Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?

21.02.2017 17:37
Uživatel: Katteřina
Věk:  21
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj

Zajímalo by mě, jaký má tohle název, nebojte se to první uvádím jen jako příklad, to druhé taky, ale znám člověka co s tím má zkušenot. A já taky, ale v jiné situaci.

Např: Dítě odjede na tábor a dostane se tam do nějakéko nebezpečí (třeba únos) to je jedno a matka se najednou vzbudí třeba uprostřed noci a ví, že není v pořádku, ale nejen to, dokonce se jí vyjeví obraz kde zrovna může být s kým, jak to vypadá kolem, co ten člověk právě dítěti řekl. Ale myslím v případě, že to co se jí zjeví je NAPROSTÁ PRAVDA a všechno to sedí. Není to blud nebo halucinace.

Jiný příklad může být že partnerka podvádí partnera (doopravdy, později se to např. potvrdí) a jemu se to najednou vyjeví. Kdo to je, s kým je, kde a nakonec i třeba co o podváděném řekli, čemu se zasmáli. Všechny věci se později potvrdí, není to KLAMNÁ halucinace.

Ty obrazy se těm osobám nezjevují, když spí (ve snu), ale když jsou vzhůru.

Děkuji za odpovědi

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2081x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se říká těmhle "výjevům"?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.02.2017 18:33 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: 

Ještě upřesni jak moc to ten člověk vidí a zda to vidí doopravdy (je přesvědčený, že to skutečně vidí očima) či je to jen takové chápání myšlenek a ty obrazy vidí jen jakoby. Pokud je přesvědčený, že při té situaci a na tom místě přímo je a proto to vidí, tak pokud by to byla pravda, říkalo by se tomu bilokace.  

 
21.02.2017 19:28 Uživatel: Katteřina
Věk:  21
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: 

kavenka:

Ne, ten člověk není na na tom místě, může zrovna ležet na posteli u sebe doma a ví, že leží na posteli u sebe doma, ale v tu chlíli to udiví (jako když má člověk představu), akorát že si jí nevytváří podle sebe, ale vidí to co mu ta "představa" sama ukáže, a ani se to nemusí dít v ten okamžik, (je nepravděpodobné, že se ta věc stane třeba ve šest ráno, když jí osoba uvidí, protože v tu dobu se dané osoby neschází) ale mohlo se to už stát a nebo se to např. následující den stane (to nevím, jestli to bylo do minulosti, nebo budoucnosti), ale NE vzdálené (buď se to třeba stalo včera (20.02.2017), nebo se to stane zítra (22.02.2017) ). Ale je možné, že i v daný okamžik, právě, že čas KDY (bude, bylo, je) nedokážeme určit.

 
21.02.2017 21:57 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: 

Nazývala bych to intuicí.

Pokud by se někomu zjevil opravdu "obraz", tedy vizuální (i sluchový) vjem včetně detailů, tak už je to podle mě jasnovidnost.

Jen dodám, že jsem přesvědčená, že člověk, který má takové vize, je podle mě vzácný asi jako simská dvojčata.

99,9% podobých historek jsou podle mě přikrášlené buď samotným vypravěčem, nebo řetězem vypravěčů, jak to koluje mezi lidmi na způsob "tiché pošty". Jako "městské legendy": každý slyšel o někom, kdo slyšel o někom, komu se to stalo. Ale nikoho věrohodného, kdo by to opravdu zažil na vlastní kůži, člověk nepotká jak je život dlouhej.

Většinou je to opravdu jen intuice nebo telepatie - tedy pouze více či méně konkrétní tušení, že se "něco" děje. Ta je podle mě u mezilidských vztahů běžná. Např. jsem sama opakovně zažila to, že jsem na někoho myslela, na koho běžně nemyslím - a on zatelefonoval. A pod.  

 
22.02.2017 19:42 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: Katteřino
-  to co popisuješ má název  * Poznávání stavu duší *, ale mají to jenom někteří  lidi co se věnují (horlivému) křesťanskému životu, nebo jsou to (křesťané) - mystici. Jsou i křesťané, kteří nemají vidění, ale jenom (jakoby nutkavý) * pocit *, když se mají s nějakým člověkem setkat a ten dotyčný člověk má nějaký velký problém, např. když se věnuje okultismu = reiky…, tak ten křesťan před tím než se s dotyčným člověkem setká, nebo před tím např. když ten dotyčný člověk přijde k němu na návštěvu - a může byt od něho na kilometre daleko, tak ten křesťan má jakoby až nepříjemné nutkavé pocity, např. pocity prázdnoty, nepříjemné pocity zoufalství, beznaděje…, a to je vlastně signál, že ten dotyčný člověk s kterým se má sejít má v tyhle oblasti problém.

Nevíme zda jsi křesťanka nebo ne, nepíšeš nic bližšího  o sobě, ale jinak co se týče různých výjevů - či obrazů jak píšeš, tak tam bych byla velice opatrná, protože po duchovní stránce (jak víme ze zkušenosti) , se může jednat i o zásah *ďábla, který takto běžně vniká do lidské duše právě prostřednictvím smyslové mohutnosti - (představy, obrazy, vzpomínky, fantazie… ), aby člověka klamal.
 
… … … ….
*ďábel - je padlý anděl - (je to čirý *duchovní tvor) , který byl ze začátku stvořený jako dobrý anděl, ale jeho svobodné rozhodnutí bylo v tom, že radikálně odmítl Boha, jeho vládu a jeho plán. Ježíš ho nazývá vrahem. Ďábel je jenom tvor - je to čirý duch a jeho moc není neomezená. Působí hodně škod spíš v duchovní oblasti a nepřímo i fyzicky a samozřejmě snaží se lstivě na svoji stranu strhnout i člověka.

*Duch - je tvořivá inteligence, rozum. v bibli se o DUCHU  píše na mnoha místech, znamená též vanout, dýchat…

 
23.02.2017 22:39 Uživatel: Katteřina
Věk:  21
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: 

Karmelaren: jsem ateistka a ničemu takovému se nevěnuju, přijde to samo, každopádně co jsi napsala je pro mě taky zajímavé, abych znala různé názory

 
24.02.2017 18:12 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Text uživatele: 

Katteřino -  je dobře že se na to ptáš. V tyhle situaci celkem hodně závisi na tom, čemu se věnuješ a jak žiješ, když se Ti to stává samo,   jak píšeš.


Proto uvažuj čemu se věnuješ, jaké máš zálibi. >>  narážím na to, zda důvod proč se Ti to stáva nebude např. v okultisme a tak podobně. Jako vedlejší účinek okultismu by to možný bylo -pozor na to.

Viz co je to okultismus >> link  ZDE

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Spojení duší aneb když cítíš že je druhý v nebezpečí - má to název?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odstěhovat se či zůstat 4 2750x
Přehnaně vnímavá 4 1163x
Jak přestat být osamělá - rady, tipy, diskuze 7 1473x
Nevím, co dál... 1 1450x
Je mi 18 let a potřeboval bych holku kolem 15 let - kde ji najít? 1 2426x
Jak udržet duševní pohodu a nepropadnout stresu - zkušenosti, názory, diskuze 4 1766x
Jsem cíťa citlivá, s věkem se to zhoršuje 4 2059x
Zapomenuté vzpomínky z dětství - jak si vzpomenout? 3 2693x
Dva vršky od PET lahví položené vedle sebe na podlaze - jak si to vysvětlit? 39 3204x
Líbí se mi starší muži (40 let), je mi 16 - je to zvláštní? 6 2547x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny