Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu

27.03.2013 13:08
Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město: Valašské království

5000-6000
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Velké banky v ČR odmítly přistoupit na dohodu o vrácení poplatků, které souvisejí s vedením úvěrových účtů a spor míří k soudu. Co jiného jsme čekali?

Přes silnou medializaci problému s navrácením poplatků za vedení úvěrových účtů velké banky ruku v ruce nechtějí ustoupit a rozhodly se klást odpor. Banky v ČR nerespektují rozhodnutí Nejvyššího německého civilního soudu a hrají malou domů.

Jsme zvyklí platit jedny z nejvyšších bankovních poplatků v Evropě, tak plaťme. Věřím, že banky v ČR pozici neustojí, sklapnou krovky a začnou se chovat k lidem jako ke skutečným klientům. Zatím si připadám jako dojná kráva, nebo dojný vůl.

K žádné iniciativě, která usiluje o vrácení bankovních poplatků, jsem se nepřipojil. Zkusím to sám za sebe. Marný boj? Možná, ale já si nezačal. Platím dost velké úroky, to by mohlo na údržbu honosných sídel bank a na nadprůměrné výdělky v bankovním sektoru bohatě stačit. Já si své závazky plním, nemůžu za nesplacené mnohamilionové úvěry, které se dříve rozdávaly na xicht a na rozvoj "podnikání" v ČR.

Co si myslíte o postoji bank v ČR vy?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.03.2013 13:36 Uživatel: MitsCa
Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Text uživatele: 

Souhlasím se vším, co jsi napsal. Já to ani řešit nebudu, i když je to nehoráznost - úrok jak prase, další poplatky atd. A doplním, že máme ještě kliku, že ty úvěry se nerozdávaly tak hodně jako v USA a že aspoň trochu je tu jakýsi dozor.

Ale - vím, že spousta možná většina diskutujících zde nebude se mnou souhlasit - vše je ve smlouvě o úvěru a lidi to podepsali, takže na to přistoupili. Samozřejmě soud rozhodl, nechci obhajovat banky, dívám se na to jen otevřenýma očima každé strany. My potřebujeme bydlet, banky mají peníze a velmi toho využívají spíš zneužívají amy jsme ochotni skoro až přinuceni si je od nich půjčit, abych měli něco svého. S bankou se dohadujem nebo spíše je nám něco předloženo a my to podepíšeme, protože to bydlení potřebujeme. Vyjednávat se taky dá - proto taky ne všichni mají stejný úrok a další.

A pořád jsme se vším souhlasili (ačkoliv nám nic jiného nezbylo).

 

jsem zvedav, jak to dopadne všechno.

 

 
27.03.2013 13:51 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Text uživatele: 

dokud budou lide platit ZBYTECNE poplatky takovym vydriduchum jako napr. ceska sporitelna nebo GE money tak se nikdy takove banky nezacnou chovat k lidem jako ke klientum, pro vetsinu techto zlodejskych bank jsou lide kteri jim plati jenom obycejni blbci kteri jim plati jejich palace a predrazene vecirky

 

a proto ze k tem lidem co tak radi sponzoruji tyhle zlodeje nechci patrit tak sem presel od GE k FIO, nemaji sice tak vybavenou pobocku vsemi temi zbytecnostmi kterymi ukazuji jak moc vydelavaji, ale za ten rok sem zaridil vse co bylo treba a na dvou uctech mam usetreno kolem 3000, -

 

 

 
27.03.2013 18:01 Uživatel: PetraL
Věk:  33
Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Text uživatele: 

Ahoj,

musím konstatovat, že i když poplatky k úvěrovým účtům nebudou, banky si to vezmou jinde. Na úrokových sazbách apod. Všechny banky se nechovají příliš vlídně ke svým klientům, je potřeba si ale uvědomit, že banka je firma. Možná hloupě řečeno, ale pekař si taky na rohlík přidá marži. a jako další důležitá věc, díky poplatkům (i když souhlasím, že jsou někdy nehorázné) jsou banky v ČR zdravé a největší krize, které jsme v posledních letech zažili, tak naše banky ustály (největší 4). V západních zemích  má klient prakticky vše zdarma, ale bankovnictví se tam stále pohybuje na kraji propasti. Stačí porovnat kapitálovou přiměřenost jednotlivých bank. atd…

Upřímně musím říct, že představa, že dostávám výplatu hotově do obálky a pak si musím všechny platby vyběhat, od nájmu až já nevím po co, většinu věcí přes složenky, na poště nehorázné fronty…prostě ten čas a starost mi za to nestojí a tu stovku bance měsíčně ráda dám

a hypotéka? radši za poplatek u banky s rozumným úrokem, než od lichváře, kterých je tu stále ještě dost

takže buďme rádi, že máme alespoň na výběr a můžeme si banku a služby vybrat na míru

jaj, teď mi tady spoustu lidí vynadá

 
29.03.2013 15:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Text uživatele: 

Ideální stav by byl, kdyby si banky řekly, že je zřejmé, že je poplatek vybírán neoprávněně a že ho klientům vrátí. Jenže známe české banky a jejich hamižnost, že? Ale bylo by to milé gesto (které by však banky přišlo zpětně na stovky milionů českých korun).

 
24.04.2013 12:23 Uživatel: Listicka
Téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Text uživatele: 

Ja jsem u Komercni banky. Pri minule navsteve jsem se zminila, ze uz nechci platit tak vysoke poplatky za vedeni uctu a ejhle: zmenili jmeno meho uctu a mam to vse za polovinu.
Pro ty, co jsou taky u KB, ucet se jmenuje"muj ucet". Takze: lina huba…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Spor o poplatky za vedení účtů v bankách míří k soudu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny