Téma: Jak jste našli své štěstí?

16.07.2019 21:01
Uživatel: Kluk1996
Věk:  22
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím tuto komunitu, kde si nezištně radíme navzájem a i mě jste před půl rokem napsali dobré rady když jsem se cítil, že moje dlouho neřešené problémy mě úplně přerostli a byl jsem zoufalý. Před půl rokem šlo hlavně o to že jsem se cítil sám, ztracený, že mi ulej vlak a nešťastný. Třeba mají mnozí podobné pocity a budou tak vědět že nejsou až tak ojedinělí.

Před tím půl rokem jsem započal nějakou cestu ke zlepšení, začal zkoušet nové věci, už netrávím vůbec žádný čas u televize, u porna, na sociálních sítích, různé kurzy, zajímám se o seberozvoj, sebepoznání, svádění, už mi nedělá vůbec žádný problém jít a oslovit nějakou holku.

Nicméně stále jsem více či méně nešťastný, občas prokrastinuji nebo mám pocit že mě nic nebaví a nic nemá cenu.  Základní příčiny proč nejsem šťastný jsou asi: nemám moc kamarádů a nikdo si se mnou  nepíše, nenám a neměl jsem holku ani uspokojené své mužské potřeby, a vůbec nezapadám do žádných kolektivů i když jsou tam třeba samí přátelští lidé.

Říkal jsem si, že tyto všechny příčiny mají asi stejného jmenovatele. Totiž že nejsem zábavný, nevyzařuje ze mě energie, měl bych být uvolněnější a umět si ze sebe a ze všeho udělat prdel.

 

Seknul jsem ve 3. ročníku s vysokou, protože mě vůbec nebavilo co jsem studoval, nedařilo se mi, a žádné štěstí by mi to stejně nepřineslo.

Umím si celkem živě představit, že když se nezlepší tenhle stav, tak se určitě neprosadím a nebude mě bavit práce kterou chci dělat a třeba mě tam ani nevezmou…

Měl byste někdo něco pro podobnou situaci?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.07.2019 08:09 Uživatel: sibyla
Věk:  53
Téma: Jak jste našli své štěstí?
Text uživatele: 

Štěstí najdeš jen sám v sobě. Ty jsi odpovědný za to, jak se budeš cítit. Když se budeš chtít trápit, tak se prostě trápit budeš (lidi tohle asi fakt milují, protože se týrají naprosto dobrovolně a dokonce s chutí). Stačí se začít mít rád, ale doopravdy rád - a pak přestaneš mít touhu týrat se, protože proč bys ubližoval člověku (sobě), kterého miluješ?

 

Radost je emoce z vnějšku - máš radost z nového telefonu, auta, oblečení - ale je jen dočasná, pak zase budeš mít radost z něčeho jiného, nového (výlet, film.) Prostě se život skládá z radostí a z období, kdy zase pocítíš potřebu si něco pořídit, abys tu radost měl.

 

Štěstí je vnitřní emoce a jen ty ji máš pod kontrolou. Když ti "bude zle", tak si prostě jednoduše řekni. Tak, konec trápení a teď jsem zase šťastný, je to moje vnitřní nastavení. Pocit štěstí doprovází přívaly energie, pak se k tobě budou stahovat lidi naprosto spontánně - budou se chtít vyhřívat v tom štěstí : D

A i slečnu pak najdeš snadno, protože každá chce být s člověkem, který vyzařuje štěstí a energii.

 
31.07.2019 09:53 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak jste našli své štěstí?
Text uživatele: 

Přesně. Je to v každém z nás. Na všem se dá najít pozitivum a k tomu se upínat. Nehledat a nevidět jen to špatné, natož o tom mluvit a utvrzovat se v tom. Pokud promluvit, tak o tom pozitivu a pak člověk sám se utvrdí právě v tom pozitivu. V tom je celé štěstí člověka.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak jste našli své štěstí?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neviem sa v zivote nakopnut 2 129x
Proč nikoho nezajímám 6 232x
Úzkosti a pocit, že nikam nepatřím 2 272x
Únava, nechuť, deprese, ale dle doktora jsem zdravá 2 381x
Žádná změna ani o prázdninách, bojím se nových spolužáků i smrti 3 401x
Jsem panic, mám z toho deprese, nesnáším zadané lidi 49 942x
Trápení, proč v životě ne vždy jde všechno podle plánu? 3 445x
Zlomil mě 1 516x
Pocit že jsem sama a že nikomu na mě nezáleží - jak z toho ven? 4 655x
Stýská se mi po kamarádech ze základky - v nové škole nemám přátele 1 606x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny