Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?

27.04.2014 18:11
Uživatel: Sara1
Věk:  31
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Dobrý den,

jak jsem již zde psala, mám 88letou babi, kterou moc miluji, ona mě vychovala, mami odešla když jsem byla malá a zkrátka jsme na sebe hodně závislé, vlastně nikoho jiného ani až tak nemáme, až já na muže a děti.

Babi je v domově důchodců, jezdíme za ní 2x az 3x týdnně na tak 2 až 3 hodky, podle toho jak děti vydrží a i tak mám pocit, že je to málo, že musím dohnat čas a být s ní víc. Dnes jsme u ní byli a opět omdlela, již po druhé a já už jsem myslela, že je to její poslední omldlení, je to hrozný pohled. Ale naštěstí se probrala a teď je v nemocnici na pozorování. V domově jsem se dozvěděla, že staří lidé mají rádi už svůj klid a že tam jezdím moc často a proto to tak dopadáalt. Já jim to nezazlívám, ale zas oni nemůžou po mě chtít, abych jezdila třeba jen jednou za měsíc, vždyt ten starý člověk už na nic jiného pomalu nečeká, jen až zas přijedeme. Do toho si voláme každé dvě hodiny, ale jinak zhruba již 15let každý den, byldela jsem v jiném městě.

Když se mě tak někdo na babi ptá, tak stylem a žije ještě? ta už má věk. a já každý večer když usínám se už stresuji, abych se ráno dovolala a poslední myšlenka večer jen na babi a první zas a ni. Já nečekám, že tedy bude věčně, ale strašně se bojím být bez ní. I když už je ležák, a nepamatuje si když jsme odešli, že jsme u ni byli a nic, tak i tak jsem za ni moc ráda, i když neříkám, že občas už jsem z celkové situace unavená. ti líde to nemyslí zle, ale každý mě se snaží přípravit na to co mě čeká, ale já nějak nechci. Vím, že je to život, ale co si o tom budeme povídat. Fakt jsem si úplně vybavila, když jsem měla rodit a každý se mě ptal "UŽ? " - tak teď je to stejné, jen s tím rozdílem, že nás nečeká radost ale smutek.

Nevím kolik babi čeká času, ale chtěla bych si ho užít s ní v klidu a pohodě a radosti, ale jak to udělat? Nemyslím si že se budu hroutit, teda aspon doufám, ale prostě je už hodně stará a to že už tu dlouho nebude poslouchám snad 10let (2004-2014) a že to budou poslední vánoce, a poslední narozeniny a poslední.

Jak vše ustát, říká se v dobrém i ve zlém a do posledního dechu.

Děkuji za přečtení

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1903x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se smířit se stárnutím?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.04.2014 19:04 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Chápu, že máš babi ráda, ale 2-3 hod. návštěva mi připadne moc. Třeba u dědy mám pocit, že pak už je unavený a potřebuje klid, i když to nedá najevo. Jezdíme tam tak na hodinku. A to volání každé 2 hodiny- to je fakt moc. Ještě tak 2x denně bych brala.

 
28.04.2014 07:05 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Ahojky, děkuji za názor. Naše babi je jen stará tělem, ne na duchu, ikdyž je zapomnětlivá ale kdyby bylo po jejím, tak chce, at jsme tam od rána do večera a klidně tam i přespíme. Ono je to těžký i tak skloubit děti a důchodce, aby se neotravovaly. Navic domov duchodcu je od nas pulhodiny cesty autem, takze, jen cesta tam a zpet zabere hodinu. No a ty telefony mi babi stihne volat ještě mezi tím, taže si pomalu voláme někdy co hodinu) ). asi nepotřebuje odpočívat

 
27.04.2014 19:43 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Ahoj. Taky si myslim, ze to sice myslis dobre, ale ze ty caste a dlouhe navstevy babicku unavuji. Zkus se s ni domluvit, jak casto si ona sama preje kontakt. Mozna ti sama rekne, ze je ji to moc. Stari nemocni lide nekdy opravdu chteji byt radeji sami.  Oni ten svet kolem sebe uz vnimaji jinak, nez my, chteji mit svuj klid.

 Je hezke, ze mate tak hezky vztah, ale nektere veci v zivote proste nezmenis a nezadrzis, i kdyby jsi s babickou byla 24 hodin denne. Na tvem miste bych se snazila dat vetsi prostor sobe i babicce.   

 
28.04.2014 07:09 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Děkuji za názor, ono fakt toto je těžké, babi by s námi byla radši pořád. Domlouvat jsme se snažila, a řekla mi, na co čekat? až tu nebudu? svým způsobem má pravdu, odpočinek věčný ji nemine, tak či tak. a ona přes den nespí, jen kouká na telku, nebo čte. Osobní prostor, co je moc nebo málo? a kolik si zaslouží člověk času s ním strávený? Dá se to tak říct,

 
27.04.2014 21:36 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Souhlasím s holkama. Skutečně se mi líbí, že se babičce tak věnuješ, jezdíš za ní, telefonuješ …, ale kde je nějaký odpočinek pro ni, čas pro Tebe a pro Tvoji rodinu?

Už když jsem četla, že za babičkou jezdíte několikrát do týdne a na dvě tři hodiny, první co mě napadlo…to je hezký, ale kde na to bere čas a není to pro babičku unavující? Pak si přečtu o volání po dvou hodinách. No já nevím, ale já bych nedělala skoro nic jiného a o babičce, že ji to musí unavovat ani nemluvím.

 

Babička Tě má jistě ráda tak jako Ty ji a jsem si jistá, že každý společně strávený čas je vzácný - není to navždy, ale tak jako ona určitě potřebuje odpočívat, potřebuješ to i Ty.

A nechci to ještě víc zhoršovat, ale co bude až babička odejde, s Tvým životem?

Ona je to bolest tak jako tak velká, ale při tomhle způsobu života, budeš úplně jak prázdná nádoba a nebudeš vědět jak naložit dál se životem.

 
28.04.2014 07:19 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Ahojky, děkuji za názor, tak já jsem momentálně na mateřské dovolené, takže dá se říct času mám dost a proto je mi někdy líto že ho nevěnuji babi víc. Odpočiek mi by byl fajn spíš psychický, ale fyzický určitě ne, jsme aktivní rodina a děti beztak neposedí, taže je lepsí s něma stále někde pobíhat. Jak už jsem psala, babi odpočiek nejspíš nepotřebuje, nebo nevím, vždy se nás tam snaží zdržet co nejdéle, že spíš já ji vždy řeknu děti už zlobí, anebo máš večeři, nebo tak něco. ona by opravdu chtěla atjsme tam napořád. FAkt když to tak čtu v každém názoru baičku unavit, je to pochopitelné, ale kdyby si nezlomila páteř myslím, že by klidně běhala a nějakou únavu opravdu neřešila, větu jsem unavená jsem od babi slyšela když byli problémy se sestrou a to spíš myslela psychiku, než fyzickou stránku.

Před 3 roky, když měla mrtvičku - díky velmi špatným vztahům v rodině - jsem ji vlastně si přestěhovala k ám na Vysočinu, předtím jsme si volaly každý den, ale navštěvovaly se tak jednou za XY měsíců, bohužel, ale tenkrtá to líp nešlo a mě se ani nechtělo, bo ty problémy se sestou byly furt, jen jste tam přijet a opravdu vážné.

Jediné čeho se opravdu trochu obávám je, co bude s mým životem až. ale přece nemůžu jí říct, nezlob se, ted musím odpočívat a začít žít svůj život, a prostě počkáš. Je to sice logický, ale nelogický k jejímu věku. Takže doufám, že ta prázdná nádoba mě nečeká (

 
28.04.2014 08:31 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Ahoj Sáro, máme úplně podobné osudy. V mém případě jde o maminku a úplně stejně, navštěvuji ji  2x týdně v DS a myslím, že to jí vyhovuje. Netelefonujeme si, protože to už nezvládá. Je to vždy trochu depresívní pro mne, i když jí ráda vidím a zdržím se asi tak na hodinu, hodinu a půl. Má strašně ráda když jí stříhám vlasy a dělám pedykůru. A taky kytky jí hodně pomáhají. Stará se o ně a hodně o nich mluví. Myslím, že je dobře, že není sama, je mezi lidma ať už je to jak to je. Je fakt ale, že když jsem jí navštěvovala denně, byla podrážděná. Prostě si potřebuje vytvořit soukromí. Tím, že přemýšlí, spí, dělá si vlastní program dne. Vypozorovala jsem, že by jí nejvíce vyhovovalo, kdybych chodila v určité dny a v určitou hodinu, ale to zase nemohu já. Prostě to máš jako s každým člověkem, nemusí se mu zrovna hodit když ho navštívíš kdykoli se ti zachce. Prostě se musíte vzájemně sladit. Někde ubrat, někde přidat a odlehčit to. Každý máme svojí karmu a míru energie. Máš babičku ráda a ona to cítí.

 
28.04.2014 09:30 Uživatel: Franca
1388088010_motylek.gif
0-100
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

Když už jsou věci tak, že nemůžeš mít svou babičku u sebe, pak bys měla myslet víc na ni, než na sebe.

Píšeš, že - už je ležák, a nepamatuje si když jsme odešli, že jsme u ni byli a nic. Napadlo tě se zeptat personálu DD, jak na tom babička je po vašem odchodu? Nejsou vaše časté návštěvy a tím i odchody pro babičku větším utrpením, než kdybyste ji nechali více klidu? Psychika babičky je dnes už úplně jinde, než v době minulé.

 
28.04.2014 10:04 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Text uživatele: 

altDobrý den Sáro, chápu tvoje pocity vůči babičce, pro mně moje babička znamenala také hodně. Tvoje srdce ti řekne, jak se babička cítí, když seš u ní. Až jednou přijde ten obávaný čas, bude to bolet, já byla také smutná, o babičce jsem měla živé sny, kdy jsem se budila radostí, že ji vidím. Užijte se, dokud tu je, pokud tě vnímá a je ráda za tvé návštěvy. Obdivuju tě za to, že to zvládáš, ale budeš na ty chvíle vzpomínat s vědomím, žes tu pro ni byla i v těch posledních chvílích. Pavla

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se smířit se stárnutím babičky, kterou mám moc ráda?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 292x
Chci umřít 2 565x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 666x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 838x
vrati mi vse osud? 4 725x
Uzavřená do sebe 8 734x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 721x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1248x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 595x
Proč nikoho nezajímám 6 1090x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny