Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?

17.04.2013 20:43
Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Co je to štěstí. Zajisté si tuto otázku položil, alespoň jednou, každý z nás. Štěstí nelze odvážit, nedá se uchopit do rukou, nedá se koupit. Víme, že je krásné, dokáže vyloudit úsměv ve tváři, oči nám zazáří a při štěstí se nám rozechvěje žaludek. O štěstí se všude říká, každý nám ho přeje.

Jeden moudrý člověk jednou řekl: „Každý je strůjcem svého štěstí. “ Štěstí je velmi různorodé, relativní, a záleží jenom na nás, co si pod tímto slovem dokážeme představit, a také, kterým životním hodnotám a prioritám toto slůvko přiradíme.

Život má mnoho cest a my se musíme rozhodovat, kterou půjdeme. Ne pokaždé si vybereme tu správnou. Málokdo kráčí po cestě přímé a vidí její konec předem.

Možná recept na štěstí je mít rád sám sebe a ostatní lidi. Potřebujeme lásku. Být šťasten bez lásky, to snad ani nelze. Dávat ji, rozdávat, abychom mohli také dostávat a přijímat. Být šťasten a dělat druhé šťastnými.

Když se říká, každý je strůjcem svého štěstí, není to zcela pravda, protože mnohdy nám ke štěstí dopomáhají i jiní lidé. Je tomu tak? Co si o tom myslíte?

Jaký máte názor na rčení: "Každý svého štěstí strůjcem. "

alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3996x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Každý svého štěstí strůjcem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.04.2013 07:37 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Pluto, já myslím, že štěstí je na nás a na našem pohledu.

Jasně že štěstí se líp hledá a dostává prostřednictvím druhých, ale  já myslím, že jde ruku v ruce s naším myšlením.  

Třeba já si o sobě myslím, že jsem štastný člověk, jsem nedělní dítě a o nich se to tvrdívá, že budou spokojení a já jsem štastná za to co mám. Jsem zdravá, mám rodinu, zázemí, netrpím nouzí … takže co mi chybí? Byť se to může zdát jako klišé, je to tak.  

A zrovna včera nám naše auto lehlo na ráfek …Prostě nová zimní pneumatika odešla …je třeba koupit novou, což jsou zase 2000.  

Někdo by si řekl, že je to pech, zasr… život, já v tom vidím to dobré. Možná že byla vadná a  že to, že ráno prostě nešlo s ní odjet byla menší hrůza než to, co by se bylo mohlo stát, kdyby  jsme vyjeli. Prostě mě potkalo menší zlo.  

Přesně jako v tom filmu, který jsi dal tady na MS…pán na kole a s fajfkou se řítí ulicí…:_) 

 
18.04.2013 17:34 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Milá Sorbi, svělá odpověď, ani jsem jinou od tebe nečekal.

 
18.04.2013 13:00 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Toto přísloví či pořekadlo moc v oblibě nemám. Říkala nám ho matikářka na základce a já jsem zrovna v matice nevynikala

Záleží na postoji k životu a co si pod slovem štěstí každý člověk představí.

Mně se stalo, že když jsem se učila na maturitu, tak jsem se z každého předmětu naučila polovinu otázek a druhou jsem obětovala s přístupem " nějak se to udělá. " To, že jsem i u každého předmětu vytáhla samozřejmě otázku z druhé poloviny a nějak jsem to musela udělat. Dokonce jsem si vytáhla i otázku, na kterou jsem chyběla a za celý rok ( díky své lenosti ) jsem si jí nedoplnila, vybavila se mi pouze ta prázdná stránka s nadpisem tématu Nikdo jiný ze třídy takové "štěstí" neměl, co tedy vím. V tu chvíli mi tedy nepřipadlo, že bych v životě štěstí měla.

 

Na druhou stranu, když jsem se kolikrát vracela z nějakého pivka pozdě večer domů, tak se mi nic nestalo a po bouračce jsem taky vylezla z auta celá.

 

Takže celkově si myslím, že člověk má tolik štěstí, kolik si ho do života pustí a připustí.

 
18.04.2013 15:10 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

S tou maturou to jsi měla fakt " štěstí". Tak já to měla přesně naopak. Do češtiny jsem uměla nazpamět prvních pět otázek - vytáhla jsem si třetí, anglinu jsem doufala, že nějak přežiju a vytáhnu si něco na způsob "moje rodina, prázdniny …", no, chytla jsem Shakespeara a o něm jsem věděla pouze kde se narodil a kdy. Ale vybavila se mi jedna rapová písnička Romeo a Julie a ejhle… hned to šlo.  

Jen otázka z managementu se nevyvedla … to jsem neměla tucha, co po mě chtějí alt. Přes nápovědu profesorů jsem tomu moc nedala, ale zachránila mě otázka z marketingu, takže jsem to ustála se ctí.  

Mám pocit, že proplouvám životem jako nůž máslem a že ono to vždy nějak dopadne, pokud to přijmu tak jak to je.  

 

 
18.04.2013 17:37 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Krásná a úplně přesná věta, Taj3, díky: člověk má tolik štěstí, kolik si ho do života pustí a připustí.

 
19.01.2014 16:25 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Taj3, jedno přísloví říká, že štěstí přeje připraveným. Maturovala jsem až v dospělosti, až vdaná. Fakt jsem měla všechny otázky připravené a to z každého předmětu, vypsané na papíře a ne na jednom. Chodívala jsem soboty, neděle na dlouhé vycházky v ruce štos papírů a přeříkávala jsem si odpovědi na otázky, abych si byla jistá, že odmaturuju. Začínaly jsme studovat tři třídy asi 60 lidí, ale odmaturovalo nás ze tří tříd jen 20 a já mezi nimi. Byla jsem mocťastná. Pavla

 
18.04.2013 17:52 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Štěstí je pocit radosti. Štěstí je mozaika složená s drobných radostí.  Je to stav duše a tělesné pohody.

Štěstí je hlavně stav duše.   Tento stav mohu ovlivňovat svým přístupem k životu, jeho smyslu. Takže, závisí hlavně na rozhodnutí, jak chci žít, a platí, chceš-li být šťastným: „Rozhodni se být šťastným! “

K tomuto poznání jsem musel dospět.

alt

 
19.01.2014 13:38 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Umíte být šťastní?

Možná si říkáte, že lidé mají více důvodů být nešťastní než být šťastní.   Pokud se naučíte, co je podstatou štěstí, pomůže vám to uvědomit si, že se můžete naučit, jak být šťastní. Štěstí není věc, kterou je možno získat a honit se za ní jako za trofejí, štěstí je stav mysli, který si musíme uvědomit.

Zde je několik rad, kterými se řídí lidé, kteří o sobě prohlašují, že jsou šťastní.

Věnujte pozornost tomu, co máte

Češi patří mezi velmi vyvolený národ – v porovnání s lidmi v rozvojových zemích, žijeme v blahobytu. Máme dostatek jídla, pijeme nezávadnou vodu, můžeme se vzdělávat, je postaráno o naše zdraví. Přesto, většina Čechů se soustředí na to, co nemá – na nedostatek – a tento negativní stav mysli v nich vyvolává pocit, že nejsou šťastní.

Zapomeňte na minulost

Nežijte v minulosti. Minulost se nedá změnit. To, že svými myšlenkami oživujete svoji minulost, vám škodí. Všichni děláme chyby, protože chyby jsou přirozenou součástí procesu učení. Někteří lidé si v životě prošli hrůznými zážitky, přesto nikdo z nás nemá možnost vrátit čas, a proto odpustit a zapomenout, je ta nejlepší věc, kterou můžeme pro sebe udělat.

Buďte sami sebou

Můžeme být doopravdy šťastní, jenom tehdy, když máme možnost být sami sebou. Pokud přemýšlíte příliš o tom, co si o vás myslí druzí, a pokud žijete svůj život podle očekávání druhých, nemůžete být šťastní, protože potlačujete svoji jedinečnou osobnost. Doba, kdy lidé museli nevybočovat z davu, je dávno pryč. Dělejte proto to, co opravdu chcete dělat a nestarejte se o kritiku svého okolí.

Nechtějte po lidech, aby vám schvalovali vaše chování, také byste se nemuseli nikdy dočkat.

Udělejte druhé lidi šťastnými

Pevně věřím tomu, že klíčem ke štěstí je – dělat druhé lidi šťastnými. Zjistila jsem, že čím více dělám druhým radost a dělám druhé šťastnými, tím šťastnější se cítím také já.

Myslete pozitivně

Šťastní lidé jsou schopni kontrolovat svoje myšlenky a svoje pocity. Pozitivní a šťastné myšlenky jsou zvykem, kterému se můžete naučit. Můžete se naučit, jak být šťastní. Váš mozek funguje jako počítač, který můžete programovat ke svému prospěchu. Záleží jenom na vás, jaké myšlenky si vyberete, zda ty, které vás budou činit šťastnými nebo ty, které vás budou činit nešťastnými.

Dnešní média jsou plna negativních informací, takže mnoha lidem přijde normální mít ke všemu negativní postoj. Jsem šťastná také proto, že se obklopuji šťastnými lidmi a pečlivě si vybírám informace, které si nechám vstoupit do hlavy.

Přijměte tyto jednoduchá pravidla do svého života, a bude žít šťastnějším životem.

Zdroj.

 
19.01.2014 17:02 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Pluto, obdivuju tě, že máš vždy dobrou náladu, vždy dokážeš odpustit, vždy dáš dobrou radu a vždy rozdáváš smích a radost. Jsem moc ráda, že jsem tě poznala a věř, že když je mi všelijak, jdu si číst tvoje a Rybky laskavá slova. Pavla

 
19.01.2014 17:52 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Já teď hodně poslouchám pana profesora Tomáše a jeho manželku Mílu, ti vědí své o štěstí.  

A pravda svatá je, že my sami si to své štěstí pořád odkládáme. Odkládáme ho na. až budu mít nové auto, tak budu štastný, až udělám maturitu, tak budu štastný, až budu mít větší plat…

Pořád čekáme na něco, co nás udělá štastným. Paní Iva Adamcová jednou řekla, že i v nemoci máme být štastní za to, že. ještě vidím, ještě můžu sám na záchod… A když tohle dokážeme, náš život se změní.  

Žít štěstí teď.  

 
20.01.2014 11:32 Uživatel: Julie
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

   Kdybych měla tu moc, tak bych zařídila, aby všichni lidé byli šťastní. Protože šťastný člověk nemá potřebu ubližovat, válčit, podvádět, pomlouvat, týrat. Když jedu po dálnici z Brna do Prahy potkávám několik poutačů a tam je napsáno něco ve smyslu - Nechť jsou všechny bytosti šťastny-  Je to pěkně barevné a  optimistické.

 
29.09.2014 11:37 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Text uživatele: 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Každý svého štěstí strůjcem. Co je to štěstí?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny