Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula

27.01.2019 03:17
Uživatel: Martin12
Věk:  28

Město: Šumperk

Odpovědí na téma: 5
Text: 

Život je hezký pokud si ho člověk tak udělá! Pokud už je to hned ze startu na prd a ty začneš špatně, veze se to s tebou celý život. "Jako student jsem byl opravdu hodně dobrej".   Mám za sebou zvláštní školu. Střední jsem nedokončil. Absence kvůli drogám, chlastu, flegmatik. Jako 15 letý první začly cigarety, marihuana, pak pervitin, závislost na automatech, na Tipsportu.  

Vzpomínám jsi jako 12 letý kluk který jestě nebyl tím to vším ovlivněn. Ministroval jsem v kostele, chodil jsem na naboženství, hrál jsem florbal a fotbal závodně, jako kapitan v týmu. Ale v učení jsem byl brankař, který chytl samou pětku.

Bůh mi toho rozumu moc nenadělil a tím že jsem ještě astmatik a nedokysličoval se mi občas mozek, tak tím mě ještě víc rozumovou funkci zhoršoval. Super začátek života.   Ale s tím jsem se už srovnal. Každý nemůže být chytrý. To by tady pak nikdo nedělal ty podřadné práce které jsou potřeba, třeba po někom uklízet ty posrané zachody na vlakovém nadraží atd.  

Dál, po "základce"  každopádně chtěl jsem si dodělat účiliště nebo střední školu s maturitou ale je to pro člověka se zvláštní školou se hlasit na školy velmi omezené. Tak jsem si řikal že první si dám učiliště. A když se budu chtít hlasít na střední s maturitou, tak snad mě vezmou.  

Opravdu jsem se snažil hrát i když jsem měl na stole špatný karty.  

Bod zlomu nastal, když jsem nastoupil na střední truhlařskou. Nový kamarádi, první pořádné zalíbení,   cigarety, marihuana, absence, pervitin ale nikdy nitrožilně.  

Po čase když mi bylo 18 let  jsem střední nechal, nevěděl jsem nic a nechtěl jsem opakovat. Prostě jsem to posral!! Neuvědomoval jsem si jak si tím vším zničim život!! Kamarádi kteří sami taky nedodělali střední, kolem mě jen tací a drogy.   Od této doby jsem zapomněl na sám sebe a co vůbec od života chci.   Životem jsem jen proplouval!    Závislosti  na automatech a na Tipsportu jsem dost prohrával a mezi tím jsem hulil a občas bral drogy.  

Teď jsem 3 měsíce bez práce. Rodiče mi zemřeli, bratr po smrti. Tak že nemám žadnou rodinu. Jsem sám, Bez dětí. Ženskou nemám samozřejmě to bys se musel chovat v minulosti jinak.   Řidičak taky nemám, na tož tak auto, do toho strach s řízení.   Prostě co jsem mohl jsem posral doslova!!

07/2018-01/2019 nekouřím a hulit trávu kvuli zhoršení astmatu a kožním alergíím.

Začal jsem si uvědomovat si co dělám ze svým životem se svým zdravím a začal běhat, plavat, posilovat, no změnit všechno co jsem po… ale pořád musím myslet na to kde jsem mohl být v tuto dobu, a že jsem neschopná nula ktera neumí  nic.  

Dostávám se do pocitu sebevraždy.   Nevím  za celou dobu co chci. !! Nemám se na co těšit.   Pokazil  jsem si život ale vrátit čas už nejde!!   Nevím co mám dělat?   

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1909x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: "Dokonalý život "
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.01.2019 11:18 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Text uživatele: 

Nekteri lide musi padnout az na dno, aby se meli od ceho odrazit. Myslim, ze jsi na nejlepsi ceste. Nevzdavej to.

 
27.01.2019 12:07 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Text uživatele: 

Na to, co popisuješ, máš poměrně dobré písemné vyjadřování - evidentně máš přirozenou inteligenci, a i když nemáš kloudné vzdělání, něco jsi se přeci jen naučil.

Čili úplný outsider nejsi.

Myslím, že to, co tě limituje, není to, co všechno se ti nepodařilo, ale to, že máš tendenci sám sebe litovat a libovat si v poraženectví - jako že už nic dělat nemůžeš.

Přitom máš většinu života před sebou.  

Můžeš ještě dokázat ledacos - jsou soukromé firmy, které hledají pracanty a nechají je i někam postopit, když se osvědčí, důležitější jsou pro ně výsledky než nějaké známky ze školy. Můžeš si založit vlastní firmu. Se řidičákem to ještě můžeš dohnat. Klidně ještě absolvovat nějakou rekvalifikaci a pod.

Přestaň se ohlížet a fňukat nad tím, co ti uteklo. Dívej se vpřed. Když si představíš sám sebe za deset let, co by sis přál - dělat, mít?

 
27.01.2019 16:20 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Text uživatele: 

Ahoj. I se speciální školou se můžeš dostat na střední školu s maturitou, akorát musíš zvládnout příjimací zkoušky. Kdysi tohle možné pro děti ze zvláštních škol nebylo a tyto děti byli kvůli tomu tím hodně diskriminování. Mohli se hrásit jen na obory s výučným listem rovněž pro zvláštní, nebo speciální školy.   Pokud se budeš učit, tak se nemáš čeho bát. Jedna moje kamarádka si udělala maturitu ve 34 letech, dálkově. Chodila tam jednou za týden a měla to na tři roky.   Asi vykecám něco, co bych neměla, ale žádné příjimací zkoušky nemusela dělat… chtěli jen její výučný ist, protože to studium na střední škole bylo oficiálně jako nástavba oboru. Ve skutečnosti byl výučný list v úplně jiném oboru. Zařídit se dá ledasco.   Pokud jsi chodil do kdysi zvláštní školy (mimochodem, dnes (27.01.2019) již tyto školy neexistují, protože došlo k interakci), tak ses všechno, co se učili ostatní děti v základních školách, neučil, proto bych ti kvůli střední škole doporučila doučovatele, který tě bude vést a do toho  začátku tě nakopne.   A to hlavně v matematice, chemii - kterou jste ve zvláštní škole asi vůbec neměli, také cizí jazyk - ten se na středních školách opakuje a probírá ještě víc do hloubky a ty nemáš asi žádné základy. Asi do toho ze začátku budeš investovat víc času, než ostatní, ale pokud budeš chtít, tak to určitě zvládneš.    Nikdy není pozdě se začít vzdělávat. Vysokou školu pak můžeš studovat také dálkově, v jakém věku chceš. Jedna má kamarádka studuje v jejich 50ti letech a docela dobře ji to jde.   

 

Život ti ještě neskončil, jsi sotva na začátku. Jestli se něco změní, je jen na tobě. Ale podmínka je, že s tím musíš něco dělat ty, ne čekat, že se něco změní samo.  

 
31.01.2019 17:56 Uživatel: Ořbyl
Věk:  18
Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Text uživatele: 

Také jsem měl období, kdy jsem neměl chuť žít. Naštěstí mi pomohla vizualizace, díky které jsem si začal plnit sny. Tady je pár stránek, kde dokáží vysvětlit jak vizualizovat: wikihow jak vizualizovat, Jak si vizualizovat své sny do reality, Síla vizualizace – 5 praktických tipů, jak ji ovládnout, Vizualizace – síla je v představách nebo vizualizace na First Classu.

Vizualizace pomohla spoustě lidem. Jednomu člověku vyléčila oči, další pomocí ní dokázal spočítat příklad, který nikdo nemohl 300 let spočítat, sportovci ji využívají nebo herci Jimu Carreymu pomohla na vrchol.

 
24.02.2019 21:36 Uživatel: Patrik83
Věk:  17
Téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Text uživatele: 

Nejlepší je se zapojit do nějaké dobročinné nebo charitativní akce, tam lidi berou vždy. Můžete se těšit z pomoci pro lidi, kteří ji potřebují. Práce se základním vzděláním je nejlepší ve fast foodu jako třeba KFC nebo McDonald. Je to práce v teple a v klídku. A do toho ta posilovna a sport!! A hned je smysl života na světě!! Držím palce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Flákal jsem školu a byl závislý na drogách a sázkách - teď toho lituju, jsem nula
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3556x
Chci umřít 2 3288x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1541x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1587x
vrati mi vse osud? 4 1454x
Uzavřená do sebe 8 1660x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1599x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2248x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1259x
Proč nikoho nezajímám 7 2928x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny