Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!

01.09.2010 19:38
Uživatel: Martina
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Všimli jste si jak je horzně moc vlezlá ta reklama od Providentu? Anna bydlí naproti, žijeme vnoučkem, potřebujeme kočárek, tak jsme jí řekli bla bla bla.
Ta reklama se pokouší vsugerovat, že půjčka je něco naprosto normálního. Samozřejmě. Jim se to vyplatí (mají své úroky a o to jim jde), ale probůh, rodiče mají 9 měsíců na to, aby si našetřili na výbavičku a kočárek, tak proč by si ještě měli půjčovat a platit úroky, tedy se zadlužit, když i tak budou mít dost ekonomických problémů sami se sebou. Přece nejsem blbá a když vím, že prostě nemám tolik peněz, abych mohla koupit nějakej suprovej kočárek za 20 tisíc (kterje mimochodem dítě užije tak rok a půl), tak prostě řeknu kamarádce, aby mi dala kočárek po malé, dám jí za to pár tisícovek a žijem dál ne? I bez zadlužování to jde!
Tady ta společnost vychovává lidi - jak vidíte, tak i mladé lidi, aby se zadlužovali a že dluh je něco normálního. Já si to ale fakt nemyslím a nelíbí se mi to.
Máte jiný názor, milí budoucí rodiče, babičky a dědečkové?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2314x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc ale není!
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.09.2010 06:20 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Text uživatele: SOUHLASÍM ...
 
02.09.2010 07:23 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Text uživatele: Přijde na to,na co je půjčka.Je naprosto přirozené ,pro mě ,zadlužit se kvůli bydlení,popř.studiu,protože na to by běžný člověk asi nenašetřil.Myslím ted pořídit si byt,ale opravdu,půjčovat si na kočárek,vánoční dárky či dovolenou považuji za luxus hlouposti.Kočárek se dá pořídit za pár kaček,když jsme šikovní a dáme si tu práci.A obzvláště půjčky typu Provident apod.Tady už úroky hraničí s lichvou,ale když se na to podíváme pod lupou,kdo si od takových společností půjčuje?Obvykle lidé,kteří na půjčku z banky nedosáhnou,protože banka přece jen trochu lustruje a ví,že ten dotyčný není schopen dostát závazku.A tak meteleskum do takové společnosti,oni přece neřeší,že na to nemám,hlavně když jim prší úroky.A nastává spirála vedoucí do pekla.Ale to vše je o finanční vzdělanosti národa.
 
19.09.2010 16:07 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Text uživatele: Souhlasím. Provident útočí na sociálně slabé a další podmínlou je finanční nevzdělanost. Zamračený
 
02.09.2010 07:50 Uživatel: eskymo
Věk:  37

Město:Aljaška

500-1000
Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Text uživatele: Tak tento problém se netýká jen Providentu. Ale tohle je klasická ukázka jak zblbnout člověka. Zanjí lidské slabiny a tak ví kam zaútočit. Však proč bývá v reklamách tak často využíváno (zneužíváno) dětí. Na to prostě zabere skoro každý, co by pro své dítě neudělal smile A další problém je v tom, že mladí chtějí všechno hned, neumějí šetřit, když si něco chtějí koupit. Půjčka na auto či byt nebo třeba i to studium je v pořádku, jsou to investice do budoucna, ale půjčovat si na konzum, to je spíš jen rozežranost. Zkrátka americký model přemýšlení už je zde, máme co jsme chtěli Smějící sePřekvapený
 
30.01.2011 10:37 Uživatel: classic
Věk:  33
Téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Text uživatele: i na auto si pujcovat je blbost! da se koupit za cca 40 tis. uz celkem slusny auto, takze naco uver?? (a to jsou dva kocarky. z toho je videt, jak jsou ty kocarky neumerne drahy a to prave jenom proto, ze jde o deti. jinak spousta mych kamosu ma prave deti a vsichni maj ty drahy kocarky. jeste ze me (v nasledujicich deseti mesicich zadne ¨zcela jiste neceka

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Reklama Provident nám sugeruje že půjčka je normální věc - ale není!
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny