Téma: Cetelem a splátkový kalendář - jakákoliv domluva není možná a budete platit a platit

15.07.2011 19:04
Uživatel: klient
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Radím vám všem nezačínejte si nic se společností Cetelem. V případě, že z vaší strany nastane nějaký problém se splácením (což se může stát každému a nemusí to být jeho vlastní vinou), nikdo se s vámi nesnaží problém vyřešit tak, abyste byli schopni dostát svým závazkům. Jeden den vám volají a vy se s nimi na něčem dohodnete a za dva dny vám volají znovu a je všechno jinak. Splátku vám nesníží na částku, kterou byste byli schopni splácet. Vaše snahy o domluvu absolutně ignorují. I když vy uznáte, že dlužíte a chcete platit, rozhodce vám pak nařídí zaplatit dlužnou částku v plné výši a k tomu vám Cetelem naúčtuje dalších 20.000,- za právního zástupce, i když má svoje vlastní právní oddělení. A to vše zaplatit do 3 dnů. Nikdo se s vámi dál o ničem nebaví. A takhle se vydělávají peníze. I když třeba několik let platíte bez problému a pak se dostanete do problému jako já, řeknou vám, že jste měli zvážit svoje možnosti při uzavření smlouvy. Možná si teď říkáte, že to všechno píšu jen ze zloby, ale věřím, že lidí, kterým se to stalo stejně jako mně, je podstatně víc. Nikdy nevíte, do jaké situace se můžete i vy dostat.. A Cetelem se prostě dohodnout nechce.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.07.2011 00:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Cetelem a splátkový kalendář - jakákoliv domluva není možná a budete platit a platit
Text uživatele: 

Jednou jsem o těch rozhodčích doložkách (kterou máte i Vy) mluvil s právničkou a ona mi říkala (nic proti Vám): "když jsou ti lidi tak hloupí, že rozhodčí doložku podepíší, tak ať pak platí." Zní to urážlivě, ale pokud se tímto vzdáte práva na normální jednání a soudní řešení případu, tak co pak chcete, že? Ale zdůrazňuji, že to není nic proti Vám, jsem rád, že jste sem napsal a Váš vzkaz je jistě jakýmsi varovným ukazovákem, že jsou rozhodčí doložky hnus ... a jsou.

Zřejmě jste si půjčil z nějaké finanční nouze, kdy jste neměl na jídlo, určitě jste si nekoupil za půjčku nějaké věci, ale jak jsem v tomto webu už několikrát psal - nepůjčovat, nepůjčovat, nepůjčovat a kupovat až si na to vydělám. Osobně bych si půjčil jen kdyby byl fakt průšvih - třeba děravá střecha a já aktuálně fakt neměl peníze. Ale půjčit si třeba na nový mobil, dovolenou nebo Vánoční dárky, to je barbarství. Prostě když člověk nemá, tak nekupuje a ani rodina se nesmí zlobit, že dárky nejsou. Vím, že je to těžké a že se mi to lehce mluví, ale vím, jak obrovské problémy kvůli půjčkám mají a vím, kam se kvůli nim až dostanou. Považuju to za obrovské zlo, které by měl stát aspoň částečně regulovat. Bohužel se tak nějak nepočítá s ekonomickou negramotností lidí a politici mají "na pořadu dne" úplně jiné věci než toto. Takže co? Takže nic.

Ale to jsem trošku odbočil, omlouvám se, nic co tu je napsáno není myšleno ve zlém proti Vám osobně, vše je myšleno v obecné sféře.

 
16.07.2011 00:51 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Cetelem a splátkový kalendář - jakákoliv domluva není možná a budete platit a platit
Text uživatele: 

Ještě k tomu Cetelemu ... jasně, když ptáčka lapají, hezky mu zpívají, ale když se dostanete do jejich spárů, jejich kola vás nemilosrdně semelou a rozdrtí. Co si budeme povídat - jde o peníze a Cetelem určitě nepůjčuje peníze z lásky k lidem, ale z lásky k penězům. A to si mnozí neuvědomují.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Cetelem a splátkový kalendář - jakákoliv domluva není možná a budete platit a platit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny