidel ani z rychliku, plnotucnou horcici a rohlik za devadesatak. 

Jo a k pomerovani cen a platu. v nemecku jsou sice dvaapulkrat vyssi platy, ale zato je tam taky vetsi produktivita prace (ano to znamena, ze jeden prumernej delnik za hodinu vykope dvaapulkrat vetsi prikop!, pripadne, jeden delnik tam vytvori za mesic Audi A 4 1.9 Tdi, kdyzto u nas to je Fabie 1.2 HTP), takze zase kdyz to zpomeruju, plat je tam v podstate  (vzhledem k vykonu) totoznej. A vite co je v nemecku nejvetsi problem? Ano, hadate spravne, nedostatek financi!

 
12.02.2011 15:02 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: Milý Classicu...souhlasím s Tvými tvrzeními, co se týká nákupů...ovšem s produktivitou? Zřejmě jsi u nás práci ve fabrikách ještě nikdy neviděl. Měla jsem možnosti srovnání...tady lidi dřou a navíc jsou různou formou ponižováni, samozřejmě pod dohledem německých majitelů a našich ochotných poskoků.
 Ale o tomhle tahle diskuze není...jen jsem se musela zastat. Navíc jsi tu zrovna zmiňoval automobilový průmysl a s tím mám osobní zkušenost.
Jinak můžu říct, že jsem na vlastní oči viděla svého času práci v Philips display v Hranicích a v německém Aachenu. Rozdíl v pracovních podmínkách a pracovním tempu tu ani nebudu popisovat.
 
29.06.2011 19:11 Uživatel: mairo
Věk:  45
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

HA,HA,HA,VÍTE PROČ JE U NÁS ŠPATNÁ PRODUKTIVITA PRÁCE--PROTOŽE V TOVÁRNÁCH PŘIPADÁ NA TŘI DĚLNÍKY JEDEN THP PRACOVNÍK A NA STAVBÁCH JE TO JEŠTĚ HORŠÍ VIZ.JEDEN DĚLÁ A TŘI KOUKAJ.

DĚLAL JSEM VE STEJNÉ FIRMĚ V NĚMECKU A U NÁS A  NÁŠ ÚKOL ZA SMĚNU BYL VYŠŠÍ O JEDNU TŘETINU A SEMOZŘEJMĚ O PLATU SE NEBUDU ANI BAVIT,PROTOŽE TĚCH 13000 KČ JE OSTUDA,KDYŽ NĚMECKÝ DĚLNÍK MĚL V PŘEPOČTU 45000 KČ.

 
06.07.2012 10:29 Uživatel: Pavel10
Věk:  63

Město:Ústí nad Labem

Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

A kde jsi přišel na tu prodiktivitu práce. Ale nebudu ti oponovat, protože produktivita je odvislá od toho jak je práce organizovaná a ne od snahy dělníka -pracovníka. A že je tady ve firmách bordel a pmalu více řídících pracovníků než dělníků to je u nás normální. Ajak jsi přišel na to, že je tam plat  dvaapůlkrát vyšší než u nás. To jsi asi myslel průměrnou mzdu na kterou nedosáhne minymálně 70% populace. Jinak je ten rozdíl daleko většíZase kecy z hrnce ODS a Topky naší zlaté pravice. A jinak u nás kvalitní poitraviny jsou ve stejné cenové relaci jako v tom Německu např šunky kolem 250kč a ty sušené i 600kč a to je jako tam. A co se týče paštik to je u nás tragédie a to nemluvím o těch laciných kde je to logické. Ani ty drahé což podle mě je kolem 150kč za kilo jsou  vzhledem k surovinám(ceny), které se tam dávají JAKO NAPŘ JÁTRA, sádlo a pod. cenově nadhodnocené vzhledem k tomu kolik tam těch surovin myslím masných je. Asi to taky v tom Německu není žádný med ale pořád lepší než u nás a to pro většinu mnohonásobně když pominu ty co si přivydělávají načerno nebo ti co pracují a neodvádějí daně. Tady je ten zakopaný pes a to vbordelu jaký tady panuje.

 
04.11.2012 22:16 Uživatel: Zoran
Věk:  38
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Ahojky Němci dělaj ve větším klidu, nemusí se honit jako u nás a rovněž neplatí vymyšlené všelijaké poplatky a lidem vychází většina firem vstříc. Všimněte si chování němců. jsou ve větším klidu, neštěkají, prostě maj klidnější a levnější život. Tady živíme jen dormožrouty a ještě k tomu nenažraný a proto jsme věčně jen vynervovaný, vystresovaný, že si nemůžem vydělat normální prací na důstojný život. Hoj

 
06.03.2011 02:53 Uživatel: Ladka
Věk:  44
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Jezdíme do Rakouska, bydlíme kousek od Mikulova, vřele doporučuju !!!!!!Nakupujeme zatím jen potraviny-jezdíme jednou za týden na otočku do Laa am Thaya - 4 supermarkety, běžné potraviny jako u nás,něco i levnější,maso v akci vyjde bud jako unás,či dokonce i levnější. O kvalitě - to je jasné,je to super,klobásky 87% masa apod. Je tam i Mobelix, Lutz,takze opravdu zkuste a neprohloupíte!

 
16.08.2011 22:17 Uživatel: Dušan
Věk:  38
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Doporučíte prosím,nějaký obchod v Rakousku zaměřený na elektro-zahradní stroje(pila,sekačka atd)nejlépe ze směru Mikulov,Znojmo.

Děkuji

 
27.03.2011 11:51 Uživatel: Hana
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Nedá mi to nezapojit svůj názor. Já náhodou v Německu pracuju a žiju. A i já jsem byla obětí mediální masáže, co si ti Němci všechno nevydělají. Stále se divim, jak je možné, že je tu všechno tak drahé, když je tu levnější pracovní síla, suroviny, pohonné hmoty...na český plat zcela nepochopitelné. Na druhou stranu, s manželem platíme v Německu za jednopokojový byt v paneláku 700 euro, za měsíční jízdenku MHD zaplatím 72 euro, místo v podzemní garáži nás přijde na 45 euro, telefon, jen za připojení 45 euro, elektrika 60 euro. Já osobně vydělávám cca 750 čistého.

Dále: pro Čechy je samozřejmě výhodnější jezdit za hranice, pro nějakou tu drogerii, Ariel, sladkosti, čokolády, ale když tam musíte nakupovat častěji, pečivo, salámy, sýry, ovoce a zeleninu, zas tak výhodné to neni. Ta prodavačka v Kauflandu v Německu taky víc jak 800 euro nedostane.

 
29.06.2011 19:17 Uživatel: mairo
Věk:  45
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

JESTLI SI VYDĚLÁVÁŠ V NĚMĚCKU 750 EU TAK TAM DĚLÁŠ NÁDENÍKA

 
10.01.2012 19:02 Uživatel: Viktor
Věk:  45
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Nejprve jsem jezdil z Kolína do Německa na měsíční nákupy.  Přestože mně nafta za tu cestu stála cca 2000, - Kč pořád se mi to vyplatilo. Nakonec jsem se s manželkou po třech letech do Německa odstěhoval natrvalo. Koupili jsme si tady dům cca 4x větší, než jsme mněli v ČR a ještě i s prostory na podnikání, kde mám stroje a výrobu.  Největší náklady jsou na plyn - 317€ měsíčně, protože vytápím plochu 470 metrů čtverečních, elektřina 130 € měsíčně i svýrobou, voda 30 € měsíčně. Roční daň z nemovitosti 400 €. Daně se platí až od 8000 € čistého příjmu ročně, ale žádné závratné částky. Daň je progresivní, na výši cca 25% se dostanete až od zisku cca 120 000 € ročně.  To jen pro srovnání s cenami v ČR Není všechno pouze černé a bílé, ale do ČR bych se už nikdy vrátit nechtěl. Nájem 700 € za byt 1+1 se mi zdá jako absolutně neadekvátní. Stačáí se podívat na některý z realitních serverů. Průměrná cena za nájemné běžného bytu o 3 místnostech v Berlíně, kde je nejdražší bydlení se pohybuje mezi 180 - 350 €. Dalších zhruba 100 € jsou voda, elektřina, topení a plyn. Nejde o žádnou špeluňku, byty jsou čisté, nezdevastované.  Samozřejmě, že když budu chtít, tak si najdu 1+1 za 700 €, ale potom musím zvážit, zdali nato budu mít. Bydlím na rozhraní východního a západního Německa, plat průměrného kvalifikovaného dělníka je zde cca 1400 €. Nejen potraviny, ale veškeré výrobky jsou mnohem kvalitnější než v ČR a to i v řetězcích - HiFi věž bych si ale stejně v Penny marketu nekoupil. S cenami je to různé, jsou levnější i dražší, ale hlavně kvalita je úplně někde jinde. Úspěch Německa je opravdu v pracovitosti, kázni a uvědomění zdejších lidí. I tady jsou zloději, ale nerozkradou tolik, co rozkradou členové vládnoucí lůzy v ČR. Ale vzhledem k tomu, že si to takto český občan žádá, dopřejme mu to v plné míře a hojnosti. V Německu zdraží máslo o desetník, němec jej nekoupí a máslo leží v regálech. Za týden je opět na původní ceně. V ČR zdraží máslo o 10 korun a čecháček letí do obchodu a koupí jich 10,  kdyby náhodou za týden znovu zdražilo. Pracovní prostředí a mzdy jak v Německu, tak v ČR jsou takové, jaké si sami pracující zařídí. Proč mají v Německu silné odbory? Protože si to lidi přejí. A proč mají pracující v Německu výrazně lepší pracovní podmínky a mzdy než v ČR? Protože jim to Německé odbory zařídí. V ČR se čeští pracující odborům vysmívají a když je stávka, tak vyskakují, že museli pěšky na nákup. Takže v podstatě chtějí to tak, jak to mají. A v tom případě, dobře jim tak. Na závěr malý příklad. Než jsem se odstěhoval z ČR, tak jsem na ČSAD v Kolíně nějaký čas jezdil s autobsem. Když jsem začal organizovat stávku, tak mněli všichni plnou pusu silných řečí a sympatií. Ale jenom do toho dne, kdy mněla stávka začít. V ten okamžik jsem na place stál s tím hadrem na koštěti sám. Takže příště už bych se na každého zvysoka vyprdnul. Jen co jsem odešel z firmy, pan majitel přitlačil a dnes už je to tak daleko, že každý řidič povinně každý měsíc přispívá ze svojí výplaty 500, - Kč na naftu do autobusu.  Takže jen tak dál. Přeji Vám hodně úspěchů.

 
10.01.2012 19:19 Uživatel: inka
Věk:  60
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

samozrejme, a dale zdravotni pojisteni, s toho uctu po uziti napr.1000 Chfr podil, nadale 10 procent platby, dane, dane za kostel-zda jste verici, kdyz ne tak se plati dane na skoly, atd. a to hned a to je kousek dale od CR, ve Svycarsku, takze se musi setrit kazda koruna predevsim u lidi co maji duchod napr.jen jeden! Inka

 
31.10.2011 22:29 Uživatel: Radical
Věk:  31
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

no.. tady se (podle mě) plete spousta věcí dohromady.. základním kamenem stavebním je prostě Wessi vs. Ossi.. západní rajch vždycky dotoval východní rajch a bude se to tak dělat ještě hoooodně dlouho.. za to si můžou sami.. nebýt 2. světové nebyli by 40 let rozdělení.. pointa ale je, že pokud někde je firma, která sype (a takových v průběhu těch 40 let bylo na západě plno) tak pracovníci nebudou dělat za málo peněz. Když dostanou víc peněz, tak lidé, kteří jim pronajímají byty (nebo prodávají) jim je nebudou dávat za hubičku, když mohou dostat víc. Když zdraží nájem, pak lidé, živící se službami (holiči, instalatéři.. atd..atd..) musí nějak vydělat na vyšší nájmy, ergo zdraží své služby...  je to domino jako prase, ale rozhodně nelze souhlasit s nějakým porovnáváním cen, potažmo platů... uvědomte si, že v rajchu jsou až (zhruba) 50% daně z příjmu [ to jste v ČR neměli ani za paroubka vy pravicoví pozéřismile ] !!!! takže kecy o dělníkovi, co má 13.000 v ČR a němci, který má 43.000 v rajchu je naprosto mimo mísu...  pokud má dělník v rajchu 43.000 tak to je cca 1.800 Eur.. po zdanění to může být 900 čistého. Z toho dá 300-400 eur na nájem (průměr - liší se dle lokality), školku pro děti, jídlo... a je v hajzlu stejně jako dělník v ČR... to, proč je německo jako země úspěšné, je (podle mne) spíše v tom, že zatímco se tam hodně daní (ve smyslu, že se hodně vybere), tak se (až na nějaké excesy) rozkrade daleko míň (nemluvě o německé disciplině).. V ČR je problém, že každá socka tam dělá na živnosťák a ojebává daně.. odvede minimální daň (pokud vůbec) takže celou ČR vlastně živí (pominu-li některé velké zloděje v bankovním sektoru) v podstatě daně strhávané z mezd zaměstnanců (drtivě právě dělníci u pásů) smile))) dokud si tohle Češi neuvědomí, budou pořád jezdit do německa za nižšími cenami smile vivat čeští bolševici, kteří pro tupé české publikum hrají hru na modrou pravici a oranžovou levici smile

 
13.01.2012 01:37 Uživatel: Romana
Věk:  37

Město:Trier, Deutschland

Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

To je tedy zajímavé, že ten "dělník" co je podle Vás "v hajzlu" žije na mnohem vyšší úrovni než v ČR? Měl byste se do nějaké západní země na čas odstěhovat a teprve pak dávat rozumy... Nikdy bych se už nevrátila, je to opravdu jiná úroveň života - a žijeme jen jednou, ne? Dobrou noc.

 
17.02.2013 14:50 Uživatel: Ludekcom
Věk:  43

Město:Brno

Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Hledal jsem praci v Bavorsku, konkretne Weiden.

Během pohovoru, na dotaz jakou mam predstavu o platu, jsem si jako obsluha CNC frezy řekl o 1500, -eur čisteho za 8,5 hod prac. dobu .

A odpoved KEIN PROBLEM

 
18.02.2013 10:10 Uživatel: Julie
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

  Tak dobré, ne. ?  

 
05.03.2012 20:01 Uživatel: Radoš
Věk:  30
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

No nevim jak se žije v Německu, ale nakupovat tam teda po pár doporučeních jezdím, hlavně jídlo a drogerku. Neni to nijak výrazně levnější, až na pár věcí, ale kvalita je opravdu někde jinde a na tu moji 30 km jízdu se to vyplatí. Jo a taky když se podíváte na obal ňákýho výrobku u nás, tak je to většinou Polsko a oni to maj všechno svý, prostě si to hlídaj. Kupuju máslo, sýry, sladkosti, KAFE, rybičky, jogurty a taky šampony, prací prášky, věci do myčky a všechny ty blbosti z drogerie třeba i hajzlák je o půl levnější ten nejkvalitnější, ne žadnej smirk jak u nás. A nepordaj shnilý jabko. Stěhovat se nehodlám ale podporovat českou ekonomiku taky ne. maj co chtěli.

 
05.11.2012 00:04 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

podivný svět.... místo, abychom usilovali o zlepšení doma, budeme koukat odvážet své peníze za hranice a ještě se budeme ošklíbat nad tím, jak se nám nedaří... já už nic nechápu... fakt nic... chtějte kvalitní maso a výrobky u nás... vždyť i ti Němci sem vozí zboží nižší kvality než jaké dávají do oběhu doma (u stejné značky... příkladně čokolád)  Za prachy žijeme jen jednou... jasné....   ne každý se uzpůsobí života emigranta a dřív jako nyní - emigrace je ekonomická, nikoli politická záležitost... místo lepší budovat je snazší najít si, kde už to lepší je a hurá... kde je národní povědomí, hrdost a nějaká naše historie... ale nakonec snad odjedou ti praví, ti, co potřebují ten správný kus salámu mezi své sanice... snad... Bohužel napáchané škody od konce první republiky se hned tak nenapraví, nebude pár desetiletí, bude to několik generací a půjde to pomalu... Chybí tu inteligence, nikoli u jednotlivců, ale jako společenská vrstva... a ta vzniká dlouho, to nepadá z nebe...   no tak snad někdy.. a abych nebyla OT tak ne, nejezdím nakupovat do zahraničí levnější cokoli... a ani se nechystám, zkusím vymyslet, jakou svou práci bych mohla nabídnout lidem kolem sebe výměnou za peníze, které pak nejlépe utratím u lidí, kteří k tomu budou přistupovat stejně, české produkty od českých výrobců a producentů...

 
03.04.2013 19:02 Uživatel: Kryšpína
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

Do Německa jezdímne nakupovat často a vyplatí se to čímdá lvíc. Docela dobrá stránka s německými letáky je tady: http://www.nemecke-letaky.eu/

 
22.07.2013 17:33 Uživatel: sunflower8
Věk:  29
Téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Text uživatele: 

nedávno jsem zjistila, že objednávat zboží z německa je opravdu lepší. je to levnější a hlavně kvalitnější. jsem z moravy a mám to daleko, ale našla jsem nakupynemecko.cz a například oblečení nebo elektroniku nakupuji hlavně takto, potraviny jsem zatím  nezkoušela

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Porovnání cen - nákupy v Německu a v České republice
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny