Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky

14.04.2014 03:01
Uživatel: Tommy99
Věk:  23
0-100
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahoj,

 

jmenuju se Tomáš a je mi 23 let, na první pohled vlastně vypadá, že mám šťastný život, jenže ve skutečnosti se už několik let trápím. Prožil jsem krásné dětství v malé vesničce na moravě s těmi nejlepšími rodiči na světě. Nikdy jsem s nimi neměl sebevětší problém a vždy jsme spolu vycházeli dobře. Problém byl jinde. Už na základní škole jsem si začínal všimat, že "ti ostatní" jsou trošku v určitých věcech jiní ale nepřikládal jsem tomu pozornost a snažil jsem se přizpůsobit. Ale stejně jsem se cítil nejlépe když jsem byl doma s rodinou, než někde venku s kamarády. Pak nastala puberta, nástup na střední školu, chodil jsem se bavit, žil jsem takový běžný, obyčejný (záměrně nechci použít slovo normální) život studenta, ale začal jsem čím dál víc tušit, že vevnitř nejsem spokojený. V očích ostatních jsem byl spíš takový introvert, který pořád o něčem přemýšlí a sní ale když jsem prišel domů a byl s rodinou, tak jsem byl vždycky ten upovídaný. Nikdy jsem neměl "nejlepšího kamaráda" se kterým bych každý den chodil do školy a ze školy a o všem si s ním povídal. Toho mi suplovala moje sestra, se kterou jsem si ze všech nejvíc rozuměl (opet rodina). To, že mám opravdu nějaký problém, jsem si uvědomil cca před 4-5 lety (2009-2010). Ale nevím jestli jsem divný já nebo společnost, ve které žiju.

 

Dnešní svět mě připadá zkažený, zvrácený a naprostá většina lidí jako idioti, kteří se nedokážou bavit o něčem jiném, než nakupování, slevách, stupidních televizních pořadech a seriálech, s kým se v pátek na pařbě vyspali a podobně. Nenávidím Facebook (a odmítám si ho založit už 5 let - od roku 2009), nenávidím tu demenci většiny společnosti být za každou cenu IN (kdyby někde napsali, že je trendy si nechat vytetovat kosočtverec se svislou čárkou uprostřed na čelo, řekl bych, že 30% lidí půjde a ochotně si to na čelo vytetovat nechá). Postupně jsem se začal svojím stylem od ostatních odlišovat a přišel jsem na to, že čím dál víc ztrácím přátele. Pro hodně lidí je večer strávený v baru zábavou, pro mě byl hotovým utrpením. Takže jsem čím dál častěji radši trávil večer doma a nejdřív jsem měl z toho krásný pocit, že nikam nemusím. Jenže později mě začala užírat samota.

 

Vše vyústilo až v to, že jsem ve 3. ročníku vzdal studium na vysoké škole. Podle sebe soudím, že pokud nejsem šťastný, tak ani v životě nemůžu být úspěšný. K tomu potřebuju to štěstí a pochopení od okolí. Teď pracuji ve skladu za nízký plat ale aspoň mám dobrý pocit, že nevysávám rodiče. Do práce se mnou chodí taky hodně mladých lidí, normálně se s nimi bavím ale cítím, že je to jen takové povrchní přátelství a že nás vlastně kromě té práce vůbec nic nespojuje. Jedni z mála, kdo mě na tomto světe rozumí, je moje rodina a ještě jedna kamarádka, kterou jsem poznal přes internet a už se hodně let scházíme a podnikáme různé výlety. Jenže před 3 lety (2011) se odstěhovala za prací do Anglie a našla si tam přítele, tak pomalu přicházím i o ni. Já jsem za svůj život s pár holkama chodil ale nikdy ten vztah neměl dlouhého trvání, zřejmě z toho důvodu, že nás nic pořádně nespojovalo.

 

Teď už 3 roky (2011-2014) nemám přítelkyni a i když se mi nějaká holka líbí, poté co ji trochu poznám si s ní vztah představit vůbec nedokážu. Bojím se samoty. Přitom bych tak rád podnikal s někým výlety, zašel někam do přírody např. na túru atd. Jenže většinu lidí asi baví jenom nakupovat, žrát a sedět u TV. A vůbec nevěřím, že v této hnusné, povrchní době, kdy základní hodnota a ukazatel všeho jsou peníze, se mi podaří založit tak dobrou a fungující rodinu a dát mým dětem krásné dětství, stejně jako mě moji rodiče.

 

Nakonec bych se chtěl zeptat jestli nemáte někdo stejné pocity, či názor…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 7653x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem v této době velmi nešťastný
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.04.2014 07:10 Uživatel: Sisi
Věk:  22
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Ahoj, mám to podobně, ale  po dlouhé době se někdo najde, mně se to aktuálně podařilo. Taky mám ráda túry a výlety, a slevy a televize a pařby nemám ráda. Zkus si najít sobě podobného přes internet nebo přes své známé, kamarády, rodiče. Možná existují i nějaké turistické akce pro více lidí, alespon som to už někde viděla. I když většina společnosti je dost konzumní, najdou se výjimky a ty právě mnohdy hledají někoho, jako jsi ty . Tak neváhej a zkus hledat a hlavně se nevzdávej, někdy prostě nejde všechno hned alt

 
14.04.2014 07:29 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Souhlasím s tím, že hodně lidí žije pod vlivem reklamy, doby, okolí…ale 100% to nejsou všichni. Znám spoustu lidí ve svém okolí nebo i tady na MS, kteří nežijí reklamou, pod vlivem okolí, nákupy a seriály o ničem, nesnaží se být IN atd. Takže nevěřím tomu, že jsi jediný, kdo žije jinak. Spíš si myslím, že jsi příliš fixovaný pouze na svoji rodinu a hlavně jsi tak byl vychován, proto jsi nikdy neměl nejlepšího kamaráda nebo kamarády vůbec - jistě by se našel ve třídě nějaký spolužák, který by měl podobné zájmy a koníčky jako Ty. Jestli si to myslím dobře, tak ani Tví rodiče a Vaše rodina se od Tvého dětství s nikým jiným moc nestýkali, nepodnikali s kamarády či s přáteli třeba ty výlety, chození do přírody či na tůru, o kterých píšeš - jinak by jsi byl na jiné, podobně zaměřené lidi zvyklý, měl by jsi svoje kamarády a přátele, ale hlavně by jsi již od svého dětství poznal, že všichni lidé jen nenakupují, "nežerou" a nesedí u TV. Vždyť to tak vůbec není = máš jen jeden úhel pohledu vycházející z Tvé výchovy. Jinak si neumím představit, jak jsi k takovým závěrům došel, protože není pravda, že všichni lidé jen nakupují a sedí doma, stejně tak není pravda, že všichni lidé jsou povrchní a základní hodnotou jsou pro ně pouze peníze. Doba je jiná, ale určitě ne jen hnusná - záleží na tom, co si z ní pro svůj život vybereš = i tak se dá v ní žít se správnými hodnotami, zájmy a koníčky, s kamarády a přáteli, s partnery - mít rodinu a děti atd. Podle mě to vidíš všechno příliš negativisticky. Nechceš mít facebook? Nemusíš, ale nemusíš ho kvůli tomu nenávidět - může Ti být prostě jen lhostejný. Stejně tak nemusíš hned nenávidět lidi, kteří chtějí být za každou cenu IN. Je to jejich věc, každý má právo volby, jak bude žít. Nelíbí se Ti některé věci ve společnosti? To je v pořádku, ale to neznamená, že to, co se Ti nelíbí, musíš zároveň i nenávidět, protože nenávidět je velmi silné slovo = velmi silná negace, která Ti brání v tom, aby jsi byl člověkem pozitivním a šťastným = co vyzařuješ, to přitahuješ. Chápeš?

 
14.04.2014 09:31 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Slýchám velmi často, že k tomu abychom byli šťastní, potřebujeme nějaké vnější podmínky.

„Budu šťastný až budu mít hodně peněz. “

„Budu šťastný a spokojený až dostavím barák. “

„Budu šťastný až se do mě zamiluje ona xyxy. “

Atd.

Tito lidé nikdy nebudou šťastní, protože stráví celý život v čekárně na štěstí.

Štěstí nezávisí na vnějších okolnostech, ale jen a jen na stavu naší mysli.

V prvé řadě se musíme naučit milovat sami sebe, nic si nevyčítat, za nic se netrestat.

Musíme mít cíle, protože ne splnění cílů, ale cesta ke splnění našich cílů přináší pravý pocit štěstí.

Ještě jeden návod, jak být ihned šťastný: Chceš být šťastný? Tak buď! Na jiném nezáleží.

 

 

 
22.07.2017 23:27 Uživatel: Lanny
Věk:  17
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Tady se někdo díval na tajemství, ale je to blbost zkoušel sem to.  

 
14.04.2014 10:21 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Ahoj Tommyalt Nejsi sam, kdo je introvert a ma jine nazory na zivot. Vzdyt nikde neni psano, ze musis jit s proudem. Bud sam sebou a zarid si zivot podle sebe. Podle mne ti skutecne chybi spriznena duse. Nikdo neni rad sam na svete.
Navic si myslim, ze bys na sobe mel zapracovat a napr. dokoncit tu vysokou. Pises o rodine a detech. Jak je chces uzivit s platem skladnika? Nehlede k tomu, ze kazda holka si radeji zacne s vysokoskolakem nez se skladnikem. Pokud nedostudujes ted, nedostudujes nikdy. Taky ve skladu asi nepoznas lidi s jinym smyslenim, nez o kterem pises. Tim nechci nikoho degradovat, ale ze zkusenosti vim, ze  i prostredi formuje cloveka. Pokud zustanes na miste a nebudes se v zivote posouvat, zustanes nestastnym cely zivot.
Prave ctu knizku od Dale Carnegieho "Jak se zbavit starosti a zacit zit". Nerikam, ze je to navod na zivot, ale muzes se tam nad spoustou veci zamyslet a treba se vydat i novym smerem.
Preji ti hodne duvery sam v sebe  a energie na pripadne zmeny.

 
14.04.2014 11:00 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Ahoj Tommy,

myslím si, že se velmi mýlíš. Každý by mohl říct, že ta jeho doba, ve které žije, je špatná a míjí se s jeho představami o šťastném životě. Ano, je to jiné než to bývalo. Nic nemůže zůstat stejné, potože vše má svůj vývoj.

Mně se taky nelíbí spousta věcí. Přijde mi hloupé trávit víkendové odpoledne někde v obchoďáku nebo sledovat reklamní letáky se slevami.

Jenže taky nemůžu a nechci říkat, že takové věci nenávidím. Jak psala Dany, může Ti to být lhostejné, nemusíš to dělat a nemusíš se tím řídit. Ale když na to budeš nadávat a opovrhovat tím, bude to jen horší. Lidé jsou prostě různí a musíš je takové brát. Pokud jsi ještě nenašel nikoho, kdo by ti byl blízký, pak se možná špatně koukáš nebo se pohybuješ na špatných místech. Možná to bude taky tím, že máš vůči ostatním předsudky a jakmile někdo řekne facebook nebo reklama, automaticky je to pro tebe blb.

Jak píše Lištička, popřemýšlela bych nad tím, jestli by nebylo dobré dodělat si vysokou a najít si práci, kde se pohybují lidé, kteří budou mít podobné myšlení a zájmy jako ty.

 

Ptáš se, jestli to máme taky tak. Ano, někdy si přijdu sama, úplně sama na všechno (a to mám rodinu, přítele a taky pár přátel), někdy jsem smutná a říkám si, že něco není v pořádku, že se mi tenhle svět nelíbí. Vím ale, že je to hlavně na mně, jak se budu cítit a taky, že není pravda to, že by tenhle svět byl jen a jen komerční.

 

 
20.12.2014 00:05 Uživatel: Anndrea
Věk:  38
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Ahoj Tome, chci Ti napsat, že já se tak cítím taky celý život. Zkus se zaměřit na to co máš. Máš zdravé ruce, nohy, máš milující rodinu, máš hodnou sestru, máš práci. Kolik je na světě lidí, kteří toto nemají. Zkus zajít do knihkupectví a kup si knížku na toto téma, hledej na internetu, zajdi za psychologem, hledej informace jak ze svého stavu ven. Život není lehký, ale jsi mladý, máš život před sebou a spoustu možností. Zkus rozšířit síť nových lidí se kterými se setkáš, začni s rodinou, tví rodiče sestra znají další lidi, pokud si rozumíš s rodinou, budeš si rozumět i s těmito lidmi. Snaž se lidem důvěřovat, najít v nich dobré stránky, poznávej holky a hledej tu do které by ses zamilovat a se kterou by sis uměl představit mít děti. Kdysi měli mladí dříve děti a tak byli vtaženi dříve do života a neměli čas na takové úvahy které vedeš a jednoduše žili. I s platem skladníka rodinu uživíš, můžete žít skromně a š´tastně. Můžeš se pokusit udělat nějaký kurz a práci změnit, hledat novou práci, novou holku, své bydlení a své místo v životě, pak Ti bude líp. Na světě je hodně hodných lidí, zkus ty dobré stránky v lidech najít, vysílej dobro, usmívej se na lidi, snaž se je milovat, více jim důvěřovat, oslovat je a pomáhat jim. Najdi nové koníčky, seber odvahu a jdi sám do různých kroužků, tam najdeš i nové přátele. Důvěřuj si a měj se rád.

 
09.08.2015 19:32 Uživatel: Simone
Věk:  25
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Milý neznámý, mám pocit, jako bych to napsala já… ráda bych se setkala a poznala Tvou duši.

 
09.08.2015 20:16 Uživatel: Silvio
Věk:  55
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Nemyslím si, že všichni lidé jsou zblbnutí reklamou, stupidními seriály a kultem komerce. Asi by se mělo rozlišovat mezi jednotlivci a společností. To, co bych nazval společenské vědomí a společenská morálka v posledních desetiletích opravdu šíleně upadlo. Jediným měřítkem všeho se staly peníze, zbožštili jsme násilí a sex, pojmy jako obětavost, poctivost, čestnost, věrnost. jsou považovány za vhodné tak leda pro prosťáčky. Lež, podvody a okrádání se staly běžným standardem atd. atd. Naše mozky jsou deně vymývány záplavou těchto pokleslých, úpadkových skutečností a ideí.

Když to srovnáme s individuální morálkou jednotlivců, jsou na tom nepochybně nesrovnatelně lépe. Nenechali si většinou vzít slušnost, matky se stále obětují pro děti, když potřebuje soused pomoci, neváháte. Říkáme si pravdu a oceňujeme to i u ostatních.

Je proto nerozumné se primárně distancovat od lidí, distancovat bychom se měli od těch, kdo tuto pokleslou společenskou morálku vytvářejí. Ti, kteří tomu tlaku podléhají si pak zaslouží spíš naši pomoc.

 
19.10.2015 23:10 Uživatel: JiK
Věk:  25
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Když tohle někdo napíše, tak první věc co mě napadne je, jestli nemají nějaký prachobyčejný problém, a potom vymšlí všechnomožné, proč si nerozumí s ostatníma. Tak např. ty: nejsi tlustý? Škaredý? Neměl jsi celou střední na sobě beďary které z tebe dělaly introverta? Nejsesš moc hubenej? Nejsi moc slabej? Nemáš jedno oko fialové a druhé žluté? Máš obě ruce a nohy? Co ty holky se kterýma jsi chodil - byly to vůbec holky které jsi chtěl? Nebyly to znouzectnosti? Nejsi buzík?

 

Taky mám problémy, které bych rozdělil do dvou rovin. Zaprvé ztráta dlouhodobých přátel. Zadruhé jsem tlustej - mám s tím celoživotní problém ikdyž sportuju. Ztráta přátel mě dělá nešťastným a můj hendikep mi zabraňuje najít si nové kámoše a chovat se tak jak bych chtěl - zkrátka spontáně.  Taky můžu pindat, jak jsou lidi kolem mě zkažený atd. , ale to je fuk, protože pravá příčina je někde jnde, v mém právem pokleslém sebevědemí.

 

A nebo jsi prostě jen vyrůstal v malé vesnici, neměls žádné kámoše takžes neprováděl lumpárny, byls furt s rodičema a vidíš to vidíš, svět je trochu jinej

 
20.08.2017 20:22 Uživatel: Ľuboš 23
Věk:  45
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Ahoj, v plnom rozsahu Ti rozumiem. Často jazdievam do Čiech, tak si niekedy niekde pri káve môžme o tom pohovoriť

 
29.12.2017 19:32 Uživatel: smutný
Věk:  60

Město:Nový dvůr 30 p.s.č 34601 p,Horčovský Týn

Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Moc smutný příbšh ma 25 letého muže, moc děkuji, a já  vtvích letek nikdy nepřemíšlel. vichoval jsem syna o 6 měsícú a nelituji. minuty co jsem mu kdy věnoval. No ted´už má svou rodinu a zůstal jsem sám. , žádný vztah jsem nehledal. Už moc nemám co dohnat. jsem o hodně starší, a synovi už je 33! Cci tím jen naznačít. někoho si najdi, měj krásnou rodinu a važ si toho! Já to odmítl. už po 1 rozvodu jsem zůstal sám! AHOJ!

 

 
08.03.2018 18:32 Uživatel: Sambilliong
Věk:  50
Téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Text uživatele: 

Obavam se, ze mas v mnohem pravdu, resim stejne veci uz skoro padesat let a na nic neprisel, na rozdil od Tebe jsem bohuzel (asi i svou vinou) nemel odpovidajici vztah s rodinou, zkratka prezivam v nefunkcnim manzelstvi skoro čtvrt stoleti a nemam odvahu s tim seknout. Jedine co mne jeste zajima jsou vylety (sam) a knizky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Cítím se nešťastný - jsem osamělý a nebaví mě dělat to co mé vrstevníky
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 145x
Chci umřít 2 532x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 647x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 829x
vrati mi vse osud? 4 719x
Uzavřená do sebe 8 727x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 705x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1235x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 580x
Proč nikoho nezajímám 6 1079x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16350
Počet odpovědí celkem: 174408
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny