Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy

26.01.2016 06:26
Uživatel: Ema21
Věk:  21
Odpovědí na téma: 10
Text: 

V poslední době se mi zkrátka vůbec ale vůbec nic nedaří. Jsem ze svého života naprosto nešťastná. Během měsíce (26.12.2015-26.1.2016) mi onemocněli 2 nejbližší a 1 dokonce zemřel. Hádám se doma s rodiči a neppdařila se mi ve škole ani jedna zkouška. Já vím, že to takhle nevypadá na nic strašného, ale občas se to na člověka nakupí a připadá mu, že se mu zhroutí svět.

Nerozumím tomu… Babička mi vždy říkala, že musím být k lidem srdečná a pomáhat jim. V takovém duchu já žiji, ale mám pocit, že je to špatně. Kudy chodím, tam mi někdo hází klacky pod nohy. Tolikrát už mě lidé zklamali, ti, kterým jsem pomohla a kterým jsem věřila. Neříkám, že jsem nějaký svatoušek, to určitě ne, ale snažím se být co nejlepším člověkem.

To samé se školou - čím více se snažím, dělám výpisky, vlastnoručně si vypracovávám otázky, učím se poctivě, tím spíše tu zkoušku neudělám. Naposledy mě ze zkoušky vyhodil se slovy: "Já poznám, když se někdo učil, můžete odejít z místnosti". To mě úplně dostalo… Úplně jsem se před ním rozplakala a nechápala jak tohle může říct člověku co se 14 dní poctivě učil ze svých přepsaných materiálů.  

Setkávám se s tím neustále. Tak se snažím, ale nic se mi nedaří, nevím, čím by to mohlo být. Včera (25.01.2016) jsem nezvládla tu zkoušku a teď jsem z toho úplně v háji, všichni spolužáci to udělali a já zas ne. Jako vždy. Prostě se na mě asi lepí smůla. Jsem vyšťavená a nedokážu se zas začít učit vše odznova a dělat jakoby nic.

Máte to tak někdy taky? Že na Vás všechno padá, zdá se Vám, že je všechno na nic? Život bych si nevzala, mám to tady ráda, jen občas nevím, jak se s tím všm mám vypořádat. Jak se ode všeho oprostit. Všechno si moc beru, jsem trošku citlivější a často pláču. A teď tu tak sedím a přemýšlím, co bude dál… Možná mám jen špatný přístup k lidem a životu? Nebo do tohoto světa nepatřím? …

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2610x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Proč se mi nic nedaří?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.01.2016 08:25 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Lidé, které babičky vychovají v podobném duchu se mají zpočátku vždycky trošku hůř. Hledají si životní rovnováhu, protože jsou připraveni na trochu jiný svět. Ale nakonec se to povede a z láskyplnosti pak těží zasloužené ovoce. Bolest, kterou někdy pociťuješ Tě učí rozeznávat emoce a chování lidí, které méně citlivý lidé nikdy nezažijí. Naučí Tě věcem, které v budoucnu ještě oceníš.

 

To, že Tě trápí učitel má nějaký důvod. Ale tím důvodem nemusíš být Ty. Může to být jeho vlastní frustrace, nevědomost a neschopnost. Učitelé nejsou bohové ani páni. Jsou to jen běžní lidé kteří mají navíc málo zkušeností z praxe a reálného života. V dnešním světě jejich vědomosti rychle zastarávají, takže sami toho mají hodně.

 

Sice by se neměli chovat necitlivě, protože jsou to právě oni kdo výraznou mírou formují osudy lidí a lidstva, ale nežijeme v dokonalém světě.

 

Nauč se proto dvě věci:

1.        Být k těm frustrovaným lidem tolerantní.

2.        Nebrat si jejich vzteky a jejich neznalosti osobně.

 

 

Škola je hra. Má jisté pravidla. Stačí ji projít podle pravidel a opravdu si nebrat jejich názory osobně. V praxi nebude záležet na ničem negativním co Ti tam řeknou.

 
26.01.2016 09:12 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Jsi teď oslabená a křivdy přijímáš pravděpodobně vyhroceněji, než jindy, kdy by sis pomyslela o učiteli, jaké je to------- a nechala to být. Je to zřejmě jen obdobím a období, špatná i dobrá jednou skončí.

Takže vytrvej.

Ale vidím tu jedno nebezpečí, babiččin názor na chování v životě je spíše k nepoužití.  

Být milí a vstřícní k lidem je výborná strategie tam, kde to někdo ocení. To jest, být milý a vstřícný k milým a vstřícným.  

V konkurenčním prostředí tomu ale tak není. Je obrovské množství lidí, které uznává jen sílu a schopnost prosadit se, ne nadarmo bývají v čele častokrát psychopati. Ne, že by tito lidi byli schopní, pracovně ani náhodou, ale jsou všehoschopní v tom, jak dosáhnout svých cílů.

Pokud budeš milá a vstřícná v takovém prostředí, budeš za slabou, za snadný cíl, kde si ostatní můžou vylévat zlost, kde si troufnou, protože pro ně hodný a laskavý člověk znamená slabý člověk, ze kterého můžou kořistit, kterému můžou beztrestně ublížit a zasurovět si, atd.  

Je to o jiných hodnotách, pokud budeš za slabou, bude z tebe časem oběť, lidi vycítí, co si k tobě můžou dovolit a dovolí si. V extrémním případě bys pak mohla přitahovat přímo psychoteror, rozhodně ale budeš cítit křivdu a nepravedlnost.

Tvůj učitel je idiot a troufl si na tebe. Neuspěla si a on tě ještě ponížil. To vypovídá hodně o vás obou. Ty mu to samozřejmě nemůžeš vrátit, ale budeš se teď muset přes to přenést.  

 
26.01.2016 10:25 Uživatel: Ema21
Věk:  21
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Máte pravdu, měla bych být trochu průbojnější a silnější. Ale já jsem už prostě taková. Přes učitele už jsem se jakž takž přenesla, není to poprvé, co se s tím setkávám a snažím se o tom pomyslet svoje. Více mě teď trápí, že se mi prostě nedaří. A nedokážu se s mířit s tím, že ačkoliv do toho dávám vše, největší nasazení tak mi to nevyjde. A pokud se podívám na ostatní, vidím, že to zvládají mnohem rychleji a lépe než já. Nejde mi to do hlavy. Nechci závidět nebo tak něco. Ale mám z toho nepříjemný pocit…

 

A to ovlivnění babičkou - no ona je hodně věřící a vždy nás učila, že máme být laskaví a dobří. Nikdy nás k víře nijak nenutila, já si k tomu částečně našla cestu sama. Ale jakožto dobrý člověk který celý život ostatním jen pomáhal a velmi málo myslel na sebe skončila těžce nemocná, prakticky ochrnutá po mrtvici. Tak si taky někdy kladu otázky proč to tak je? Čím si tohle člověk zaslouží. A můj život se bere podobným směrem, čím více se někomu snažím pomoct nebo čím více se já sama snažím být v něčem dobrá, tím hůře to dopadá.

 
26.01.2016 11:28 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Už jsem ti částečně odpověděla, ti dobří bývají oběti. Navíc ti dobří odmítají svoje agresivnější a pro ně málo přijatelné části své osobnosti, -smůla je, že právě tyto části osobnosti představují sílu a odolnost. Bez nich je život těžký a v podstatě je to nesmyslné.  

Člověk má určitý soubor vlastností, kterými byl vybaven a které pro život potřebuje, odmítat některé z nich, protože neodpovídají určitému přesvědčení je tak trochu nerozum. To je stejné, jako kdyby lev nebo jiné zvíře odmítl svoje tesáky a drápy, protože neodpovídají jeho přesvědčení dobra. Pokud to udělá zahyne hlady, případně bude dřív sežrán. A my bohužel zvářata jsme a to stádní.

Společně s ním většinou kráčí ruka v ruku představa, že to dobré v životě je nějakým způsobem zaslouženo.  Zlatý voči.

Nejde o to, nebýt dobrý, jde o to, nebýt dobrý plošně. Prostě nebýt dobrý ke každému. uvědomovat si i své nepříliš světlé, nicméně v životě důležité stránky, akceptovat aje a umět je používat. Takže  to neznamená být zlý, ačkoliv při setkání s psychopatem se to hodí, ale umět být prosazující se, agresivní a dominantní, pokud to opět bude potřeba. A že ty situace jsou časté. A umět s tím vším zacházet.

Věřící babičky mívají tenhle vliv. (Křesťanství totiž polarizuje lidské vlastnosti na dobré a zlé. Ale k přežití my potřebujeme oboje). Ta moje ho kdysi měla taky a taky zemřela všemi opuštěna a v podstatě i mnou. Její situace dramaticky zhoršila, když jsme byla v Latinské Americe, zcela mimo signál, kontakt, cokoli, tři týdny. Když jsme se vrátili, bylo po pohřbu.

 

Smůla je jen smůla, možná se skutečně nedaří, ať děláš, co děláš, ale to se občas stává. Ale opravdu se zamysli nad tím, jestli to těch poloh oběti nesklouzáváš, pak by nešlo jen o smůlu, ale přímo o něco, co tvůj postoj přitahuje. Abys nebyla ta dobrá trpitelka.

Ale to už spekuluju.  

Ten kdo v sobě nemá dost agresivity a síly, ten ji brzo pocítí zvenčí. A kdo se cítí jako oběť, které se křivdí, tomu se pak křivdí více a více.  

 

 
26.01.2016 12:26 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Slova o oběti mi nahodila jednu větu-otázku, kterou jsem nedávno četla: "Je pro tebe rozdíl v tom, když se pro někoho či něco obětuješ a když se cítíš být obětí někoho či něčeho? "

Toť vsuvka…

 
26.01.2016 13:46 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Tak minimálně je rozdíl v tom, že pokud někomu něco obětuju, třeba i sebe, jde o mé rozhodnutí. Něco dobrovolně ztrácím, ale nejsem bezmocným věchýtkem neschopným obrany. Rozhodla jsem se a tady máš půl sušenky.

 

Ale pokud jsem však něčeho obětí, nikdo se mně neptal, bylo o mě rozhodnuto a já s tím asi nemůžu nic udělat. Je tam ten prvek bezmocnosti a bez vlastní agresivity i bezbrannosti. A ten je pro oběti typický.

 

 

 

 

 
26.01.2016 16:26 Uživatel: Ema21
Věk:  21
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Asi máte pravdu, že mi trocha té agresivity chybí, ale je to dáno jednak povahou, výchovou ale i dalšími okolnostmi. Např. když jsem byla na základní škole dlouho mě šikanovali (spíše se mi spolužáci posmívali, dělali naschvály apod.). Nikdy jsem to neřekla ani našim, vlastně jsem to nechala tak být a nedokázala jsem se ani ubránit. Říct něco, co by to mohlo změnit nebo čím bych mohla ukázat, že je mi to jedno. Na střední to pak úplně odeznělo, ale v člověku to tak trochu zůstane. A tak jsem se začala věnovat škole, snažila jsem se být v něčem dobrá, dokázat sama sobě, že jsem dobrá… Ale teď na VŠ mám problémy, nějak mi to nejde, nedaří se mi a zase začínám mít takové ty pocity méněcennosti, jakože nic neumím a nic nedokážu.

 
26.01.2016 16:06 Uživatel: Arsene
Věk:  47

Město:Brno

Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Ahoj, no někdy se to tak semele, ale já se vždycky říkám, že může být daleko hůř. Můžeš být vážně, nemocná, nemohoucí, tuklá autem a nebo pod autem. Život je výzva a stojí za to se s tím poprat. Navíc v životě budeš více připravena na ty horší stránky až jednou opět příjdou. Těm co jde vše od ruky nakonec někdy velmi špatně končí a to  bud na záchytce a nebo pod mostem. Ty když vždycky najdeš v sobě sílu znovu začít a vstát tak budeš " ta báječná holka do nepohody" a to každá není.

Byl jsem taky na dně. Měl jsem všechno a v jeden den jsem o všechno přišel a skončil v kriminálu. Ale vstal jsem s snažím se a pomalu to jde k lepšímu. Je to těžké ale touhle cestou poznáš jakou máš v sobě sílu.

Držím palce a co se týká naší akademické púdy jsou to všechno náfukové co se k životu nehodí.

 

 

 

 
26.01.2016 16:19 Uživatel: Ema21
Věk:  21
Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Děkuju asi je to pravda, já už jsem takový smolař od přírody. Co se týče školy, všechno jsem si vydřela. Nikdy mi nic neprošlo jen tak a často jsem dělala zkoušku třeba napočtvrté a nikdy jsem nebyla mezi těmi, co jim to šlo. Ale teď když přijde neúspěch tak opravdu mě to tak nesebere, protože už se s tím snažím lépe vypořádat. Akorát teď je nějaké špatné období. Nějak se to všechno nakupilo a já ztrácím tu svoji energii co mě vždy poháněla dál. Ale věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu. A ano - zdraví je nejdůležitější, na to jsem přišla v poslední době taky… Ale člověk si většinou neváží těch věcí, které má a touží neustále po tom, co nemá… Snažím se na to myslet a být vděčná za každý den. Jen je to teď trošku těžké…

 
31.03.2016 18:38 Uživatel: myš
Věk:  35

Město:myš

Téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Text uživatele: 

Přeju ti moc štěstí Ema21 . Jsi šikulka a jdeš správným směrem jak tě babička nasměrovala. Špatné období střídá lepší a pomáhá naší duši více si vážit toho dobrého a neusnout na vavřínech.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: V poslední době se mi nic nedaří - nemoci u nejbližších, neúspěšná zkouška, lidé mi hážou klacky pod nohy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3398x
Chci umřít 2 3188x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1489x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1545x
vrati mi vse osud? 4 1410x
Uzavřená do sebe 8 1597x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1551x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2185x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1211x
Proč nikoho nezajímám 7 2846x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16533
Počet odpovědí celkem: 175894
Počet registrovaných: 5176 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Mám nárok na ozz?

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny