Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu

13.03.2013 11:05
Uživatel: Klad8517
Věk:  26

Město: Praha

Odpovědí na téma: 27
Text: 

Dobrý den,

zdravím všechny uživatele www.MojeStarosti.cz! Děkuji za možnost se online vyzpovídat.

Moje trápení, které mi ubírá značnou část energie, spočívá v mých schopnostech, tedy spíše v neschopnostech. Vystudoval jsem sice vyšší odbornou školu, a pak vysokou školu, ale do dnešního dne jsem nenašel přednost (talent), kterou bych mohl nabídnout na pracovním trhu (potažmo společnosti, jako takové).

Jsem spíše velmi průměrný člověk, který vše co v životě udělal, bylo buď dílem štěstěny, nebo vykoupeno množstvím snahy. Po každodenní analýze, kdy se snažím odhalit alespoň nějaký dar, který mi sudičky daly do kolébky, přicházím k jedinému závěru - moje existence na tomto světě je bez přidané hodnoty. Když se podívám nazpět, tak mí předci byli šikovní lidé – nadprůměrná manuální zručnost, nadprůměrná prostorová představivost, dobrá fyzická kondice apod. Já ve všech těchto oblastech jsem průměrem, případně lehkým podprůměrem – na manuální práci jsem nešikovný, prostorovou představivost mám průměrnou (i když např. při parkování mi připadá, že snad i podprůměrnou), logické uvažování mám průměrné (matematické operace zvládnu, ale můj mozek pracuje spíš systematicky než kreativně, což mělo a má za výsledek, že při slovních úlohách, složitějších početních úkonech musím vynaložit větší množství energie a času), nejsem talent na cizí jazyk - němčinu, kterou se učím už 14 let, ovládám na pasivní úrovni (gramatiku jsem zvládal je tak tak). Na druhou stranu mám (dle mnohých kamarádů, kolegů či bývalých spolužáků) velmi dobré komunikativní schopnosti, empatické cítění, všeobecný rozhled, samostatnost a v dnešní době srovnané myšlenky a názory. Bohužel jsou mi tyto vlastnosti celkem k ničemu, když je nedokážu podpořit nějakými vlohami, které by mi napověděly, kam se po pracovní a životní stránce ubírat.

Vzhledově jsem také průměrem s křečovými žílami, které nehezky obepínají mé ruce a nohy. Genetika se na mé osobě dost vyřádila, což mně vede k názoru, že raději žádné děti ani mít nechci – nerad bych jim odkázal svojí neschopnost, zdravotní dispozice, které by jim v dnešním a budoucím světě jen škodily - průměrných lidí tu už je mraky.

Neustále hledám smysl své existence, ale nenacházím ho. Nedokážu napsat, proč jsem na tomto světě, když mu nepřináším žádnou užitnou hodnotu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6225x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: (Pod)Průměrný člověk - zcela bez talentu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.03.2013 12:13 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Můžeš si vyzkoušet počítačovou diagnostiku, třeba COMDI a vzhled neřeš, každý nějak vypadáme a můžeme se snažit vylepšit u odborníků.

 
13.03.2013 16:55 Uživatel: Klad8517
Věk:  26
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Děkuji za tip!

 
13.03.2013 12:18 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

No, lidi nejsou zboží, výrobky či stroje. Takže by neměli být hodnocení podle výkonu. Samozřejmě na trhu práce je to jinak. Přesto si myslím, že je dobré oddělit práci a osobní život. Spousta lidí je průměrných a možná i podprůměrných v práci, kterou dělá. Ale pokud nejde o práci např. ve školství nebo sociálním odvětví (takže tam, kde bys tím, že ti to tzv. nejde mohl někomu ublížit), případně bys nebyl třeba truhlář, od kterého by nikdo výrobky nechtěl - tak to přeci nevadí. Když bys nutně potřeboval sehnat práci proto, aby ses uživil, vezmeš cokoli a nad svou průměrností č podprůměrností nebudeš přemýšlet.

Možná by stačilo trochu víc si věřit a něco prostě zkusit. Otevřít nějaký portál, kde jsou nabídky práce a prozkoumat ho. Zjistit si, jaké mají na dané pozice požadavky.

A jestli už práci máš, jen bys chtěl nějakou lepší, tak to můžeš udělat podobně.

Já třeba o sobě vím, že moje organizační schopnosti nejsou bůh ví co a taky mě to moc nebaví, ale jsou chvíle - u mě třeba plánování programu pro děti, tábora, výletu - kdy se přemůžu a dám to. Jo, asi by to někdo uměl udělat líp. Ale tím už se netrápím. Nepůsobíš nějak inteligenče tragicky, takže si myslím, že máš i své nesporné hodnoty či talenty. Podle mě je problém v sebedůvěře. A někdy se holt člověk musí prostě snažit, protože nic nejde samo od sebe.

Jo a na vzhled není zas tak důležitej, i když každej tvrdí, že jo. Záleží na tobě, jak se sám se sebou spokojíš

 
13.03.2013 13:36 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Souhlasím, sebevědomí dělá hoodně TADY si o tom můžeš trochu přečíst.

 
13.03.2013 13:35 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Hodnotíš se podle výkonu a to je kámen úrazu. To by pak mohl každý starší člověk, nebo opravdu vážně postižený rovnou skočit ze skály. Tvůj problém je, že nechápeš, že není nutné abys znal svůj "vyšší úkol nebo smysl"na tomto světě, ty se máš mít rád, maximálně se podporovat a pěkně se o sebe starat. Hlavně citově. Přijímat se, být se sebou spokojený, chválit se za drobné úspěchy, za to, že jsi dobrý člověk, že ti kvete muškát, že ti není každý lhostejný, za píli, vždyť kolik je lenochů. za cokoliv. a taky se nenechal zvlčit, nezničil si tělo lpoleháváním, atd.

Měj se rád, maximálně si přej, dobře se o sebe starej, vlídně a s láskou se sebou zacházej. Zasloužíš si to. Podívej se po knize Louise hay, " Miluj svůj život", pokud jsi ji ještě nečetl.  

 
13.03.2013 15:32 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Ahoj

Každý člověk má svou hodnotu. A každý umí něco jiného. V podstatě jsis sám odpověděl na svůj problém. Chybí Ti určitá manuální zručnost, ale na druhé straně disponuješ empatií a všemi klady, které jsi vyjmenoval. A tohle Ti připadá podprůměrné?? Řekni mi, kdo má v dnešní době dar empatie? Není mnoho takových lidí. Pokud máš v datu narození číslo 7, v jakékoli podobě, tzn, nejen den narození sedmého, měsíce července, ale i složením čísel ( sečtením čísel dne, pokud jsou dvě, nebo sečtením čísel měsíce, pokud jsou dvě, či sečtením čísel roku Tvého narození a konečné číslo Ti vyjde 7), pak máš i léčitelské schopnosti, o kterých možná ještě netušíš. Tak to zkrátka je.  

Pamatuj si: tam ten "nahoře", někdo tomu říká bůh, nikdy, nikomu nic nedává jen tak. Pokud disponuješ určitými vlastnostmi, pak je to pro Tebe vždy znamením, že máš svůj život ubírat tímto směrem.

Zkrátka, každý má dělat to, co umí a na co má vlohy. Ikdyby se tím neměl živit, tak alespoň využít tyto vlastnosti jako koníčka.

Pokud Ti něco bere energii, jak sám píšeš, znamená to, že tato činnost pro Tebe není vhodná a máš využít to, co umíš.

Věř tomu, lidé s empatií budou potřeba zejména nyní v těchto časech.

Zkusil jsi někdy ověřenou, kvalitní kartářku? Mohla by napovědět, kam se máš ubírat dál.

Kineziologie je obor, který by také možná mohl pomoci. Zjisti si info na netu. Kdo hledá, vždy najde.

Nevím, máš- li nějakého koníčka, zálibu. Tobě by hodně pomohlo běhání, nebo tai- chi, vyrovnává to energie a činí člověka více sebevědomým.

Pokud se budeš věnovat, např ve svém volném čase náležitostem, které Tě obohacují a baví, je dobré provozovat tuto činnost v kolektivu. Tak si najdeš lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu, jako Ty, a dozvíš se od nich spoustu nových informací, které Tě ve Tvém životě posunou dál. Tak to skutečně funguje.

 

Křečové žíly jsou důsledkem "něčeho", ikdyž jsou dědičné. Pátrej po kvalitním léčiteli, mohl by pomoci vyřešit Tvůj problém, částečně, nebo zcela.

A: všechno je v HLAVĚ. Pokud si sám sebe nebudeš vážit, nikdy nenajdeš smysl života. Všechno je propojeno se vším.

Važ si sám sebe, máš proč. . Myslím to vážně. A já nikdy nemluvím jen tak, do větru.  


Mimochodem, máš velmi hezký projev.

Držím palce!

 
13.03.2013 15:43 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Jen abys nebyla opačný extrém. Víš co je megalománie? Mylné přesvědčení o vlastní velikosti, moci, významu apod. Bývá příznakem některých psychických chorob. Trochu skromnosti by Ti neuškodilo.

 

 
28.03.2013 13:44 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Pro uživatelku Barču


Tohle se skromností nemá co dělat. Tento můj příspěvek byl napsán jako odpověď dotazateli, a  také formou "upozornění" pro některé stálé uživatele, jež mé příspěvky čtou, a přestože jich zde mám několik set, doposud z nich nedokázali pochopit, že jsem někdo, kdo sice není dokonalý, ale někdo, kdo má určitý životní nadhled, ví, co dělá, ví, co říká, umí vcelku dobře poradit a dotazatelům o nich samotných píše pravdu, nezabalenou do nějakých falešných slovíček.

Někteří to pochopili záhy, někteří později, ale pochopili, takže "pochopit" tuto skutečnost není zase tak těžké.

A Ty už bys také mohla konečně přestat neustále dokola řešit mé odpovědi, zbytečně s tím ztrácíš čas . Čas je velmi cenná veličina a jeho promarnění Ti už nikdo nikdy nevrátí zpět.

Místo toho si raději zacvič, tím pro sebe rozhodně uděláš mnohem víc, než trávením času neustálým "řešením" zbytečností, a pro Tebe nepodstatných věcí, které se navíc Tebe a Tvé osoby vůbec netýkají.

Měj hezký den

 
28.03.2013 14:58 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Ale … já se Tě jen zeptala, jestli víš, co je megalománie? Tak nač to hřmění "z nebes"?   

 

 
29.03.2013 06:41 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

To je hezký, že říkáš pravdu nezabalenou do hezkých slovíček, ale k čemu to je když je často velice zcestná?

 
04.06.2013 13:34 Uživatel: muffinka
Věk:  43
0-100
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Ahoj indiánko, mně naopak tvoje odpověď velmi zaujala. Tedy lépe řečeno obě odpovědi - původnímu tazateli i následně Barče. Uměla bys mi něco prozradit i o mně? Jen tak čistě ze zvědavosti…

 
24.06.2019 12:51 Uživatel: A
Věk:  56

Město:Praha

Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Hezky napsané, já se cítím stejně… tak jen, že nejsi sám. Pěkný den

 
13.03.2013 15:46 Uživatel: katla
Věk:  22
0-100
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Možná budu někoho opakovat, no nevadí…

Podle mě to moc řešíš. Většina lidí průměrná nebo podprůměrná (Gaussova křivka) a neřeší to, protože jsou to pouze konzumenti, společnost je nezajímá a vlastně se kolikrát za průměrné ani nepovažují a za koaždou blbinu se chválí.

Ty jsi očividně dost hloubavý člověk, nevím, jakou vš jsi vystudoval, tzn jaký obor tě zajímá, ale z toho, co píšeš, si myslím, že jsi člověk dost zaměřený na dobro společnosti atd.

Nevím proč, ale jak jsem to četla, tak se mi v havě vybavil obrázek Evropana pracujícího pro nějakou humanitární společnost v Africe tohle si přeber sám…

Sám píšeš, že máš dobrý rozhled, to se taky počítá. Já kolikrát můžu vyrůst z toho, jak jsou lidé "hloupí" (rozuměj nevzdělaní a berou to za normu, nic je nezajímá). Němčina je na gramatice založený jazyk, pokud neumíš mluvit, víš, co procvičovat Ne každému sedne stejný cizí jakyk, zkus něco jiného- třeba španělštinu atd. Rozhodující je umět aspoň trošku anglicky. BTW uvědom si, že ses naučil celkem dobře česky, a to je určitě složitější jazyk…

 
13.03.2013 16:52 Uživatel: Klad8517
Věk:  26
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Odhadla jsi mojí osobu velmi dobře. Neustále nad něčím dumám (nad pracov. problémy, osob. problémy, aktualitami ve společnosti apod. ), rád pomáhám lidem, když mám tu možnost a sebekritika mi také není cizí. V Africe jsem sice nikdy nebyl (nejdále jsem byl v Rakousku), ale v minulosti jsem rád vypomohl v dobrovolných sdružení, útulcích pro zvířata apod.

 

VŠ mám dopravní, ale tento obor mojí osobu nenaplňuje. Rád se zajímám o webové technologie, grafiku, geografii nebo kartografii, ale tam narážím na svoji matematiku (už od mládí jsem typický, flegmatický "trojkař", nutno dodat, že jsem občas sklouznul i na pověstnou "čtyřku"). Co se týče cizího jazyka, začínám se učit AJ, spíše sám doma, občas s kamarády, kteří umí AJ velice dobře.

 
13.03.2013 17:03 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Nemusíš mít dobrý známky, abys byl dobrý člověk! Jestli rád pomáháš lidem, pak hledej třeba v téhle oblasti. Je sice pravda, že v neziskovkách je práce taková jako - ne vždycky dobře placená. Já bych třeba ráda dělala nějaké administrativní práce v dětském domově. A tyhle organizace potřebují i reklamu, marketing, grafiky, webmastery a podobně - tak co zkusit něco takového. Nebo jsou třeba i řidiči a další "obyčejný" věci. Někde prostě začít a snažit se dostat dál, najít si to svoje místo.

Jsem taky hloubavý člověk. Nad něčím přemýšlím, vymýšlím - jenže toho se moc nenajím tak prodávám knížky. Je mi to nejblíž a není k tomu skoro nic potřeba. A jak jsem psala, ráda bych třeba jednou dělala administrativu někde, kde mi bude fajn.

 
13.03.2013 21:11 Uživatel: Klad8517
Věk:  26
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Hezké přání! Budu držet palce, aby se přání vyplnilo.

 

 
29.03.2013 08:42 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Paráda, takže na sobě pracuješ to je sympatické. Já myslím, že němčinu se naučit není podstatné v dnešní době. Sama jsem na tom podobně, němčinou jsem sice mluvila, ale lámaně asi stejně jako ruštinou. Angličtina je mnohem lepší. Stačí málo a domluvíš se. Je to hudební jazyk a chce abys vše říkal nahlas a často.

 
19.03.2013 01:05 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Zcela bez talentu nejsi. Máš dobrý čtivý sloh

 
20.03.2013 12:52 Uživatel: Klad8517
Věk:  26
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Je pravdou, že sloh jsem na ZŠ i SŠ měl na výbornou/chvalitebnou. Kriticky však musím uznat, že tuhle vlastnost má spoustu jiných lidí, kteří ji mohou doplniít jiným talentem - talentem na cizí jazyky apod.

 

Průměrnost je věčná. Jen mně mrzí, že neovládám, alespoň nějaké řemeslo - předci se musí nejspší v hrobě obracet.

 
20.03.2013 14:07 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Jejdamane, Ty jsi troubelín

   Jsi až moc sebekritický a myslím, že jsi na sebe moc tvrdý.

 Ve škole mě tím neustále štvou - Gaussova křivka a nějaké "přiblblé" statistiky. Teda štvali, protože teď už jsem si uvědomila, že je v tom velká pravda a to je, že většina populace (veliká většina) je v průměru - tedy nejvyšší a nejširší část křivky. A pak jsou ty nadprůměrní a podprůměrní na okrajích křivky - těch je nejmíň. To je dílo evoluce, aby nikdo moc nevyčníval z řady. Průměr IQ je kolem 100, průměrná výška kolem 170 cm… tam jsme všichni, ale každý máme něco na víc.

    Podle toho, co píšeš, když to shrnu, rozumíš a umíš pracovat a vycházet s lidmi. To je určitě talent - podívej se na většinu prodavačů, sester v nemocnicích - ti všichni ho postrádají a je to strašně znát. A souhlasím s ostatními, že se pěkně vyjadřuješ a věř mi, že slohy opravdu nejdou všem. Mrkni po některých tématech a zhrozíš se, jak se někteří lidé vyjadřují, nejsou schopni urovnat myšlenku, nasekají spoustu hrubek… Že nejsi podprůměrný značí už to, že o tom uvažuješ - podprůměrný člověk by si spokojeně žil ve své "zabedněnosti" a ničím by se netrápil. A Ty píšeš, že jsi hdoně přemýšlivý a trápí tě tenhle pocit.

    Víceméně všichni jsme v "šedém průměru" protože to tak matinka příroda chce a pro přežití je to nejpříznivější stav, ale každý máme něco, co nás činí výjimečnými. Může to být drobnost, zdánlivá hloupost, ale ostatní to nemají a my jsme v tom dobří. Nebo nás to aspoň baví a naplňuje.

    Napadá mě, jestli jsi zvažoval nějakou práci s lidmi? A´t jako obchodník (nemám teď na mysli ty otrávné na telefonu) v nějaké solidní firmě nebo nějaký konzultant, případně redaktor?

 

   Jo a z předků si nic nedělej - u nás jsou všichni po několik generací matfyzáci a filozofové a dělají všelijaké projekty tady a tam a jezdí na konference všude možně a já počítám malou násobilku na kalkulačce Tak špatný to zas není, ale rozdíl mezi námi (mnou a bráchou a rodičema a prarodičema) je tak markantní, že bych si už dávno musela hodit mašli, kdybych se tím zaobírala jako Ty. Sice mě to trápilo, dlouho a ještě teď vím, že ne všichni z rodinky jsou srovnaní s kariérou, kterou jsem si vybrala, ale já vím, že patřím ke zvířatům a že tam budu jednou dobrá, možná i u horní hranice průměru

   Málokdo dostane něco nadprůměrného z hůry - my ostatní se tam musíme propracovat a o to lepší je pak ten pocit zadostiučinění

 
20.03.2013 22:17 Uživatel: Klad8517
Věk:  26

Město:Praha

Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Děkuji za názor.

Jako troubelín si připadám, takže daleko od pravdy nejsi. Kdybych jím nebyl, tak tu nebudu ostatní (ne)uživatele otravovat svojí zpověďí.

 

Gaussovau křivku znám a zcela ji uznávám. Mně netrápí průměrnost jako taková, ale spíš neschopnost nalézt nějakou vlohu, ve které bych trochu vynikal a mohl jí uplatnit v pracov. a osobním životě. Na druhou stranu je nás určitě více, co řešíme podobný problém, takže tu nechci fňukat. Jsem jeden z mnoha.

 

Obchodníka - zástupce, konzultanta nebo zaměstnance veřejné instituce, společnosti, nadace apod. jsem již zkoušel a nadále zkouším, leč bezúspěšně. Šanci dostávají chytřejší a lepší, na tom nevidím nic špatného. Na redaktora se rozhodně necítím, sloh mám možná vcelku dobrý, ale redaktor by podle mého úsudku měl mít větší schopnosti než mám já. Přesto děkuji za tip!

 

Hloubavý a sebekrtický vůči sobě jsem, ostatně jsem to přiznal v příspěvku výše. Úroveň kritiky se u mne i nadále zvyšuje, jelikož už 7 měsíců hledám práci na HPP.   Brigád (včetně té současné ve skladu) si velice cením, ale tak jako každý toužím po naplňující práci a relativní jistotě, která práce na HPP naskýtá. Ještě cca před půl rokem jsem radil, pomáhal najít práci svým kamarádům a vůbec se divil, jak se ostatní podceňují, když vynikají v cizích jazycích, přírodních vědách, jsou perfektními řidič nebo manuálně zručníi.

 

 
21.03.2013 10:33 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Nechtěla jsem víc reagovat na tohle téma ptz jsem sama 25 let nevěděla co by chtěla bo měla dělat, ale tohle už mi fakt nedá…

Jakou schopnost bo vlohu na sobě pořád hledáš? Máš výborné komunikační schopnosti, mohl by si dělat konzultanta bo obchoďáka kde si vzpomeneš…ale nemáš sebedůvěru! Ne dostačující k tomu, aby ji ostatní viděli.  

Pořád přemýšlíš nad nějakýma ne tak podstatnýma věcma, ale to Ti jen blbě zaměstnává mozek. Zkus to jinak-teď jsme Ti tu napsali, co na Tobě vidíme pozitivního (a to určo skrz PC vidíme jen kousek) tak si teď rozhodni co by se Ti líbilo dělat. Např: pracovat s lidma>pomáhat lidem najít práci>dělat poradce v prac. agentuře>najdi si co tato práce obnáší. Líbí? Tak si tuhle myšlenku zarej do hlavy, ale poctivě tak aby sis byl jistý, že to chceš a proč to chceš ptz co máš v hlavě jako cíl, který prostě dokážeš, tak to se Ti podaří dokázat.  Všechno ostatní jsou jenom myšlenky a nepořádek v hlavě a s tím se nikam nedostaneš. Až budeš tohle mít pošli si žádost o práci na všechny možné společnosti a ono to vyjde!  

A k té matematice, mi nikdy neměla matika ráda a měla jsem s ní celoškolní problémy a v práci klidně jsem dělala oblastní vedení finančního plánování, které jsem i školila

Přeji hodně štěstí!

 
09.05.2013 10:35 Uživatel: Cairo
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Já jsem na tom hůř. Vlastně bych mola, až na detaily, převzít pisateli jeho odkaz.

Vymazat tu empatii atp…

ve všem slabý průměr…

 
09.05.2013 20:09 Uživatel: Takykateřina
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Pohlížíš na sebe jako na PRODUKT, jako na ZBOŽÍ. A hodnotíš se v parametrech. Jenže ty nejsi zboží, ty jsi člověk.  

Když nemůžeš najít k čemu být světu dobrý - a evidentně jsi se tím zabýval dost poctivě - zkus to na chvíli na chvíli otočit. Zkus třeba chvilku žít s tím, že tu nejsi proto, abys ti byl k něčemu dobrý, ale že tu jsi pro to, aby sis to tu užil. Ono totiž dost často to, co člověku dělá radost, nějak navazuje na to, co tu může dokázat. Znám dost lidí, co začali něco dělat jen pro své potěšení - bez jakýchkoliv ambicí - a nakonec po nějakém čase v tom našli životní uplatnění. Tím ani nemyslím práci, ale nejdřív třeba jen koníčka.

 

Nehledej v čem být dobrý, hledej, co by tě bavilo, těšilo - to ostatní pak přijde samo…

 
10.05.2013 08:01 Uživatel: PetraL
Věk:  33
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Ahojky, no musím se přidat

já jsem po dlouhá léta nevěděla, co vlastně budu dělat. Po bývalém mi zbylo finanční trápení, se kterým jsem se 12 let vyrovnávala, u toho jsem měla 2 zaměstnání (fabrika + hospoda), prostě trochu boj. Narozdíl od Tebe jsem pouze vyučena, tak nějak mi nebylo přáno studovat a školu si budu letos tepřiv dodělávat.

Ale! Vymanila jsem se z toho škaredýho stereotypu a řekla si, že prostě takhle žít nechci a že musím zkusit něco lepšího, prostě žít líp. "Přičuchla" jsem k financím, začala se zajímat o finanční trhy a dnes dělám práci, která mě moooc baví. V tomto oboru pracuji 5 let, tudíž jsem "se našla" v 28 letech, takže vidíš, je stále dost času se "najít".  

Krásně a jednoduše řečeno: Dělej víc věcí, při kterých se cítíš dobře a při kterých se dobře necítíš, tak ty nedělej

P. S. Určitě jsi krásný člověk!!!

 
22.01.2014 20:39 Uživatel: máca
Věk:  36
Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Dobrý den,

píšete o sobě, že jste průměrný až podprůměrný typ. Přečetla jsem si Váš článek velmi pečlivě a musím konstatovat, že máte vlohu, která je nesmírně vzácná a cenná. Jste VTIPNÝ!!! A to je velmi sympatické. Ubezpečuji Vás, že dívkám a ženám se tohle líbí. Svou bolest a trápení popisujete skvělým stylem, i když Vás to musí trápit. Zbytečně nefňukáte a to je milé. Jste vtipný, komunikační schopnost Vám skutečně nechybí, máte velkou slovní zásobu a evidentně to, co o Vás říkají přátelé je pravda. Věřte si a nevzdávejte to, byla by to škoda.

 
27.04.2014 21:09 Uživatel: Luccinka
Věk:  27

Město:Praha

Téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Text uživatele: 

Prostě si najdi jednoduchou věc. Zajímej se o to a buď v tom nejlepší. Systematičnost je všechno, co potřebuješ. V dané věci se staneš odborníkem a budeš nenahraditelný. Jestli chceš umět německy, musíš vycestovat. Ve škole se totiž učí o jazyku všechno, ale ti lidi pak stejně nemluví. To není tvoje chyba, ale chyba školství  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem (pod)průměrný člověk - zcela bez talentu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 4 174x
Chci umřít 2 538x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 649x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 830x
vrati mi vse osud? 4 720x
Uzavřená do sebe 8 728x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 710x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 1237x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 585x
Proč nikoho nezajímám 6 1083x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny