Téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá

13.08.2016 01:30
Uživatel: Mosaic
Věk:  24
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

 

nemám se komu svěřit a už nevím, co se sebou dál, ze své situace momentálně nevidím žádné východisko. Mám za sebou dost nešťastný pětiletý vztah (2011-2016), který skončil odchodem mého přítele a jeho dluhy na mém krku - kvůli tomu sem ale nepíšu.  

Jsem zděšená z toho, jak jsem během těch pěti let strašně upadla; mentálně, fyzicky, psychicky. Můj ex byl líný povaleč a já se chovala jako poslušná puťka, která ho obskakovala. Podle toho teď i vypadám. Jsem o 50 kilo těžší, hnusná a rozplizlá příšera bez jakéhokoliv vkusu a názoru. Ráda bych cvičila a byť to asi mnohým bude připadat jako výmluva, nemám na to čas. Snažím se za každou cenu poprat s dluhy svého ex a co nejdříve vyplatit exekuce, které na mě ušil. Pracuju i 16 hodin denně a když mám volno (což je cca jednou za 14 dní), jsem šťastná, že se alespoň trochu mohu vyspat a načerpat energii na další pracovní masakr.  

Jsem studentka vysoké školy, která je mým snem asi od základky. Po posledním pracovně stráveném roce ovšem hrozí, že mě vyhodí. Mám jednu noční práci a dvě brigády. Už nemůžu. Jsem vyčerpaná, unavená a zničená. Nemám na nic sílu, ani energii. Mám všeho a všech plné zuby.  Zůstává mi směšné množství peněz, prakticky musím vyžívat se stovkou na týden, což je strašné. Jím jen rohlíky s něčím malým, na víc nemám. Rozprodala jsem úplně všechno co šlo, nezbylo mi nic cenného. Pryč šly i knížky. Nemám peníze na nové oblečení, které by mi alespoň trochu slušelo (ani nevím, co by mi mohlo slušet), nemám se jak dát dohromady. Rodinu nemám už pár let, jsem na všechno opravdu sama, přátele nemám - můj drahý ex mě od těch dvou úspěšně odseparoval a ti už se mnou nechtějí mít nic společného. Nemám se komu svěřit, není nikdo, kdo by mi pomohl.  

Připadám si strašně hloupá a neatraktivní. Mé verbální vyjadřovací schopnosti jsou hrozné a já sama cítím, jak moc jsem mentálně upadla a zhloupla. Jsem chodící emocionální výkyv a citlivka, stačí nevhodná poznámka a hned brečím. Všechno si strašně moc beru a vztahuju na sebe jako kritiku mé osoby. Paranoidně sleduju své kolegy v práci a cokoliv udělají si vykládám jako znehodnocení mé práce. Nenechají mě spočítat kasu? Určitě je to proto, že jsem tak hloupá a tak zodpovědnou věc nemohou svěřit mě.  V podobném duchu se táhne celé mé bytí. Tento stav trvá už něco přes rok…  

 

Nevím jak z této situace ven… A co se sebou.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1888x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Po rozchodu jsem ošklivá šmudla bez peněz a na všechno sama,
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.08.2016 07:05 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá
Text uživatele: 

1) Navštiv praktického lékaře, ať Ti udělá preventivní prohlídku, podle výsledků Tě případně pošle dál = s takovou nadváhou musíš mít i zdrav. potíže a nálezy.

2) Navštiv občanskou poradnu v okolí, vem si sebou všechny doklady o exekucích, poraďí Ti tam, jestli nutně musíš platit ty exekuce zrovna Ty, případně Ti poradí, jak podat k soudu návrh na oddlužení. Mají tam právníky i na tyhle situace + současně Ti poradí s Tvojí siuací sociální.  

3) Až budeš u praktika, nech si také napsat žádanku k převzetí do péče odborníka = psychologa, potřebuješ pomoc dát se do kupy, případně Tě odešle ještě k psychiatrovi s tou Tvojí přecitlivělostí a paranoiou.

Co to znamená, že žádnou rodinu nemáš? A trochu nerozumím jedné věci, pokud jsi bývalého 5 let obskakovala, jak si u toho zvládla přibrat 50kg? Můžeš to trochu upřesnit?

 
14.08.2016 18:36 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá
Text uživatele: 

Přesně tak.  

Někde začít, kde podají pomocnou ruku. A řešit jen to, co je nezbytné, pokračovat ve studiu a dokončit ho.

Neplač Mozaiko, i když je trápení velké, jednou skončí a přijde lepší doba. To mizerné má hranice i konec.

Nevím, jak dlouho budeš ještě studovat, ale jak Avatárek už napsal, věci se dají řešit, i ty tvoje.  

 

 
16.08.2016 12:40 Uživatel: Mosaic
Věk:  24
0-100
Téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá
Text uživatele: 

Jde o to, ze jsem drive byvala velmi aktivni clovek a hybala jsem se kazdy den. Poslednich pet let jsme sedeli doma na zadku a z financnich duvodu jsme zacali jist lacine smejdy, ktere jsou dost kaloricke. Ex si nenechal vysvetlit, ze voda s citronem je lepsi jak Kola a ze ji mam radsi, ze obycejne brambory jsou lepsi nez hranolky, ktere se jen strci do fritaku. Slo to snadno. V obcanske poradne jsem ohledne exekuci uz byla a neuspela jsem.

 
13.08.2016 08:53 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá
Text uživatele: 

Je ti 24, to se toho dá ještě hodně napravit.  

S dluhy ti mohou v občanské poradně pomoci, jestli jsou opravdu velké, jde jít do oddlužení (osobně to nemám moc rád, záleží na výši těch dluhů). O jak velké částky jde?

Pokud ti přátelé, od kterých tě bývalý odehnal, s tebou v době, kdy to potřebuješ, nechtějí nic mít, žádní přátelé to nejsou.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Po rozchodu - ošklivá obézní šmudla bez peněz; mentálně, fyzicky, psychicky nezajímavá a upadlá
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3503x
Chci umřít 2 3252x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1522x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1571x
vrati mi vse osud? 4 1434x
Uzavřená do sebe 8 1637x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1577x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2225x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1240x
Proč nikoho nezajímám 7 2891x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny