Téma: Myšlenky v mé hlavě - jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?

05.11.2016 10:28
Uživatel: dave6654
Věk:  17
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Řešil jsem jeden problém (není podstatné jaký) a těsně předtím, než jsem ho vyřešil, tak mě v hlavě uvízla jedna myšlenka, která souvisela s tím problémem. Chvíli po tom, co jsem problém vyřešil, tak mě přestala vadit. Chtěl jsem se jí totiž co nejdřív zbavit, abych mohl už žít normální život (kvůli tomu problému jsem nemohl, moc mi to vadilo).

Potom, když mi to už přestalo vadit, tak se objevila další myšlenka a pak ještě další, která už nezmizela, ale je to spíš vzpomínka. Je to hodně špatná vzpomínka, na události, které se ani neměli stát. Tu jsem nějakým způsobem zkoušel potlačit, nebo na ni přestat myslet. To se mi ale vymstilo. Chtěl jsem ji zahnat a měl jsem pocit, jakoby se stlačila do sebe a pak mi začala působit bolest. Toho se nemůžu zbavit do teď. Jsou to vážně špatné pocity: Je to jako škrábání, nebo řezání v hlavě, jako bych tam měl nějaký ostrý předmět a nebo jako by se nějak rozbila na několik části, jako třeba střepy, které mě řežou v hlavě a podobně.

Někdy to jsou ale jenom "abstraktní představy" jako je třeba černý kouř, nebo černé předměty atd.

Ta vzpomínka je sama o sobě dost špatná. Cítím z ní tu černou, jakoby se ta události odehrávala za tmy, až na to, že byla tma. Je to strašně skličující pocit, jakoby mě to svazovalo a já nemohl normálně žít, a taky že nemůžu. Přečetl jsem už hodně psychologických článků, takže vím, že se myšlenky, nebo vzpomínky zbavit nedá a že zmizí, jakmile se s ní smiřime, ale potřebuji se hlavně zbavit toho špatného pocitu v hlavě 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2446x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.11.2016 11:57 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Myšlenky v mé hlavě - jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?
Text uživatele: 

Ty sem pises porad dokola a porad je to naprosto beze smyslu… bez hlavy a paty…

 
06.11.2016 13:11 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Myšlenky v mé hlavě - jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?
Text uživatele: 

Davide, Ty sem píšeš během krátké doby již potřetí = tady  (klikni),  tady  (klikni), a nyní toto téma.  

Stále je to  tom, co jsem Ti psala již minule:

"Taky mi to něco připomíná, to bude asi tohle téma? A obojí je takové těžko uchopitelné, o co vlastně jde. Jenže dokud David nebude více konkrétní, zejména o těch problémech, těžko se mu dá poradit jak udělat něco jinak tak, aby se jeho život změnil tak, jak by si přál, je můj názor. Již minule na odpovědi a otázky nijak nereagoval, to je pak těžké…"

Navíc, potíž u Tebe je ta, že na odpovědi ani vůbec nereaguješ, neupřesňuješ to, o co vlastně jde, neodpovídáš na doplňující otázky. To ve výsledku znamená, že těžko se dá poradit někomu, když chybí zpětná vazba.  

Jinak, můj názor je ten, že nestačí se s nějakými neg. situacemi v našem životě se pouze smířit, nýbrž je důležité je i přijmout, případně se z ních poučit, ale hlavně je také vhodným způsobem zpracovat, myslím tím v sobě a ve své mysli tak, aby se s nimi mohl člověk vyrovnat bez dalšího "pronásledování"  či vracení se nejrůznějších myšlenek v hlavě. Tzn. , že pouhé potlačení či přestání myslet na nějaké špatné vzpomínky není dobrá a vhodná volba, naopak, jak jsi koneckonců sám poznal.

Pokud se Ti to vše nedaří, tak buď tady začni s námi konkrétně a jasně komunikovat (není pravda, že není důležité o jaké problémy u Tebe šlo, od nich se odvíjí vše další), nebo oslov odborníka psychologa.

 
06.11.2016 16:38 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Myšlenky v mé hlavě - jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?
Text uživatele: 

dave6654 - je dost podstatné jaký problém si řešil, protože podle toho co píšeš, tak já to vidím a chápu tak, že jsi si ten problém nevyřešil správně, nebo dostatečně a to je právě ta příčina, proč Tě to vnitřně svazuje a blokuje. Nevím o co se přesně jedná ale vidíme, že jsi hodně opatrný a nechceš to tu moc rozepisovat. Každopádně potřebuješ vnitřně uzdravit - osvobodit a nemysli si, že psycholog nebo psychiatr je konečná možnost. Člověk je TĚLO, DUŠE a DUCH, proto bych Ti doporučila se zaměřit na Tvoji duchovní stránku, protože právě tam Ti to skřípe.

 Dave, do jaké špatnosti jsi se namočil? Ty nejsi vnitřně svobodný, působíš, že máš celkem dost citlivé srdce a ten problém který jsi pravděpodobně nevyřešil správně, Tě ničí a vnitřně svazuje. To co popisuješ, se taky odehrává i ve svědomí lidí, kteří spáchali něco špatného, něco co je proti lidskému svědomí. Tyhle pocity zakouší taky i lidi, kteří se nějak (dejme tomu nevinně) připletli do nějakého zločinu, např. asistovali při vraždě člověka a tak podobně - říkám to jako příklad, samozřejmě nemyslím si že je to i Tvoje záležitost.

Dave, je to na dlouhé psaní. Doporučuji Ti, aby jsi se zaměřil na svoji duchovní = (křesťanskou) stránku a to tak, že budeš právě v tomhle směru iniciativní - to znamená, že uděláš první krok a začneš se o to zajímat, jedině tak dojdeš k vnitřnímu uzdravení a osvobození. Protože timhle směrem uzdravuje Bůh. Slyšel jsi už něco o tom? Uvažuj nad tím. Pro zajímavost Ti sem přiložím i nějaké video:

 


 


 


 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Myšlenky v mé hlavě - jak se zbavit hodně nepříjemného pocitu u hodně špatné vzpomínky, na kterou nemůžu přestat myslet?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3286x
Chci umřít 2 3109x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1431x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1514x
vrati mi vse osud? 4 1369x
Uzavřená do sebe 8 1538x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1517x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2131x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1172x
Proč nikoho nezajímám 7 2743x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16525
Počet odpovědí celkem: 175840
Počet registrovaných: 5169 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: nerozumím rozchodu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny