Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu

29.06.2014 16:49
Uživatel: paloma_dorantez
Věk:  31
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj vsichni.  

Chtela bych se vam sverit a byla bych vdecna za kazdou radu.

Na Google jsem serfovala na tema "JAK SE ZMENIT" ale nic moc tam nepisou o povahovy zmene.

Nevim jestli to jaka jsem je spatne nebo dobre. Kdyz se mi neco nelibi jsem osoba ktera rekne to co na srdci to na jazyku nekterym lidem se to libi ze jsem uprimna ale jini to berou jako urazku. Dalsi vec je, ze jsem hned negativni a udelam hned usudek o situaci, aniz bych s tim pockala a dala tomu cas.

Jelikoz mam srdce jak trn ze zivotnich sklamani, nemam rada kdyz se mi nekdo snazi slovne nebo citove ublizit. Vim je to dobre ze si nenecham ublizovat ale hned na to dokazu si vyrvat plice a rict cokoliv jak to zrovna citim. Dalsi vec co me trapi je ta ze nedokazu byt vnitrne klidna a sebevedomi mam nizke. Nemam se rada. Jsem clovek ktery kouka na svoji osobu a co si delaji ostatni je jejich vec trapi me jaka jsem ja a ne jaky jsou ostatni ridim se mottem nejprv si zamet pred svym prahem a pak sud nekoho. Vim ze jsem spolecenska dokazu se bavit s clovekem at ma jakoukoliv minulost nebot si uvedomuji tu svoji a nekoukam na to co clovek udelal nebo musel udelat ale na to jaky je povahove a jestli u me to tak taky bere. Driv jsem byla moc duveriva ted neverim jen tak nikomu nebot zivot me naucil byt tvrda a jit si za tim co chci at to stoji co to stoji  Jsem taky nestala ve svych rozhodnutich neumim se drzet toho co jsem si rekla ze to tak bude. Dokazu se bavit s clovekem o cemkoliv a nestydim se za to ale nekdy je toho moc nevim co bych mela rict a co zase ne.  Chtela bych se menit povahove a dozrat ale nevim jake kroky bych mela podstoupit abych byla sama se sebou spokojena.

Nevim jestli je to vsechno co jsem sem chtela napsat ale snad je tu napsany to nejdulezitejsi.

Dekuji za vasi odpoved

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2975x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: jak se povahove zmenit
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.06.2014 20:02 Uživatel: Inka
Věk:  55
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

A proč se chcete změnit? Všechno co píšete je normální, tak by se měl chovat každý. Být upřímný, chránit si své soukromí, zamést si napřed před vlastním prahem, nebýt důveřivá, být společenská. Měnit názory je Vaše právo. Když si přečtete základní práva z asertivity, tak se chováte přesně podle těchto pravidel.

Jiní se to pracně učí, Vy už podle toho žijete.

Myslím, že by Vám pomohlo se jen zklidnit-takže bych pracovala na tom. To ostatní se s tím trochu srovná.

Ale vzhledem k vašemu věku-je to vlastně také normální.

Buďte svá a netrapte se jak vypadáte v očích jiných lidí.

 
30.06.2014 07:11 Uživatel: paloma_dorantez
Věk:  31
0-100
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

dekuji za odpoved …. jsem totiz vybusnej clovek vadi mi kazda malickost nebot jsem perfekcojonistka a tak nesnesu vse s mirou tolerovat a jit na vec jinak s nadhledem a to vim ze je u me urcite spatne

 
30.06.2014 08:10 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

Nehledej obecně: "Jak se změnit", ale konkrétně to, co chceš na sobě změnit. Např. "Jak komunikovat s lidmi" nebo "Jak ovládat své emoce" nebo "Jak se mít ráda" atd. Možná by bylo dobré spíš než hledat na netu si koupit nějaké knížky. Myslím si, že máš pravdu v tom, že upřímnost atd. ano, ale záleží na tom, jak jí podáš. Pokud tak, že bouchneš a křičíš, tak to není dobře ani pro Tebe, ani pro okolí = ubližuješ tím sobě i okolí - stresuješ se a stres jak známo může být spouštěčem nemocí a nemoci pocházejí z emocí (takové knihy také existují). Takže můžeš to zkusit takhle, hledat info konkrétně, přečíst si nějaké knihy, zamyslet se nad nimi a zkusit si z nich vzít ponaučení. Taky by jsi mohla, když jsi si vědoma svých výbušných emocí, zkusit je ventilovat jinak = nějakou činností  či aktivitou, aby jsi se "vybila" na něčem užitečném - sport, cvíčení, někomu vyhovuje (byť pod tíhou negativních emocí) se z toho vypsat, nebo maluje, kreslí, tvoří…to je různé = myslím si, že když by jsi si zařadila nějakou aktivitu či činnost, u které se "vybiješ", zbyde Ti méně negativních či výbušných emocí či energie pro komunikaci s okolím.  No a aby jsi měla z čeho čerpat pozitvní emoce a energii, můžeš zkusit třeba jógu, tanec, masáže, relaxační cvičení a hudbu atd. - něco, co Ti bude příjemné = při čem se uvolníš a pozitivně naladíš.

 
30.06.2014 10:11 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

Dany Ti to napsala nádherně, není k tomu už opravdu co dodat. alt

S jogou mám po této stránce taky velice dobré zkušenosti, takže  ji také doporučuji  a ještě moji oblíbenou knížku : Miluj svůj život - Louise L. Hay.

 

alt

 
28.12.2017 21:50 Uživatel: Majdali
Věk:  45
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

Ahojky všem. Chci se zeptat na Váš názor na rodinu. Jsem vdaná přes dvacet a pořád mě to vytáčí nedokážu se přesto přenést jde oto  že rodina mého manžela bydlí ve městě my jsme si pořídili dům na venkově. Take bych chtěla. Aby nás aspoň jednou pozvali jen tak nezávazně na kávu jsme to jednom my  kteří zvou manžel má rád svojí rodinu moje rodina bydlí daleko a manžel lpí na své rodině já se podrizuju někdy mi to nevadí v létě když je venku hezky tak mi to tak nevadí jako v zimě vždycky když je manžel zve, tak opětovné zavolá jestli sebou můžou vzít třeba babičku nebo když náhodou ne babičku tak někoho jiného  a přespí u nás do neděle. V současné době Jsem onemocněla, ale snažím se vše dělat  , aby vše fungovalo jak má Jsem na tom hůř než švagrová a když kunám přijede  , tak se jednom valí celý den jednom leží v posteli prý jí bolí záda a vůbec se nesnaží její manžel ji obskskuje a ona jednom komomanduje když kunám přijede tak nikdy mi s ničí M nepomůže můj manžel řekne, ",,, nech Tonka to udělám  ", nebo to udělá švagr švagr litá doma kolem ženy a já nechci, aby něco tady dělal samozřejmě ráno je bordel jak v tanku nikdo si toho nevšimne a samozřejmě můj muž to uklidí švagrovou to ani nenapadne a ještě k tomu mě vytáčí to, že nadavam když nsebou bere někoho třetího abych se starala o tři lidi a švagra od soboty do neděle podotýkám, že ponocujou do čtyř do rána i nemocná švagrová v uvozovkách avto si dává do nosu můj manžel litá kolem nich jsou nechci aby vše dělal. Tak mu pomáhám někdy švagrová pošle svého manžela aby pomohl. Letos jsme je pozvali na Silvestra  protože ony by se tomu nikdy neodhadli  , tak si sebou zase chce vzít švagr svojí maminku, aby nebyla sama. Yja jsem chtěla aby přišel švagr švagrová a její manžel a ne aby sebou brali zase někoho třetího jsem tak špatná když nto nechci, ? ,,, S mužem jsme se pohádali říká,, nemusíš nic dělat o vše se postará svatá a bratr, ale já vím že musím uvařit oběd atd i když mi pomůže můj muž má těžkou práci s já nechci aby kolem nich skákal. Jsem divná když to takhle chci? Etz

 
28.12.2017 21:57 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Text uživatele: 

Doporučuji založit vlastní nové téma, do něj se spíše vyjádří více lidí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se povahově změnit, jak změnit povahu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny